Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: Nie liczę na zmęczenie Lecha

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Moja wypowiedź po meczu była niefortunna i wprowadziła niepotrzebne zmieszanie. Nie miałem złych intencji, wyszło jak wyszło. Dziś już nie chcemy o tym rozmawiać. Zawodnicy, o których była mowa, są zdrowi. Zamykamy temat i koncentrujemy się na najbliższym meczu. Nie będziemy o tym więcej rozmawiać - mówi Czesław Michniewicz na przedmeczowej konferencji.

Nadal bez Remy'ego
- Sytuacja Remy'ego sytuacja wygląda następująco: W środę, tak jak cała drużyna, przeszedł badania na obecność koronawirusa. Wynik ma ujemny. Nie trenuje z nami, przebywa na kwarantannie. W najbliższym czasie zarząd klubu podejmie decyzję odnośnie jego dalszych losów i ewentualnych kar.

Boruc nie trenował
= Artur Boruc nie trenował w czwartek. Jego kontuzjowaną nogą zajmowali się fizjoterapeuci. Rozmawiałem dziś z nim i powiedział, że już wszystko OK i dziś normalnie wychodzi na trening.

Powrót Wieteski i Luquinhasa
- Do treningów po dłuższej przerwie wraca Mateusz Wieteska. Bardzo się z tego cieszę, bo mieliśmy problem z obsadą środkowych obrońców. Było tylko dwóch do naszej dyspozycji, a teraz będzie zabezpieczenie na wypadek drobnych urazów.

- Wraca też Luquinhas, który trenuje od środy. Przeszedł pozytywnie test wydolnościowy. Jest brany pod uwagę do meczowej dwudziestki, którą ogłosimy dopiero w sobotę po ostatnim treningu. Nie przewidujemy jednak by Brazylijczyk zagrał od początku. Nie ma jeszcze tyle sił i kondycji, by zagrać skutecznie z Lechem. Czy wejdzie na boisko w przerwie czy później - zobaczymy jak będzie się układał mecz. Bardzo się cieszę, że już jest zdrowy, bo to dla nas ważny piłkarz.

Wsparcie z rezerw
- Do treningów dołączyło czterech młodych czterech zawodników z drugiej drużyny - Ariel Mosór, Nikodem Niski, Kacper Skibicki i Szymon Włodarczyk.

Lech na fali
- W Lechu pracowałem tak dawno, wielokrotnie jako trener grałem przeciwko Lechowi. Jakieś dodatkowe emocje są, bo przyjeżdża dobra drużyna, która wygrała wczoraj swój pierwszy mecz w Lidze Europy. Wiemy, że jest to dobry zespół. Musimy się bardzo dobrze do tego meczu przygotować i zagrać maksymalnie skoncentrowani, by pokazać umiejętności na najwyższym poziomie.

- Nie można zabrać Lechowi tego, że są w fajnym momencie. Grają w rozgrywkach międzynarodowych, są powszechnie chwaloną drużyną, nawet jak przegrywają z Rangers czy Benfiką. Mamy to na uwadze, ale musimy skupić się na sobie, na tym co chcemy zrobić i wyeksponować nasze auty. Gramy u siebie i czeka nas ciekawe spotkanie. Oczywiście nie liczę na zmęczenie Lecha, bo do meczu w niedzielę jeszcze trochę czasu zostało. Poznaniacy są zahartowani w bojach co trzy dni. Zapowiada się fajny, ciekawy mecz i wynik jest sprawą otwartą.

Stałe fragmenty gry

- W mikrocyklu zawsze pracujemy nad stałymi fragmentami gry. Wiemy jak Lech traci gole. Myślę, że kwestią czasu jest to, kiedy zaczniemy znów zdobywać bramki po stałych fragmentach gry. Mamy plan i pracujemy nad tym. Sporo zależy od siedzących tu obok mnie Artura Jędrzejczyka który wchodzi w pole karne i Bartosza Kapsutki, który będzie te piłki dośrodkowywał.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
Aster - 08.11.2020 / 11:46, *.play-internet.pl

Sabotażysta speckalnie odprawił nas z kwitkirm z Karabachem a teraz rozmontował skład wysyłajac Pekharta na kwarantsnne jaki ten Miodek to jest pajac żeby zatrudnić 711 ojca chrzestnego stanowskiego i kumpla leśne no gosc ma naprawde makaron zamiast mózgu

odpowiedz
eLo - 08.11.2020 / 09:13, *.play-internet.pl

Ale ty masz tłustą mordę...

odpowiedz
noi - 08.11.2020 / 07:35, *.144.102

Czesio oslabi sklad, Marciniak odgwizdze na korzysc lacha, a my sie tylko na...rwiamy. Celowa robota!
Jedyne co zostaje odspiewac : Nie poddawaj sie! ;)

odpowiedz
WL - 07.11.2020 / 22:02, *.tpnet.pl

Bez NAS KIBICOW to nie to samo LEGIO ale walcz i strzelaj gole!! LEGIA 3-1 Lech! Do zobaczenia !

odpowiedz
SF - 07.11.2020 / 13:26, *.tpnet.pl

A My KIBICE liczymy na zwyciestwo P. Trenerze !!!!

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 07.11.2020 / 09:54, *.chello.pl

Tylko zwycięstwo!

odpowiedz
SF - 07.11.2020 / 09:33, *.tpnet.pl

Powodzenia LEGIO w jutrzejszym meczu !!

odpowiedz
Krzysztof - 07.11.2020 / 09:21, *.centertel.pl

Życzę wszystkiego dobrego dla Legii Warszawa.

odpowiedz
hahahahah - 07.11.2020 / 05:16, *.mm.pl

powiedział trener ogórkowej drużyny z ogórkowej ligi, która w Europie to gra ( kopie się po czołach) co najwyżej w Azerbejdżanie

odpowiedz
Korek - 07.11.2020 / 01:17, *.chello.pl

Ja również...

odpowiedz
michał - 06.11.2020 / 23:29, *.icpnet.pl

a jak czuje się najważniejszy zawodnik Legii, ten łysy w koszulce innej niż wszyscy (czarnej, żółtej albo różowej).

odpowiedz
Mjki55 - 07.11.2020 / 16:45, *.chello.pl

@michał: kibic amiki już szuka alibi na ewentualną porażkę ? Chyba trochę za wcześnie.

odpowiedz
peru123 - 06.11.2020 / 23:24, *.chello.pl

po ostatniej wypowiedzi pomeczowej trenera Legii uznaje że jest on na tym samym poziomie co jej właściciel i tylko zawodnicy mogą odmienić losy tego spotkania, menago już przegrali.

odpowiedz
LewLegia - 06.11.2020 / 22:55, *.net.pl

Jak Czech zdrowy to dla czego na izolacji??? czeka na wyniki drugiego testu. skąd wie, że będzie negatywny ? wizjoner nie trener. Co do zmęczenia amiki to spokojnie on nie zmęczył się 711 razy klikając to i oni dadzą radę. on i oni ta sama krew.

odpowiedz
Jasnowidz Andrzej - 06.11.2020 / 22:36, *.plus.pl

Zajrzałem wszystkim w karty Legia - Lech 1:0 (gol zdobyty przez obrońcę)

odpowiedz
Kibic - 06.11.2020 / 20:09, *.com.pl

Trochę Europejskich Pucharów i Legia złapie jeszcze w tym roku . Okazję na zagranie z jednych z ich uczestników . Szkoda , tylko , że Lech już został na europejskim placu boju już bez Legii .

odpowiedz
oLaf - 06.11.2020 / 19:51, *.vectranet.pl

dobra MIsiu, teraz z Lechem nadchodzi weryfikacja czy się nadajesz na trenera. Krótka piłka.

odpowiedz
bronek49 - 06.11.2020 / 19:01, *.chello.pl

Boję się że lech to Legie zabiega oni są niesamowicie przygotowani motorycznie co nie można powiedzieć tego o Legi tam każdy kto wchodzi z ławki nie osłabia drużyny w przeciwieństwie do naszej drużyny i mają solidnych i skutecznych napastników których każdy z zawodników lecha potrafi obsłużyć dokładnym podaniem jak to zrobił trener Żuraw że potrafił ich tak przygotowac ,a po drugie tam w ogóle nie łapią kontuzji czy wirusa jak to nagminnie jest w Legii także o wynik niestety można się obawiać

odpowiedz
dejne3 - 06.11.2020 / 17:34, *.199.66

Amica niebieskie pionki wygrali mecz w LE od 5 lat , takie parcie jak by juz grali o finał LE

odpowiedz
(L) - 06.11.2020 / 16:25, *.ilabs.pl

Ludzie przeciez to Amiki jest!!!

odpowiedz
Komentator - 06.11.2020 / 14:48, *.vectranet.pl

Będzie ciężko.
Lech złapał wiatr w żagle.
My narazie złapalismy tylko nurt powrotny z odpływu po tsunami , ktore zalewa nas od 4ech lat.

Ale to pierwszy taki ważny egzamin Michniewicza.
Jak przerżniemy w niedzielę, Darek zacznie kombinować...
Jeszcze w grudniu nowy trener i improwizacja trwa dalej.
FREE STYLE DM.

odpowiedz
(L)oniak - 06.11.2020 / 14:20, *.play-internet.pl

Jak Legia wygrala ze Spartakiem bo Orest Lenczyk powiedzial "i bardzo dobrze..bo drugiego tak dobrego meczu pod rzad nie rozegraja" i dostalismy od Slaska wtedy!

odpowiedz
(L)oniak - 06.11.2020 / 14:30, *.play-internet.pl

@(L)oniak: *to Orest Lenczyk powiedział

odpowiedz
grzesiek - 06.11.2020 / 14:00, *.centertel.pl

Nie liczę na zwyciestwo.

odpowiedz
WWL - 06.11.2020 / 13:51, *.play-internet.pl

Jeśli owi piłkarze są zdrowi to dlaczego Peckhart siedzi w izolacji?

odpowiedz
Akum - 06.11.2020 / 13:38, *.icpnet.pl

Oj boli dupka boli a w niedzielę będzie boleć bedzie aż miło!!!

odpowiedz
Olomanolo - 06.11.2020 / 17:43, *.play-internet.pl

@Akum: wypad na swoją kartoflaną stronę

odpowiedz
Tomek 82 - 06.11.2020 / 21:58, *.play-internet.pl

@Akum: A ciebie boli i nie przestaję....

odpowiedz
MARKUS - 06.11.2020 / 13:14, *.t-mobile.pl

zwycięstwo było by super remis biorę w ciemno o przegranej nie myślę

odpowiedz
Szmu(L)ki - 06.11.2020 / 12:53, *.chello.pl

Dyspozycja lecha? Litości. Wygrali ledwo z pruszkowem, a belgowie przetrzebieni koronawirusem.

Poza tym zanim jeden z drugim coś napiszesz to sprawdź tabelę i tego jak tirówka z poznania radzi sobie w lidze.

Jedyne niebezpieczeńśtwo to ten ich napastnik, który jest w formie. Jeśli się go odetnie od podań to jestem spokojny o wynik.

odpowiedz
Pusia - 06.11.2020 / 12:43, *.play-internet.pl

Piątka do zera trafiła Legia pyrowskiego frajera! W niedzielę tylko zwycięstwo i nie oszczędzać pyrowskich kulasów! Ja będę z Wami!

odpowiedz
G - 06.11.2020 / 12:15, *.106.235

Lech to ich tak dojedzie, że nawet nie beda wiedziec z ktorej strony poszedl atak

odpowiedz
RBydl - 06.11.2020 / 11:39, *.tpnet.pl

Przykre, ale Legia z tak dysponowanym Leszkiem jest bez szans.

odpowiedz
Maniek - 06.11.2020 / 12:03, *.centertel.pl

@RBydl: Też tak myślę, choć nadzieję trzeba mieć. Zobaczymy.

odpowiedz
M-Ochota - 06.11.2020 / 13:39, *.plus.pl

@RBydl: nie demonizujmy formy lecha, jakoś w ligowej tabeli tego nie widać, jaga i craxa jakimiś tuzami nie są a punkty urwali - tylko Legia!!!

odpowiedz
Szymon - 06.11.2020 / 11:31, *.t-mobile.pl

Taa Czesio ma rację. Nie ma co liczyć na zmęczenie rywala, więc Czesiu dzwoń, już dzwoń aby było ok

odpowiedz
SEBO(L) - 06.11.2020 / 11:14, *.centertel.pl

Skoro nie liczysz chłopie na zmęczenie Leszka,to ja (my ?) liczę/liczymy na bardzo dobrą postawę od początku meczu do samego końca,zaangażowanie,wybieganie,skuteczność,a zwłaszcza na mityczną świeżość,co powinno zaowocować pewnym zwycięstwem. Choć i wy,i oni,mieliście różne problemy zdrowotne i wirusowe, to chyba możemy tego oczekiwać i wymagać, skoro rozgrywacie w niedzielę TRZECI mecz w czasie dwóch tygodni, a oni w tym czasie już cztery,a piąty przed nimi...?
A w kwestii stałych fragmentów... Nigdy nie będzie stałą tendencją ich wykorzystywanie,z prostego powodu, o którym tu już kiedyś pisałem. Nie umiecie,bo nie ćwiczycie tego w taki sposób,jak powinno się.Przykład poglądowy? Gol strzelony przez Rangersów,wrzutka-wzór! "Ostra",odchodząca od bramki piłka,szybka prawie jak strzał. Bramkarz nie wyjdzie,obrońca też nie przetnie, bo musiałby być szybszy albo strzeli swojaka.A u nas?Ta piłka leci i płacze...A centrować ma Kapustka o sile kopnięcia piłki przez kobietę w szpilkach...No Panowie,kur.a,trochę powagi przed weekendem.

odpowiedz
WIDZ - 06.11.2020 / 11:34, *.chello.pl

@SEBO(L): No, ty to się znasz... Który klub trenujesz?

odpowiedz
Radek - 06.11.2020 / 12:08, *.vectranet.pl

@WIDZ: i ile bramek ze stalych fragmentow strzelacie ?

odpowiedz
SEBO(L) - 06.11.2020 / 14:17, *.centertel.pl

@WIDZ: chciałbym trenować taki klub,w którym byliby tacy,jak Ty,na Twoim poziomie.Pioziomie,który jest już szczytem i nic więcej nie ma do osiągnięcia. Poziom patrzenia na kulisty przedmiot zwany piłką,stojący,nieturlający się...Poziom w sam raz dla takich,co niby coś wiedzą,a nic nie potrafią. A teraz dokończ colę, chipsy,i do lekcji.

odpowiedz
T. - 06.11.2020 / 10:51, *.plus.pl

Michniewicz, idź Pan w Ch... i nie obrzydzaj mi klubu, który kocham!

odpowiedz
Felek - 06.11.2020 / 11:36, *.netfala.pl

@T. : Czym tak ci obrzydza klub?

odpowiedz
Gienek - 06.11.2020 / 10:49, *.netfala.pl

Z amiką trzeba wygrać i odstawić ich w tabeli na kilka punktów. Niech się zachłysną Ligą Europy :-)

odpowiedz