Alesio De Petrillo - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Włoch może dołączyć do sztabu szkoleniowego

Woytek, źródło: Legionisci.com

Czwartkowy trening Legii obserwował z boku Alesio De Petrillo. Włoski szkoleniowiec może zostać asystentem Czesława Michniewicza. W przeszłości grał w drużynach Empoli, Foggia, Olbia, Cueno i Aosta. Jako trener pracuje od 2000 roku, w ostatnich latach był szkoleniowcem drużyn grających w Serie D: AC Prato, A.C. Tuttocuoio i A.S.D. Città di Foligno.

53-letni Włoch miałby w Legii odpowiadać za grę defensywną drużyny. Najpierw jednak czekają go finalne rozmowy z dyrektorem sportowym i zarządem klubu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

+dodaj komentarz
Butor - 05.12.2020 / 03:13, *.com.pl

Lekarza do spraw Kowidu nam trzeba. W marcu tego pięknego roku jeszcze mielibyśmy pretensje i strach w dupie, że w ogóle trener z Włoch przyjeżdża. A z okolic Lombardii to i najlepszego napastnika z AC Milan byśmy nie przyjęli (jak on ma tam imię..;)

odpowiedz
Mamut - 04.12.2020 / 10:16, *.t-mobile.pl

Prawie jak Paulo Maldini

odpowiedz
MARKUS - 04.12.2020 / 09:12, *.t-mobile.pl

Jacek Zieliński dość prowizorki w takim klubie ,tu jest LEGIA

odpowiedz
Qiuck - 04.12.2020 / 09:10, *.chello.pl

Mnie to już nie dziwi. Że w klubie zarządzanym przez Miodka, są i będą ludzie z takim doświadczeniem jak ten gościu. To jest robienie z Legii pośmiewiska. Że w ogóle Prezes, rozważa zatrudnienie gościa który obijał się po Włoskich wsiach.

odpowiedz
Jimmy L - 04.12.2020 / 07:33, *.d1-online.com

Następny trener na lata?

odpowiedz
Zako - 04.12.2020 / 02:11, *.centertel.pl

Kurtkę mu dali to zostanie

odpowiedz
Micha(L) - 04.12.2020 / 01:39, *.chello.pl

A Polak może?

odpowiedz
Micha(L) - 04.12.2020 / 01:47, *.chello.pl

@Micha(L): nie.....nie może......zs sagranica musi być!...a nie jakiś charakterniak z Polszy,,,,

odpowiedz
Książę Nocy - 04.12.2020 / 00:14, *.inetia.pl

Ciekawe z którym koleżką darka mioduskiego pił kiedyś wódkę. Celowo napisałem z małej litery; sami wiecie dlaczego. Tfuuuu! (A do tego jegomościa z serie D nic nie mam jak coś:)

odpowiedz
zaba285 - 03.12.2020 / 23:32, *.116.118

prezes/właściciel amator
trener chórzysta (mimo wszystko sportowo lepszy niż Vuko z - jak to mówili - "legijnym DNA")
asystent z 4 ligi włoskiej

profesjonalna liga

Dudelange lubi to

odpowiedz
JAnusz Wójcik - 03.12.2020 / 22:43, *.jmdi.pl

Jak to mawiał śp. trener Janusz Wójcik "Daaaaajcie tego Włocha .... eeeee synek .... szybciej synek" :D

odpowiedz
abc - 04.12.2020 / 13:27, *.52.138

@JAnusz Wójcik:

o tym samym pomyślałem

odpowiedz
Adam - 04.12.2020 / 14:14, *.chello.pl

@JAnusz Wójcik: wójcik świętej pamięci? xD

odpowiedz
Comora wstawia gościa.... - 03.12.2020 / 21:59, *.amazonaws.com

Nikt , nie ma ....nic ,,,?do powiedzenia

odpowiedz
Juri - 03.12.2020 / 21:54, *.inetia.pl

Od polewania wódki jeden musi być.

odpowiedz
ANTY - MICHNIEWICZ Chórzysta 711 - 03.12.2020 / 21:26, *.stansat.pl

@Przebaczenie: Wyobrażasz sobie analogiczną sytuację w Zdechlaku - przychodzi do nich trener który prowadził Legię i po meczu w Poznaniu obrażał ich klub a później został ich trenerem ? i opowiada że jest mu przykro... myślę że nie wyszedłby na miasto

odpowiedz
Przebaczenie - 03.12.2020 / 21:51, *.vectranet.pl

@ANTY - MICHNIEWICZ Chórzysta 711: W życiu chciałbym byśmy wszyscy właśnie od siebie budowali zmianę i jak by ludzie próbowali to by się zmieniało.

....a do głowy przychodzi mi taki scenariusz (chociaż wiem ,że za Mioduskiego to się pewnie nie wydarzy i Michniewicz w połowie wiosny poleci jak złapiemy dłuższy kryzys ale zakładając inne scenariusze...) Legia zdobywa Mistrzostwo.
W zimie michniewicz dba o transfery i buduje drużynę, która awansuje do LM i nadal gra dobrze... trwa to np 3 lata.
I nagle Michniewicz trener na lata :D hahahahha
Takie optymistyczne mam wizje.

odpowiedz
ANTY - MICHNIEWICZ Chórzysta 711 - 03.12.2020 / 21:20, *.stansat.pl

Mam nadzieję że nie zapomnieliście co śpiewał ten pędrak razem z kaczorem chórzystą !!! po tym samym meczu na Ł3 - powinien odczuć to jak wrócimy na trybuny - Trener powinien się mocno zastanowić zanim zrobi taką rzecz - żadne tłumaczenie do mnie nie trafia w tym temacie. Jednym słowem WYPAD Z LEGII do Posrania i tam śpiewaj ja kocham zdechłego..............

odpowiedz
Woj - 03.12.2020 / 22:27, *.play-internet.pl

@ANTY - MICHNIEWICZ Chórzysta 711:


Do ciebie akurat niewiele trafia, więc się nie przejmuj XD

odpowiedz
ANTY - MICHNIEWICZ Chórzysta 711 - 03.12.2020 / 23:20, *.stansat.pl

@Woj: a Tobie jak plują w twarz to mówisz że deszcz pada ...;)))

odpowiedz
ANTY - MICHNIEWICZ Chórzysta 711 - 03.12.2020 / 23:25, *.stansat.pl

@Woj: Jak wejdą do Twojego domu i nasrają Ci na dywan to powiesz spoko zaraz posprzatam i nasrajcie raz jeszcze...;))))

odpowiedz
Biała Łapa - 03.12.2020 / 21:11, *.chello.pl

Sądzę, że Jacek Zielinski spokojnie by ogarnął tematykę defensywną. Jest na miejscu, czyli do dyspozycji i jak rzadko kto ma świetne rozeznanie legijnych realiów.
Obawiam się jednak, że owo włoskie "wzmocnienie" sztabu szkoleniowego, to nic innego jak tylko kolejny miodowy błysk futbolowej europejskości. Prezes dekady już cztery lata w taki właśnie sposób próbuje błyszczeć (min. nakład i max. PR) z marniutkim skutkiem.
Nie sądzę, aby trener Czesław był inicjatorem tego kolejnego poronionego pomysłu ba, być może mu to nie w smak, ale czegoż się nie czyni na tak eksponowanym stanowisku?!

odpowiedz
Arek - 03.12.2020 / 23:46, *.tpnet.pl

@Biała Łapa: no właśnie chyba jest. Poznali się we Włoszech w trakcie mistrzostw. Tak przynajmniej można przeczytać na innej stronie traktującej o tej samej tematyce.

odpowiedz
Biała Łapa' - 04.12.2020 / 00:43, *.chello.pl

@Arek: być może ta włoska znajomość może (ale nie musi) zaowocować teraz. Do tej chybotliwej układanki nie pasuje mi tylko jedno, otóż który szanujący się trener swoją szkoleniową robotą miałby - tak ostentacyjnie - dzielić się z innym (pal licho na stanowisku asystenta). Owszem, trener Czesław dał się już poznać jako zwolennik treningów realizowanych z podziałem na formacje (defensywa i ofensywa), ale żeby aż tak dać się zaprzedać "włoskiemu diabełkowi" ?
Cóż, aktualnie możemy jedynie pospekulować. Nie mniej, warto bacznie śledzić rozwój sytuacji w tym temacie. W przypadku wdrożenia tej koncepcji szkoleniowej byłby to ewenement na skalę ogólnokrajową. A może cel miałby uświęcać środki...

odpowiedz
JACUNHO - 03.12.2020 / 20:25, *.kampinostelco.pl

Przed chwilą na Polsacie Premium słuchałem wypowiedzi A.Wichniarka i "truskaweczki" Hajto
Można mieć wątpliwości co do ich kariery zawodowej, ale to co mówili o intensywności treningowej na zachodzie, to szczera prawda
Tam zawodnik musi sobie zasłużyć na grę poprzez prawdziwy doskonały i bardzo wytężony trening. Liczy się wszystko. Podejście do obowiązków, prowadzenie się w życiu osobistym a kończąc na odpowiednim wyżywieniu
Jeśli taki zawodnik nie podoła takiej formule to niestety, ale kończy w takich klubach jak nasza "ekstraklasa".
Mamy prosty przykład,chociażby z naszego podwórka. Przyszedł Stasiu i nastała wielka rewolucja, że tak trzeba z*****lać,po czym są odpowiednie wyniki.
Słynna sprawa Dana Petrescu w Wiśle
Obrażeni z krzykiem pobiegali do Cupiała, który wstawił się za leniuchami a nie za zawodowcem
To jest problem polskich zawodników, że nie są nauczeni podstawowego podejścia do roli " pana piłkarza", bo zaległości popełnione od czasów młodzików ciężko potem nadrobić.
Za czasów przyzwoitej świetności polskich piłkarzy, sezon przygotowawczy odbywał się w ciężkich czasem prymitywnych warunkach, chociażby bieganie po górach, a nie tak jak dziś piękne, eleganckie i super wyposażone obiekty na których widać tylko sielankę i zabawę zamiast typowego ładowania akumulatorów.

odpowiedz
Real deal - 03.12.2020 / 22:48, *.virginm.net

@JACUNHO : Nareszcie ktos kumaty.Bo w innych kraj gdzie jest szajs jest konkurencja( I wstyd ,jak sie nie lapiesz do 16 tki,a jestes obcokrajowcem)Kiedys Zurawski powiedzial ze treningi w Celticu byly ciezkie.To trener mu powiedzial zeby nie przynosil wstydu polakom,ciezko pracujacym na wyspach.Na szczescie mieszkalem w Angli I za pajaca I jego wypowiedz nie musialem sie wstydzic.Bo profesjonalizm to nauka przez cale zycie,te kopacze z ekstraklapy to porazka mentalna( na szczescie nie wszyscy,I przepraszam jak urazilem tych normalnych)

odpowiedz
zaba285 - 03.12.2020 / 23:25, *.116.118

@JACUNHO : taka jest prawda, w lepszych ligach to jak powiedział Bednarek "inna dyscyplina sportu"

odpowiedz
Jasio - 03.12.2020 / 20:15, *.telkab.pl

4 ligowego Hiszpana do trenowania pomocników.
5 ligowego Anglika do trenowania skrzydłowych.
4 ligowego Ruskiego do trenowania bramkarzy.
3 ligowy Niemiec do przygotowania kondycyjnego.

odpowiedz
MAKEN - 03.12.2020 / 19:42, *.151.165

Seria D jak de... ? Uff!!! Postępu w grze oraz kierowaniu drużyną nadal nie wiać :(

odpowiedz
AlexBielany - 03.12.2020 / 19:40, *.chello.pl

Ten to dopiero Czesiek

odpowiedz
Tuttifrutti - 03.12.2020 / 19:29, *.t-mobile.pl

Będzie do Jędzy czy Lewczuka krzyczał po włosku, czy jak?

odpowiedz
Jeszcze raz Bufet (L) - 03.12.2020 / 19:11, *.domynet.pl

"Włoch może dołączyć do sztabu szkoleniowego"
Zły tytuł artykułu jest !!!!
Powinno być "WŁOCH AMATOR MOŻE DOŁĄCZYĆ DO SZTABU SZKOLENIOWEGO NAJPOTĘŻNIEJSZEGO KLUBU W POLSCE"

Panowie, to jest DRAMAT !!!
Amator, Serie D.
Strateg drużyn z włoskich prowincjonalnych miasteczek .
Ja pier...dolę, co ten Mioduski odwala.
Kto mu takie kandydatury podstawia.
Czy ten chłop nie ma mózgu ??????
Panowie, to jest D R A M AT

odpowiedz
Mateusz z Gór - 03.12.2020 / 19:21, *.orange.pl

@Jeszcze raz Bufet (L):

tak

odpowiedz
Hugon - 03.12.2020 / 23:03, *.vectranet.pl

@Jeszcze raz Bufet (L): Zapomniał jak zatrudnił Jozaka też trener na lata.Teraz następny z serie D ale jaja.

odpowiedz
Bufet (L) - 03.12.2020 / 19:02, *.domynet.pl

Ale będzie miał szacun i autorytet, Panowie Serie D to we Włoszech syf nad syfy.
Co Mioduski odwala ? To sie w pale nie mieści.
Jeżeli nie wróci Leśny, to za sezon, dwa będziemy ligowym szarakiem.
Na dzień dzisiejszy Legii nie ma. Jest zlepek pracowników jak w Mordorze. Może ze trzech szanuje Warszawę i Nasz Klub. O miłości nie mówiąc.
To, co się aktualnie obecnie wyprawia to jest sabotaż w najczystszej postaci.
Jeździec Bez Głowy I Bez Kasy (Dario M.) rozwala Nasz Klub.
Smutne i niestety prawdziwe.
Boruc tego nie poklei choćby chciał najbardziej.
Gdzie Legia Pisza, Dziekana, Kubickiego ...
TO JEST DRAMAT !!!!

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 03.12.2020 / 18:56, *.btcentralplus.com

Jezeli trenera defenyswy to legenda klubu Jacek Zielinski.

odpowiedz
bronek49 - 03.12.2020 / 17:20, *.chello.pl

niech M ichniewicz zatrudni jeszcze trenera pomocnikow ,napastników i od taktyki a sam posadzi dupska na lawie i będzie zarabial kupe kasy i nie będzie odpowiedzialnego za druzyne

odpowiedz
brat - 03.12.2020 / 17:11, *.chello.pl

Wygląda jak młody Smuda. Ja bym go sprawdził.

odpowiedz
Darek - 03.12.2020 / 17:04, *.t-ipconnect.de

A nie lepiej sprowadzić dobrego obrońce?Czy ten trener sprawi że Remymu się nagle zachce grać?Odmłodzi Jedrzejczyka,Lewczuka albo Astiza?
My mamy środek obrony do wymiany.Potrzebujemy dwóch stoperów lepszych od tych co są obecnie a nie trenera z jakiejś seri D,która jest we Włoszech uważana za ligę nieprofesjonalną.Tylko seria A,B i C są uważane jako ligi zawodowe.
Kto w ogóle znalazł tego gościa gdzieś na jakiejś włoskiej wiosce?

odpowiedz
WETERAN - 03.12.2020 / 16:46, *.chello.pl

Chciałbym wiedzieć: kto wpadł na taki genialny pomysł? To po to się zatrudnia trenera narodowej młodzieżówki, żeby pomagał mu w kwestii defensywy czwartoligowy instruktor?
Co to za durna idea!

odpowiedz
Pawciu - 03.12.2020 / 16:29, *.net.pl

Trenerem jest od 20 lat i przez ten czas nie prowadzil powazniejszej druzyny niz w serie D? To mowi wszystko o jego fachu

odpowiedz
1909 - 03.12.2020 / 15:52, *.media.pl

Lesniodorski na trenera dla Pana Miodulskiego i gramy w LM!!!! Oj loczek, loczek

odpowiedz
(L) - 03.12.2020 / 15:45, *.amazonaws.com

Prowizorka trwa w najlepsze....

odpowiedz
Autor - 03.12.2020 / 15:36, *.virginm.net

Serie D :D huehue. Akurat dzisiaj napisalem komentarz pod innymartykulem o tym ze Legia ma slabszych pilkarzy niz przecietny klub EFL (3liga nagielska). To dorzucili na to potwierdzenie, tym ze przygarniamy trenera z wloskiej ligi okregowej... bo jak to inaczej nazwac haha. nasz klub zaczyna pikowac wdol z predkoscia meteorytu! :D Brawo prezes! Ha

odpowiedz
(L)eon - 03.12.2020 / 15:28, *.plus.pl

Proponuję jeszcze zatrudnić trenera odpowiedzialnego za ławkę rezerwowych

odpowiedz
ANTYzygo - 03.12.2020 / 15:17, *.com.pl

Trener z Serie D; nie powinniśmy skreślać, ale czy to nie za nisko? Skoro we Włoszech nikt nie chciał go w wyższych ligach, to o czymś świadczy.
Legia = Serie D ?

odpowiedz
dino - 03.12.2020 / 15:06, *.vtelecom.pl

Młody jest nauczy się brawo prezes a komu się nie podoba niech odkupi Klub albo spada na Konwiktorska <żart>

odpowiedz
Niezły poziom - 03.12.2020 / 15:03, *.chello.pl

No cóż, klejenie kulki z kupy ciąg dalszy! Oby tak dalej Mioduś!

odpowiedz
JWR - 03.12.2020 / 15:02, *.orange.pl

I po co nam taki trenerzyna z Serie D? Mało jest fachowców w Polsce za te same pieniądze, których nie ograniczałaby bariera językowa? Nawet w innych krajach Europy środkowej można byłoby znaleźć dobrego trenera. Z każdym kolejnym dniem do Legii jest wprowadzana bylejakość. Swoją drogą koleś całą karierę spędził na pomocy a będzie uczył naszych kopaczy jak grać w obronie?

odpowiedz
Łuki - 03.12.2020 / 14:58, *.tpnet.pl

Co się dzieje? Legia (czyli klub który w Seria A pewnie był by w połowie stawki) musi korzystać z wiedzy i umiejętności trenera z Serii D. Sami siebie dołujemy i dokonujemy jeszcze odwiertu w tym dnie.....

odpowiedz
Mateusz z Gór - 03.12.2020 / 19:23, *.orange.pl

@Łuki:

W Serie A aktualnie wszystkie drużyny grają w piłkę, więc nie byłbym taki do przodu, czy Legia miałaby tam czego szukać.

odpowiedz