Justin Bibbins - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia traci lidera

Bibbins odchodzi do Francji

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Według informacji francuskiego dziennika La Republique de Pyrenees, co potwierdza również dzisiejszy Przegląd Sportowy, Legia straci swojego najlepszego zawodnika w obecnym sezonie, rozgrywającego Justina Bibbinsa. Amerykanin wyleciał dzisiaj do Francji na testy medyczne i jeśli te wypadną pozytywnie, podpisze kontrakt z Elan Bearnais Pau-Lacq-Orthez. Legia zarobi na transferze, ale wynegocjowana pomiędzy stronami kwota utrzymywana jest w tajemnicy.

Bibbins w obecnym sezonie notował średnio 18,5 pkt. i 7 asyst w meczu. Zawodnik nie zagrał w weekendowym międzynarodowym turnieju na Bemowie, bowiem był oszczędzany przez trenerów przed kolejnymi meczami ligowymi. Zamiast przeciwko Kingowi Szczecin, w ten weekend Bibbins zagra w nowej drużynie przeciwko AS Monaco.

Francuzi musieli szybko uzupełnić skład, po tym jak turecki Bahcesehir Stambuł wykupił ich gracza, Shannona Evansa II. Piąty zespół francuskiej ekstraklasy szybko zaczął negocjacje z Legią. Chociaż pierwsze propozycje zostały odrzucone, strony ostatecznie doszły do porozumienia.

Kilka tygodni temu Legię opuścił inny czołowy zawodnik, Michał Sokołowski, który trafił do włoskiego De Longhi Treviso Basket. "Sokół" miał zagwarantowane w kontrakcie wcześniejsze odejście do klubu zagranicznego. Legia z bilansem 11-3 zajmuje drugie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
Jan W. - 03.12.2020 / 07:40, *.net.pl

Neal jest niezły. trzeba przyznać, że daje rade. ale miał dogrywać Bibiego. będzie ciężko...
Na szczęście jedzie nowe, może nie będzie tragedii.

odpowiedz
Darek - 03.12.2020 / 06:58, *.t-ipconnect.de

Szkoda,że odchodzi.Trzymał grę.Teraz bedzie tylko gorzej.A była szsnsa zdobyć medal po tylu latach.Widocznie w Legii już tak jest,że kasa ważniejsza od medali.

odpowiedz
ElCiapas - 02.12.2020 / 20:12, *.vectranet.pl

Mimo wszystko uważam,że największą wartością tego zespołu jest świetny trener i trzeba liczyć na to ,że on to wszystko ogarnie

odpowiedz
robochłop - 02.12.2020 / 19:38, *.tpnet.pl

Bibins to ok 30% siły zespołu...bardzo duże osłabienie...i chyba kasa za niego ,nie zrekompensuje tego ubytku...gdyby odjąć punkty ,które zdobył...słabo by to wyglądało...niby chcemy...niby się nawet układa...no to sami sobie kija w szprychy...chyba że natychmiast zciągną kogoś na tym poziomie....

odpowiedz
Jordan - 02.12.2020 / 14:52, *.plus.pl

W koszu rozgrywający to absolutnie najważniejszy element drużyny. Bo i podaje, ustala tempo gry, ale i zdobywa dużo punktów. Już po nas.

odpowiedz
Arek - 02.12.2020 / 14:32, *.tpnet.pl

I tego właśnie to ja nie ogarniam. W piłce jest okienko transferowe i wtedy zawodnicy przechodzą między klubami. A tu przychodzą jak chcą, odchodzą też kiedy chcą. Dziwne to dla mnie.

odpowiedz
Adam - 02.12.2020 / 20:16, *.chello.pl

@Arek: Też chciałem napisać podobny komentarz. Myślałem, że tu też są jakieś okienka, ale przyznam, że o koszykówce nie wiem prawie nic.

odpowiedz
Arek - 02.12.2020 / 23:27, *.tpnet.pl

@Adam: no ja też nie wiele.

odpowiedz
Alex Bielany - 02.12.2020 / 13:51, *.chello.pl

Mioduskość przeszła tez na sekcje koszykówki

odpowiedz
ElCiapas - 02.12.2020 / 13:28, *.vectranet.pl

Nie tak się buduje drużynę ale być może zawodnik sam nalegał na odejście bo pewnie jest to dla niego awans pod niektórymi względami.Ciężko kogoś zmuszać.Myślę,że Legia chciała go zatrzymać stąd odrzucenie pierwszych propozycji

odpowiedz
p10 - 02.12.2020 / 14:26, *.centertel.pl

@ElCiapas: Nie wiadomo jak to było, może z konferencji prasowej się dowiemy. Liga francuska jest silniejsza od polskiej , kasa dla zawodnika dużo lepsza. Ale nie wykluczyłbym, że ze względu na pieniądze Legia się zgodziła. Mamy jeden z najniższych budżetów w lidze, a wyciągaliśmy wyniki naprawdę świetne . Więc może i pieniądze są zatrzykiem dla klubu. Trzeba liczyć, że kogoś sensownego trener ściągnie do zespołu, bo do tej pory każdy nowy gracz wniósł coś wartościowego do zespołu.

Mimo to jestem strasznie zawiedziony, wręcz zażenowany. Ten zespół od początku sezonu budowany był pod rozgrywającego Bibbinsa. Wszystkie zagrywki ustawione, schematy wyćwiczone i taka sytuacja. Będzie mowa, że niby jest Nick Neal, który gra dobrze, ale nie tak to miało wyglądać.

odpowiedz
grzesiek - 02.12.2020 / 13:13, *.centertel.pl

No to teraz zaczynamy serie porazek pewnie heh...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.12.2020 / 12:04, *.centertel.pl

Czyli sytuacja podobna do sekcji pilki noznej. Sprzedac, zgasic swiatlo, zaorac.

odpowiedz
p10 - 02.12.2020 / 09:37, *.centertel.pl

Ehh ... Do playoff jakoś dociągniemy, ale szansa by ugrać coś więcej raczej przepadła. Bibins nie jeden mecz nas trzymał w grze, gdy nam nie szło. Szkoda.

odpowiedz