fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Pekhart: Dużo zmieniło się po przerwie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- To było dla nas bardzo trudne spotkanie. W pierwszej połowie nie zagraliśmy dobrze. Przegrywaliśmy 0-1 i trzeba było coś zmienić w drugiej odsłonie. Zaczęliśmy grać lepiej i wydaję mi się, że finalnie zasłużyliśmy na wygraną. Nigdy nie jest jednak łatwo odwrócić losy spotkania w taki sposób. Po zmianie stron pokazaliśmy charakter i zagraliśmy znacznie lepiej niż przed przerwą - powiedział po meczu strzelec dwóch goli Tomas Pekhart.

- W pierwszej połowie byliśmy zdecydowanie zbyt mocno cofnięci. W drugiej zagraliśmy lepiej - szybciej zmienialiśmy strony i stwarzaliśmy sobie więcej okazji, dlatego też strzeliliśmy dwa gole.

Czech przed spotkaniem zmagał się z kontuzją. - W ostatnim meczu zszedłem przed końcowym gwizdkiem, a było to spowodowane problemem z kolanem. Aż do dzisiaj nie byłem pewny, czy jestem gotowy do gry na sto procent. Okazało się, że decyzja o tym, abym dzisiaj wystąpił, była słuszna, chociaż w pierwszej połowie nie sprawowałem się najlepiej.

- Oczywiście, cieszę się ze strzelanych goli, ale najważniejsze jest to, że zdobyliśmy trzy punkty jako drużyna - powiedział napastnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Aron - 17.12.2020 / 20:49, *.play-internet.pl

Tomek jest niczym Stanko Svietlica, 85 min go może nie być na murawie a w 5 minut robi swoje. STANKO został królem Tomek też idzie na króla ????

odpowiedz
jarekk - 13.12.2020 / 13:43, *.metrointernet.pl

Sam przyznal ze lepiej grac na polowie rywala niz na swojej polowie. Trzeba to opatentowac.

odpowiedz
Władeczek - 13.12.2020 / 14:09, *.vectranet.pl

@jarekk: Za to trza mu faken polać schłodzonej maciory pierwszego sortu!

odpowiedz
Mietek - 13.12.2020 / 11:32, *.vectranet.pl

Trzeba przyznać, że Pekhart jest niesamowicie skuteczny. Nie jest to napastnik, który dobrze rozegra piłkę, ale to typowy lis pola karnego. Może być niewidoczny przez 80 minut i strzelić dwa gole w ostatnich 10 minutach. Brawo za skuteczność!

odpowiedz
MARKUS - 13.12.2020 / 11:29, *.t-mobile.pl

Co niektórzy nie powinni być w Legii stoperzy wiekowi nie raz spóźnieni WALENCJA powinien być w Angli Slisz przeplacony WSZOŁEK po cowidzie cień PIŁKARZA WZMOCNIENIA na już INWESTOR NA WCZORAJ bo do Ęuropy daleka droga nie mówię o marnej ekstraklasie nie inwestujesz nie idziesz do przodu wręcz się Cofasz I nie można bazować na piłkarzach z kartą w ręku należy iść na jakość a nie na ilość bo będziemy stać w miejscu a nawet COFAĆ się

odpowiedz
Zduneq - 14.12.2020 / 10:57, *.inetia.pl

@MARKUS : dobrze chociaż, że nie będziemy się cofać do tyłu

odpowiedz
B72 - 16.12.2020 / 05:07, *.co.uk

@Zduneq: a mozna cofać się do przodu ?

odpowiedz
Obcy - 13.12.2020 / 08:01, *.t-mobile.pl

Teraz będziecie go wychwalać? Teraz to już nie jest drewno? Ale tylko do kolejnego przeciętnego w jego wykonaniu meczu.

odpowiedz
oLaf - 13.12.2020 / 13:52, *.vectranet.pl

@Obcy: drewniak straszny (ciekawe ile NIkolic by bramek wsadził - sądzę, że 50% więcej) do 80 minuty, a potem zagrał świetnie 14 minut : O

Naprawdę, końcówka super.

Legia kreuje tak dużó piłek w polu karnym , że goli powinno być więcej (i chociaż 1 ; ) w rundzie z 100 rzutów rożnych!!!) ale jak się bierze jednego napastnika za free, drugiego za 100 000 Euro (czyli grosze w Europie) to czego tu oczekiwać... cudu? (w el. LE widzieliśmy co gra Pekhart...)

odpowiedz
Wolfik - 13.12.2020 / 14:25, *.mm.pl

@oLaf: Nie ma co porównywać tych dwóch napastników, bo to całkiem inny styl gry. Ba, twierdzę, że Jarek Niezgoda był lepszym napastnikiem. Tomas nie jest typem dryblera, to typowy "lis" pola karnego, zresztą w starym stylu. Na naszą ligę to wystarczy, na ewentualne boje w eliminacjach pucharowym już nie. Tutaj potrzebować będziemy wzmocnień.

Do rywalizacji z Pekhartem (na poziomie ligowym) przydałby się nam jakiś młody, ale obyty w lidze napastnik. Jeśli można podywagować, chętnie zobaczyłbym w Legii Patryka Szysza.

odpowiedz
Hugon - 13.12.2020 / 14:59, *.vectranet.pl

@Wolfik: Wróci Kante Pekhart z przodu Nie będzie tracił sił na powrót i rozgrywanie to strzeli więcej bramek.

odpowiedz
Afro - 14.12.2020 / 10:50, *.plus.pl

@Wolfik: jestem za. Chociaż by usłyszeć w TV Ślisz i Szysz w jednym zdaniu.

odpowiedz
PLK - 17.12.2020 / 23:36, *.cyfrowypolsat.pl

@Wolfik: Szysza?!!!! Wolne żarty!!!! To dopiero brylantowy technik!!!! Oby nigdy nie zawitał na Ł3!!!

odpowiedz
Upiór Bogdan - 13.12.2020 / 02:10, *.t-mobile.pl

Cieszy mnie bardzo dyspozycja Tomasa Pekharta i szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że będzie on w aż tak wysokiej formie, zatem jest to na pewno sytuacja na plus. Jak go oglądam to z wrażenia mam ochotę narobić w majty... lml...

odpowiedz
kibic od lat - 13.12.2020 / 00:49, *.chello.pl

Kiedy w końcu pożegnamy tych żenujących stoperów?
Jędrzejczyk gra jak sabotażysta - pomyśleć, że jeszcze w tym roku był powoływany do kadry...
W tej sytuacji nawet błogosławiona absencja Lewczuka przestaje być wzmocnieniem.

odpowiedz
Micha - 13.12.2020 / 08:56, *.14.27

@kibic od lat: Dokładnie. Wczorajsze wyczyny Jędzy i wykopy Boruca, to był piłkarski kryminał. Boruc przynajmniej się wybronił fantastycznymi interwencjami, ale Jędza powinien powąchać ławkę rezerwowych na kilka spotkań.

odpowiedz
Wolfik: - 13.12.2020 / 14:27, *.mm.pl

@Micha: Nasze trio stoperów lepiej już nie zagra. Tutaj rzeczywiście musimy szukać zmian jakościowych. Mecze z Karabachem to zweryfikowały boleśnie.

odpowiedz
Klik - 13.12.2020 / 00:33, *.t-mobile.pl

Brawo Thomas, odszczekuję swoją krytykę A w trakcie meczu powiedziałem sobie, że jak zejdzie Valencia to my ten mecz wygramy i ktoś się bardziej postarać aby piłkę trafić w na głowę Perkharta!;-)

odpowiedz
Mądrala0,7 - 13.12.2020 / 02:02, *.play-internet.pl

@Klik: potwierdzam ! Zdecydowanie wolalbym powrot Nikolica ale statystyki robia swoje chłop moze i jest drewniany ale Łeb ma tak ułożony ze w najlepszych czasach Liverpoolu Peter Crouch takich bramek by sie nie powstydził. Brawo Tomas

odpowiedz
yyy - 13.12.2020 / 08:25, *.chello.pl

@Klik: powiedzmy sobie szczerze, wejście matiego cholewiaka odmieniło losy meczu

odpowiedz
Dr. - 13.12.2020 / 10:47, *.plus.pl

@Klik: zgadzam się! Perkhart po prostu robi to po co go tu ściągneli , strzela gole!!!!! I robi to najlepiej z całej ligi

odpowiedz