Radość Martinsa i Pekharta - fot. Woytek / Legionisci.com

Legia Warszawa 2-0 Lechia Gdańsk

Wracamy na swoje miejsce

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Po bramkach Tomasa Pekharta i Rafaela Lopesa Legia Warszawa ograła na własnym stadionie Lechię Gdańsk. Wobec porażki Rakowa CzęstochowA "Wojskowi" wrócili tym samym na pierwszej miejsce w ligowej tabeli. W sobotnim spotkaniu legioniści zaprezentowali się z dobrej strony, jednak ponownie piętą achillesową była skuteczność pod bramką przeciwnika.

Od początku meczu lepiej prezentowała się Legia. Mistrzowie Polski postawili gościom trudne warunki gry, przez co nie mogli oni zbytnio rozwinąć się w ofensywie. Kilkanaście minut po pierwszym gwizdku gospodarze powinni wyjść na prowadzenie. Z prawej strony pola karnego piłkę wstrzelił Luquinhas i z najbliższej odległości bliski trafienia był Tomas Pekhart. Czech był jednak minimalnie spóźniony. Z biegiem czasu Lechia zaczęła się odgryzać. W 22. minucie po dośrodkowaniu główkował Łukasz Zwoliński. Futbolówka szczęśliwie minęła lewy słupek bramki Boruca. Za chwilę odpowiedzieli gracze Czesława Michniewicza. Michał Karbownik krótko rozegrał piłkę z Bartoszem Kapustką, ten podał do Luquinhasa, któremu niestety zabrakło precyzji. To była kolejna świetna akcja Legii zakończona niecelnym strzałem.

Przewaga Legii nie podlegała dyskusji, jednak podobnie jak w poprzednich meczach, tak i w tym, brakowało skuteczności. Wkrótce na lewej flance ponownie z dobrej strony pokazał się Karbownik, który podał do Kapustki. Ten jednak był trochę źle ustawiony i nic z tego nie wyszło. Warto zaznaczyć, że tego dnia niezwykle aktywny na lewej stronie był Mladenović. Serb chciał pokazać się na tle były kolegów, dlatego harował zarówno w defensywie jak i ofensywie.

Kilka minut po zmianie stron, piłka po raz pierwszy zatrzepotała w siatce. Po wrzutce z rzutu wolnego i przedłużeniu podania przez Artura Jędrzejczyka, Dusana Kuciaka pokonał Paweł Wszołek. Sędzia liniowy słusznie jednak zasygnalizował pozycję spaloną. Ogółem jednak pierwszy kwadrans drugiej odsłony był wyrównany. Gdańszczanie zaczęli grać bardziej ofensywie i nie starali skupiać się tylko na defensywie. W 61. minucie zobaczyliśmy jednak wreszcie pierwszego gola. Luquinhas dostał piłkę na lewej stronie, dokładnie dośrodkował prawą nogą do Pekharta, a ten wykorzystując swoją ponadprzeciętną grę głową, pokonał bezradnego Kuciaka. Dla czeskiego snajpera było to tym samym już 10. trafienie w Ekstraklasie.

Legioniści nie zamierzali zadowolić się jednobramkową przewagą. Cały czas budowali kolejne akcje ofensywne, zmuszając wkrótce bramkarza Lechii do kolejnych interwencji. W 71. minucie zza pola karnego z półwoleja strzelił Kapustka, a kilka minut potem szczęścia spróbował Josip Juranović. Dwukrotnie na posterunku był jednak Kuciak. Lechia robiła zmiany, zmieniając swój styl gry na bardziej ofensywny, jednak obrona Legii nie dawała się zaskoczyć.

W doliczonym czasie gry za ostry faul na Kapustce z boiska wyrzucony został Tomasz Makowski. W ostatniej akcji spotkania rezultat ustalił Rafael Lopes, który z najbliższej odległości dobił piłkę odbitą przed siebie przez Kuciaka.

Po meczu w tunelu prowadzącym do szatni dwóch zawodników otrzymało drugie żółte kartki. Paweł Gil napomniał Igora Lewczuka i Michała Nalepę.

2-0
61' Pekhart
90+5' Rafael Lopes
Michał Nalepa 25
69' Bartosz Kopacz 5
86' Jarosław Kubicki 6
Tomasz Makowski 36
69' Conrado 20
69' Kenny Saief 15
Łukasz Zwoliński 9
76' Flavio Paixao 28
Zlatan Alomerović 1
Mario Maloca 22
69' Karol Fila 19
Jakub Kałuziński 88
Mateusz Żukowski 17
69' Omran Haydary 8
69' Jaroslav Mihalik 11
76' Maciej Gajos 7
86' Jakub Arak 18

Pyton - 07.12.2020 / 11:33, *.plus.pl

Z tym wracamy....To musimy poczekać na kolejne rozgrywki w pucharach i kolejną kompromitację.

Wojtek86 - 06.12.2020 / 14:12, *.chello.pl

Nasze miejsce jest w europejskich pucharach. Fajnie, że wygraliśmy ale bez gry w pucharach wygrywanie bananowej ligii mnie nie rajcuje.

Komentator - 06.12.2020 / 18:07, *.vectranet.pl

@Wojtek86: Jak wielu z nas mordo.
... kiedyś Mioduski odpuści i wrócimy na swoje miejsce.

grzesiek - 06.12.2020 / 18:51, *.centertel.pl

@Komentator: mioduski raz. A reforma ligi dwa. Esa 37 przestaje funkcjonowac wyniki powinny sie za jakies 2-3 lata ppprawic. Choc i tak wolalbym zeby bulo tak jak kiedys 16 druzyn a nie 18

znajca - 07.12.2020 / 07:34, *.com.pl

@Wojtek86:
Nic dodać, nic ująć. Europuchary są kwintesencją krajowych rozgrywek ligowych. Po ostatnim, kolejnym blamażu oglądam mecze ligowe bez jakichkolwiek emocji. Cóż z tego, że Legia znowu zdobędzie mistrza, skoro od kilku lat dostaje łomot od drużyn z Luksemburga, Mołdawii albo jakiegoś Azerbejdżanu? Oczywiście, nic nie ujmując wymienionym nacjom.

Wojtek86 - 07.12.2020 / 11:24, *.net.pl

@znajca: Pozostaje wierzyć, że może tym razem się uda.

Ehhh - 07.12.2020 / 14:51, *.vectranet.pl

@Wojtek86: kiedyś Twoje pozostaje wierzyć to bym powiedział ,człowieku co ty gadasz ,dzisiaj racje masz

Wojtek86 - 07.12.2020 / 15:38, *.net.pl

@Ehhh: Za takie słowa kiedyś to sam bym sobie dał po ... :)

Gienek - 06.12.2020 / 13:29, *.play-internet.pl

Gra Legii może nie jest porywająca, ale trzeba przyznać, że punktujemy bardzo dobrze. W ostatnich 8 meczach 6 zwycięstw i 2 remisy to jest bardzo solidny wynik. Dobrze byłoby wygrać oba pozostałe mecze przed przerwą zimową, wówczas przewaga nad peletonem byłaby pokaźna, a w tym sezonie mamy tylko 30 kolejek, więc można pokusić się o mistrza gdzieś w okolicach 25 kolejki :-)

Wojtek86 - 07.12.2020 / 13:37, *.244.9

@Gienek: Mnie przede wszystkim zastanawia jak Czesio wykorzysta przerwę zimową aby popracować z zespołem. Ponadto zastanawiam się jakie klub przeprowadzi transfery i z jakimi zawodnikami się przyjdzie nam pożegnać.

griff - 06.12.2020 / 12:46, *.chello.pl

Pekhart powinien dostawać piłki tylko na "piętro". Szybki "parter" z jego wzrostem to przeważnie zmarnowanie sytuacji. Wszołek zaczyna bardzo szybko oddychać rękawami ale dopóki nie wróci Veso, trzeba go męczyć bo alternatywy z prawej strony na razie nie ma. Mladenović widać było, że miał dylemat-niby grał przeciwko Lechii ale starał się im zbytnio nie zaszkodzić. Dośrodkowania niby na akcję bramkową ale Kuciak bezproblemowo miał je wyłapane. Bałem się o Lewczuka bo on po żółtku często inkasuje czerwień ale tym razem nie był aż tak zachłanny. Generalnie meczyk na plus i oby tak dalej.

Juras - 06.12.2020 / 11:54, *.plus.pl

Nie mogę patrzeć na Wszołka. Od roku nie zagrał dobrego meczu i ciągle gra w pierwszej 11. Tragedia!!

Autor - 07.12.2020 / 10:52, *.virginm.net

@Juras: Przeciez on ma cel... Reprezentacja! Buahaha gwiazdorek nastepny! Czekam na powrot Vesovicia i Pawciu na lawke!

Pekhart kot - 06.12.2020 / 10:55, *.play-internet.pl

To jak ten chłop gra w powietrzu to jest majstersztyk. Obejrzyjcie powtórkę i zobaczcie jak zdemolował w pojedynku obrońcę Lechii (zgodnie z przepisami). Trochę te jego gole głową przypominają jak w Nba były podania na zrobienie wsadu i gracz który potrafił to robić tak wykańczał akcje. Oczywiście ze względu na swój wzrost ma pewne ograniczenia techniczne ale rekompensuje to świetną grą głową, timingiem w polu karnym, dobrym zastawianiem się i utrzymaniem przy piłce, jak na polskie warunki to dobry gracz, zresztą z jakiegoś powodu dostał powołanie do kadry.

gazza - 06.12.2020 / 09:56, *.inetia.pl

Legia nie ma napastnika - Tak jest od kilku lat...
Pekhard to druga liga a nie napastnik na ekstraklasę !

Levinho.onet.pl - 06.12.2020 / 15:09, *.orange.pl

@gazza: Tak kolego, masz rację, Czesław chce grać kombinacyjnie, po ziemi, a to za trudne dla Pekharta, choć za te 10 bramek plusik, tak samo Cholewiak sprowadzony przez Vuko, do tej jego prymitywnego stylu pasował, mało tego był chwalony, kiedy jednak ma zagrać szybko po ziemi ginie w tłumie,progi też za wysokie,

(L) - 06.12.2020 / 08:46, *.jmdi.pl

Juranovic 6 i Mladenovic 5 po za tym: Karbo, Luquinhas, Kapustka też 5 dam. Wszołek jak na swoje możliwości wczoraj przeciętnie. Natomiast Pekhart to cholerny drewniak to dramat co ten facet robi jako napastnik - krzyżówka Rasiaka z Kulenovicem. Jędza i Lewczuk też bardzo słabo. Zachwycony jestem Juranovicem i to jaki ten chłopak ma dynamit i pomysł na grę. Z drugiej strony równie świetny Mladenovic.

Fan.Grotyńskiego - 06.12.2020 / 09:52, *.chello.pl

@(L): Strzela bramki potrafi,przyjąć zostawić.Czego oczekujesz od napastnika jego wzrostu?

(L) - 06.12.2020 / 10:14, *.jmdi.pl

@Fan.Grotyńskiego:
Wiesz co piłkarskiego sprytu. On strzela bramki tylko jak mu piłka na łeb spadnie. Zobacz jak zrypał podanie Lukiniasa wystarczyło nogę dostawić. W pierwszej połowie jak próbował kiwnąć to się prawie wywalił:/

Fan.Grotyńskiego - 06.12.2020 / 10:34, *.chello.pl

@(L): Zgadzam się że czasem,prostą sytuacje zmarnuje ale i tak jest lepszy od 3/4 napastników w naszej kochanej lidze.

Szpic - 06.12.2020 / 13:52, *.chello.pl

@(L): Jak chcesz wirtuoza w ataku to załatw Legii Neymara.

(L) - 06.12.2020 / 17:43, *.jmdi.pl

@Szpic: Ale taki Carlitos w formie byłby jak ta lala

JACUNHO - 07.12.2020 / 00:07, *.kampinostelco.pl

@(L):
Wątpię że to było podanie od Lukiego. Bardziej niecelny strzał a Thomas po prostu nie zdążył (inna sprawa że mógl)
Jednak za to jak zawalił kontrę kiedy wychodzili trzech na jednego to woła o pomstę do nieba

robby - 06.12.2020 / 08:34, *.vectranet.pl

Nie cieszta się z tych bramek Pekharta za bardzo. Ten koleś to automat, strzela jak kałasznikow. Na bank w zimie jakieś turasy czy araby rzuca na stół 5 baniek, które Mioduch schowa do skarpety, a napadzie będzie grał Sonogo.

dejne3 - 06.12.2020 / 10:24, *.plus.pl

@robby: A jaki ma grać ,Miodek i jego sztab kupują za czapkę gruszek albo kto ma wolną karę, wystarczyło Świerczoka kupić i po temacie .Pekhart w tej lidze sobie radzi jako tako na arenie Europejskiej nie ma szans ,jest za wolny ,mało statyczny a jeżeli wylozy ktoś za niego grubą kasę to go sprzedać ,on już więcej nic już nie osiągnie

GD - 06.12.2020 / 19:47, *.chello.pl

@dejne3: Tak, mało statyczny... Co to ma znaczyć?

Hiszpan - 06.12.2020 / 07:53, *.telnaptelecom.pl

Zaczyna to wyglądać nieźle. Teraz trzeba tylko zwolnić z listy płac Cierzniaka, Stolarskiego,Wieteska, Valencia, Sanogo, Kante, Ramy. Dołączyć kilku młodych. Kupić stopera, pomocnika i napadziora do współpracy z Pekhartem i można oczekiwać sukcesów. Jak dla mnie może być Simic,Ivi Lopez i Ramirez

Quick - 06.12.2020 / 09:53, *.chello.pl

@Hiszpan:
Valencia jest u nas za darmo.

Karniszewski Mariusz - 06.12.2020 / 07:11, *.chello.pl

Oprócz bramki słaby mecz Pektara, potrzebujemy technicznego napastnika z kiwką a Pektar to drewniak.

Do Rafix - 06.12.2020 / 01:54, *.t-mobile.pl

Głupi jesteś jak but. Żal czytać twoje wypociny.

trollu - 06.12.2020 / 00:27, *.vectranet.pl

nie oglądałem dziś meczu ale widzę po komentarzach że tragedyji nie było,lechia w sumie nie prezentuję żadnego poziomu,ale kto w tej dupoklasie prezentuje,ważne 3 punkty

Arek - 06.12.2020 / 00:16, *.tpnet.pl

Ważne 3 punkty. Mam nadzieję, że Kapucha cały, bo wejście na złamanie jak nic.

I tak - 05.12.2020 / 23:30, *.252.31

✨⚽️⚽️✨Brawo!

(L) - 05.12.2020 / 23:14, *.252.130

Szkoda że CM nie patrzy na grę zawodników i ogólnie zespołu tylko na wyniki i na ich podstawie ustala skład

Adi - 05.12.2020 / 22:47, *.play-internet.pl

Utrzymujemy sie przy piłce a z glosnikow gwizdy nosz kurde nawet chamstwo w glosnikach puszczają.

???????????? - 05.12.2020 / 22:51, *.vectranet.pl

@Adihaaaaa ,dobre :

S(L) G - 06.12.2020 / 10:25, *.t-mobile.pl

@Adi: Ja słyszałem nawet "trójka do zera..." przy stanie 0:0. ????????????

Adi - 06.12.2020 / 11:05, *.play-internet.pl

@S(L) G: No tragedia. Mozna wykorzystac ten czas i wprowadzic nowe zwyczaje bardziej kulturalne jak na kraj w srodku Europy.

Pantera - 05.12.2020 / 22:45, *.ostnet.pl

Lopes strzela drugiego gola dla legii i drugi ???? gol po którym sędzia nie znawia ???? meczu super ????

Seba8102 - 05.12.2020 / 22:55, *.vectranet.pl

@Pantera : do szkoły matole. Nazwy własne piszemy z wielkiej litery, a sędzia to wznawia jeśli już.

Lupus - 06.12.2020 / 00:06, *.centertel.pl

Bohater ostatniej akcji.

E(L)ninio - 06.12.2020 / 01:51, *.interkam.pl

@Seba8102 : Ty magister, wielką literą nie z wielkiej. Z wielkiej to Ty jesteś wsi.

Michał - 05.12.2020 / 22:38, *.plus.pl

Dziękuję za 3 punkty i zwycięstwo.Dalej szkoda że Waldek z Piastem nas wyru..l.Trenować na treningach cały tydzień skuteczność skuteczność i jeszcze raz skuteczność a może 23456789 skuteczność!!!!Czesiu skuteczność.Dawać na trenera skuteczności Alexa Del Piero albo Roberto Nahtlo!!!!!Pozdro dla wszystkich LEGIONISTÓW!!!CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM!!!Dzisiaj Arturo Boruc podobał mi się jak ich opie...lal że nie miał do kogo zagrać z własnego pola karnego.Pozdro Arturo i tak trzymać.Zawsze kiełbasy do góry i golimy nastepnych.Luqi dzisiaj na + nareszcie asysta bramki.Pozdro

Michał - 05.12.2020 / 22:48, *.plus.pl

@Michał: Roberto Baggio

Adi - 05.12.2020 / 22:33, *.orange.pl

Gra nie porwała ale wazne trzy punkty z niezłym rywalem. Brawo.

kermit - 05.12.2020 / 22:33, *.chello.pl

Pekhart jesteś Legionistą.

A my swoje... - 05.12.2020 / 22:32, *.play-internet.pl

Laga na Pekharta i do przodu! Tylko Legia!

filand - 05.12.2020 / 22:27, *.inetia.pl

Gratulacje i owacje na stojąco z Warszawy.
Pekhart. Przepraszam. Nazwałem Ciebie szrotem i odrzutem z Hiszpani. Ty masz prawo powiedzieć ,że nie znam sìę na piłce nożnej.
Pekhart ⚽️
Lopes ⚽️
Dziękuję.

Rafix - 05.12.2020 / 23:45, *.chello.pl

@filand: nie myliłeś się to jest szrot, tak jaki i Lopez. W pierszej połowie dwie 95% okazje zmarnowane przez Pekharta. Gol bo jest wysoki i dostał dokładną piłkę.
Brakuje napastnika i środkowych obrońców.
Zmiennicy Cholewiak i Lopez to dzisiaj nawet nie B klasa. Przyjęcie pilki przez Lopeza przy linii bocznej to była magia :))

filand - 06.12.2020 / 02:54, *.inetia.pl

@Rafix:
Wymień mi nazwiska zawodników, którzy strzelili bramki w tym meczu .Zwycięzców się nie sądzi.Trzy punkty to są 3 punkty. Za styl i wrażenia artystyczne to punkty są przyznawane w innej dyscyplinie.
Coś jeszcze????

Rafix - 06.12.2020 / 09:36, *.chello.pl

@filand: Jak będziemy zadawalać się 3 punktami z przeciętnymi drużynami z ekstraklasy to potem nie mniejmy wielkich oczekiwań w Europie.

dino - 05.12.2020 / 22:26, *.vtelecom.pl

Po 45 minutach wyłączyłem TVP Sport i poszedłem czytać autobiografie Koseckiego poziom 1szej połowy żenująco niski z obu stron

filand - 05.12.2020 / 22:33, *.inetia.pl

@dino:
Jeśli mogę coś doradzić...Czytaj ⚽️Wielkie oszustwo⚽️ autor Ben Macintyre...

Czech - 05.12.2020 / 22:19, *.253.33

Pekhard tyłem gra klasa. O golu nie wspomnę. Liczę straty Karbownika- wyszło że wszystkie.

Zdziwiony - 05.12.2020 / 22:28, *.elartnet.pl

@Czech: Pekhard?????????? Nigdy w Legii nie było takiego, zmień dostawcę.

Bartosz83 - 05.12.2020 / 22:17, *.lukman.pl

Brawa dla drużyna za zwycięstwo . Na puchary taka gra jest niewystarczająca, ale trzeba skupić się na ostatnich spotkaniach w tym roku. Zatem cieszmy się z trzech punktów

Vuko - 05.12.2020 / 22:15, *.253.33

Karbownika wsadźcie jutro w samolot. Same straty. Lewczuk i Jedza nie nadążają. Reszta super.

Zbyszek - 05.12.2020 / 22:15, *.plus.pl

Ten Makowski powinien sobie z pół roku odpocząć od gry. Złamany piszczel to już piłkarska emerytura. Mało brakowało

Normalny człowiek - 05.12.2020 / 22:13, *.chello.pl

Wygrana cieszy, lider cieszy, poziom piłki nożnej w Polsce martwi

Autor - 05.12.2020 / 22:08, *.virginm.net

Wszołek: "moim celem jest powrót dla reprezentacji..."
Hahahaha
Gwiazdeczka z championship.... Się nadajesz do kurva termalici co najwyżej!

ja - 05.12.2020 / 22:38, *.elartnet.pl

@Autor: A ty nadajesz się do egzaminu poprawkowego z języka polskiego [ Nie "termalici", lecz "Termaliki". 2 [słownie: dwa] błędy w jednym wyrazie to sporo, poza tym Championship, zamiast championship. Oj ałtor, ałtor, co z ciebie wyrośnie...

Arek - 06.12.2020 / 00:13, *.tpnet.pl

@Autor: dla reprezentacji? kurva! hahahahaaaaaaa:) Gwiazdeczka z Białego. Tam takie rzeczy się dzieją.

Autor - 06.12.2020 / 09:01, *.virginm.net

@Arek: I prosze dwa typy najebani taniá vódká muszá pruc sie o bledy hahah. Komentarz pisany na szybko i slownik tez wstawi czasem zle slowo. Niby czemu mialbym pisac championship z duzej? Specjalnie to zrobilem, a innych klubow nazwy tez zawsze przekrecam. Menele hahah. Wszolek to jest komediant i niech spierdala, gorszy od Kucharczyka bez dwoch zdan. A wy Pawcia koledzy domyslam sie haha bo kto oglada ostatnio jego wyczyny ten wie.

Wawa - 05.12.2020 / 22:06, *.124.248

Cholewiak kilka minut a tragiczne
Kapustka Jura Pektar mega
Reszta dupy nie urywa

krystiantyp - 05.12.2020 / 22:06, *.248.132

Bardzo fajny mecz Juranovica - dużo podłączeń do ofensywnych akcji, z tyłu też całkiem nieźle. Oby tak dalej.

zgred - 05.12.2020 / 22:04, *.vectranet.pl

Legia wygrywa i to jest najważniejsze i o to chodzi.Na styl przyjdzie jeszcze czas.Niektórym zawsze wszystko się nie podoba.W różnych mediach Legia najbardziej jest chwalona jak pięknie przegrywa ,a ja lubię zwycięską Legię.Brawo trener i zespół!

Olo - 06.12.2020 / 11:39, *.chello.pl

@zgred: Ja na ten styl, to ileś lat już czekam. O wynikach nie mówiąc...

Mietek - 05.12.2020 / 22:03, *.play-internet.pl

Bartek Kapustka coraz lepiej Brawo! Makowskiemu życzę ciężkiej kontuzji za to dziś zrobił

jarekk - 05.12.2020 / 22:01, *.metrointernet.pl

Gratulacje. Wynik dobry, Lechia to trudny przeciwnik.

Książę Nocy - 05.12.2020 / 22:01, *.inetia.pl

3 punkty i lider przynajmniej na tydzień i to tyle na temat meczu. Gra KOSZMARNA, brak taktyki, jakości, koncentracji, precyzji i liderów na boisku. W sumie brak wszystkiego. Kapustka najlepszy, chłopak się rozkręca i może nam dużo dać jeszcze. Cała reszta kopaczy bez komentarza (no może poza Luqim ale i on irytuje pod polem karnym).

Pawcio - 05.12.2020 / 22:01, *.play-internet.pl

Ja się pytam kiedy Legia wygra mecz 3:0 albo bardziej pokaźnie a nie takie pitulitu 1:0, 2:1 albo jakieś 2:0. Te mecze są poprostu słabe a Legia wygrywa fuksiarsko.

My chcemy trenera a nie poznańskiego frajera!

Seba8102 - 05.12.2020 / 23:01, *.vectranet.pl

@Pawcio: wtedy kiedy dostaniesz koronawirusa

robochłop - 05.12.2020 / 22:00, *.tpnet.pl

wynik - gitarra...ale- schodzący z czerwoną kartką zawodnik Lechii (po wejściu na złamanie nogi wobec Kapustki) przybija se piątke z wchodzącym na boisko Sliszem...serio? on jest yebnięty? ten Slisz oczywiście...

Pepe - 05.12.2020 / 22:39, *.chello.pl

@robochłop: a co miał mu w twarz napluć?

robochłop - 05.12.2020 / 22:57, *.tpnet.pl

@Pepe: nie podawać ręki debilowi faulującemu kolegę z drużyny...co tu jest trudnego do zrozumienia?

Hiszpan Junior - 05.12.2020 / 21:57, *.telnaptelecom.pl