Bartosz Kapustka - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Początek operacji Podbeskidzie. Uraz Kapustki

Woytek, źródło: Legionisci.com

Po dwóch dniach wolnego zawodnicy Legii wrócili do treningów. O godzinie 15 na podgrzewanej płycie boiska w Legia Training Center stawiło się 22 zawodników (w tym trzech bramkarzy). W zajęciach nie uczestniczyli Artur Boruc, Joel Valencia, Andre Martins, Mateusz Wieteska i Kacper Skibicki. Dziesięć minut przed końcem urazu doznał Bartosz Kapustka i udał się do fizjoterapeutów.

Fotoreportaż z treningu - 19 zdjęć Woytka

Rozgrzewkę w dwóch grupach prowadzili Łukasz Bortnik i Radosław Gwiazda. Po 20 minutach intensywnych ćwiczeń z piłkami rozpoczęły się gierki. Najpierw zawodnicy rywalizowali na małej przestrzeni w zmodyfikowanej formie gry w dziadka, następnie Czesław Michniewicz podzielił piłkarzy na dwie drużyny, które grały od jednego pola karnego do drugiego. Przestrzeń rozgrywania akcji była zwężona i skrócona. Zadaniem było wypuszczenie gracza atakującego w uliczkę, który następnie musiał pokonać bramkarza, trafiając do jednej z trzech mini-bramek ustawionych na linii końcowej.

Żółci: Juranović, Lewczuk, Hołownia, Mladenović - Wszołek, Slisz, Gwilia, Kapustka, Luquinhas - Pekhart
Fioletowi: Niski, Mosór, Jędrzejczyk, Tobiasz - Cholewiak, Macenko, Kisiel, Ciepiela - Kostorz, Rafael Lopes

Skład "żółtych" jest zbliżony do tego, który ma największe szanse zagrać w meczu z Podbeskidziem, ale sporo będzie zależało do tego ilu ostatecznie piłkarzy do dyspozycji będzie miał szkoleniowiec. Niestety w końcówce treningu w starciu ucierpiał Bartosz Kapustka. Legionista przez moment nie podnosił się z murawy, a następnie mocno utykając zszedł podparty przez trenera Michniewicza. "Kapi" złapał się na łydkę i po kilku minutach okazało się, że nie będzie mógł dokończyć zajęć. Wstępna diagnoza jest na szczęście optymistyczna - stłuczenie łydki.

W tym samym czasie z fizjoterapeutami pracowali Andre Martins, Mateusz Wieteska i Kacper Skibicki - na razie nie wiadomo, czy będą mogli wystąpić w ligowym meczu. Wszystko wyjaśni się w kolejnych dniach.

O godzinie 16:15 trening dobiegł końca. We wtorek i środę legioniści trenują o godzinie 11 rano. Ponadto w środę odbędzie się sparingowy mecz ze Stomilem Olsztyn - początek o godzinie 15 lub 16.

Mecz Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa odbędzie się w niedzielę, 31 stycznia o godzinie 17:30.

Fotoreportaż z treningu - 19 zdjęć Woytka
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

WYNIKI SONDYIlu nowych zawodników pozyska Legia w zimowym okienku transferowym?
SUMA GŁOSÓW: 7198
START: 24.01.2021 / KONIEC: 06.02.2021


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Marek - 26.01.2021 / 14:36, *.virginm.net

Jednego już mają zawodnika to osoby co odstawiły na zero to przegrały hehe

odpowiedz
lolo - 26.01.2021 / 08:19, *.Gawex.PL

Amatorka w każdym calu! Długo trenują (całe 60 minut), bramkarz gra w polu (nawet na treningu) ! Pełna profeska buahahaha!

odpowiedz
Rytm - 26.01.2021 / 04:23, *.centertel.pl

Wstawił Hołownię zamiast Mosóra w przypuszczalnej wyjściowej jedenastce. Parodia od prezesa po trenera.

odpowiedz
Ursus - 26.01.2021 / 09:30, *.vectranet.pl

@Rytm: Chlopie wez wykup ten klub i zostan rownoczenie trenerem i grajacym kapitane mdruzyny. Pokazesz w praktyce swoj profesjonalizm ....
Pozdro

odpowiedz
singspiel - 26.01.2021 / 10:15, *.centertel.pl

@Rytm: Hołownia jest lepszym grajkiem niż Mosór

odpowiedz
Andrzej - 26.01.2021 / 01:01, *.centertel.pl

Czyli jednak coś będzie przed startem rundy.
Pierwszy do odbudowy Marko Jankovic

odpowiedz
jo - 26.01.2021 / 08:58, *.centertel.pl

@Andrzej : ale on się nie z czego odbudowywać ... Przez ostatnie 3 lata chyba dwie bramki i dwa lata wcześniej trochę asyst. Napastnik z niego żaden. Chyba już prędzej jako prawy na skrzydło i przede wszystkim za darmo.

odpowiedz
Andrzej - 26.01.2021 / 09:29, *.plus.pl

@jo:
Bo to jest lewonozny skrzydłowy grający po prawej stronie
Odbudować tzn zacząć grać, w poprzedniej rundzie 3 spotkania, ostatni mecz w październiku. Od dwóch sezonów nie rozegrał żadnego pełnego spotkania. W zeszłym sezonie uzbieral 290 min.

Niech mu się uda w Legii i wróci do formy z poprzednich sezonów.

odpowiedz
Adekwatne pytanie w kwestii zarządzania klubem Legia. - 26.01.2021 / 00:23, *.inetia.pl

Macie tą kolkę jeszcze?

odpowiedz
Student_L - 26.01.2021 / 00:16, *.247.206

Weszli na boisko o 15, zeszli o 16:15. Ja na prawdę nie znam się już na piłce nożnej...

odpowiedz
Andrzej - 25.01.2021 / 23:44, *.plus.pl

Pierwszy chyba taki okres gdzie zaczynamy rundę bez żadnego nowego zawodnika. Rozumiem bardzo trudna sytuacje, covid, brak kasy na transfery i wyższe pensje ale żeby 2-3 zawodnikow na wiecznie brakujące pozycje nie można kupić to dramat.
Nie musza przychodzic gwiazdy, ale ważne żeby było kogokolwiek wystawić. Skład i styl spotkań z Celtickiem pokazal ze Zyro i Kucharczyk na skrzydłach dali radę. Tyle szukania skrzydłowego, obecnie jeden do gry Wszolek, którego za pół roku moze nie być. Interesowaliśmy się Młynskim to ten od lipca idzie do Wisły, można było spróbować z Wdowiakiem, ten do Rakowa, obaj lepsi niż Cholewiak i napewno na pensje ich byłoby stać.
O czym myśli Kucharski, obecnie jest jeden skrzydlowy Wszolek a za pół roku zostaniemy ze Sikibckim jako jedynym skrzydlowym, nie ma nowym a pozostałym kończą się kontrakty

odpowiedz
Gruby - 25.01.2021 / 23:10, *.play-internet.pl

Brawo Dyrektor Kucharski. Załatwił takie wzmocnienia, że drżyj Europo.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.01.2021 / 21:13, *.chello.pl

Wdowiak podpisał kontrakt z Rakowem. Otwarte jest tylko pytanie, kiedy dla nich zagra: już teraz, czy od czerwca. A u nas czary, mary...

odpowiedz
Wolfik - 25.01.2021 / 21:31, *.mm.pl

@Po(L)ubiony: Póki co zakładają, że od lipca. To ich reakcja na ewentualną stratę Tudora na którego są chętni. Ale Świerczewski nie ma parcia na szkło, więc nie wykluczone że szykują kadrę na puchary. Jak mam być szczery to obronić MP będzie niezwykle trudno.

odpowiedz
Wolfik - 25.01.2021 / 21:08, *.mm.pl

No proszę. Być może kolejny piłkarz na którym Michniewicz chciał oprzeć grę ofensywną wyleci ze składu. Czyli nie mamy ani 8-ki, ani 10-tki, ani prawego skrzydła bo przecież Wszołek musi łatać dziury na PO. Niedawno w kadrze byli Praszelik i Łakomy, ale przecież na co nam oni. Taka to polityka Mioduskiego z Kucharskim.

Tak, gdzie powinniśmy zdobywać punkty, będziemy eksperymentować ze składem. Czyli Gwilia na rozegraniu a Cholewiak załata dziurę na skrzydle. W parze z Lewczukiem Bartek Slisz, bo nie wierzę by treneiro wystawił Mosóra. Może w tym szaleństwie jest metoda.....tylko jaka.

odpowiedz
ab - 25.01.2021 / 20:47, *.vectranet.pl

Zaraz nie będzie 11 zdrowych do grania ! Brawo Mioduski wszyscy coś kombinują a u nas cisza !

odpowiedz
Uuu - 25.01.2021 / 19:58, *.centertel.pl

Zaczyna się!

odpowiedz
speed - 25.01.2021 / 19:05, *.play-internet.pl

Nowy Rok zaczął się wspaniale.Pierwsza dobra wiadomość:"Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski". I oby druga druga nie mniej wspaniała wiadomość:"Dariusz Mioduski nie jest już właścicielem Legii".Ech pomarzyć...

odpowiedz
Krzysiek - 25.01.2021 / 18:40, *.vectranet.pl

Czy na prawdę nie można wziąć kogoś z rezerw tylko bramkarz gra w polu??

odpowiedz
Borubarek - 25.01.2021 / 19:59, *.245.13

@Krzysiek: Nie oczekuj cudów. To już od dawna jest klub mem, a będzie tylko gorzej.

odpowiedz
Władeczek - 25.01.2021 / 18:30, *.play-internet.pl

W tym sezonie nie liczmy faken na fajerwerki. Jeszcze wspomniecie moje słowa kibice i kibicki!

odpowiedz
Feeliks - 25.01.2021 / 18:37, *.elartnet.pl

@Władeczek:Zgadzam się. Ani na fajerwerki, ani na transfery przychodzące, ani na mp. Moim zdaniem Mioduski już się z kimś dogadał w sprawie sprzedaży klubu. Teraz robi wyprzedaż, co by odzyskać jak najwięcej. Mam tylko cichą nadzieję, że to z Lewandowskim się dogadał.

odpowiedz
Dor - 25.01.2021 / 20:02, *.mm.pl

@Władeczek: Jak to nie będziemy odpalać fajerwerków to się jeszcze okaże.

odpowiedz
Adson 78 - 25.01.2021 / 18:29, *.plus.pl

Zajebiscie , za Kapustke pudel kuźwa będzie grał , zaczyna się ciekawe który następny ? Bo kucharski czeka na szansę !!!

odpowiedz
Lopez - 25.01.2021 / 18:29, *.tpnet.pl

Ciekawe co tam wyniknie z tego plażowego przytulania...

odpowiedz
Arek - 25.01.2021 / 18:28, *.tpnet.pl

Szkoda, że nie potraficie zrozumieć co czytacie, albo czytacie tylko nagłówek. Przecież jak wół jest napisane, że po jednym ze starć ucierpiał Kapustka. Gimnazjum wróć!

odpowiedz
1909 - 25.01.2021 / 18:27, *.media.pl

W piątek lub sobotę oświadczenie że mecz odwołany z powodu sars. A prawda że nie będzie 11 do grania.

odpowiedz
Hugon - 26.01.2021 / 23:13, *.vectranet.pl

@1909 : Jak odwołają to przez śnieżycę.

odpowiedz
Btm - 25.01.2021 / 18:26, *.telkab.pl

Gdzie są transfery ?????!!!!

odpowiedz
Brat - 25.01.2021 / 18:15, *.chello.pl

Heh, grzali tyłki w ciepłych krajach, wrócili do Polski, jeden trening i kontuzja. Strach pomyśleć co będzie dalej. W Bielsku-Białej zima fest, nasi się rozklekoczą na tym mrozie.

odpowiedz
Kolko - 25.01.2021 / 18:08, *.chello.pl

Pan Czesław powinien sam odejść i powiedzieć że został sabotowany.. Jak by Kapustka wypadł tak na serio i jeszcze Pekhart to jestem ciekaw co by się działo :D Takiego dramatu jeśli chodzi o ławkę rezerwowych i zmienników to nie było od wielu wielu lat..

odpowiedz
Roul1 - 25.01.2021 / 18:05, *.vectranet.pl

Valencia jak powiedział tak zrobił "jak trenować w takim mrozie" jak widać zamarzł biedak, brakuje gościa na treningu

odpowiedz
Dziad kudłaty - 25.01.2021 / 17:55, *.centertel.pl

Zaczelo sie ...łubu dubu niech nam zyje ....

odpowiedz
L - 25.01.2021 / 17:54, *.tpnet.pl

Za michniewicza to nie może się odbyć trening bez kontuzji.... Najlepsze jest to że oni sami nawzajem sobie krzywdę robią. Jutro dowiemy się że: "po ostrym wejściu artura jędrzejczyka tomas pekhart nie dokończył treningu." Po jutrze następny i tak w kółko....

odpowiedz
XX - 25.01.2021 / 17:45, *.mm.pl

Przeskok temperatur zrobił swoje. Najpierw wygrzewają się w +20 stopniach, a potem wracają do -5. Mądre to?

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 25.01.2021 / 18:17, *.play-internet.pl

@XX: Nie przesadzaj z tym mrozem, na Mazowszu, dziś było +2 (aktualnie jest +1) A to, że się jeździ do krajów gdzie jest cieplej aby się przygotowywać to jest normalne.

odpowiedz
APGAP - 25.01.2021 / 17:36, *.t-mobile.pl

O masz już się zaczęło ????

odpowiedz