fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Oficjalnie

John Park szefem skautingu zagranicznego Legii

Woytek, źródło: Legia Warszawa

John Park został szefem rekrutacji międzynarodowej Legii Warszawa - poinformował stołeczny klub. Szkot będzie bezpośrednio współpracował z dyrektorem sportowym Radosławem Kucharskim. Za polski rynek nadal odpowiedzialny będzie Tomasz Kiełbowicz.

- John Park to znane i cenione nazwisko w piłkarskim świecie, za którym stoi przede wszystkim wieloletnie doświadczenie, wiedza i wielka pasja do futbolu. Spędziliśmy dużo czasu na rozmowach o Legii, naszych celach oraz wyzwaniach i wierzę, że John będzie istotnym wzmocnieniem naszego pionu sportowego. Radek Kucharski, z którym John bezpośrednio współpracuje, miał dotychczas w swoim zespole kilku wartościowych zagranicznych skautów, a teraz ten skład uzupełniamy o mocnego lidera. Za skauting na rynku polskim w pełni odpowiedzialny pozostaje Tomek Kiełbowicz, który będzie także odgrywał istotną rolę przy transferach z naszego regionu Europy - mówi prezes Legii Dariusz Mioduski.

- Cieszę się, że dołączam do Legii Warszawa, w tym na wyjątkowe wyzwania w nadchodzących miesiącach. Po wielu interesujących rozmowach, które odbyłem z prezesem Mioduskim, a potem z innymi członkami kadry kierowniczej klubu, łatwo było mi przyjąć tę nową rolę. Wiem, że klub i wszyscy w nim pracujący ludzie mają wysokie oczekiwania i ambicje. Oczywistym celem poza zdobywaniem krajowych trofeów jest zakwalifikowanie się do fazy grupowej europejskich pucharów i mam nadzieję, że dzięki mojej wiedzy i wcześniejszym doświadczeniom, również na tym polu, będę mógł się do tego przyczynić - mówi John Park.

John Park pracował w charakterze dyrektora sportowego, szefa skautingu, trenera młodzieży i analityka. Ma doświadczenie w tworzeniu struktur skautingowych i strategii transferowych. Jego kariera rozpoczęła się w szkockich klubach Hamilton Academical FC (1987 - 1992), Motherwell FC (1992 - 1998) i Hibernian FC (1998 - 2007). Po zakończeniu współpracy z Celtikiem Glasgow był doradcą mistrza Izraela Maccabi Tel Awiw (2018 - 2020) i występujących w MLS Vancouver Whitecaps (2017 - 2019). Dzieląc się swoją wiedzą Park wizytował takie kluby jak FC Barcelona, AC Milan, Benfica SL i Villarreal CF. Posiada dyplom menadżera Stowarzyszenia Trenerów Premier League oraz uprawnienia Dyrektora Akademii wydawane przez Angielski i Szkocki Związek Piłki Nożnej.

- Szukałem odpowiedniego projektu od kilku miesięcy, wykonując w międzyczasie różne role doradcze, aż zdecydowałem, że nadszedł właściwy czas, żeby pracować dla jednego klubu. Miałem kilka ciekawych ofert pracy w innych miejscach, ale po odwiedzeniu w grudniu Legia Training Center, poznaniu pracujących tam osób, wartościowych spotkaniach na wspaniałym stadionie Legii, po prostu poczułem, że to właściwy wybór. Stawiane wyzwania, w połączeniu z marką Legii, jej infrastrukturą, fantastycznymi kibicami, samym miastem i ambicjami właściciela, sprawiają, że w moim przekonaniu mamy duże możliwości sprowadzania do klubu międzynarodowych talentów, zarówno do pierwszego zespołu, jak i do drużyn młodzieżowych - dodał John Park.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
(L)eve(L)64 - 18.01.2021 / 01:10, *.cyfrowypolsat.pl

No to Kucharski będzie miał za kim się chować. W razie niepowodzeń będzie na kogo zwalać winę.
Kolejnych kilka latek ciepłej posady murowane.

odpowiedz
Morda - 18.01.2021 / 00:52, *.chello.pl

Kumpel fan Celiku (Szkot) żałował kiedy Park odchodził I nazwał go "najlepszym skautem w historii szkockiej piłki" po czym zapewnił, że na pewno czeka nas teraz dobry czas bo facet wie co robi. Zobaczymy więc. Czekamy na nowych Van Dijków

odpowiedz
Legionista - 17.01.2021 / 22:24, *.mm.pl

Nadaje się! Już gada jak Mioduski o "projekcie".

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.01.2021 / 17:02, *.centertel.pl

Tu nie pomoze ani Park, ani Las, Bor tez nie, nawet Dzungla jest za cienka, a Puszcza tym bardziej nie da rady. Wesole jest zycie staruszka, bo w galotki jeszcze nie popuszcza....

odpowiedz
grzesiek - 17.01.2021 / 09:40, *.centertel.pl

Wychodzi na to ze Kucharski wcisnął bajke Miodkowi ze sprowadzamy swietnych pilkarzy z ligi polskiej ale z zagranicy ujowych i potrzebuje wsparcia. W efekcie zatrudnienia tego Parka czy jak mu tam Kucharski bedzie miał mniej pracy :)

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.01.2021 / 09:34, *.centertel.pl

Z jednym sie zgodze, to rzeczywiscie ogromne wyzwanie. Nie miec kasy na transfery i sprowadzic chocby sredniej klasy zawodnikow. Zycze powodzenia w misji kamikadze...

odpowiedz
Aro484 - 17.01.2021 / 08:03, *.mgk.pl

Fantastycznymi kibicami.....ha ha
6,5 w porywach 8 tysiecy na stadionie najwiekszego polskiego klubu smiech na sali jacy kibice panie kochany....w ryju kibic a jak trzeba wydac 5dyszek na bilet to kibic oglada relacje online oczywiscie relacje tekstowa...kupcie 35 tys karnetow i oczekujcie wtedy wzmocnien.....

odpowiedz
Jimmy L - 17.01.2021 / 19:39, *.d1-online.com

@Aro484: I tutaj się z tobą w 100% zgodzę, w gębie wszyscy mocni.

odpowiedz
Marek - 18.01.2021 / 13:52, *.centertel.pl

@Aro484: mądralo, znajdź 35 tyś masochistów, którzy będą chcieli zobaczyć jak Wieteska kopie się po głowie lub Gwilla nie trafia z kilku metrów w bramkę,

prawdziwi kibice Legii po prostu nie moga patrzeć co ostatnio gra ich drużyna, mogą to znieść tylko popcorniarze

PS od tego ilu przyjdzie kibiców na stadion nie będą zależały transfery bo kasa idzie głównie z transmisji... tłumy na stadionach mogą jedynie przynieść premie dyrektorom i władzom klubu...

odpowiedz
Polityka transferowa Legii w kilku krokach - 16.01.2021 / 23:38, *.orange.pl

Sprzedaliśmy zawodnika za 7 mln euro, więc załóżmy że mamy do wydania 3 miliony (pozostałe pieniądze zostaną przeżarte).

Z tych 3 mln na transfery za 0.5 mln zatrudnijmy różnych speców i szperaczy. Zostanie 2.5 na zawodników.

Każdy ze szperaczy znajdzie po jakiegoś obiecującego emeryta z 3 ligi hiszpańskiej, ew. jakiegoś Fina z drugiej ligi włoskiej czy Polaka po przejściach na Zachodzie. Oczywiście najlepiej gdyby byli bez kontraktu ale z prowizja dla agenta i prowizję za podpis i tak trzeba zapłacić.

W ten sposób z tych 2.5 miliona, ok. 2 mln pójdzie na zawyżone kontrakty na kilku, kilkunastu zawodników - może którychś z nich odpali.

Dzięki temu zamiast kupić 1-2 ludzi mogących realnie podnieść wartość drużyny, kupujemy kilku lub kilkunastu piłkarzy-zagadki dając przy tym zarobić różnej maści skautom, agentom i innej maści cwaniakom.

odpowiedz
grzesiek - 17.01.2021 / 09:38, *.centertel.pl

@Polityka transferowa Legii w kilku krokach:dokladnie :)

odpowiedz
Marcel - 16.01.2021 / 20:46, *.t-mobile.pl

Co drugi zwykły kibic bardziej by się nadawał na skauta i pewnie z lepszym skutkiem. Bo przychodzą ci różni pseudofachowcy, ściągają jakichś beznadziejnych piłkarzy, a później w klubie wielkie zdziwienie, że po raz kolejny Legia nie zakwalifikowała się nawet do Ligi Europy...

odpowiedz
Boa - 16.01.2021 / 12:31, *.tpnet.pl

Kucharski miał zagranicznych skautów? To chyba trzeba ich zwolnić, bo Kucharski to tylko robi transfery z Ekstraklasy, ewentualnie menago coś podrzuci jak Obradović, Juranović i Pekhart.

odpowiedz
WWL - 16.01.2021 / 10:23, *.chello.pl

Gierki Gierki
John Park
Wyprawa na najwyższy wieżowiec



A gdzie karwa transfery???
Rubryka się zapełnia,że Odeszli i Odejdą.
Oczekujemy wyjścia z marazmu i jakichś mocnych nazwisk w rubryce PRZYSZLI.

Jak narazie to Raków chce być drugim Piastem i widać że poczuli "krew" .Nie osłabili się a wręcz odwrotnie-wzmocnili skład

odpowiedz
Darek - 16.01.2021 / 06:31, *.t-ipconnect.de

Wcale się nie dziwię,że kolo znalazł idealne miejsce dla siebie.Nic nie musi robić jak Kucharski a prezes i tak nikogo nie zwalnia.
Siedzi taki Kucharski w Dubaju i cieszy ryja nie wiadomo z jakiego powodu.Przecież to on jest wizytówką Legii i tego,że klub nie gra w europie od 4 lat.Nie wiem więc z czego tu się cieszyć. Chyba tylko z tego,że posadka ciepła jest,kasa na czas i nikt nie zwalnia za brak wyników.
Tacy ludzie jak Kucharski zadłużają tylko nasz klub.A Mioduski w 4 lata zrobił 200 milionów długu. Taki mamy pion sportowy.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 16.01.2021 / 10:48, *.vectranet.pl

@Darek : Swięta prawda, za dobór charakterologiczny i jakość transferów odpowiada Kucharski, a jego działania na przestrzeni ostatni lat to dno. Rozumiem, że nie każdy transfer może być trafiony, ale nie może być tak, że 90% jest nietrafionych, albo kupujemy szrot...Pierwszy powinien pożegnać się z posadą...Strach się bać co będzie dalej obserwują mają na tapecie, to karwasz twarz jakiś żart...

odpowiedz
To się mocno zdziwi - 16.01.2021 / 04:34, *.mnet-online.de

Jak zapyta o budżet na transfery.

Max na co może liczyć to 5% od tego ile zarobi na ewentualnej sprzedaży naszych galacticos.

Przy tak prowadzonej polityce transferowej to mop powinien poszukać jakiegoś wróżbity. Efekty byłyby lepsze i koszty mniejsze.


odpowiedz
Hit 1! Legia!Fans! - 16.01.2021 / 00:48, *.20.102

Elquatro - 7 godzin temu, *.chello.pl
Kolejny do wykarmienia

odpowiedz
Leśny Dziadek - 15.01.2021 / 23:23, *.centertel.pl

Juz wiem, on ma sie zajac wyprzedaza reszty zawodnikow do innych klubow. Czyli bedziemy dalej sprzedawac. A moze sa jakies plany dotyczace terenow klubowych. Na przyklad zloty rowerzystow. Beda pedalowac az milo.

odpowiedz
jo - 15.01.2021 / 21:28, *.tpnet.pl

Jeśli ta ilość dyrektorów, kierowników, doradców i innych fachowców korporacyjnych przełoży się na pozyskanie dobrych piłkarzy to można zatrudnić kolejnych. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że gówno to dało.

odpowiedz
L L L - 15.01.2021 / 19:38, *.centertel.pl

A po co nam szef skautingu?,jak u nas skautingu nie ma.

odpowiedz
KibicLegii - 15.01.2021 / 23:11, *.t-mobile.pl

@L L L:
I kasy

odpowiedz
maniek - 15.01.2021 / 19:00, *.centertel.pl

Nic nie napisali że był półfinalistą dziewiątej edycji American Idol i nagrywa płyty :)

odpowiedz
Leśny Dziadek - 15.01.2021 / 18:54, *.centertel.pl

Jaki pan dostal budzet na transfery? Bo moze czegos nie wiemy, a wlasciciel Lokko Marokko, wlasnie wygral na loterii 30 baksow euro.

odpowiedz
(L) - 15.01.2021 / 17:51, *.ilabs.pl

Tabelki w Excelu sie będą zgadzać

odpowiedz
1909 - 15.01.2021 / 17:49, *.plus.pl

Może Eduardo się odbudował... W jakieś gwiazdy Ljuboja miał dawać to wszystko ściema a Ty Park się ostro wje...es. Tu się oddaje piłkarzy za darmo... I nikt dawno ciekawy nie przyszedł typu Ljuboja, prijovic, nikolic, Radovic, Ghilerme. Potrzebujemy piłkarzy którzy będą grać do przodu a nie przewracać się we własnym polu karnym:(

odpowiedz
155 - 15.01.2021 / 17:46, *.207.48

to dobra wiadomosc jest. to fajnie

odpowiedz
Elquatro - 15.01.2021 / 17:25, *.chello.pl

Kolejny do wykarmienia

odpowiedz
Obcy - 15.01.2021 / 17:16, *.t-mobile.pl

I co z tego, że scauting będzie na dobrym poziomie. Jak nie ma dutków to niewiele można. A u nas wyprzedaż trwa.

odpowiedz
Jean Pierre - 15.01.2021 / 17:51, *.icpnet.pl

@Obcy: Pełna zgoda

odpowiedz