fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Kilku nieobecnych

Kadra na zgrupowanie w Dubaju

Woytek, źródło: Legia.com

Dziś drużyna Legii Warszawa wyruszy na 16-dniowe zgrupowanie do Dubaju. Klub opublikował listę 29 zawodników, którzy po południu wsiądą do samolotu. Zabrakło na niej Jose Kante, co oznacza, że Gwinejczyk żegna się ze stołecznym klubem. Ponadto brakuje Luisa Rochy (także może odejść z Legii), Inakiego Astiza i kontuzjowanego Wojciecha Muzyka.

Wszyscy zawodnicy i sztab szkoleniowy przeszli test na obecność koronawirusa. W jednym przypadku otrzymano wynik pozytywny - do Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie poleci asystent trenera Michniewicza Przemysław Małecki. Jego miejsce zajmie trener Legii II Tomasz Sokołowski. Dzień wcześniej z tego samego powodu wypadł także Szymon Włodarczyk.

Zimą z drużyny odeszli Domagoj Antolić, William Remy, Maciej Rosołek, Vamara Sanogo i Paweł Stolarski. Ich miejsca na obozie zajęli wyróżniający się gracze z trzecioligowych rezerw - Bartłomiej Ciepiela, Jakub Kisiel, Jehor Macenko, Ariel Mosór, Nikodem Niski.

Kadra na zgrupowanie w Dubaju

Bramkarze: Artur Boruc, Radosław Cierzniak, Cezary Miszta, Kacper Tobiasz

Obrońcy: Mateusz Hołownia, Artur Jędrzejczyk, Josip Juranović, Igor Lewczuk, Filip Mladenović, Ariel Mosór, Nikodem Niski, Marko Vesović, Mateusz Wieteska

Pomocnicy: Andre Martins, Mateusz Cholewiak, Bartłomiej Ciepiela, Walerian Gwilia, Michał Karbownik, Bartosz Kapustka, Jakub Kisiel, Luquinhas, Jehor Macenko, Kacper Skibicki, Bartosz Slisz, Joel Valencia, Paweł Wszołek

Napastnicy: Kacper Kostorz, Rafael Lopes, Tomas Pekhart

Do Dubaju ekipa wyruszy w środę o godzinie 13:00 z Lotniska Chopina bezpośrednim lotem liniami Emirates. Na miejsce zespół dotrze przed godziną 22. Bazą legionistów będzie Jebel Ali Beach Hotel. Drużyna będzie miała do swojej dyspozycji boisko na wyłączność.

Plan sparingów:
09.01. godz. 19:00 - Legia - Liwa FC (2. liga ZEA)
13.01. - dwa mecze (rywale w trakcie potwierdzania)
18.01. godz. 14:00 - Legia - Dynamo Kijów
21.01. - Legia - FK Krasnodar

ZAPRASZAMY NA NASZE CODZIENNE RELACJE ZE ZGRUPOWANIA!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
AC.Milan. - 08.01.2021 / 23:33, *.centertel.pl

Prosze jest ten chlopak... Kisiel super ze chlopak sie zebral i jest z nami powodzenia. Patrze pod katem wlasnego syna ma 12lat obaj jezdzimy na Legie ale chlopak mial tez epizod roczny w Polonii bo Legia chciala 4 razy wiecej hajsu za treningi.Czyli nie dla biednych...

odpowiedz
@Słabiutko to wygląda - 1 - 07.01.2021 / 10:52, *.chello.pl

Dokładnie

odpowiedz
Hugon - 06.01.2021 / 23:33, *.vectranet.pl

A co tam korona wirusa nie ma.Zobaczymy przed meczem z podbeskidziem.

odpowiedz
Słabiutko to wygląda - 06.01.2021 / 16:00, *.com.pl

Przeglądając kadrę Legii to z przykrym sercem nasuwa się wniosek , że połowa tej kadry poziomem nie nadaje się do zespołu Mistrza Polski .

No chyba , że dalej się chce być średniakiem ligowym .

odpowiedz
Bartosz83 - 06.01.2021 / 15:32, *.lukman.pl

Cieszy mnie spora ilość młodych zawodników, oby za tym poszła jakość. Oczywiście jak trzech z nich się przebije na stałe do kadry meczowej , to będzie dobrze. Jeżeli młodzi okażą się za słabi to trzeba kontraktować nowych , tylko jest pytanie czy klub na to stać.

odpowiedz
1909 - 06.01.2021 / 12:07, *.media.pl

Serio Jedzą, wietes poleca zamiast z Legi to do Dubaju. Rynce opadowywuja. Błąd że nie leci ktoś kto ma przyjść w tym okienku. Napewno potrzebny środkowy obrońca najlepiej 2, skrzydłowy i napadzior bo tym składem to Podbeskidzie się po nas przebiegnie. Miodek kiedy dołączy do michniewicza?

odpowiedz
WarszawskaOchota - 06.01.2021 / 11:58, *.orange.pl

Przeglądałem przed chwilą zdjęcia z obozu przygotowawczego Legii w sezonie 2005/2006 w Mrągowie.
Fajne wspomnienia.
Kto by wtedy pomyślał ze za kilkanaście lat Legia będzie specjalnie lecieć do Dubaju żeby chwile potrenować...

odpowiedz
Wsciek(L) y - 06.01.2021 / 11:39, *.mm.pl

A po co 55 i 4? W Dubaiu jest bukmacherka?

odpowiedz
Sss - 06.01.2021 / 15:21, *.chello.pl

@Wsciek(L) y: Sparingowe mecze najlepiej sie ustawia... Można zwalić na brak przygotowania itp itd

odpowiedz
Sputnik 44 - 06.01.2021 / 11:32, *.vectranet.pl

Szkoda, że willyboy nie pojechał - miejsce idealne na balety, chłopaki by się poruszali i zintegrowali...

odpowiedz
Jaro - 06.01.2021 / 11:15, *.tpnet.pl

Podobno jeden asystent poznańskiego słowika ma koronę i nie pojedzie na wczasy do Dubaju... Co za debil.l zgodził się na to bezsensowne zgrupowanie...

odpowiedz
olew - 06.01.2021 / 10:46, *.vectranet.pl

niech zasuwają, mistrzostwo to naprawdę zbyt mało.... jakieś dobre meczyki w ligach europejskich potrzebne, wreszcie sporo młodziaków ! Ich się najlepiej ogląda !

odpowiedz
KibicL - 06.01.2021 / 10:44, *.vectranet.pl

Rozpływają się nad Astizem, jaki to człowiek, ileż to planów mają względem jego osoby, kim on nie będzie w klubie a zrobili sobie jaja nie biorąc go do Dubaja

odpowiedz
Adam - 06.01.2021 / 10:25, *.chello.pl

Warchoł już skazany na wieczne granie w rezerwach.

odpowiedz
Roma - 06.01.2021 / 09:37, *.lunet.eu

Co raz słabszy ten skład. Tak naprawdę to nawet nie jeden zawodnik na jedną pozycję.

odpowiedz
SEBO(L) - 06.01.2021 / 10:16, *.chello.pl

@Roma: A czego tu chcieć,skoro przez kilka lat oddawało się za bezcen (a był przecież okres,gdzie za ok. 2 000 000 € sprzedawano każdego, wyróżniającego się zawodnika), a brało głównie ludzi do "odbudowy",wolnych (nie tylko z powodu braku kontraktu;) ) /niepotrzebnych i niepasujących do obecnej piłki,zweryfikowanych na poziomie grania np. co 3 dni,przez co odrzuconych... To jest tak,jakby budować nowy dom z tego,co zostało gdzieś zburzone - ściana typu "tu kawałek pustaka,tam parę cegieł, 2 deski,tu zatkane papierem,jeszcze cegła,kamień,znowu ze 2 pustaki,i dobra - ściana jest,trochę wygładzić i zamalować i stoi,czyli gramy...
I znowu przyjdzie jakiś Francuz,co języka poza ojczystym nie zna i uczył się nie będzie; jakiś Bałkaniec/Słowak, co ma w CV 4 mecze w LM sprzed 6 lat i uzbierane w nich 13 minut; kolejny ciemnos...UPS,niearyjskiej karnacji skrzydłowy ze średniaka ligi np. tureckiej,ale za to z przeszłością w akademii np. FC Porto; no i obowiązkowo środkowy obrońca ze Skandynawii. A potem mydlenie kibicom oczu,że to transfery wynikające z długich obserwacji. I dostaniemy: kolejnego do odbudowy,balangowicza, innego bez zdrowia,i pędziwiatra bez pomysłu, ale biegającego do przodu...

odpowiedz
Hiszpan - 06.01.2021 / 10:32, *.telnaptelecom.pl

@Roma: Niestety rabunkowa polityka Miodka trwa w najlepsze. Skład jest systematycznie osłabiany. Nie ma zadnego zawodnika na miarę Vadisa czy Daniel Ljuboja. Szatnie trzyma słabiutki dziadek ze środka obrony co lubi sie we własnym polu karnym poprzewracać z napastnikami jak jest niekorxystny eynik...

odpowiedz
Żmija - 06.01.2021 / 11:38, *.vectranet.pl

@Hiszpan: dokładnie! Tyle, że teraz Pudel już nie ma kogo sprzedać to zwalnia już zatrudnionych żeby przyoszczędzić na pensjach. Niedługo w klubie zostaną sami emeryci i nieopierzeni juniorzy no i Babol Wietes oczywiście...

odpowiedz
lob - 06.01.2021 / 13:53, *.chello.pl

@Żmija : babol zostanie, bo i za darmo nikt go nawet z tureckiej II ligi nie chcę.........

odpowiedz