Artem Szabanow w sparingu przeciwko Legii w Dubaju - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Transfer z Dynama Kijów do Legii?

Woytek

Legia Warszawa prowadzi rozmowy w sprawie pozyskania środkowego obrońcy. Mocnym kandydatem do gry w drużynie mistrzów Polski jest Artem Szabanow. 28-letni Ukrainiec od 3 lat występuje w Dynamie Kijów. Jego wartość szacowana jest przez transfermarkt na 1,5 mln euro, ale kontrakt z wicemistrzem Ukrainy obowiązuje do 31 grudnia 2021 roku.

Szabanow jest lewonożnym zawodnikiem, a stopera o takim profilu poszukuje Czesław Michniewicz. Sztab Legii miał okazję przyjrzeć się mu podczas styczniowego sparingu z Dynamem w Dubaju, Szabanow zagrał w pierwszej połowie.

W obecnym sezonie nie pograł zbyt dużo. Na koncie ma jeden mecz w Lidze Mistrzów przeciwko Barcelonie oraz jedno spotkanie ligowe z Szachtarem Donieck. Poza tym najczęściej nie było go w kadrze meczowej z powodu urazów lub siedział na ławce rezerwowych. W sezonie 2019/20 był podstawowym środkowym obrońcą Dynama, rozegrał 35 spotkań i zdobył trzy gole. W sezonie 2018/19 22 razy pojawił się na boisku. Wcześniej reprezentował inne ukraińskie zespoły: Olimpik Donieck, Stal Kamieńskie, Wołyń Łuck i Arsenał Kijów.

fot. Hagi / Legionisci.com
fot. Hagi / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (61)

+dodaj komentarz
Hadacz - 16.02.2021 / 16:59, *.net.pl

Ten obrońca to kolega Kędziory z Dynama Kijów.Nie będzie miał partnera w środku obrony .

odpowiedz
JACUNHO - 08.02.2021 / 22:39, *.kampinostelco.pl

A jednak :

https://www.sport.pl/pilka/7,65039,26769356,artem-szabanow-trafi-do-legii-warszawianie-porozumieli-sie.html#s=SMT_Link_4

odpowiedz
Nigdy nie zginiemy - 08.02.2021 / 21:37, *.t-mobile.pl

Chłopcze ile Ty masz lat? Naprawdę myślisz, że redakcja ma takie informacje, wysyłają szpiega do gabinetu Mioduskiego i ten siedząc pod biurkiem zbiera informacje? Naiwny jesteś. Tego nie wie nikt, nawet najbliżsi doradcy ani księgowa poza oczywiście samym Mioduskim. To cwany lis, bardzo inteligentny i wykształcony gość. Przed mediami udaje głupiego ale on wie co robi, swoje wyciągnie, a Legia to tylko jedno z narzędzi do osiągnięcia swoich celów. Na klubie mu nie zależy ale swój interes kręci, nie straci na tym nawet jak zbankrutujemy. Niestety, źle trafiliśmy z właścicielem, biznes jest biznes tu nie ma sentymentów. On ma przygotowane scenariusze na wypadek upadku klubu. Miej oczy i uszy otwarte, patrz na jego działania, analizuj i wyciągaj wnioski. Jemu potrzebne są koszty, prognozuję (ale to tylko mój typ), że w ciągu najbliższych 3 lat Legia zmieni właściciela albo status gospodarczy. Czas pokaże, pozdro.

odpowiedz
Semper Fi - 08.02.2021 / 20:14, *.112.9

DO REDAKCJI!!!
Witam serdecznie.
Proszę o artykuł z wyjaśnieniem stanu finansowego klubu. Tego oficjalnie i tego wiecie... prawdziwego, czytaj "pochodzącego z plotek" lub ciemnych zakonspirowanych słupów i spółek córek czy cokolwiek ...
Ale poważnie, bardzo proszę o ten artykuł...
Dla mnie zebranie tych informacji to straszna kupa roboty.
A ja nie gram w piłkę dla Legii za tryliony. Po robocie muszę się uczyć, trenować.
Redakcja ma takie tematy od ręki...
Pozdrawiam.

odpowiedz
JACUNHO - 08.02.2021 / 19:30, *.kampinostelco.pl

Grał dzisiaj w sparingu z BATE, tak więc chyba po ptokach

odpowiedz
Czesio M. - 08.02.2021 / 17:43, *.plus.pl

Kupię tanio piłkarza może być bez nóg, lub bezdomnego byle by był za darmo i tani w utrzymaniu.

odpowiedz
Heeee - 08.02.2021 / 18:30, *.vectranet.pl

@Czesio M.: W sedno

odpowiedz
Jan - 08.02.2021 / 17:39, *.tpnet.pl

czy nie ma lepszych zawodników, facet po kontuzjach,nawet swoi go nie chcą,grał tylko dlatego,bo inni chorzy,za słaby na Legię

odpowiedz
Zdzicho - 08.02.2021 / 17:11, *.tpnet.pl

Klękajcie narody, ligo drżyj

odpowiedz
Lipa - 08.02.2021 / 16:52, *.chello.pl

Druga rolka tapety Przyjdą?
Kamil Grosicki
Jasur Jakszibojew
Artem Szabanow

odpowiedz
lol - 08.02.2021 / 16:11, *.amazonaws.com

Legia nie kupuje- Legia bierze za darmo. Kasy brak.

odpowiedz
Quick - 08.02.2021 / 15:44, *.tpnet.pl

to temat tego Ukrainca raczej upadł. Zawodnik ma duży kontrakt i nie ma zamiaru z niego zrezygnować. I nigdzie sie nie wybiera

odpowiedz
Bartas - 08.02.2021 / 10:24, *.plus.pl

Za chwile oglasza jako NIE DLA LEGII stara spiewka. Nie piszcie kto moze przyjsc tylko kto przyszedl.

odpowiedz
Paco - 08.02.2021 / 09:20, *.190.43

Pewnie dopłacają to midousty bierze .

odpowiedz
Krzysiek - 08.02.2021 / 07:11, *.smgorczewska.pl

Ja to bym powoli zaczął się rozglądać za nowym trenerem. Wszak lato już nie długo :)

A tak na poważnie, to ten ewentualny transfer pokazuje jak wygląda sytuacja w Legii.
Kasy nie ma, piłkarzy wielu dobrych też nie więc szukamy kogo się da.
Obrona jest dziurawa i stoper potrzebny jest na już.
Niestety tylko na takich grajków Legię stać na dziś.

Problemem jest niestety to, że w Legii trenerzy są zatrudniani na rok.
Dzięki temu fantastycznemu prowadzeniu klubu tę całą akademię to prezes może sobie w buty włożyć, bo żaden trener nie zaryzykuje za bardzo ogrywania młodych.
Dlatego będzie szukał takie wynalazki.

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 08.02.2021 / 01:29, *.cyfrowypolsat.pl

Powyższa informacja jest wykładnią zajebistego skautingu w Legii.
Zainteresowanie grajkiem 28 letnim po kontuzji, w meczu sparingowym z Legią.
Dziękuję Panu Bogu, że pieniądze na wynagrodzenia dla łowców talentów nie idą na marne.

odpowiedz
OSA(L) - 08.02.2021 / 09:21, *.t-mobile.pl

@(L)eve(L)64:

odpowiedz
singspiel - 08.02.2021 / 09:41, *.centertel.pl

@(L)eve(L)64: a gdzie ta sierota miała oglądać piłkarzy, skoro była z drużyną w Dubaju?

odpowiedz
Bie(L)any - 07.02.2021 / 20:35, *.vectranet.pl

Mając do dyspozycji na dzień dzisiejszy :
- słabego Jędzę skupionego na interesach w nieruchomościach w Dębicy
- starego Łewczuka
- nieprzewidywalnego Wieteskie
- niedoświadczonego Hołownie
... brać kulawego ukraińca :) na dzień dzisiejszy niestety nie stać Nas na nic lepszego :(

odpowiedz
geds - 07.02.2021 / 20:58, *.chello.pl

@Bie(L)any:
bo w tej sytuacji nie trzeba było puszczać Remy; był okres przygotowawczy powinien dostac w pi... i grać, bo to potrafił; można do niego mieć zastrzeżenia? Ok , ale najpierw trzeba mieć następcę a potem wyrzucać. A wcześniej nie trzeb się byłopozbywać młodego Żyry.

odpowiedz
Marcel - 07.02.2021 / 20:28, *.t-mobile.pl

Widzę, że idealny profil piłkarza, który mógłby grać w Legii to zawodnik prawie niegrający w swoim aktualnym klubie i ledwo łapiący się do składu. Ciekawe, jak tacy zawodnicy mają być wzmocnieniem?

odpowiedz
Leśny wróć - 07.02.2021 / 20:41, *.chello.pl

@Marcel: Celne trafienie. O to do czego Pudel doprowadził ten klub.

odpowiedz
L1916 - 07.02.2021 / 20:10, *.vectranet.pl

Leczy kontuzje urazy nam sa potrzebni zawodnicy co graja chyba ze obok akademi buduja juz szpital dla kontuziogennych kozakow

odpowiedz
Piasek - 07.02.2021 / 20:14, *.inetia.pl

@L1916: Tylko tacy co grają kosztują geld

odpowiedz
WSL - 07.02.2021 / 18:39, *.tpnet.pl

Pytanie czy LEGIE bedzie stac na ewentualny transfer !!!

odpowiedz
ZGL - 07.02.2021 / 18:28, *.tpnet.pl

Skoro Trener poszukuje to trzeba brac !!!

odpowiedz
bronek49l - 07.02.2021 / 17:46, *.chello.pl

lewonożnego stopera może grać Hołownia trzeba mu dawać szanse a jestem pewien że będzie mocnym punktem Legii

odpowiedz
Andreas - 07.02.2021 / 16:38, *.play-internet.pl

Jest potrzebny dwa lata temu grał wszystko, ubiegły rok kontuzje może teraz będzie ok. Na dziś Lewczuk wypada i tak jak wczoraj zostaliśmy z 3 stoperami. Mosor na wypożyczenie żeby grał (choć nie wierzę w niego w Legii ma PR od ojca) choć i Grudziński terminuje w Pruszkowie .

odpowiedz
H - 07.02.2021 / 13:46, *.plus.pl

No słabo, wziąć gościa co go nękają urazy, wczorajszy mecz gdyby nie zły stan murawy oceniam dobrze, dużo agresji, walki ale też wywrotek, oby chłopaki bardziej się trzymali trawy to będzie dobrze. A co do transferów, lepiej ogrywać młodzież, jasne trzeba zarobić pieniążki z europejskich pucharów, ale czy szrot z zagranicy z za pół darmo na to umożliwi?

odpowiedz
Lw73 - 07.02.2021 / 13:43, *.t-mobile.pl

To ma być uzupełnienie czy wzmocnienie

odpowiedz
L - 07.02.2021 / 13:21, *.tpnet.pl

Nie rozumiem czemu nie dadzą szansy Mosórowi oraz więcej szans Hołowni. Po co my ich mamy? Mioduskiego chyba dopadł syndrom "trawnika" - trawa jest zawsze bardziej zielona u sąsiada. Wydaje mu się (juz od ładnych kilku lat) że jak przyjdzie zagraniczniak to będzie lepszy od Polaka...

odpowiedz
WIDZ - 07.02.2021 / 14:45, *.chello.pl

@L: Po pierwsze - Hołownia grał w obu meczach po przerwie, więc jakie jeszcze szanse trzeba mu dawać? Może w rzucie oszczepem albo w biathlonie?
A Mosór jeszcze się musi sporo uczyć. Liga to nie jest ochronka, w której się daje szanse. Zwłaszcza na tej pozycji.

odpowiedz
L - 07.02.2021 / 15:22, *.tpnet.pl

@WIDZ: Czytaj ze zrozumieniem a nie próbujesz zabłysnąć jakimiś tekstami o rzutach oszczepem bo wychodzisz na debila. Napisałem "więcej szans" - dwa mecze to jest nic jeśli teraz usiądzie na ławce na następne pare miesięcy (tak jak Praszelik) bo miodek se wymyślił zagranicznego obrońce który "musi grać bo przecież zapłaciliśmy za niego." Co do Mosóra to nie było na razie kiedy (oprócz dwóch meczów za Vuko w których grał dobrze i jednego sparingu z Dubaju) zobaczyć tego jak gra więc ciekawy jestem skąd wiesz, że musi się sporo uczyć. Obserwujesz go na treningu mistrzu? W czym w takim razie jest gorszy od Lewczuka, Jędzy i Wieteski?

odpowiedz
Andrzej - 07.02.2021 / 17:30, *.plus.pl

@L:
Nie ładnie ludzi od debili wyzywać.
Transfer nowego obrońcy i do tego środkowego nie musi oznaczać że przestanie grać Hołownia. Nie wiadomo czy z Lewczukiem podpiszą nowy kontrakt i zostaje Jedza,Wieteska,Hołownia i Mosor. Są kartki, kontuzje i Covid a tylko Juranovic z obrońców miał Covid. Ogólnie Hołownia to lewy obrońca.
Patrz przykład z szeroką kadrą środkowych pomocników, odszedł Antolic,Karbownik, Gvilia ma Covid, Martins kontuzja i zostaje Slisz i Kapustka.

Co do Mosora też chciałbym aby dostał szansę, ale oglądając je grę w sparingu w Dubaju oraz czytając wywiady Michniewicza na jego temat wiadome jest że dużo mu brakuje aby dostał szansę.

odpowiedz
L - 07.02.2021 / 18:34, *.tpnet.pl

@Andrzej : Skoro tolerujemy popełniających błędy Jędze, Lewczuka i Wieteske to nie rozumiem czemu nie możemy młodego Mosóra tolerować który zaraz się ogra i przestanie popełniać błędy. Popatrz jak był Wieteska promowany pomimo słabej gry. Majecki też...

odpowiedz
Andrzej - 07.02.2021 / 20:39, *.plus.pl

@L:
Zgadzam się.

odpowiedz
Kibolek - 08.02.2021 / 08:09, *.telefonica.de

@L: młody Mosór jest lepszy od Hołowni od Wieteski i od Lewczuka również, ustawiacz Jędrzejczyk narazie niczym nie przewyższa Mosóra

odpowiedz
Jotek - 07.02.2021 / 13:03, *.t-mobile.pl

Proszę tylko nie ten rynek :(

odpowiedz
Arek - 07.02.2021 / 15:03, *.tpnet.pl

@Jotek : a to niby dlaczego? Na tym rynku też można kogoś fajnego wyłapać. Kiedyś się właśnie zastanawiałem, dlaczego tam nikt nie szuka. Mieliśmy kiedyś Omielianczuka i to na tyle. A on całkiem fajnie sprawdził się u nas.

odpowiedz
Nie jestem Ukraińcem - 07.02.2021 / 18:42, *.t-mobile.pl

@Arek: Omeljanczuk był Białorusinem. Pomyliły ci się kraje.

odpowiedz
Bodek - 07.02.2021 / 19:38, *.virginm.net

@Nie jestem Ukraińcem: I co z tego, że pomyliły mu się kraje? Ukraina jest piłkarsko sto lat przed Białorusią, jest nawet silniejsza piłkarsko od Polski. I też uważam, że warto śledzić ten rynek, bo jest tam w cholerę ciekawych graczy.

odpowiedz
longwin - 07.02.2021 / 20:30, *.play-internet.pl

@Nie jestem Ukraińcem: o ile dobrze pamiętam przyszedł z Arsenału Kijów

odpowiedz
longwin - 07.02.2021 / 20:35, *.play-internet.pl

@longwin: przepraszam, tam od nas przeszedł. Źle pamiętałem

odpowiedz
Arek - 07.02.2021 / 22:37, *.tpnet.pl

@Nie jestem Ukraińcem: nic mi się nie pomyliło. Rynek wschodni, to rynek wschodni. A narodowość Omelianczuka również znam.

odpowiedz
xxc - 07.02.2021 / 12:17, *.master.pl

kontrakty koncza sie Astizowi i Lewczukowi - nie zostaną zapewne przedłużone. Jędrzejczyk swoja lata ma i zaczyna tez robic coraz wiecej baboli. wieteska nie ten poziom (rola zmiennika to maks). a do Hołowni jak i Mosóra widac zaufania nie ma. wypozyczenie na poł roku z opcja pierwokupy to dobre rozwiazanie. bedzie mozna lepiej mu sie przyjrzeć

odpowiedz
1909 - 07.02.2021 / 12:09, *.plus.pl

Miekiszon!!! Mamy dobry plastyczny skład wzmocnień bym szukał na ławce trenerskiej

odpowiedz
będziedobrze - 07.02.2021 / 11:52, *.t-mobile.pl

AS do Legii? Brać go ; - )

odpowiedz
???? - 07.02.2021 / 11:49, *.plus.pl

Jak na moje Holownia robi robotę, dac mu czas i szansę i może być z niego pociecha na dodatek dobry wiek

odpowiedz
Sobo(L)ew - 07.02.2021 / 14:30, *.255.243

@????: Holownia to lewy obrońca a nie stoper.

odpowiedz
:) - 07.02.2021 / 14:59, *.chello.pl

@Sobo(L)ew: no i co z tego a Guilerhme uilehrme gral na lewej obronie

odpowiedz
Pan trener - 07.02.2021 / 15:55, *.t-mobile.pl

@Sobo(L)ew: A Żewłakow to na jakiej pozycji grał przez większość kariery? Kończył w Legii jako stoper. A Komorowski jak przychodził z Polonii Bytom to jaka pozycja? Wytransferowany z Legii jako czołowy stoper ligi. Naprawdę żyjesz w latach 80-tych gdzie każdy od urodzenia do emerytury ma przypisaną jedną pozycję? Jeśli zawodnik ma predyspozycje to można go przekwalifikować, kwestia czasu, chęci i pracy nad nim.

odpowiedz
:) - 07.02.2021 / 11:42, *.chello.pl

Przecież Hołownia dobrze zagrał

odpowiedz
malec - 07.02.2021 / 16:48, *.vectranet.pl

@:) : Hołownia to melodia przyszłości i oby grał jak najlepiej ale zobacz jak się dał ograć Litwinowi w 1 połowie.To cud ,że nie było karnego albo bramki z tego.Sporo nauki przed nim

odpowiedz
:) - 07.02.2021 / 18:24, *.chello.pl

@malec: jak się dał ograć jak Litwin się wywalił..

odpowiedz
Wolfik - 08.02.2021 / 12:46, *.mm.pl

@malec: Jakiemu Litwinowi????

odpowiedz
Pomidor - 07.02.2021 / 11:42, *.chello.pl

Ogórek !!

odpowiedz
Adam - 07.02.2021 / 11:40, *.orange.pl

Teoretycznie bardzo ciekawy ruch, choć nieco martwi jego "przebieg" w ostatnim roku. Urazowy?

odpowiedz