fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Minuta ciszy ku pamięci Diego Maradony

Woytek, źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że w związku ze śmiercią Diego Maradony, jednego z najwybitniejszych zawodników w historii piłki nożnej, mistrza i wicemistrza świata z reprezentacją Argentyny, wszystkie mecze najbliższej kolejki PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi będą poprzedzone uroczystą minutą ciszy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
Super ⚽️ Coach - 29.11.2020 / 01:00, *.amazonaws.com

Polecam film biografie ,⚽️Diego Maradona⚽️ 2019 Asif Kapadia’s

odpowiedz
Wolfik - 26.11.2020 / 23:28, *.mm.pl

Maradona był piłkarzem wybitnym i takim go świat zapamięta. To dzięki jego grze Argentyna (której nigdy specjalnie nie kibicowałem) zdobyła MŚ w 1986 i v-ce MŚ cztery lata później. To również dzięki niemu mały klub z południa Włoch "ucierał nosa" bogatym rywalom z północy. Ludzie będa pamietać przede wszystkim z boiska. O jego upodobaniach politycznych i innych pamiętać nie bedą, bo każdemu kibicowi jego gra dawała radość.

Nie ma ludzi doskonałych i na pewno do takowych nie należał Diego. Ale piłkarsko był bliski ideału. A z pewnością osiągnięciami i boiskową charyzmą bije swojego rodaka Messiego na głowę.

odpowiedz
Roma - 27.11.2020 / 07:23, *.lunet.eu

@Wolfik: dodam więcej - mówi się, że jeden zawodnik nie wygra meczu, a Maradona wygrał praktycznie sam mistrzostwo świata dla Argentyny. Kto widział ten pamięta.

odpowiedz
Biała Łapa - 28.11.2020 / 19:47, *.chello.pl

@Roma: oglądałem ćwierćfinał tych MŚ i pamiętam bezczelne uderzenie, wcześniej zacentrowanej w kierunku pola karnego Anglików, piłki ręką przez Maradonę. Wpadła ona do bramki zaskoczonego PS - golkipera Anglików, który był przekonany, że sędzia tego gola nie uzna. Co ciekawe, cały stadion to widział oraz liczni telewidzowie (setki milionów!), tylko nie trójka sędziowska. Czy o takim "zwycięstwie" można mówić, że zostało ono odniesione przez jednego piłkarza? Raczej, niekoniecznie...

odpowiedz
Piotr - 26.11.2020 / 20:23, *.orange.pl

Porównajcie tego pajaca z Crufem. Creuf - doskonały piłkarz, doskonały trener , wychował syna na dobrego piłkarza

odpowiedz
nemo - 26.11.2020 / 21:09, *.t-mobile.pl

@Piotr: Creuf? Któż to taki?

odpowiedz
SEBO(L) - 26.11.2020 / 21:42, *.chello.pl

@nemo: nikt,to pewnie jakaś woda po goleniu...

odpowiedz
Piotr - 27.11.2020 / 04:38, *.orange.pl

@nemo: sorki johan cruyff

odpowiedz
Mateusz z Gór - 26.11.2020 / 19:47, *.orange.pl

Dla mnie Maradona nigdy nie był człowiekiem, którego z jakichkolwiek względów należałoby gloryfikować. Wiadomo, że jak człowiek umiera to jest to czas do refleksji, ale nie jest to czas do refleksji dla nas. Niech sobie Argentyna robi żałobę narodową, niech i Napoli uhonoruje Diego, ale cała reszta to zwykła szopka.

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 26.11.2020 / 22:26, *.68.151

@Mateusz z Gór: Zyjemy w czasach gdzie kazdy kazdego obdarl ze skory tylko dlatego ze sie wyroznia.. Ja uwazam ze gest PZPN jest uzasadniony. Diego jako pilkarza trzeba gloryfikowac! Tacy jak on nie rodza sie codziennie i mielismy przywilej ze moglismy go zobaczyc w akcji. To jest moim zdaniem najlepszy pilkarz w historii!!! Po c. ronaldo nawet w portugalii nie beda plakac jak i po wielu innych gdziekolwiek indziej.. co do Diego niewiele osob moglo przejsc obojetnie :o) Jako czlowiek nie jest moze wzorem do nasladowania ale jest doskonalym przykladem na to ze pozostal czlowiekiem i jak kazdy mial swoje wzloty i upadki.. jednego nie mozna mu odmowic - pasji do pilki! Uwazam ze jego odejscie to koniec pewnej ery.. jestem juz po 40-tce, Ty zapewne jestes mlodszy moze dlatego roznimy sie w ocenie czy jest to czad refleksji ;o) Tak jak mowie pilkarzy takich jak on juz nie ma.. Czy jak kiedys odejdzie Lewandowski czy jakikolwiek inny pilkarz ktory moze byc Twoim idolem gdziekolwiek na swiecie jakies panstwo zdecyduje sie na zalobe narodowa? Od razu mowie ze Brazylii nie bierzemy pod uwage a nazwiska nie podaje bo zycze mu wielu lat w zdrowiu ;o)

odpowiedz
Mateusz z Gór - 28.11.2020 / 13:40, *.orange.pl

@Kajtus Czarodziej:

No ja Maradony nie oglądałem. Rozumiem, że ma wielu fanów, ale dla mnie to jest sztuczne. Mam na myśli tworzenie otoczki w ligach, gdzie nikt na meczach o nim nie mówił przez ostatnie lata. I się go wskrzesza po śmierci.

odpowiedz
L - 26.11.2020 / 19:29, *.tpnet.pl

Już dajcie spokój z tym czepianiem się narkotyków i powiązań z mafią. Co jak co ale środowisko kibicowskie jest tolerancyjne pod tym względem ;). Ciekawe czy w tamtych latach będąc najlepszym zawodnikiem Napoli dało się w ogóle nie mieć kontaktów z mafią bo ja wątpię. Umarł na prawdę człowiek który był na tamte czasy najlepszy w historii. Teraz chyba jednak Messi go przerasta ale to wiadomo że jest sprawa dyskusyjna. Podsumowując mniej narzekania i czepiania się a więcej uznania i podziwu dla tego WIELKIEGO piłkarza przynajmniej teraz...

odpowiedz
Janko - 26.11.2020 / 19:35, *.supermedia.pl

@L: Messi to coś musiałby najpierw ugrać z kadra

odpowiedz
zgred - 26.11.2020 / 17:21, *.vectranet.pl

Można go nie lubić za różnego rodzaju dziwne poglądy ale to ,że miał jaja i odwagę nie można mu odmówić.Na pewno miał niezwykłą osobowość,niesamowitą energię i bardzo mocny charakter.Prawdziwy przywódca i nawet jeżeli był dla kogoś przeciwnikiem na boisku czy poza nim to myślę,że jego adwersarze szanowali go za wyrazistość,szczerość i odwagę.Piłkarz magiczny,a jako człowiek bardzo wyrazisty i wyjątkowy.Poglądy polityczne mega dziwne ale przecież nie za te poglądy był uwielbiany.Na pewno nie był mdły i schematyczny poza boiskiem tak jak inni genialni w czasach współczesnych.

odpowiedz
BRL - 26.11.2020 / 15:43, *.play-internet.pl

Skad tu taki wysyp harcerzyków?

Rozumiem, że lewak i wafel Fidela, ale o narkotyki się czepiać?

Być może najlepszy piłkarz w historii, nie mam z tą decyzją problemu, nie upominał bym się, gdyby nikt jej nie zarządził.

odpowiedz
Sputnik 44 - 26.11.2020 / 14:28, *.vectranet.pl

A wszystkie gole strzelone ręką w tej kolejce będą uznawane...

odpowiedz
Autor - 26.11.2020 / 14:47, *.virginm.net

@Sputnik 44: Wlasnie tak! I kazdy kto strzeli gola to kresunia kolumbijskiej heeee...

odpowiedz
(L)Łomża(L) - 26.11.2020 / 13:55, *.vectranet.pl

Nie popieram tej minuty ciszy. Nic go z Polską nie łączyło. Do tego bardzo kontrowersyjna postać. Nie takie postacie powinny być promowane.
Mimo to, życzę mu oczywiście, by dostąpił laski zbawienia.

odpowiedz
dino - 26.11.2020 / 13:59, *.vtelecom.pl

@(L)Łomża(L):
Dokładnie żeby jeszcze miał jakieś mega zasługi za wolontariat w piłce czy coś narkoman który świetnie grał w piłkę do końca dumny ze oszukał w ćwierćfinale mundialu Anglię

odpowiedz
Wolfik - 26.11.2020 / 23:34, *.mm.pl

@dino: Mówisz Kolego o jednym meczu....który na dodatek miał dla Argentyńczyków znaczenie polityczne i Diego doskonale to wykorzystał. A ile wspaniałych meczów rozegrał?Ja pamiętam chociażby mecz Argentyna-Belgia... I takim go zapamiętam.

odpowiedz
Junior - 26.11.2020 / 13:50, *.chello.pl

Minuta ciszy dla narkomana? Sport to zdrowie!!!

odpowiedz
Szczęściarz - 26.11.2020 / 13:13, *.plus.pl

Już bez przesady, gość się zaćpał i był powiązany z mafią, takie rzeczy chcecie promować?

odpowiedz
SEBO(L) - 26.11.2020 / 15:50, *.centertel.pl

@Szczęściarz: Przypadkiem wpadłeś na pomysł nowej sektorówki w wiadomym miejscu po otwarciu trybun...

odpowiedz
Walerek - 26.11.2020 / 12:41, *.netfala.pl

Czym się różni uroczysta minuta ciszy od minuty ciszy?

odpowiedz
Robert - 26.11.2020 / 13:55, *.centertel.pl

@Walerek: Tym, że podczas uroczystej minuty ciszy jest bardziej uroczyście!:)
Teraz poważnie - umarł człowiek, wybitny talent piłkarski, kondolencje dla rodziny itd.
Ciekawe jakie są kryteria w PZPN - kto może liczyć na minutę ciszy, jakie są widełki.
Nie oczekuję od Was odpowiedzi:)
Legia Mistrz!

odpowiedz
Pawciu - 26.11.2020 / 14:27, *.net.pl

@Robert: wszyscy dzialacze pilkarscy z czasow PRL + w przyszlosci ewentualnie Robert Lewandowski

odpowiedz
Walerek - 26.11.2020 / 14:35, *.netfala.pl

@Robert: Kryterium jest strzelenie gola ręką ;-)

odpowiedz
SEBO(L) - 26.11.2020 / 15:47, *.centertel.pl

@Walerek: Rafał Siemaszko?

odpowiedz
WTF - 26.11.2020 / 18:23, *.com.pl

@Walerek: Tym, że jest uroczysta.

odpowiedz
ding - 26.11.2020 / 12:30, *.chello.pl

Ciekawe ilu piłkarzy ekstraklasy widziało Maradonę na boisku (choćby w TV)?

odpowiedz
Jasio - 26.11.2020 / 12:35, *.55.60

@ding: policzylem. Czternastu.

odpowiedz
hmm - 26.11.2020 / 12:54, *.vectranet.pl

@Jasio: dziwne.. mi wyszło, że 12.

odpowiedz
kwazimodo z Choto - 26.11.2020 / 13:33, *.tpnet.pl

@hmm: zatrzymajcie tę karuzelę śmiechu

odpowiedz
Majkel - 26.11.2020 / 17:44, *.mm.pl

@ding: dobre pytanie: xD Na pewno nie widzieli Ci ze stali mielec, piasta gliwice poza może Badiją, z baby jagi może tylko wujek romańczuka widział jak był jeszcze spod znaku sierpa i młota. Gutkovskis widział i próbuje objeżdzać jak Deigo z anglikami ale mijając rymaniaka wywala się o kolegę ze swojego zespołu. Z Rakowa na bank, na pewno widział tylko trener Papszun z rozsądnymi wnioskami. Z byłych to peszkin ale po kilku głębszych wieczorem na YT i potem nie przekładał finezji na murawie. Też tosik z czasów disco polo próbował przymaradonić w środku pola i przykozaczyć do sędziego. O...Ojama Heniek z wczoraj też się bawił niegdyś w Diego ale bardziej na "wahadle" jak mawia expert Podoliński. Teraz kopie się po sandecjach czy innych niepołomicach. Niezłomny alban besnik hasi napatrzył się na charyzmatycznego Diego po karierze. Szkoda, że nie na Simeone...Langil, Remy, Hildeberto wraz z litrami, czy wciągniętymi kilogramami "mąki" nabierali więcej pozaboiskowych nawyków. Kiedyś Diego Armando wylądował w Białoruskim Dynamie Brześć w roli jednego z dyrektorów a nawet chodzą pogłoski, że prezesów. Z jego merytoryki dot. budowy i prowadzenia klubu do dziś czerpie garściami pudel tylko, że na trzeźwo...siara by rzekł, że ma w tym całkiem duży rozmach. Był jeszcze taki cristian pascuato co się teraz po serie D obija a miał podbijać Juve. On też się za dużo boskiego diego na YT naoglądał. Nie oglądał rasiak i wolał przyjąć taktykę petera croucha co do jakiegoś poziomu finansowego i kilku meczów w kadrze A go to doprowadziło. Z napadziorów daniel chima chukwu, arruabarena też się naoglądali. Z zaciągu portugalskiego ricardo kwinto miał takiego kudłatego asystenta. Ten przejął mimikę i gestykulację. Tak całkiem na serio-szkoda, że Diego Maradona nie został mocnym ambasadorem futbolu. Nie promował podejścia do sportu i dobrych nawyków wśród młodzieży. Wielki piłkarz . Tylko i aż tyle...

odpowiedz
r - 28.11.2020 / 13:48, *.mm.pl

@Majkel: i takie wypowiedzi jak Majkela powinny być. A nie jakieś puste zdania

odpowiedz