Michał Karbownik - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Osłabienie Legii

Karbownik jednak odchodzi teraz!

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl, Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Michał Karbownik definitywnie żegna się z Legią Warszawa już tej zimy - poinformował Przegląd Sportowy. Piłkarz był wypożyczony do Legii z Brighton & Hove Albion do końca obecnego sezonu, ale Anglicy zdecydowali się skrócić jego pobyt przy Łazienkowskiej. Już teraz ma rozpocząć walkę o miejsce w zespole Premier League.Na skróceniu wypożyczenia stołeczny klub prawdopdobnie zarobi ok. 500 tys. euro. Wcześniej Brighton zapłaciło za 19-latka 5,5 mln euro. W tym momencie sezonu dla Legii to jednak spora i niespodziewana strata. Trener Czesław Michniewicz widział dla "Karbo" miejsce w podstawowej jedenastce obok Bartosza Kapustki.

- Chcemy grać piłkę dynamiczną, na wolne pole, a nie piłkę zgrywaną do nogi. Kapustka i Karbownik idealnie się w to wpisują. Póki grali obaj, to fajnie to wyglądało. (...) Chcielibyśmy pójść właśnie w stronę dużo biegających zawodników w środku pola, kreujących grę - mówił po zakończeniu rundy jesiennej.

Teraz kandydatami do gry na tej pozycji są Walerian Gwilia, Joel Valencia i być może Luquinhas, jeżeli klub wzmocni skrzydło nowym graczem.

Michał Karbownik zadebiutował w pierwszej drużynie Legii nieco ponad rok temu - 25 sierpnia 2019 w ligowym meczu przeciwko ŁKS-owi Łódź. Łącznie dla "Wojskowych" rozegrał 47 spotkań, w których zanotował 8 asyst. We wrześniu piłkarz po raz pierwszy w karierze został powołany do seniorskiej reprezentacji Polski.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.