Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com

Mioduski: Problem pojawił się w maju

Woytek, źródło: sportowefakty.wp.pl

Prezes Dariusz Mioduski udzielił pierwszego wywiadu po odpadnięciu Legii z europejskich pucharów. W rozmowie z serwisem sportowefakty.wp.pl właściciel klubu zapewnia, że sytuacja finansowa jest stabilna dopóki rozgrywane są mecze, pozycja dyrektora sportowego niezagrożona, a sam nie zamierza rezygnować z funkcjo prezesa. Sporo mówi także na temat Aleksandara Vukovicia i przyczyn niepowodzenia w Lidze Europy.

- Zastanawiałem się długo nad tym, co ja jeszcze mogłem zrobić, żeby te puchary w tym roku były. Trudno znaleźć na to dobrą odpowiedź. Zapewniamy piłkarzom warunki na najlepszym europejskim poziomie. Po raz pierwszy od wielu lat zespół po zdobyciu mistrzostwa nie został osłabiony. Trener Vuković mówił, że chciał sześciu piłkarzy i ich dostał. OK, słyszę teraz, że Valencia doszedł za późno, że to czy tamto. No ale Boruc był od razu do gry, Mladenović tak samo, Juranović - sprawa losowa - bo złapał koronawirusa... Lopes miał kontuzję w finale Pucharu Polski... Kapustka... (...) Problemem jednak, jak tak teraz wracam myślami, do tych momentów, nie był mecz z Omonią czy Karabachem. To już była tylko konsekwencja. Problem pojawił się w maju. (...) Teraz uważam, że powinienem był wymagać od Vuko więcej. On koncentrował się na tym, żeby dowieźć mistrzostwo, a ja powinienem był być wściekły, że nie wygrywamy go z 10 punktami przewagi. Mówiąc wprost: w drużynie powinno być więcej ognia, rywalizacji o miejsce w składzie. Tymczasem zaczęło to trochę wyglądać tak, że zespół może i jest razem, ale w jakimś sensie w swojej strefie komfortu, zbyt dużej. Jeśli w drużynie nie ma wystarczającej rywalizacji, jeśli nie ma agresji na treningach, to potem brakuje charakteru w meczach. Dlatego myślę, że już wtedy powinniśmy z Radkiem Kucharskim mocniej tym wstrząsnąć - mówi Mioduski.

Według prezesa Vuković nie dałby rady ogarnąć kryzysu, który nastąpił, stąd decyzja o zmianie szkoleniowca. - Vuković do dziś nie rozumie tego, że sytuacja nie była, z różnych względów, pod jego kontrolą. Pandemia też tu nie pomogła, trochę się wtedy zadziało i to wymagało zupełnie innego zarządzania drużyną. Przechodziliśmy przez trudny okres czasowego redukowania wynagrodzeń, musieliśmy sobie radzić z trudami reżimu i indywidualnymi obawami związanymi z wirusem. W tej sytuacji coś, co wcześniej było siłą Vuko, czyli bardzo mocne scalanie drużyny, przestało być atutem, bo wtedy zamiast myśleć o komforcie trzeba się było skupić na taktyce i lepszych przygotowaniach do meczu - dodaje prezes.

Jednocześnie Mioduski potwierdził, że w lipcu był przekonany, iż chce przedłużyć umowę z Vukoviciem.

- W najbliższym czasie nie zamierzam rezygnować z funkcji prezesa. Dla mnie funkcja operacyjna jest obciążeniem, ale muszę być pewny, że klub będzie szedł w takim kierunku, w jakim chcę. (...) W ostatnich latach brakuje pucharów, ale to się zmieni, nie ma innego scenariusza. A co do mojej roli to wyobrażam sobie, że w przyszłości ktoś odciąży mnie, zarówno w kwestiach stricte sportowych, jak operacyjnych w części komercyjnej, a ja znów zajmę się sprawami strategicznymi, w tym międzynarodowymi i dalszym rozwojem klubu - mówi właściciel.

Dariusz Mioduski odniósł się także do ostatnich wpisów Bogusława Leśnodorskiego, krytykujących obecną Legię.

- Dla mnie Bogusław Leśnodorski jest jak huba. Przyczepia się do drzewa, na początku wygląda to nawet ładnie, ale potem zaczyna się drenaż i po jakimś czasie takie drzewo obumiera. Przecież on nigdy nie zainwestował w żaden klub swoich pieniędzy, nie ponosił żadnego ryzyka, a raczej głównym celem było i jest zarabianie. Legia jest tego najlepszym przykładem, ale nie tylko Legia, w kolejnych klubach, przy których się pojawiał było podobnie. Dlatego jego publiczne wypowiedzi na temat Legii i jej finansów są żenujące, szczególnie, że wiele można by powiedzieć o tym, na co szły pieniądze klubu za czasów jego prezesury. Rozumiem oczywiście, że teraz robi wszystko, żeby znowu zaistnieć w polskiej piłce, bo poza nią nie ma żadnej pozycji. Zanim pojawił się w Legii, był osobą anonimową. To Legia go stworzyła medialnie. Teraz też chce się liczyć, pozycjonować jako ktoś wpływowy. Dlatego próbuje budować swoją pozycję wokół PZPN. Wszyscy wiedzą, że nie chodzi o to, żeby w najbliższych wyborach kandydować na prezesa. Zakłada jednak, że jak przyniesie kilka głosów, to może uda mu się wejść do zarządu.

Całą rozmowę możecie przeczytać na stronach serwisu sportowefakty.wp.pl.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (121)

+dodaj komentarz
AliMario - 10.11.2020 / 08:05, *.tpnet.pl

Owszem w Maju , w którym?W tym co trzy lata wcześniej !!!

odpowiedz
wtsk - 08.11.2020 / 19:28, *.tpnet.pl

"pozycja dyrektora sportowego niezagrożona" już gdzieś to słyszałem. Ciekawe kiedy pojawi się oficjalne info na stronie klubu i kto go zastąpi.

odpowiedz
Marek - 08.11.2020 / 17:23, *.tpnet.pl

Ja tam Mioduskiego szanuję - karnawału europejskich pucharów nie ma, to fakt. Ale widzę po nim, że pracuje na długofalowy sukces Legii. Wierzę, że za 5 lat zbudowana akademia i powolna profesjonalizacja klubu przyniesie owoce. Leśnodorski miał kadencję konia - to były piękne chwile ale jednak wynikające często z worka szczęścia, nie solidnie przygotowanej roboty. Wystarczy wspomnieć, że najlepszy piłkarz tamtych lat, Ofoe, był wynalazkiem magika z Albanii, Hasiego. Przy potencjale Legii i robocie z akademią, Mioduski za 5 lat zapewni nam co roku europejskie puchary. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz - on sam wspomina w wywiadzie, że chce się zająć sprawami strategicznymi a operacyjnie lepszy mógłby być ktoś inny. Facet dostrzega swoje wady a w świecie polskich menago to już jest niezwykle wiele, uwierzcie.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 08.11.2020 / 18:58, *.orange.pl

@Marek: Uwierzyłem 4 lata temu, wierzyłem 3 lata, nawet jeszcze trochę 2 lata temu, rok temu zrozumiałem, że to wszystko padlina, W tym roku jest tego potwierdzenie. Kiedy nabiorę znowu wiary? Kiegy Legia zacznie grać tak, jak na ten klub przystało. I będzie walczyć o puchary, a nie sromotnie przegywać z ogórkami. Wtedy się zastanowię, czy znowu uwierzyć...

odpowiedz
dino - 09.11.2020 / 08:54, *.vtelecom.pl

@Marek:
Spoko jeszcze 5 lat w międzyczasie wyprzedaż młodych jak do tej pory dalsze zadłużenie klubu ale awansujemy do LE a Mioduski odtrabi sukces swojej długofalowej strategii

odpowiedz
Marek - 09.11.2020 / 12:32, *.tpnet.pl

@dino: niestety, aspirujemy do europejskiego średniaka. Kim jest europejski średniak? Dostawcą piłkarzy. Jaka jest różnica między obecnym statusem europejskich peryferii a europejskim średniakiem? Za piłkarza bierzemy 2 miliony Euro a ci poziom wyżej biorą 10 milionów euro. Nigdy nie będziemy Barceloną czy innym Realem. Oni mają budżet miliarda Euro, nie 25-50 milionów. Do tego my możemy specjalizować się w prawie 40 milionowym rynku polskim, z którego pozyskujemy zawodników. Kluby hiszpańskie oprócz własnego kraju mają także kulturowe i językowe zaplecze w postaci całej Ameryki Południowej. Nasze maksimum to taki wschodni Ajaks i tego wszyscy sobie życzmy.

odpowiedz
JS - 09.11.2020 / 16:43, *.play-internet.pl

@Marek: Mioduski rozwija klub świetnie pod każdym względem oprócz sportowym. To nie jest przypadek, że przez tyle lat nie ma pucharów. Mioduski nie ma nosa do piłki i co gorsza ma gorącą głowę. Jak można było zatrudnić trenerów bez ŻADNEGO doświadczenia jak Jozak czy Klafurić, albo dać sa Pinto 3 letni kontrakt. To jest sport i wynik finansowy zależy od wyników sportowych, nie ma co się dziwić, że są takie problemy.

odpowiedz
grzesiek - 08.11.2020 / 13:36, *.centertel.pl

Chyba manię małości i kompromitacji :)

odpowiedz
Normalny człowiek - 08.11.2020 / 12:23, *.chello.pl

Pan Mioduski ma manię wielkości.
Uważa, że skoro sprawdza się na wielu płaszczyznach biznesu, osiąga sukcesy, rozwija spółki, to tak samo musi być w piłce nożnej. Przecież używa podobnych metod, wypracowanych i sprawdzonych w warunkach korporacyjnych.
Otóż panie prezesie: jest pan w błędzie. Ten model się nie sprawdza i nigdy się nie sprawdzi w Legii.
Niestety, zarówno dla Warszawy, jak i dla pana.
Nie rozumie pan tego specyficznego biznesu, jakim jest piłka i dodatkowo, jakim jest piłka w Warszawie. I nie jest to pana wina. Większość ludzi tego nie rozumie. Pana winą jest upór, i brak wyciągania wniosków. Pana winą jest tolerowanie beznadziei i marazmu, jaki zakradł się w pana "biznes" na Wisłą. Pana winą jest konsekwentne LECZ NIEZROZUMIAŁE I NIEDOBRE trzymanie przy sobie ludzi, którzy zamiast pomóc odwrócić złą kartę, zacierają rączki i liczą pieniążki. A sytuacja wizerunkowa i sportowa Legii...co ich to obchodzi!
Panie Dariuszu: czas na zmiany!!!

odpowiedz
AliMario - 08.11.2020 / 10:54, *.centertel.pl

Szanowny Panie Prezesie,
Krótko , fakty są takie że w ciągu ostatnich latach samodzielności rozłożył Pan druzynena "łopatki" pozbywał się Pan co rok kolejnych kopaczy i trenerow.. przecież tak nikt nie robi !!! Nie nadaje się Pan do sportu....udowodnił Pan Warszawie że spieprzył Pan robote

odpowiedz
grzesiek - 08.11.2020 / 10:46, *.centertel.pl

Mistrz kompromitacji

odpowiedz
grzesiek - 08.11.2020 / 10:04, *.centertel.pl

Spadek z ekstraklasy coraz blizej

odpowiedz
eLpolo - 08.11.2020 / 17:48, *.137.74

@grzesiek: przestań brać to co bierzesz ;)

odpowiedz
Sebo(L) - 08.11.2020 / 10:02, *.master.pl

Ten facet jest całkowicie oderwany od rzeczywistości.Według niego wszyscy są winni niepowodzeń Legii w Europie tylko...nie on sam! Zwala winę na kolejnych trenerów,tylko zapomina,że to on osobiście podejmuje wszystkie decyzje.Żeby było jeszcze śmieszniej obwinia...Leśnodorskiego,za którego prezesury Legia systematycznie grała w Europie a jej nazwa budziła respekt wsród wielu klubów.Mioduski kompletnie odleciał.

odpowiedz
tomiacab - 08.11.2020 / 08:55, *.virginm.net

problem pojawił sie wraz z twoim przyjściem do Legii

odpowiedz
Leśny Dziadek - 07.11.2020 / 23:51, *.centertel.pl

Wlasciciel doskonale wie, ze sie totalnie skompromitowal, dlatego przy pomocy inzyniera spolecznego postanowil, ze cala wine, za wszystko, lacznie z 4 ostatnimi latami zrzuci na Lesnego i innych. Nie zrobisz z nas idiotow, bo spora czesc kibicow Legii, to ludzie myslacy. Tym tekstem juz nie tylko skompromitowales sie w naszych oczach do konca, ale jeszcze przekroczyles pewna granice, czegokolwiek. Odwrotu juz nie ma, nalezalo pierwszy raz pomyslec nad wywiadem i zwyczajnie, po ludzku PRZEPROSIC za wszystko. Nie zmienilo by to za wiele, ale jednak. Ale do tego trzeba miec cokolwiek. A tak zostanie juz na zawsze - Wstyd...Obciach...Zenada...

odpowiedz
dino - 08.11.2020 / 06:12, *.plus.pl

@Leśny Dziadek:
Pamiętam jak Pudel usiłował nam wmówić że zła kondycja finansowa Legii to wina Leśnego bo ten podpisał gwiazdorskie kontrakty np z Jedzą. OK za Leśnego Jedza zarabiał 200 tys teraz ponoć połowę mniej ale graliśmy w Europie więc to się zwracało. Nikolic czy Prijovic też za frytki nie grali ale to była inwestycja która dała nam jakość i moc na europejskiej arenie. Teraz ten dziad nie płaci a oczekuje co najmniej tego samego.

odpowiedz
Sig - 07.11.2020 / 23:31, *.chello.pl

Proponuję legioniści.com podsumowanie. 2 prezesów.wyniki sportowe, stan kasy, potencjal piłkarzy do sprzedania, wpływy z transferów. Łatwo można sprawdzić dla Pana Darka KPIs.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 07.11.2020 / 23:15, *.centertel.pl

Odpowiedz Lesnego bezcenna:))) Skrot ,,Mialem za wspolnika GAMONIA,, Bu ha ha ha ha, w punkt:)))

odpowiedz
pnk - 07.11.2020 / 23:05, *.chello.pl

Ale jak BL zarobił? Kupił udziały, zwiększył znacząco wartość rynkową Legii i je odsprzedał. No ku...a straszne...

odpowiedz
Po co piszesz jak sie nie znasz - 08.11.2020 / 15:11, *.plus.pl

@pnk: Co kupil? Za co? Jak pieniedzy nie mial. Dostał i odsprzedal jak zobaczył zysk po Lidze Mistrzow. Taki milioner, ze wiśle nawet pomógl :D Przeciez on poloni by pomogl jakby zwietrzył interes. No ale pan go pewnie lepiej zna.

odpowiedz
Hiszpan - 07.11.2020 / 22:27, *.play-internet.pl

Poszedł darek na spacerek
Ktoś pier... mu rowerek.

odpowiedz
powiś(L)e - 07.11.2020 / 20:42, *.chello.pl

Już dłużej nie mogę na tego frajera patrzeć i czytać jego megalomańskich wypowiedzi.

odpowiedz
Matigol - 07.11.2020 / 20:30, *.orange.pl

Jeśli ktoś pluje na Leśnego i broni Loczka to niech odpowie sobie na pytanie : ile i jakie sukcesy odnieśliśmy za kadencji tego pierwszego a ile za drugiego. Dziękuję - dobranoc.

odpowiedz
Luk - 08.11.2020 / 14:28, *.timplus.net

@Matigol: A pamiętasz jakie sukcesy odnosiła Wisła i jaką kasę mieli z pucharów, jak wylądowali, a powinni odjechać w lidze na lata świetlne. To właśnie był model prowadzenia podobny do Leśnego. Loczka nie mam zamiaru bronić bo powinien oddać stery komuś kompetentnemu, komuś kto rozwinie i akademie i zakwalifikuje się rok rocznie do LE (bo to nie powinien być problem z tym potencjałem), a samemu zająć się marketingiem, ale nikt mi nie wmówi, że Leśny był lepszy...

odpowiedz
Marian - 07.11.2020 / 20:18, *.centertel.pl

Kabaret

odpowiedz
Wolfik - 07.11.2020 / 20:23, *.mm.pl

@Marian: Albo komedia, grecka.

odpowiedz
Abcd - 07.11.2020 / 22:49, *.t-mobile.pl

@Marian: melodramat

odpowiedz
Leśny Dziadek - 07.11.2020 / 23:05, *.centertel.pl

@Abcd : Cyrk poleca przedstawienie: ,,Obesrany klaun opowiada na arenie wzruszajace kawalki,,

odpowiedz
whyduck wygoda - 07.11.2020 / 19:50, *.t-mobile.pl

sklepu spożywczego byś nie ogarną a co dopiero Klub Piłkarski!
zajmij sie miodek dystrubucją parówek na wschód !

odpowiedz
zaba285 - 07.11.2020 / 19:19, *.116.118

Leśny zarobił? spoko. ale była liga mistrzów i mocny zespół. były sukcesy sportowe to były i pieniądze
jak Leśny zniknął Ty zarabiasz, ale sportowo staliśmy się słabsi niż kluby z Luksemburga

odpowiedz
Wolfik - 07.11.2020 / 18:35, *.mm.pl

Właściciel i prezes Legii w jednym bardzo ładnie mówi. Fajnie się go czyta czy słucha. A potem przychodzą realne problemy i wszystko bierze w łeb. Dlatego nie zamierzam głębiej tych wypowiedzi analizować.

Bez prezesa i dyrektora sportowego nigdy nie będzie normalnie.

odpowiedz
speed - 07.11.2020 / 19:21, *.play-internet.pl

@Wolfik: "Właściciel i prezes Legii w jednym bardzo ładnie mówi. Fajnie się go czyta czy słucha". Błagam cię,nie żartuj.To co wyprawia Mioduski to totalna aberracja.

odpowiedz
Wolfik - 07.11.2020 / 19:44, *.mm.pl

@speed: Kolego, przeczytałeś moją wypowiedź do końca?

odpowiedz
Speed - 07.11.2020 / 19:57, *.play-internet.pl

@Wolfik: A jak myślisz?

odpowiedz
Wolfik - 07.11.2020 / 20:22, *.mm.pl

@Speed: No własnie nie wiem....
Napisałem w domyśle, że Mioduski co innego gada, co innego robi. Ale owo "gadane" na otrzaskane - jak to w korporacji. Oczywiście zgadzam się, że jego działania trudno racjonalnie wytłumaczyć.

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 08.11.2020 / 13:13, *.centertel.pl

@Wolfik: Panowie. Jest szansa czytajcie wywiad ze zrozuminiem tzn. przez pryzmat wcześniejszych wypowiedzi . Prezes mówi, że Kucharski bezpieczny, to znaczy, że zaraz poleci. Prezes mówi, że nie rozważa rezygnacji znaczy właściciel lada chwila go zwolni ????

odpowiedz
Kibolek - 07.11.2020 / 18:27, *.telefonica.de

MIODUSKI LICHWIARZU ZŁODZIEJU PROBLEM TO POJAWIŁ SIE Z DNIEM PRZEJECIA PRZEZ CIEBIE LEGII . CO MOGŁEŚ ZROBIC ODEJŚĆ, ODEJŚĆ, ODEJŚĆ WTEDY BY PUCHARY BYLY OSZUSCIE OD KULCZYKA

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 07.11.2020 / 18:17, *.247.241

"Jeśli w drużynie nie ma wystarczającej rywalizacji, jeśli nie ma agresji na treningach, to potem brakuje charakteru w meczach."
Brawo Panie Mioduski! Zgadzam się w pełni!
Tylko drobne pytanko? Dlaczego w klubie taka krótka ławka? Za Leśnego była rywalizacja i to na dużo wyższym poziomie.

odpowiedz
Kings⚽️Legia - 07.11.2020 / 17:46, *.37.0

Jeszcze okulary na nos I bédzie Papcio Chmiel????

odpowiedz
gazza - 07.11.2020 / 17:36, *.inetia.pl

Panie Mioduski - Podaj się pan do dymisji i oddaj pan klub w ręce profesjonalistów !

odpowiedz
MARKUS - 07.11.2020 / 17:10, *.t-mobile.pl

Panie Darku nie tędy droga bez pucharów 4 LATA to WIELKI WSTYD Niema nas w Europie to i POTĘŻNEGO INWESTORA BRAK

odpowiedz
Paweł - 07.11.2020 / 17:06, *.vectranet.pl

Przygotowanie do porażki z Lechem? Dlaczego przegramy? Przez hube i Vuko. Ale za to solary na dachu zamontowali-czyli sezon na +.

odpowiedz
speed - 07.11.2020 / 16:52, *.play-internet.pl

O sobie samym- Dla mnie Bogusław Leśnodorski czyt.(Dariusz Mioduski) jest jak huba. Przyczepia się do drzewa czyt.(Legii), na początku wygląda to nawet ładnie, ale potem zaczyna się drenaż i po jakimś czasie takie drzewo obumiera.

odpowiedz
grzesiek - 07.11.2020 / 16:47, *.centertel.pl

No coz.
Zauwazmy Panie??? Darku ze Pan Boguś siedział cicho jak Legia grała dobrze. A jak gra źle to normalne ze krytykuje. Kazdy krytykuje prezesa Legii obecnego nie tylko BL

odpowiedz
grzesiek - 07.11.2020 / 16:42, *.centertel.pl

Skoro w maju wpadl mu pomysl zwolnienia vuko to czemu tego nie zrobil w maju?

Tak czy siak decyzja niemądra i odbiła sie odpadnieciem z pucharow.

Kolejna sprawa skoro Vuko nie pasował a scalał druzyne to kogo Legia szuka na trenera w takim razie? Przeciez i tak wszyscy wiemy ze nastepny trener tez najdluzej do eliminacji pucharow przyszlorocznych

odpowiedz
Gosc - 07.11.2020 / 16:31, *.chello.pl

Problem pojawił się gdy pudel został prezesem

odpowiedz
Legiaaa - 07.11.2020 / 16:08, *.plus.pl

Jesteśmy za bardzo podzieleni, jako cała Legijna rodzina, będzie dobrze! Będą wyniki będziemy (Jesteśmy) wielcy trochę wiary, determinacji, pozytywnego myślenia, mniej krytyki i pochwał więcej równowagi i wiary. Legia mistrz !!!

odpowiedz
dino - 07.11.2020 / 16:22, *.vtelecom.pl

@Legiaaa:
Lesny po 4 latach miał 4 sezony w pucharach ten frajer 4 lata jako prezes będzie miał w marcu. Jak mam widzieć światło w tunelu z nieudacznikiem który miał kregielnie i firmę budowlaną obie zbankrutowaly. Pal licho nieudacznika ale teraz jest właścicielem Legii (resztę dopowiedz sobie sam)

odpowiedz
Krasnal - 08.11.2020 / 09:38, *.telkab.pl

@dino: "Zastanawiałem się długo nad tym, co ja jeszcze mogłem zrobić, żeby te puchary w tym roku były" czytaj -nie mam pomysłu jak zarządzać klubem piłkarskim...plus to że gościu zainwestował swoją prywatną kasę...on nigdy sam nie odejdzie to jest dla niego biznes życia...

odpowiedz
Wariat - 07.11.2020 / 15:55, *.vectranet.pl

Problem to pojawił się 4 lata temu, gdy zostałeś prezesem amatorze

odpowiedz
PLEBAN - 07.11.2020 / 15:43, *.tpnet.pl

to taki Artur szpilka Legii Warszawa

odpowiedz
dejne3 - 07.11.2020 / 14:58, *.199.66

Nigdy nie będzie dobrze , a to dlatego że pozbyliście się kluczowych zawodników , po grze w LM. Budowanie drużyny nie polega na tym , koniec sezony Sale . Zakup nowych ludzi , to nie jest układanie puzzli , bo nie w tak krótkim czasie kiedy kończy się liga , a za chwilę zaczynamy grać od 3 a nawet 4 rundy eliminacji chociażby LE.

Nie zbudujemy drużyny w oparciu o cudzoziemców, zaczyna się to mścić , gdyż zakup takiego piłkarza który powinien być lepszy od naszego wychodzi bokiem.

Przecież ze 3 lata temu miał Pan Dariusz wizję ,że Legia interesuję się koś bardzo poważny z dużym kapitałem zagranicznym , do dzisiaj nie zobaczyliśmy tej osoby ani firmy z Tą Gruba kasą.

Żeby to realizować to nasza Legia powinna co roku grać minimum, w grupie LE i to przez minimum 7 lat pod rząd, ale na to , jak na chwilę obecną się nie zanosi .

odpowiedz
W MOIM SERCU WIECZNIE JEST TYLKO LEGIA CEKS - 07.11.2020 / 14:55, *.tpnet.pl

Problem to się zaczął 1171dni temu.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 07.11.2020 / 14:43, *.orange.pl

O, nie wiedziałem, że Mioduski został prezesem w maju.

odpowiedz
mioduch won - 07.11.2020 / 14:31, *.play-internet.pl

lepsza huba niż rak

odpowiedz
Generalnie typowa gadka mioduskiego - 07.11.2020 / 14:20, *.tpnet.pl

Pierd... trzy po trzy jak zwykle ale z jedną rzeczą zgadzam się w 100 procentach. Leśnodorski robi z siebie celebrytę i cwaniakuje. Nic więcej. Gość zawinął hajs z Ligi Mistrzów i sobie poszedł w świat więc legionista z niego taki jak z koziej dupy trąba. Dlatego obecnego prezesa bym zmienił ale za starym w żadnym wypadku nie tęsknię.

odpowiedz
dino - 07.11.2020 / 14:27, *.vtelecom.pl

@Generalnie typowa gadka mioduskiego:
A miał hajs zostawić Mioduskiemu? Tak samo zrobił Janusz Romanowski

odpowiedz
czizys - 07.11.2020 / 15:57, *.virginm.net

@Generalnie typowa gadka mioduskiego:
Lesnodorski gdy zostal wykupiony zabral co swoje.... co mu sie nalezalo. Nie pier...l glupot jak mioduski hehe. BL zasluzyl na szacunek a na tego wszyscy beda pluc jak odejdzie....

odpowiedz
Leśny Dziadek - 07.11.2020 / 14:13, *.orange.pl

Obesrany tyłek, choćby posmarowany najsłodszym miodem, w ogromnej ilości, pozostanie obesranym tyłkiem, niestety...

odpowiedz
Trec - 08.11.2020 / 08:51, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: co ty wiecznie z tym tyłkiem ..., jakieś nie spełnione pragnienie?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 08.11.2020 / 19:00, *.orange.pl

@Trec : Jeżeli to twoje marzenia, albo real, to nie znaczy, że inni też tak mają...

odpowiedz
Chris - 07.11.2020 / 13:20, *.lycamobile.pl

O wyszedł siedem lat nieszczęść z tym prezesem oby tylko tyle.

odpowiedz
Kacperek - 07.11.2020 / 13:35, *.chello.pl

@Chris : hahaha szkoda ze nie pamietasz lat 90 i 2000 ile Legia czekala na Mistrza, a teraz zdobywa i w tym roku tez zdobedzie, bo lech spuchnie,rakow moze sie okazac takim piastem oby nie... Tylko Mistrz PL moze grac od nastepngo roku ," startować do LM " i LE reszta do Ligi ogorkowej z Malta , Litwa i innymi malymi Panstwami ,kluby co zajma miejsca 2-3. Legia MISTRZ

odpowiedz
dino - 07.11.2020 / 13:43, *.vtelecom.pl

@Kacperek :
Te mistrzostwa dziś znaczą tyle co nic Legia 2001 potrafiła pojechać do Szwecji i pocisnac Elfsborg 6-1 albo postawić się finaliscie Pucharu UEFA Valencii u siebie one nam wpadają siłą rozpędu po Lesnodorskim i dzięki temu że poziom ligi jest żenująco niski

odpowiedz
Kacperek - 07.11.2020 / 13:48, *.chello.pl

@dino: ciekawi mnie jak liga by wygladala jakbysmy grami tak jak na Bialorusi czyli sezon Wiosna-Lato, wtedy nasze zespoly bylby w srodku sezonu jakby zaczynaly gre o puchary ;) . Ale trzeba przyznac liga cienutka , przyjezdza jakis pilkarz za 1-2mil euro i robi mala furore, nie mowiac o Vadis Odjidja-Ofoe ktorego wartosc byla 4-5mil jak przychodzil do Legii i byl Bogiem Ligi

odpowiedz
dino - 07.11.2020 / 13:50, *.vtelecom.pl

@Kacperek :
Poprawka Valencia to finalista Ligi Mistrzów 2001 przegrali finał po karnych z Bayernem pamiętam tamten mecz zimny październikowy wieczór stary stadion jak Zyleta krzyknęła Warsaw Fans Hooligans to piłkarze Valencii szybciutko wrócili pod Kryta rozgrzewac się pamiętam też jak rozdawałem ulotki zachęcające do głośnego dopingu podczas meczu, w Warszawie było 1-1 po golu Karwana w rewanżu 1 listopada poleglismy niestety 1-6 ale jest różnica odpaść z finalistą Ligi Mistrzów a z Qarabachem czy Dudelange

odpowiedz
Chris - 07.11.2020 / 14:09, *.lycamobile.pl

@Kacperek : Pamiętam dość dużo bo szmat czasu ogladam moją druzyne. Może finansowo jest ok ale sportowo tragicznie a czasy Huby są chyba nie do powtorzenia dla naszego prezesa. A tylko tego wymagają kibice regularnej gry w pucharach.

odpowiedz
Alan - 07.11.2020 / 15:27, *.t-mobile.pl

@Kacperek :
Dokladnie niektorzy nie pamiętają dominacji Wisły K czy tego jak nas Widzew ogrywal w końcówce sezonu.... maja podane wszystko na tacy i wciąż tylko narzekają a co do Pucharow to były byly wspaniale mecze jak z Ajaxem czy Realem M. przy pustych trybunach....i jakoś wtedy nikt licznika wstydu czy tego typu rzeczy nie organizował....

odpowiedz
Sobo(L)ew - 07.11.2020 / 16:21, *.centertel.pl

@Kacperek : Skoro tak bardzo cieszy Cię zdobywanie Mistrzostwa to zróbmy tak niech oni zdobywają te Mistrzostwa i szybko odpadają z pucharów, a jak trafi się odpowiedni piłkarz który mógłby do nas trafić to ja będę wysyłał do Ciebie po kasę na tego zawodnika (przecież według Ciebie samo Mistrzostwo wystarczy)

odpowiedz
Kacperek - 07.11.2020 / 13:10, *.chello.pl

w Zyciu Rzadzi Ten Co Ma Kase . Nie nadarmo jest powiedzenie . Bogaty ma Zawsze Racje. Chyba kazdy z nas chce robic interesy z bogatymi a nie biednymi... Ciekawe teraz czy w tej dekadzie Motor Lublin zdobedzie Mistrzostwo Polski w przeciagu 10 lat , za rzadow Lesnodorskiego :). Ogolnie pyrus Czeslaw jest pierwszym trenerem Legii od czasow Czerczesowa , oraz Magiery (ktory mial wiedze ale nie mial charyzmy do ludzi zeby byc twardy) . Vukowic byl dobrym wujkiem ;D dla wszystkich tam, dlatego kazdy by skoczyl w ogien za nim, a nie o to chodzi, w biznesie czy w pilce.

odpowiedz
Mrok - 07.11.2020 / 13:01, *.chello.pl

Problem pojawił się jak Mioduski zobaczył, że na Legii można zarobić hajs i sobie przeliczył, że jak się pozbędzie wspólników będzie go miał więcej.
Z funkcji prezesa nie zrezygnuje bo jest po prostu pazerny i nie ufa nikomu. To typowa cecha ludzi nie potrafiących inwestować. Zawsze myślą że wydawanie pieniędzy to ich strata.

Mioduski mówi, że Leśnodorski przed Legią był kompletnie nieznany, anonimowy. A kim on był przed Legią? gwiazdą Hollywoodu!? zjadaczem biznesowych lunchy na których podawano policzki i ośmiorniczki? kibicem Zawiszy i Realu Madryt?

Był tak samo nikim jak jest nikim teraz, zdobywcą jednego tytułu mistrzowskiego.
Dopóki nie zacznie tego robić seryjnie a przede wszystkim dopóki nie zaistnieje w pucharach pozostanie nadal nikim, epizodem w stuletniej historii jednej sekcji klubu.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 07.11.2020 / 14:12, *.orange.pl

@Mrok: A propo Hollywood, to przypomniałem sobie księcia ze Shreka, jak zarzucał grzywą z lokami... A tak na poważnie, to masz rację, wygląda na to, że Dariusz wszystko robi charytatywnie, a wszędzie węszy spisek. Wszyscy są niedobrzy, tylko on jeden został, wybawiciel na białym koniu, cudowny zbawca klubu. Gdyby nie Leśny, Legia byłaby na poziomie Bayernu, gdyby od początku wszystko robił sam, piłkarze odpoczywaliby na Wenus, a zgrupowania mieli na Plutonie...Nie mam pojęcia, kto jeszcze wierzy w te BREDNIE...

odpowiedz
Odel - 07.11.2020 / 12:50, *.artcom.pl

Panie Mioduski niech się pan już nie kompromituje!!! LEGIA TO MY!!!

odpowiedz
Stan - 07.11.2020 / 13:36, *.vectranet.pl

@Odel: masz racje aleee ,to on ma piiniaądz

odpowiedz
Jaro - 07.11.2020 / 12:42, *.tpnet.pl

Mam wrażenie że Mioduski żyje w jakimś innym świecie oderwany od rzeczywistości, nie uczy się na błędach tylko je powiela a potem się dziwi że gra kiepska i szybko odpadamy s pucharów... Za rok będzie pewnie tak samo sądząc po jego wywiadach.

odpowiedz
Qqleskoo - 07.11.2020 / 12:37, *.chello.pl

Skandaliczny wywiad. Won z mojej Legii amatorze!!!

odpowiedz
Legiony - 07.11.2020 / 12:28, *.play-internet.pl

Zawsze się ujawnia przed ważnymi meczami czyli w niedzielę becki.

odpowiedz
Mp - 07.11.2020 / 12:24, *.centertel.pl

Po tych wypocinach które piszecie, to najlepszym właścicielem było by miasto ale jeszcze musiała by to być inna władza i wtedy finały ligi mistrzów, a liga pozamiatana w rundzie jesiennej i feta w Sylwestra

odpowiedz
speed - 07.11.2020 / 12:13, *.play-internet.pl

Nie no to jest niereformowalna postać,nie da się tego czytać.Mam nadzieję,że to nie będzie jak w Starym Testamencie siedem lat chudych.

odpowiedz
antek - 07.11.2020 / 12:08, *.play-internet.pl

S...................................................aj

odpowiedz
Leśny Dziadek - 07.11.2020 / 12:06, *.orange.pl

Neron polskiego futbolu. Spalił wszystko, i próbuje zrzucić odpowiedzialność na innych...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 07.11.2020 / 11:45, *.chello.pl

Jedyne, z czym można się zgodzić, to ocena Leśnodorskiego. To rzeczywiście, kabotyn. Szkoda tylko, że Miodzio nie czai, że wystarczy grać 2-3 lata stałym składem (niech będzie 8-9, stałych graczy), by wygrać MP i europejskie puchary. Ciągła rotacja i handełes rozwal zespół.

odpowiedz
Pepe - 07.11.2020 / 13:22, *.t-mobile.pl

@Po(L)ubiony:
Tylko to Leśnodorski był w LE i LM, więc jednak nie do końca ma rację Mioduski. Tutaj chodzi o ich wojenkę, z której jak na razie zwycięsko wychodzi Leśny.

odpowiedz
pjoter - 07.11.2020 / 11:42, *.amazonaws.com

Mioduski wjechał. Racz Waść wypaść....

odpowiedz
Kamil - 07.11.2020 / 11:25, *.t-mobile.pl

Mało śmieszna postać oderwana od rzeczywistości... W maju było źle, ale jednak wystarczająco dobrze bo przedłużyłem kontrakt z Vuko....

odpowiedz
Krzysztof - 07.11.2020 / 11:21, *.centertel.pl

Mam nadzieję,że właściciel Legii Warszawa nie czyta naszych postów.

odpowiedz
atmosferic - 07.11.2020 / 11:14, *.orange.pl

Awans do LM nie byl zasluga zadnego lesnodorskiego - a byl tylko dlatego ze byl mega slaby Dundalk w rundzie play off. Trafilismy na mega slabe druzyny z ktorymi w tamtym czasie nie dalo sie przegrac. Bo slowacy, irlandczycy czy bosniacy sa obowiazkiem do ogrania.
Obecna Legia poprostu robi katastrofalne transfery i dlatego nie bylo nawet LE. Dodatkowo ci zawodnicy przychodzac nie sa gotowi na 100% do gry i nie pasuja do stylu gry. Czyli tak naprawde co roku sa te same bledy bo jak startuja puchary to formy fizycznej nie ma co udowodnil vukovic ktory mowil 2 rok z rzedu ze "to zaraz odpali". I oczywiscie nie odpalilo.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 07.11.2020 / 11:21, *.centertel.pl

@atmosferic: Tylko to dzięki Lesnemu grali tacy zawodnicy jak Nikolic, Prijovic czy Vadis bądź Mulen a loczek nawet jednego na ich poziomie nie sprowadził. Może i Dundalk było słabe ale teraz też były drużyny do ogranis ale jak ten osioł zatrudniał nieudaczników którzy uczyli się trenerki to taki mamy efekt.

odpowiedz
atmosferic - 07.11.2020 / 11:53, *.orange.pl

@Sobo(L)ew: Mioduski nie sprowadzal pilkarzy, tylko Zewlakow. Teraz sa katastrofalne transfery. Sciaga sie szrot w polski i to taki, koty powinien sciagac jakis rakow czy plock a nie Legia. Moze jest to skutek fatalnego zarzadzania finansami, co gorsza sie sciaga i przeplaca gowno pilkarzy jak kapustka czy valencia.

odpowiedz
atmosferic - 07.11.2020 / 11:56, *.orange.pl

@atmosferic: To znaczy mialo byc Lesnodorski nie sprowadzal pilkarzy, ale Mioduski zreszta tez nie. Od tego jest dyrektor sportowy, a ten obecny jest katastrofalny.

odpowiedz
oLaf - 07.11.2020 / 15:14, *.vectranet.pl

@atmosferic: przepłącony to jest Slisz 1,8 mln Euro : O Valencia to wyrośnięty dzieciak bez głowy - nie wiem po co nam to.

Prijo czy Nikolic to byli super gracze!! + VOO.

Teraz popierdółki przychodzą co nie sprawdziły się w 2-giej lidze angielskiej i tu się mają odbudować... w takim szpitalu pt. Legia... : O

odpowiedz
Komentator - 07.11.2020 / 11:03, *.vectranet.pl

Nasz prezes powinien wziąć się za trenerkę...

odpowiedz
Kuba - 07.11.2020 / 11:57, *.t-mobile.pl

@Komentator: Też tak uważam. On tyle wie o futbolu, że byłby świetnym trenerem.

odpowiedz
Legia-79 - 07.11.2020 / 10:54, *.play-internet.pl

Właścicielu-Hubo LEGII! Możesz zaklinać rzeczywistość! Chwalić się horvardem, znajomością Obamy!ale z LEGIA sukcesów BRAK! Chwalisz się Akademią, ale powiedz, że do spłacenia ostatniej raty! Ok. 65 ml. ZŁ. TO BANK A nie ty jest WŁAŚCICIELEM!!!

odpowiedz
ja - 07.11.2020 / 10:54, *.play-internet.pl

Problemy Legii się zaczęły gdy Miodek przyszedł na Łazienkowską.

odpowiedz
czizys - 07.11.2020 / 10:37, *.virginm.net

Ja nawet nie czytam tego szamba... 3 pierwsze linijki mi wystarcza i kilka ostatnich ze BL jest jak huba , ze drenaz i ze zarabianie....
Gosciu ty zadnej kasy nie inwestujesz zebraku pi...lony! Wciskasz kibicom lozka po 3 tys zl, spo=rowadzasz zrot za darmo na kontrakty zanizone....
wezcie tego goscia zabierajcie! Bezczelny chciwus, cham!
Ja nie ogarniam jak ten pasozyt sie dossal do naszej Legii i piertoli te kocopoly....
Wszyscy wartosciowi ludzie z klubu odeszli tak samo jak pilkarze.... Ludzi znajacych sie na pilce pozastepowal .... soba... i amatorami a teraz glupoty opowiada jeszcze.
mioduski ty jestes pazerota i wrzod na dupie! Jeszcze niech SZ.P K.Dowhan odejdzie przez ciebie pokrako to bedzie twoj gwozdz do trumny! Kogo ty chcesz oklamac lajzo... nie do wiary haaaaa

odpowiedz
Yeti - 07.11.2020 / 10:29, *.vectranet.pl

Ty jesteś głównym problemem Legii!

odpowiedz
Siwy - 07.11.2020 / 10:21, *.sky.com

Czy on może w końcu zamknąć mordę i przestać się ośmieszać??? Strasznie go Boguś boli i będzie bolało dopóki nie odejdzie bo na podobne sukcesy z nim za sterami nie ma co liczyć.

odpowiedz
czaszka - 07.11.2020 / 10:18, *.chello.pl

Odejdź Pan z Legii, wstydu sobie oszczędź !

odpowiedz
dino - 07.11.2020 / 10:15, *.vtelecom.pl

Bracia ale mnie prezes uspokoił zostaje i będzie pilnował żeby Legia dalej się rozwijała

odpowiedz
P. - 07.11.2020 / 10:13, *.tpnet.pl

W tym wywiadzie jest tyle głupot że aż ręce opadają. Niech on lepiej po prostu milczy jak Cupiał i kompletnie nie udziela się w mediach. On dalej nie widzi zadnego problemu w sobie tylko we wszystkich wokoło. Niewiarygodne...

odpowiedz
geds - 07.11.2020 / 10:08, *.chello.pl

ciągle nie rozumie? Legia drużynę na europę musi budować zimą. Zaczyna eliminacje w pierwszej polowie lipca. To mocne drużyny mogą sobie to robić latem. Po pierwsze są tak mocne, że to tylko retusze a nie 6 nowych Po drugie one nie muszą grać w el. a LM zaczynają w paźdzerniku.

odpowiedz
Milan - 07.11.2020 / 09:55, *.chello.pl

Wrzut na dupie Legii, z zazdrości (sukcesów) obraża byłego już kolegę. Jakie to polskie.

odpowiedz
Juri - 07.11.2020 / 10:23, *.inetia.pl

@Milan: nie Polskie,to tylko świadczy o kulturze osobistej człowieka.

odpowiedz
WarszawskaOchota - 07.11.2020 / 09:53, *.orange.pl

Problem w Legii zaczął się już kilka lat temu.

odpowiedz
Mariol - 07.11.2020 / 09:48, *.wanadoo.fr

Problem w Legii jest od kilku lat.

odpowiedz
Quad74 - 07.11.2020 / 09:47, *.chello.pl

Nadal nie rozumiem, po co było przedłużać umowę z Vuko. Skoro DM widział, że projekt "Vuko" wypala się, to chyba należało już w czerwcu przygotować nowy sztab szkoleniowy, a nie podpisywać z Vuko kolejny kontrakt...

odpowiedz
Legia-79 - 07.11.2020 / 09:43, *.play-internet.pl

Witam, po owocach go poznaliśmy!!!17,18,19,20 wszystko w Europie w plecy!!! Właścicielu spójrz w LUSTRO! ZOBACZYSZ TAM HUBE LEGII!!! Pozdrawiam prawdziwych KIBICOW LEGII! AVE LEGIA!

odpowiedz
Żmija - 07.11.2020 / 09:42, *.vectranet.pl

Problem polega na tym, że za Leśnego były europuchary, poważni trenerzy i seryjnie zdobywane trofea krajowe. A za ciebie pudel co!? W każdym sezonie coraz większa kompromitacja w Europie i co pół roku nowy trener! No i legendarne już zmiany struktury zarządu! Chciałeś być celebrytą jak Boguś a okazałeś się biznesowym nieudacznikiem!!!

odpowiedz
dexPL - 07.11.2020 / 13:55, *.chello.pl

@Żmija : 1. A sprawdzisz jeszcze kto wtedy był współwłaścicielem? Co - nie pasuje do narracji?
2. BL jako prezes miał szczęście. Dał wysokie kontrakty kilku piłkarzom, zaryzykował - i trafił na bilet do LM w czipsach. Gdyby miał odrobinę mniej szczęścia - to by wylosowali inaczej - i LM by nie było. I cała narracja w piz...
Bo patrząc kogo mogła Legia wylosować - to tylko z Dundalkiem mieli szanse. Każda inna drużyna to wpier. A obejrzyjcie sobie te mecze jeszcze raz - gra wyglądała bardzo bardzo słabo. Więc szczęście w losowaniu - to największy atut BL.

3. Nikt nie wie, jak by Legia wyglądała, gdyby BL został dłużej. Czy byłały obecna w LE? A może ściagała by się z komornikami? A skoro nie wiesz - to unikałbym gloryfikacji BL - w sytuacji, gdy większość jego zasług to szczęśliwe losowania.

odpowiedz
Cama - 07.11.2020 / 16:13, *.plus.pl

@dexPL: bo w tym roku losowania nie były szczęśliwe... Wszyscy przeciwnicy dysponujący mniejszymi budżetami i wszystkie mecze u siebie. No a ten słaby Dundalk znowu w tym roku gra jesienią w LE

odpowiedz
100% racji o B. Leśnodorskim - 07.11.2020 / 09:39, *.plus.pl

Dobrze się wypowiedział na ten temat. Cała racja o tym panu. Pasożyt i zarobas.

odpowiedz
Żmija - 07.11.2020 / 09:46, *.vectranet.pl

@100% racji o B. Leśnodorskim: wolę żeby Boguś zarobił a Legia wyglądała jak wtedy niż pracującego społecznie pudla i jego spektakularne dokonania...

odpowiedz
ras4 - 07.11.2020 / 09:37, *.vectranet.pl

tak to niestety wyglądało. Zdrowy osąd.
Lepiej późno niż wcale

odpowiedz
emoka - 07.11.2020 / 09:25, *.amazonaws.com

A ja myślę, że problem pojawił się jak objął Pan samodzielnie stery w Legii

odpowiedz
Taka prawda - 07.11.2020 / 09:33, *.orange.pl

@emoka: haha znakomite. 10/10!

odpowiedz
Bxbd - 07.11.2020 / 09:36, *.t-mobile.pl

@emoka: taka prawda

odpowiedz
Bemowiak - 07.11.2020 / 09:38, *.play-internet.pl

@emoka: Dokładnie tak! Też tak uważam

odpowiedz
Komentator - 07.11.2020 / 11:35, *.vectranet.pl

@emoka: 100% racji.

odpowiedz