REKLAMA

1/8 finału Pucharu Polski. Męczarnie Lecha

Mishka, źródło: Legionisci.com

Trwa 1/8 finału Pucharu Polski. Puszcza Niepołomice niespodziewanie wygrała z Lechią Gdańsk, a Warta przegrała z Cracovią. Do kolejnej rundy awansowała Legia. W środę Piast okazał się lepszy od Pogoni, a Raków od Górnika. Zagłębie Lubin przegrało po serii rzutów karnych z Chojniczanką. W czwartek o awansie w dwóch meczach decydowały rzuty karne. Chojniczanka wyeliminowała Zagłębie, a Lech w ten sposób pokonał Radomiaka, choć to pierwszoligowcy mieli okazję, by wygrać serię jedenastek 4-3.



Spotkania 1/4 finału zaplanowano na początek marca.

1/8 finału:
Puszcza Niepołomice 3-1 Lechia Gdańsk
Warta Poznań 0-1 Cracovia
ŁKS Łódź 2-3 Legia Warszawa
Pogoń Szczecin 1-2 Piast Gliwice
Raków Częstochowa 4-2 Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin 0-0, k. 5-6 Chojniczanka Chojnice
Radomiak Radom 1-1, k. 3-4 Lech Poznań

16.02. godz. 18:00 Arka Gdynia - Górnik Łęczna (Polsat Sport)
1 2.00 X 3.55 2 3.85

Terminarz i wyniki Pucharu Polski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
mareczek - 12.02.2021 / 18:14, *.vectranet.pl

Radomiak był dużo lepszy ale nie wytrzymał presji.Zasłużyli na awans ale głowa nie nadążyła

odpowiedz
Matigol - 12.02.2021 / 14:26, *.coriant.com

Wielka szkoda Radomiaka. Miał niepowtarzalną szansę żeby przejść dalej w PP i utrzeć nosa "wielkiemu" Łachowi. Sami na własne życzenie odpadli. Jeśli pierwsze 2 karne broni ich bramkarz a oni finalnie przegrywają całą serię to trudno wyciągać inne wnioski. Tak - Kozak to wychowanek ziemniaczanych - ale nie doszukiwałbym się tutaj celowego spartolenia z wapna. Poznański, zdyszany parowozik ledwo zipie i mam nadzieję że ich Raków powiezie w kolejnej rundzie PP. A RR zagrał podobno bardzo dobry mecz + dogrywkę więc mimo odpadnięcia to dobry prognostyk przed walką o ESA. Pzdr dla kibiców Zielonych !

odpowiedz
WL - 12.02.2021 / 09:43, *.tpnet.pl

Chojniczanka Ch. - LEGIA w 1/4 finalu oby tak bylo !!!

odpowiedz
SF - 12.02.2021 / 09:40, *.tpnet.pl

Szczesliwy awans Lecha ! Szkoda Radomiaka !!!

odpowiedz
Kot - 12.02.2021 / 11:49, *.centertel.pl

@SF: Kozak zmarnował karnego,czy to nie wychowanek Kolejorza?

odpowiedz
Mrok - 12.02.2021 / 17:14, *.net.pl

@Kot: Dokładnie tak.

odpowiedz
Mrok - 11.02.2021 / 23:52, *.chello.pl

Komentatorzy mało się nie rozpłynęli jak pięknie ten Lech potrafi grać i jaką to cudowną przygodę i radość dał podobno wszystkim kibicom w Polsce w ostatnich pucharach. Tymczasem "pogromcy Benfiki 2-4", "drużyna grająca najpiękniejszy futbol w Polsce", wyżebrała, wyczołgała, wyszarpała i na końcu wylosowała dalszą grę w PP. Przyjemnie się oglądało to dziadostwo, prawie tak samo dobrze jak kiedyś Wisłę w staraniach o Ligę Mistrzów.

odpowiedz
Elka w sercu ..jeb..ć KSP - 11.02.2021 / 23:37, *.chello.pl

Sabotażyści!

odpowiedz
AAA - 11.02.2021 / 23:32, *.chello.pl

Dwa ostatnie zj..karne to chyba nasi ex Miłosz Kozak i Mateusz Cichocki tak?

odpowiedz
...z krainy kwitnącej bulwy - 11.02.2021 / 23:28, *.chello.pl

Brawo Gienek.
Jeden normalny, chociaż

odpowiedz
Gienek - 11.02.2021 / 23:26, *.vectranet.pl

Radomiak sfrajerzył na maxa. Mogli skonczyć sezon łachowi...

odpowiedz
Groch - 11.02.2021 / 23:22, *.orange.pl

Zobaczcie po wynikach jaka jest minimalna różnica między ekstraklasą, A pierwsza ligą, o ile w ogóle jakąś jest po za nazwą

odpowiedz
Wolfik - 11.02.2021 / 23:26, *.mm.pl

@Groch : Wysądowałeś to po meczach PP na zmrożonych boiskach? To gratuluję. A teraz prześledź losy beniaminków i ich miejsca zajmowane w ex przez ostatnie kilka sezonów. Łącznie z obecnym. Zobaczysz tą "minimalną różnicę".

odpowiedz
Groch - 11.02.2021 / 23:39, *.orange.pl

@Wolfik: ty zobacz wyniki poprzedniej rundy pp, w październiku idealne warunki do gry jakby co
Olimpia Grudziądz - Lechia 0-1
Znicz - Lech 2-3
Widzew - Legia 0-1
KSZO- Górnik 2-3
To nie wina pogody, przejrzyj na oczy

odpowiedz
Mrok - 11.02.2021 / 23:54, *.chello.pl

@Groch : Różnicę odzwierciedlają dokładnie miejsca w Ekstraklasie Podbeskidzia, Stali i Warty - do niedawna pierwszoligowców.

odpowiedz
Wolfik - 12.02.2021 / 00:34, *.mm.pl

@Groch : @Groch : Kolego, jeśli naprawdę widzisz brak tej różnicy na przykładzie CZTERECH wybranych spotkań PP a nie bierzesz pod uwagę całych sezonów to trudno mi będzie polemizować...

W sezonie 2016/17 zremisowaliśmy z Realem 3:3 który potem wygrał LM. Wnioskuję, że też była "niewielka różnica"....

odpowiedz
Alan - 12.02.2021 / 12:23, *.18.56

@Wolfik: a co ma do tego mróz geniuszu jakoś z Mielcem beniaminkiem nie było boisko zmrożone

odpowiedz
Mrok - 13.02.2021 / 10:10, *.chello.pl

@Alan: Ze Stalą był Frankowski a to gorsza plaga od mrozu. Mecz z wypaczonym wynikiem przez sędziego nie jest bowiem argumentem a mimo słusznych dwóch karnych to trzeci karny przeciw Legii wypaczał wynik. Zawodnik Stali zrobił z koszulki Jędrzejczyka żagiel i w nagrodę dostał jedenastkę. Inna sprawa , że Legia traci punkty prawie zawsze z beniaminkami ale na szczęście gramy mistrzostwo Polski po to systemem ligowym a nie pucharowym żeby zminimalizować skutki takich wpadek i zdobycia tytułu przez przypadek.

odpowiedz
P - 10.02.2021 / 20:29, *.play-internet.pl

Mocno Radomiak !!!

odpowiedz
syrenka - 09.02.2021 / 15:45, *.orange.pl

Legio...bądź zawsze!

odpowiedz
SF - 09.02.2021 / 13:21, *.tpnet.pl

Radomiak R. 2-1 Lech !!

odpowiedz
Rafał - 10.02.2021 / 18:20, *.tpnet.pl

@SF: oby

odpowiedz
Władeczek - 09.02.2021 / 10:50, *.netfala.pl

Liczę na Legię i na Radomiaka faken.

odpowiedz
L - 09.02.2021 / 13:56, *.tpnet.pl

@Władeczek: Faken ja też.

odpowiedz