Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: Remy? Konsekwencje adekwatne do zachowania

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Informacje o tym, że w Łodzi jest duży problem z piłkarzami mieliśmy wcześniej. Niewielu zawodników Widzewa zostało do gry, większość jest na kwarantannie. Skorygowaliśmy więc szybko plany i wykorzystaliśmy maksymalnie ten czas. Chcieliśmy grać z Widzewem, bo wiemy, że ten mecz zostanie wciśnięty gdzieś między inne spotkania - mówi Czesław Michniewicz.


- Meczów w tygodniu jest bardzo wiele, a to powoduje kłopoty. Pojawiają się sytuacje, że lekko kontuzjowani zawodnicy wypadają na tydzień i tracą 2-3 spotkania. Musimy sobie jednak z tym poradzić. Zaczęliśmy więc inny mikrocykl i skupiliśmy się na pracy, której - mam nadzieję - efekty będą widoczne już w poniedziałek w Grodzisku w meczu z Wartą. Maksymalnie wykorzystaliśmy czas przy tym stanie osobowym, jaki mamy na dziś, czyli gdy mamy zdolnych do treningu 14 zawodników z pola i 3 bramkarzy. Inni narzekają na różne dolegliwości, więc liczymy na to, że z każdym dniem zawodników na treningu będzie przybywało.

William Remy - Konsekwencje adekwatne do zachowania
- Najważniejsza decyzja została podjęta i nie jest korzystna ani dla nas, ani dla piłkarza. Nie może brać udziału w treningach, musi przejść 10-dniową kwarantannę. Będzie miał rozmowę z dyrektorem sportowym, być może nawet z menedżerem. Na dziś nie ma go z nami. Żałuję, że zachował się w taki a nie inny sposób, bo oczekujemy od zawodników profesjonalizmu i poświecenia. Sami przestrzegamy reguł, które są niezbędne. Ostatnio zmieniliśmy wiele w LTC, jeśli chodzi o sposób poruszania się po budynku i zachowania. Konsekwencje dla Remy'ego będą adekwatne do jego zachowania.

Luquinhas może wrócić na Lecha. Uraz Kante
- Luquinhas będzie dziś przechodził test na obecność wirusa. Jak będzie negatywny, to jutro test będzie powtórzony. Następnie musi przejść dodatkowe badania kardiologiczne, tak jak Bartek Kapustka. Spodziewamy się, że w przyszłym tygodniu będzie mógł wejść w trening, ale nie wiem czy będzie to poniedziałek, czy środa. Będziemy walczyć z czasem, by był gotowy na mecz z Lechem, bo to bardzo ważny zawodnik w naszej drużynie.

- Jose Kante dziś nie będzie trenował, bo zgłosił lekarzowi jakąś dolegliwość. Nie wiemy co to będzie. Maciej Rosołek na dziś jest naszym drugim wyborem jeśli chodzi o napastnika. W treningach nie bierze udziału także Rafael Lopes. "Rossi" może zagrać też na boku pomocy, choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to dla niego optymalna pozycja. Czasami jednak drużyna potrzebuje kogoś takiego jak on, by pomóc w danym momencie tak jak w Szczecinie.

Miszta na Puchar Polski?
- Czarek Miszta, który ma dziś urodziny, zawsze jest pozytywnie nastawiony. Cieszy się bardzo, że znalazł uznanie w oczach nowego selekcjonera kadry. Myślę, że w przyszłości może być podstawowym bramkarzem reprezentacji U-21. W Legii jest taka tradycja, którą chcemy kontynuować, że pierwszy bramkarz nie broni w Pucharze Polski. Dotychczas pierwszym był Radek Cierzniak, ale on niestety w dalszym ciągu nie może z nami trenować. Jeśli więc Czarek będzie w pełnej dyspozycji, to niewykluczone, że to on zagra z Widzewem, choć nie wiemy jeszcze kiedy ten mecz się odbędzie.

Hitowe mecze bez kibiców
- Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że gramy bez kibiców, chociaż nie jest to łatwa sytuacja. Z kibicami zawsze się gra lepiej, bo jest doping i są także efekty niezadowolenia na trybunach, ale to normalne w sporcie. Nie mamy wpływu na tę sytuację - musimy skupić się na tym, by grać jak najlepiej dla tych, którzy oglądają nas przed telewizorami.

Legia grająca od bramki
- Wyprowadzanie krótkiej piłki to jeden z elementów, nad którymi pracujemy. Chcemy, by Legia tworzyła grę od własnego bramkarza. Mamy zawodników, którzy potrafią robić to doskonale. W każdym meczu będziemy próbować takich rozwiązań. Mamy świadomość, że przeciwnik będzie próbował grać wysokim pressingiem i nam to utrudniać, ale mamy wiele rozwiązań, które będziemy doskonalić. To nie znaczy, że czasami nie będziemy grali dłuższym podaniem, jeśli zajdzie taka konieczność. Chciałbym, żeby Legia była różnorodna pod względem taktycznym, ustawiania sposobu gry i nad tym pracujemy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
L_escalier - 01.11.2020 / 20:18, *.chello.pl

@WIDZ: ktoś może napisać co zrobił Remy?

odpowiedz
Pusia - 02.11.2020 / 16:58, *.centertel.pl

@L_escalier: Jak to co? Zabawiał się w dziurkacza...

odpowiedz
rob bandit - 02.11.2020 / 18:52, *.com.pl

handlował kaszanka

odpowiedz
Prorok - 01.11.2020 / 14:43, *.vectranet.pl

Odpadniesz Czesiu z Widzewem w Pucharze Polski i po nowym roku odejdziesz w piz.... u słowiku.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 01.11.2020 / 06:44, *.chello.pl

Koniec wypowiedzi Czeslawa baaaardzo mi pasuje. A wiec koniec z lagami na afere. Brak pradziwej 'Dziesiatki' w Legii jest niestety coraz bardziej odczuwalny i kluje w oczy.

odpowiedz
wtf - 31.10.2020 / 19:10, *.chello.pl

Kante takiego kopa zaj...ał w koszulkę,że do tej pory nie może się wyleczyć!Zimą musi być mocne wietrzenie szatni,nie ma co tych darmozjadów utrzymywać do lata.

odpowiedz
bum - 31.10.2020 / 16:52, *.virginm.net

@Odp: Dla ciebie i tak zbyt skomplikowany jak widac... No coz staralem sie

odpowiedz
Elmo - 31.10.2020 / 12:10, *.chello.pl

"męczy jest bardzo wiele".. Ha ha..

odpowiedz
Praga - 31.10.2020 / 11:32, *.chello.pl

Michniewicz: Remy? Konsekwencje adekwatne do zachowania
.Uważaj słowiku bo karma wraca!

odpowiedz
Krzysiek - 31.10.2020 / 11:10, *.centertel.pl

Chcecie żeby piłkarze zachowywali się jak profesjonaliści?
Traktujcie ich przewinienia jak profesjonalny klub.
Jeżeli ktoś kopie koszulkę Legii Warszawa- rozwiązać natychmiast kontrakt.
Jeżeli ktoś robi imprezę towarzyską w czasie epidemii-jak wyżej.

odpowiedz
gazza - 31.10.2020 / 09:51, *.inetia.pl

Już jeden kopał naszą koszulkę i nie spotkała go porządna kara...Mioduski to mega cienias.

odpowiedz
Darek - 30.10.2020 / 20:56, *.t-ipconnect.de

Ciekawy jestem tej kary dla Remyego.Żeby się nie okazało,że bedzie tak śmieszna,że zachęci resztę piłkarzyków do takich imprez.
A z szerokiej kadry zespołu mało co zostało.Osobiście to nie jestem za przekładaniem meczów bo w każdej chwili może ktoś ogłosić koniec sezonu i później może tych punktów zabraknąć.

odpowiedz
bum - 30.10.2020 / 20:48, *.virginm.net

Co za bełkot....

odpowiedz
Odp - 31.10.2020 / 08:06, *.domynet.pl

@bum: co za wyszukany komentarz, aż chce się czytać

odpowiedz
bum - 31.10.2020 / 16:13, *.virginm.net

@Odp: I tak zbyt skomplikowany dla Ciebie jak widać ... No nic starałem się :)

odpowiedz
gazza - 30.10.2020 / 18:32, *.inetia.pl

Profesjonalny klub już by takiego zawodnika wywalił !
No ale Mioduski i Michniewicz nie znają słowa profesjonalny...!!!

odpowiedz
xxx - 30.10.2020 / 17:02, *.pognet.pl

a jakie konsekwencje wyciągnięto w stosunku do piłkarzy którzy przegrali już sezon ( chodzi o el. LE i LM ) , bo mistrza to z takim składem i z takimi pensjami powinni zdobywać na co najmniej 6 kolejek przed końcem sezonu

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 30.10.2020 / 15:32, *.chello.pl

Willyy-beja trzeba się pozbyć

odpowiedz
Warka80 - 30.10.2020 / 14:41, *.plus.pl

Mógłby powiedzieć z czym problem czy znowu kostka? Czy może gorączka covidova?

odpowiedz
dd - 30.10.2020 / 14:33, *.supermedia.pl

Remy rozwiązać kontrakt. Już dawno nic nie daje. Oczy podkrążone jak u alkoholika, w grze jakby spóźniony, gapowaty.

odpowiedz
kalosz - 30.10.2020 / 15:43, *.mm.pl

@dd: typowe objawy grypy...

odpowiedz
Ml - 30.10.2020 / 12:20, *.tmodns.net

kante zaczyna mnie zastanawiac czy mu jeszcze sie chce grac

odpowiedz
oLaf - 30.10.2020 / 11:21, *.vectranet.pl

tradycja , że bramkarz nr 2-obecnie 3 w PP gra??? Proponuję ją zastąpić nową tradycją pt. "grają najlepsi, zasuwają aż miło i golą frajerów w każdym meczu!!!!"

odpowiedz
Co za dno! - 30.10.2020 / 11:14, *.play-internet.pl

Brawo nasz wielce profesjonalny sztab medyczny. To wygląda tak, że facet gra w piłkę przez kilka sezonów, przechodzi do Legii w której łapie kontuzję i później buja się z nią do końca kontraktu.

odpowiedz
Mario - 30.10.2020 / 10:55, *.vectranet.pl

Kante uraz? a to on on nie ma urazu od 1,5 miesiąca? Jaja! W Grodzisku walka o remis to max i tak będziemy człapać..a 10 dni mecz z Lechem..gdzie remis będzie też sukcesem..dzieje się.

odpowiedz
WIDZ - 30.10.2020 / 11:21, *.chello.pl

@Mario: Dziękuj za "newsa" autorowi tekstu. Trener mówi o dolegliwościach i nie wiesz, czy to sraczka, katar, czy złamana noga. Autor zrobił z tego uraz...

odpowiedz