Carlitos, Inaki Astiz i Luis Rocha - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Astiz i Luis Rocha poza kadrą drużyny

Woytek, źródło: Legionisci.com

Luis Rocha nie znalazł się w kadrze na zgrupowanie w Dubaju. Portugalczykowi do końca kontraktu ze stołecznym klubem pozostało pół roku. Pod koniec grudnia trener Czesław Michniewicz sugerował, że jego najbliższa przyszłość nie jest jasna. Brak lewego obrońcy w składzie oznacza, że jeszcze tej zimy zmieni barwy klubowe.

Na lewej obronie pewne miejsce w wyjściowej jedenastce ma Filip Mladenović. Na ten moment jego zmiennikiem będzie Mateusz Hołownia, który jesienią na boisku pojawił się tylko dwukrotnie, ale przez dłuższy czas walczył z urazem kości łonowej i nie trenował blisko półtora miesiąca.

- Być może odpowiedź poznamy w trakcie zimowego okienka, zobaczymy, jak to się skończy. Jeśli nikt do nas nie przyjdzie, to chciałbym, by Hołownia u nas został choć wiem, że może to nie być miłe, siedzieć i czekać na swoja szansę - mówił Michniewicz.

W klubie podjęto także decyzję, że z zespołem nie będzie przygotowywał się Inaki Astiz. 37-letni Hiszpan od pewnego czasu pełni rolę łącznika między pierwszą a drugą drużyną. W obecnym sezonie cały czas znajdował się w kadrze jedynki, ale grał w zasadzie jedynie w trzecioligowych rezerwach. W pierwszej drużynie zagrał tylko raz - 9 października zastąpił kontuzjowanego Mateusza Wieteskę w starciu z Cracovią. Jego umowa także kończy się w czerwcu. Plan jest taki by pozostał w klubie, ale jego rola ulega właśnie dalszej zmianie. Sztab analizował po rundzie jesiennej kilka opcji: zabranie go jako zawodnika, zabranie go jako asystenta trenera lub pozostawienie w Polsce.

- Chcielibyśmy, by pracował przy sztabie. Z tego, co wiem, on widzi swoją przyszłość jako szkoleniowiec i klub wiąże z nim plany. To super człowiek. Do czerwca ma kontrakt jako zawodnik i nie wiem, jak to się potoczy dalej. - mówi Czesław Michniewicz.

Kończące się w czerwcu kontrakty piłkarzy, którzy polecieli do Dubaju:
Artur Boruc
Mateusz Cholewiak *
Radosław Cierzniak *
Walerian Gwilia *
Michał Karbownik (koniec wypożyczenia)
Igor Lewczuk *
Ariel Mosór
Joel Valencia (koniec wypożyczenia)
Marko Vesović
Paweł Wszołek

* - w umowie opcja przedłużenia o rok

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
Matt - 08.01.2021 / 00:38, *.tpnet.pl

Łącznik między pierwszą a drugą drużyną? Co to za funkcja? Po prostu był w kadrze tu i tu, a nie był jakimś łącznikiem, bo te składy połączenia nie wymagają.

Moim zdaniem Astiz nawet za 10 lat zagrałby lepiej jak Wieteska. Rację mają kibice piszący o meczu pożegnalnym.

odpowiedz
Znawca - 07.01.2021 / 21:15, *.centertel.pl

Astiz wracaj do Apoelu i ratuj klub przed spadkiem

odpowiedz
Boruc - 07.01.2021 / 19:26, *.play-internet.pl

Jędrzejczyka to ja mogę zastąpić jest słaby. Tragiczny.

odpowiedz
Zdzicho - 09.01.2021 / 08:25, *.tpnet.pl

@Boruc : serio masz lepszą średnią w typowaniu u buka niespodzianek?

odpowiedz
Misiek 75 - 07.01.2021 / 13:31, *.vectranet.pl

Narazie tylko odejścia zklubu a transferów do klubu jk nie widać tak nie ma!!!!! Co pewnie już pieniędzy nie ma na porządne wzmocnienia tylko trzeba sprzedawać oby tak dalej, ciekawe co zaraz będzie w rundzie wiosennej!!!! Degrengolada zespołu!!!! Brawo Mioduski!!!!!

odpowiedz
K(L)akier - 09.01.2021 / 11:50, *.inetia.pl

@Misiek 75 : Na porządne wzmocnienia to nigdy nie było kasy....

odpowiedz
Świstak666 - 06.01.2021 / 20:02, *.chello.pl

wreszcie ten oldboy Astiz nie zabiera miejsca młodszym! niech lepiej przedłużą te kontrakty z Wszołkiem i Veso, bo latem będzie gorzej niż jest...

odpowiedz
Memol - 06.01.2021 / 17:46, *.icpnet.pl

Znawcy piłki a gówno w piłce osiągnęli w życiu pewnie też gówno

odpowiedz
1909 - 06.01.2021 / 16:01, *.media.pl

Adam Hlousek podobno znów w Legii zamiast Luisa Rochy

odpowiedz
A - 06.01.2021 / 13:38, *.centertel.pl

Kadra tak słaba że az zęby bolą no ale prezio Dyzma znów mysli że na najsilniejszy zespół w Polsce i tak w koło Macieju czyli wymeczone mistrzostwo lub nawet nie i potem baty w drugiej lub trzeciej rundzie w pucharach. Tyle.

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 06.01.2021 / 13:18, *.t-mobile.pl

Tak marnej I MIERNEJ kadry to najstarsi kibice Legii nie pamiętają od lat ,Panie prezesie proszę ściągnąć różowe okulary z dyrektorem technicznym i całym skaltingiem I proszę spytać PANA Czerczesowa jak ma wyglądać kadra I co sądzi o naszym przedszkolu z małymi wyjątkami

odpowiedz
Piasek - 06.01.2021 / 14:07, *.inetia.pl

@MARKUS od 51 LAT Legia : To raczej dom starców niż przedszkole

odpowiedz
Robert - 07.01.2021 / 20:26, *.inetia.pl

@MARKUS od 51 LAT Legia : No bez przesady , kibicuję dłużej niż 51 lat i widziałem gorsze jakościowo składy Legii w stosunku do konkurencji. Tyle że wtedy drużyna okupowała miejsce w środku tabeli lub nawet niżej. Krótko mówiąc z obecnym składem Legia może się obsuwać w tabeli na wiosnę , a nam przecież nie o to chodzi. Wygląda na to , że obecne posunięcia to cięcia kosztów związane z zadłużeniem. Spektakularnych wzmocnień się nie spodziewam , powinni w tej sytuacji mocniej postawić na młodzież - inaczej i oni się odmeldują po wygaśnięciu kontraktów i wtedy będzie już totalny kibel.
Wzmocnienia na już - takie które pozwolą przynajmniej wywalczyć MP w tym roku - to środek obrony i napadzior. Ale fakt, że to będzie za mało na fazę grupową, to jasne.

odpowiedz
Obiektywnie - 06.01.2021 / 12:45, *.tpnet.pl

Moim zdaniem Astiz zasługuje na chociaż 1 mecz pożegnalny w pierwszej drużynie, jakby nie patrzeć to (L)egenda

odpowiedz
L - 06.01.2021 / 12:58, *.tpnet.pl

@Obiektywnie: Legendą jest Pan Jacek Zieliński. Astiz to solidny obrońca który spędził u nas wiele lat i faktycznie zasługuje na szcunek ale nazywanie go legendą to przesada według mnie.

odpowiedz
Bródno - 06.01.2021 / 15:12, *.chello.pl

@L: dokładnie w punkt

odpowiedz
Arek - 06.01.2021 / 19:48, *.t-mobile.pl

@L: większa legenda niż vuko

odpowiedz
Hugon - 06.01.2021 / 23:22, *.vectranet.pl

@L: Jak gruby jest legendą to Astiz to PAN legenda.

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 06.01.2021 / 12:18, *.t-mobile.pl

Kadra bardzo słabiutka z liga będzie kłopot, a co dopiero do Europy , 4 LATA bez pucharów a teraz potrzeba będzie lata świetlne, jak nie przyjdą po rozum do głowy,nie ma inwestycji I wzmocnień I Brniemy po pochylni pochyłej w dół , kto nie ryzykuje ten nie pije szampana Coś należy mieć z hazardzisty a nie być obojętny a może się uda , Nie uda się INWESTOR na wczoraj I WZMOCNIENIA, a nie UZUPEŁNIENIE SKŁADU już bardzo słabego, przeciętność oszczednosc nie TRAFIONE TRANSFERY, Ja proponuję żeby każdy z decydentów zajął się tym co najlepiej umie tylko nie piłka I tak poważnym klubem

odpowiedz
lob - 06.01.2021 / 11:15, *.chello.pl

Kiedy zmiana kapitana ???
Ten parodysta i kiepski aktorzyna nie zasługuję na opaskę kapitana...........
Dać opaskę kapitana Arturowi.........

odpowiedz
Tfj83 - 06.01.2021 / 12:20, *.chello.pl

@lob: yyyyy, co? O kim Ty piszesz? Bo kapitanem jest Artur :D . Nikt na te opaskę nie zasługuje bardziej niż Jędrzejczyk.

odpowiedz
Yeti - 06.01.2021 / 12:23, *.vectranet.pl

@Tfj83 : Tiaaa szczególnie zasługuje na tę opaskę po meczu z Mielcem...

odpowiedz
L - 06.01.2021 / 13:01, *.tpnet.pl

@Tfj83 : Chłopie a ty oglądasz w ogóle Legię czasami czy raz na rok obejrzysz mecz typu finał pucharu Polski albo mecz o mistrzostwo i sie wypowiadasz? Jędza to najgorszy kapitan Legii od wielu wielu lat. Już wolałem popełniającego błędy Rzeźniczaka niż tego pokrakę...

odpowiedz
M3 - 06.01.2021 / 13:21, *.jmdi.pl

@L: Jak możesz nazywać Jedze pokraką!? Tyle dobrego zrobił dla Legii, a ty go obrażasz po trzech słabszych meczach. Pajac.

odpowiedz
lob - 06.01.2021 / 13:50, *.chello.pl

@Tfj83 : KRÓL Artur Boruc powinien zostać kapitanem....

odpowiedz
dan68 - 06.01.2021 / 14:11, *.centertel.pl

@Tfj83 : Ty tak na poważnie z tymi zasługami Jędrzejczyka?
Szczerze? Nie dość że mamy słabych zawodników to i na Twoim przykładzie słabo orientujących się w futbolu kibiców...

odpowiedz
Artic - 06.01.2021 / 14:37, *.t-mobile.pl

@M3: Jedrzejczyk jak pokraka sfaulowal tego goscia z Mielca w polu karnym pierdoln...
go z czachy gdzis pod ramie a pilka byla od nich b.daleko to niewytlumaczalne dlaczego sie tak zachowal doswiadczony obronca kapitan druzyny byly rep.Polski i to w m meczu z druzyna ogona tabeli ktora przegrywala dotychczas wszystko a tu cyk z (L) na Ł3 wygrana.

odpowiedz
lob - 06.01.2021 / 15:03, *.chello.pl

@Artic: No właśnie dlaczego sfaulował jak wcale nie musiał ??? Powiedzieć prawdy to on nam już nie powie.......ale kumaci wiedzą o co chodzi.........jeden kopie koszulkę, a drugi "pluje" kibicom w twarz i mówi, że to deszcz pada..........marny aktorzyna i nic więcej..............

odpowiedz
Artic - 06.01.2021 / 15:08, *.t-mobile.pl

@lob: zgadza sie

odpowiedz
Artic - 06.01.2021 / 10:51, *.t-mobile.pl

Za ten Mielec to powinni zapierd....do Augustowa i biegac na okolo jez.Necko jak za Wdowczyka tym bardziej ze ponoc zima wraca a Czesiu zabral ich na wczasy do Dubaju!!!

odpowiedz
lob - 06.01.2021 / 11:06, *.chello.pl

@Artic: To sponsor +500 im narzucił. chce tam wypromować swoją firmę, bo tam kasa leży na piasku.........ale nie wiem czy to mu się uda na tak gorącym terenie ???

odpowiedz