Piotr Stokowiec - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Stokowiec: Chcemy przywieźć korzystny rezultat

Woytek, źródło: Lechia Gdańsk

- Z Czesławem Michniewiczem znamy się bardzo dobrze. Jesteśmy trenerami, którzy pracują w Ekstraklasie od wielu lat. Nie grałem jeszcze z Legią prowadzoną przez trenera Michniewicza, a to będzie na pewno ciekawe i interesujące. Na taką konfrontację też czekam. Wszystko zależy nie tylko od trenera, ale też od tego jaki zespół on prowadzi, jaki ten zespół ma potencjał i sądzę, że szykuje się interesujące spotkanie. Legia dysponuje silnym składem i zobaczymy jak ta konfrontacja wypadnie - mówi przed meczem szkoleniowiec Lechii Piotr Stokowiec.

- Myślę, że Legia stała się takim salonem piłkarskim i to jest poniekąd okno wystawowe naszego futbolu. Jeśli dobrze się zagra w Warszawie i przywiezie się korzystny rezultat, to wszyscy to widzą i jest to na pewno bardziej doceniane. Lechia w ostatnim czasie też stała się drużyną topową, zespołem z top 4 naszej ligi. Cieszę się na taką konfrontację, jest to mecz kolejki. My jako Lechia pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie dobrze grać z takimi rywalami, potrafimy wygrywać przy Łazienkowskiej. Takie są nasze ambicje, chcemy grać z Legią i jestem zadowolony, że będzie do tego okazja, bo takie mecze są solą piłki. Chcemy tam dobrze zagrać i przywieźć korzystny rezultat.

- Filip Mladenović już u nas się dobrze prezentował. Odbudowaliśmy go, wrócił do reprezentacji Serbii. Zaliczał u nas asysty, bramki i cenię go sobie również jako człowieka. Myślę, że został przez nas fajnie pożegnany. Podeszliśmy ze zrozumieniem, nie ukrywaliśmy, że Filip odejdzie, zaakceptowaliśmy to. Kibice go świetnie pożegnali i docenili. Cieszę się na to spotkanie, bo myślę, że im więcej dobrych zawodników tym lepiej dla widowiska. Trzeba jednak pamiętać, że Legia to nie tylko Mladenović. To solidna drużyna, która ma innych dobrych zawodników, ale cieszymy się na spotkanie z Filipem i fajnie będzie się skonfrontować.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
Sasza - 05.12.2020 / 22:21, *.chello.pl

Panie Stokowiec, prosisz i masz. Patrząc na przebieg meczu i ilość stworzonych okazji, wynik 0-2 to bardzo korzystny rezultat :)

odpowiedz
KibicL - 05.12.2020 / 09:11, *.vectranet.pl

To macie tylko jedną szansę. Musicie zagrać w ruletkę w kasynie o ile wam szczęście dopisze i wiecie o "cichym" domie hazardu.

odpowiedz
Hautausmaa - 05.12.2020 / 00:49, *.chello.pl

Lechuja w Top 4? Tak se anal i zuję obecne "obroty" i mnie wychodzi: Legia... i kur... nie wiem co dalej. Amica dołuje, Jadźka się ośmiesza, Żabole mocno niestabilne, Raków to meteor, Piast się skończył, Pogoń w wiecznym marazmie, Śląsk to wieczna żenada, Pejsy z Krakowa to Probierz, co wystarczy za wszelkie tłumaczenia, Wisła skisła... Niech im będzie, że Lechuja jest w Top 4... Top 4 żenady. Jak my z palcem w butach nie wygramy mistrzostwa, to ogolę sobie plecy (mimo, że nie mam tam włosów).

odpowiedz
Arek - 04.12.2020 / 23:44, *.tpnet.pl

Jednak w tej Lechii jakąś tam klasę mają. W przeciwieństwie do buraków filipiaków z pewnego klubu z dawnej stolicy Polski.

odpowiedz
Elquatro - 04.12.2020 / 21:20, *.chello.pl

A żeby wam tak bramkie strzelił

odpowiedz
bzura7 - 04.12.2020 / 21:01, *.pirx.pl

Do bronek 49: z lechem to zostali okradzeni z punktu pozdrawiam!

odpowiedz
dejne3 - 05.12.2020 / 00:50, *.vectranet.pl

@bzura7: Tak jest pilka za linia ,i kartofle na farcie wygrali

odpowiedz
gazza - 04.12.2020 / 20:11, *.inetia.pl

Żaden zespół mający za trenera Stokowca czy Probierza nie odniósł większych sukcesów - drugie trzecie miejsce w lidze... - To ich poziom i nic więcej więc darujmy sobie czytanie wywiadu z trenerami zerami...

odpowiedz
bronek49 - 04.12.2020 / 18:28, *.chello.pl

z Lechem daliscie dupy a na Legie się nastawiają

odpowiedz
Trampek - 04.12.2020 / 17:03, *.125.111

Wyważona wypowiedź trenera drużyny najbliższego rywala i to trzeba docenić.

odpowiedz