Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Na 5 minut zgasło nam światło

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Myślę, że wspólnie z Wisłą stworzyliśmy dobre widowisko przy kartoffelplatz przy Łazienkowskiej, bo tak to boisko trzeba określić. Było bardzo, bardzo złe. W wielu momentach przeszkadzało nam i zawodnikom Wisły Płock, ale nie mieliśmy na to wpływu. Nie mniej jednak, zdobyliśmy 5 bramek. Do 40. minuty wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą. Na 5 minut zgasło nam światło i zrobiło się 3-2. W przerwie dokonaliśmy zmiany - wszedł Artem Szabanow, którego chcieliśmy na spokojnie włączyć do gry w przyszłym tygodniu.

Niestety, musieliśmy uzupełnić linię obrony i gra w defensywie się uspokoiła. Od tej pory graliśmy w defensywie spokojnie, pewnie i Wisła nie stworzyła już sobie zbyt wielu sytuacji. My za to stworzyliśmy kilka ładnych, składnych akcji i zdobyliśmy kolejne bramki. Cieszę się bardzo, bo przez 85 minut tego spotkania byliśmy zespołem, który dominował, stwarzał sytuacje, graliśmy na naszych zasadach. Martwi to, że przez 5 minut potrafiliśmy doprowadzić do sytuacji, że ze spokojnego meczu zrobił się mecz nerwowy. Wyciągniemy z tego spotkania wiele wniosków. Gratuluję chłopakom dobrego spotkania, w dobrym tempie wychodzili na pozycje i rozgrywali piłkę.

Nie wiem, co się wydarzyło w końcówce pierwszej połowy. Zgasło nam światło... Ciężko powiedzieć. Wydawało się, że nic złego nie może się nam przytrafić. Posiadaliśmy piłkę, nie było tak, że przeciwnik nas zamknął we własnym polu karnym. Był niepotrzebny faul, po którym padła pierwsza bramka. Chcieliśmy wystrzegać się fauli na własnej połowie, w okolicy pola karnego, rzutów wolnych i dalekich wrzutów od Zbozienia. Wisła potrafi sobie z tego zrobić korzyść. Od zupełnie niepotrzebnego faulu zaczęła się zadyma w naszym polu karnym, tak padła pierwsza bramka. Zostało 20-30 sekund do przerwy. Łatwa sytuacja, gdzie można było ją łatwo wyjaśnić. Blokujemy przeciwnika, próbując rozgrywać piłkę w 16 i z tego padła druga bramka. Nie wiem, co się stało, ale stało się źle i tak być dalej nie może.

Znam Szabanowa, oglądałem jego mecze. Niczym mnie dziś nie zaskoczył. Cieszę się, że pokazał stabilność i to co prezentował w poprzednich meczach, dobra grę, dawał spokój, dobre wprowadzenie piłki. W naszym nowym ustawieniu istotne jest, żeby po lewej stronie w trójce obrońców grał zawodnik lewonożny. Nie chcieliśmy wstawiać go do pierwszego składu prosto z lotnika. Chcieliśmy, żeby się wdrożył, poznał innych zawodników, nasze zasady gry, ale sytuacja w tym meczu tak się zmieniła przez 5 minut, że była taka konieczność, żeby wszedł na boisko. Pokazał to, na co go stać. Cieszę się, że jest z nami.


SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
L - 21.02.2021 / 20:40, *.centertel.pl

zamiast grosickiego to kupcie dwóch obrońców jak Choto czy Ouattara !!!
to były wieże , a nasi pomocnicy wystarczą na naszą ligę
trzeba zamienić wieteskę i jędzę bo to drewna i z mielcem zagrali jak zagrali i sami doskonale wiedzą dlaczego tak zrobili

odpowiedz
SF - 21.02.2021 / 09:09, *.tpnet.pl

P.Miszta nie moze byc tak ze prawie kazdy strzal w swiatlo bramki to gol ale mamy nadzieje ze to ulegnie zmianie i bedzie coraz lepiej ! Powodzenia !!!

odpowiedz
Robert Szenfeld - 21.02.2021 / 08:49, *.t-mobile.pl

niczym oryginalnym nie błysnę ... wieteska i jędza sa zdecydowanie pod formą .. a mając w składzie takiego bramkarza ( na obecną chwilę , bo potencjał jest ) - co leci to w sieci .

odpowiedz
Warszawiak1234 - 21.02.2021 / 06:12, *.chello.pl

Dziwny ten sondaz. Az tylu z Nas poddaje w watpliwosc warsztat trenerski Michniewicza

odpowiedz
Hugon - 20.02.2021 / 23:40, *.vectranet.pl

Na zbity pysk wywal Wieteskę i Jędzę to będziecie grać na zero z tyłu.Przez tych patałachów w każdym meczu tracicie gole.Dobrze że ofensywa gra w miarę poprawnie gdyby nie to bili byśmy się z Jagą o środek tabeli.

odpowiedz
Gdzie Legia jest plasowana w Europie ? - 20.02.2021 / 23:27, *.com.pl

Ciekawy jestem tylko czy Legia da radę w Europie z takimi zespołami jak Dinamo Kijów , Benfika Lizbona . Olimpiakos Pireus , Bate Borysow i tym podobne zespoły . Czyli bardzo średnie europejskie kluby . Czy jesteśmy w stanie z takimi klubami mierzyć się jak równy z równym . Czy możemy grać sobie w tej naszej zaściankowej lidze i lepiej w ogóle nie brać udziału w Europejskich Pucharach by zaoszczędzić sobie wstydu ?

odpowiedz
Ja1916 - 20.02.2021 / 23:50, *.centertel.pl

@Gdzie Legia jest plasowana w Europie ? : jeśli uważasz Benficę za bardzo średni klub, to chyba niewiele wiesz o piłce.

odpowiedz
BNK - 21.02.2021 / 01:28, *.jmdi.pl

Facet o czym Ty mówisz , takie domysły to można było mieć może parę lat temu. Teraz trzeba się zastanawiać jak stworzyć drużynę która w ogóle do jakichkolwiek europejskich pucharów się dostanie.

odpowiedz
Semper Fi - 21.02.2021 / 05:12, *.112.95

@Gdzie Legia jest plasowana w Europie ? :
Legia Warszawa 25 mln €
Dynamo Kiev 119 mln €
To jest wartosc klubu z transfermarket.
Oczywiscie, ze mamy szanse zablysnac forma.
Gdy wylosowalismy Real, Borussie i Lizbone tez mowiono ze nas zjedza.
Nie zjedli.
Legia pokazala sie swiatu.
Wystarczy odwagi, polotu, dobrej defensywy i kilku magikow w ataku, a tacy teraz sa w Legii.
Ludzie ambitni, ktorzy cos chca osiagnac z Legia...
Zobaczymy.
Mimo ze cyfry sa na nie, to ja na duze TAK.

odpowiedz
Filip_Legionista - 21.02.2021 / 10:58, *.209.90

@Semper Fi: niestety ale w Madrycie zostaliśmy zjedzeni tak samo jak w obu meczach z Borussią, ale to i tak piękne chwile w LM

odpowiedz
Hugon - 21.02.2021 / 23:27, *.vectranet.pl

@Gdzie Legia jest plasowana w Europie ? : Dinamo mamy już na rozkładzie w Dubaju na resztę przyjdzie czas.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 20.02.2021 / 22:45, *.chello.pl

Szanowny Panie trenerze Czesławie! Szczerze gratuluję okazałej wygranej i bardzo dobrego meczu (futbolowego rodzynka ESA) w wydaniu Pana podkomendnych.
Oczywiście jest drobne ale, dot. owych dwóch straconych goli lub jak Pan to ujął, cyt.: "Na pięć minut zgasło nam światło".
Z mojej strony, jako przeciętnego kibica, wyglądało to mniej więcej następująco:
- praktycznie, po strzeleniu trzeciego gola nasi piłkarze grali na tzw. luzie,
kontrolując mecz (przynajmniej tak im się wydawało), aż do feralnej końcówki I
poł. Odniosłem wrażenie, że w ostatnich minutach pierwszej odsłony większość
z nich, szczególnie z formacji defensywnej, była już myślami w szatni. A to był
prawdopodobnie decydujący przyczynek ich rozprężenia i dekoncentracji
skutkującej utratą dwóch (niespodziewanych) bramek. Pal licho pierwszą
sytuację, ona miała prawo się zdarzyć. Jednak druga, to już chyba przejaw
ignorancji oraz niemożności szybkiego otrząśnięcia się z tyt. utraty pierwszego
gola i w konsekwencji popełnienia oczywistych błędów w kryciu piłkarzy rywala;
- zresztą, w obu przypadkach nasza defensywa popełniła ten sam kardynalny
błąd, tj. zamiast kontrolować zachowanie i pozycję zajmowaną przez Płocczan w
naszym polu karnym, śledziła ona kierunek lotu futbolówki, a to były przecież
tylko sekundy. Świadoma i skuteczna możliwość reakcji w takim przypadku jest
znikoma;
- również ustawienie naszych obrońców - w obu newralgicznych momentach - na
ok. piątym/siódmym metrze przed legijną bramką było kompletnie
bezproduktywne, na domiar złego, przesłaniało pole widzenia naszemu
bramkarzowi. Skoro Wiślacy, w tych samym momentach, ustawiali się na
jedenastym/dwunastym metrze pola karnego, to nie ma się co dziwić, że odbita,
czy sparowana piłka stawała się dla nich łatwym łupem. Stąd zatem, tak
skuteczne w ich wykonaniu dobitki i wykończenia akcji;
- i wreszcie postawa naszego bramkarza, w obu omawianych sytuacjach. Ja
rozumiem, że Czarek Miszta, jako młody golkiper na tzw. dorobku uczy się
swojego fachu, ale skoro zaczął być wystawiany w wyjściowej jedenastce, to już
teraz powinien opanować i stosować tak oczywiste komendy, jak: moja, twoja,
wybij. Również prezentowana przez niego oczywista bojaźń przy wychodzeniu do
wszelkich centr lub wrzutek powinna być pilnie skorygowana przez trenera
bramkarzy. Sensowne zachowanie w polu bramkarskim i na polu karnym, to
swoiste abecadło solidnego bramkarza.
Ps.: aby jednak nie kończyć "na smutno" moich spostrzeżeń, z "drobnego fragmentu" tak okazałej futbolowej Victorii - wyrażam autentyczną radość i optymizm, z tyt. dzisiejszego debiutu Artema Szabanowa w pierwszej drużynie Legii. Wraz z jego wejściem na murawę w 46 min. meczu zapanował spokój w naszej formacji defensywnej, rozsądne dysponowanie i rozprowadzanie piłki, a także skuteczne przechwyty powietrznych dośrodkowań (imponujący wzrost, jak na legijne realia).
Zwycięskie serdeczności

odpowiedz
Czarny Humor - 20.02.2021 / 22:12, *.com.pl

WoW Wygrali WoW aż nie mogę się doczekać walki o LM z takim składem i z taką formą powinni bez problemu zakwalifikować się do fazy grupowej LM .
Legia ma obecnie najlepszy zespół w Historii Klubu .

odpowiedz
yyy - 20.02.2021 / 22:00, *.plus.pl

pomijając faktycznie stan naszej murawy, to kartoffelplatz to on sobie może mieć w poznaniu...

odpowiedz
Wawa - 20.02.2021 / 21:46, *.124.248

Michniewicz jak to nie wiesz co się stało jaki z ciebie trener
Jedza witeska Miszta to poziom 3 ligi o paru dobrych meczy ot powód

odpowiedz
zaba285 - 20.02.2021 / 21:41, *.116.118

martwić Cie powinno to, że zagraliśmy lepiej bez najlepszego napastnika. ciekawe co z tym teraz zrobisz?

odpowiedz
Trampek - 20.02.2021 / 21:23, *.125.42

Jakie wniosek Panie trenerze nasuwa się ? Uważam ,że wyciągnie Pan odpowiednie wnioski. Nie mam zamiaru wchodzić w kompetencje trenera, ale uważam,że gdyby Artem Szabanow grał w tych dwóch boleśnie przegranych przez LEGIĘ meczach , wyniki były by korzystniejsze, a już na pewno nie było tylu rzutów karnych , które co tu kryć dają wiele do myślenia.

odpowiedz
Mck - 20.02.2021 / 21:19, *.t-mobile.pl

Ten Mecz pokazal ze grajac z Pehartem z Przodu jest prawidywalna i mozolna..Zawodnicy jakby odetchneli ze musza ciagle szukac go dosrodkowaniami i mogli pokazac duzo kreatywności..Z Pechartem Nie ma tej zwrotności,klepy lub momentu zaskoczenia..Wiec widać na dloni jak tłamsi potencjal ofensywny jeden zawodnik gdzie caly zespół musi grac gora..Pomoc super ale jeśli chodzi o obronę to Z Lepszymi zespołami z Wieteska i jego błędami juz bedzie ciezko..Zero spokoju u tego chlopaka brak mądrych decyzji..Mam vhlop problem z głową..Dwa slabe punkty naszej drużyny reszta zagrała prawie idealnie..

odpowiedz
WIDZ - 21.02.2021 / 02:29, *.chello.pl

@Mck: Tak... I ten tłamszący drużynę napastnik strzelił połowę legijnych bramek. No, po prostu dywersant i sabotażysta.
Nie pij tyle, chłopaku...

odpowiedz
Mvk - 21.02.2021 / 10:18, *.t-mobile.pl

@WIDZ: A widziałeś te Bramki i ile z karnych..I jak viezko Legii sie gra z tak mało ruchliwym napastnikiem..A Widziałeś mecz tak jak dzis gdzie pomocnicy wjeżdżali tak w pole karne czy byly dosrodkowania..To ze ktoś strzela do pustej albo z karnego i wygrywamy meczac sie bez polotu to chyba inne mecze oglądaliśmy.. Zobacz sobie ostatnie mecze u siebie z Pehartem w składzie i obejrzyj sobie jego bramki..2 gole warte uwagi..Sorry ale chlop ma juz troche lat i w żadnym klubie nie zrobil kariery A u nas strzelił kilka karnych i król..Dzisiaj ta Legia podobola mi się najbardziej i gdzie był Pehart?

odpowiedz
Arek - 21.02.2021 / 12:40, *.tpnet.pl

@Mvk: całe 3 bramki z karnych. normalnie mnóstwo hehe. Tramwaja się czepnij.

odpowiedz
Normalny człowiek - 20.02.2021 / 21:11, *.chello.pl

Gaśnie światło, możesz dzwonić.

Przyjemnie się oglądało. Sporo kreatywności, kombinacji i przede wszystkim
chęć zwycięstwa. Brawo chłopaki za ten mecz!
MAMY LIDERA!

odpowiedz
ROSOMAK - 20.02.2021 / 21:26, *.chello.pl

@Normalny człowiek: Szacunek za normalny komentarz dobry mecz

odpowiedz
syrenka - 20.02.2021 / 20:40, *.orange.pl

Legio graj i wygrywaj...!

odpowiedz
markus - 20.02.2021 / 20:24, *.t-mobile.pl

Uważam że te światło nie powinno wogole gasnac

odpowiedz
SF - 20.02.2021 / 19:58, *.tpnet.pl

Trzeba tak grac aby wiecej swiatlo nie zgaslo !!!

odpowiedz
Ed - 20.02.2021 / 19:50, *.vectranet.pl

Wieteska jest tak słaby że szkoda gadać .

odpowiedz
Kristof - 20.02.2021 / 19:36, *.ziggo.nl

Oby wam nie zgasło światło w agencjach z uciechami gdzie będziecie dziś świętować po meczu!

odpowiedz
Michał - 20.02.2021 / 17:47, *.plus.pl

Teraz jedziemy z Górnikiem.Mamy coś do udowodnienia.Czerwona kartka dla Płocka jak nic za faul na Mladenoviciu!!!Ślepy Var i varowcy z podstawówki Zlotek też nie bez winy wstyd panie sędzia i varowcy.Jakby to był faul Legionisty to czerwona byłaby bez Varu.Dzięki Legio za super wynik i mecz!Pozdrawiam

odpowiedz
markus - 20.02.2021 / 19:04, *.t-mobile.pl

@Michał: DOKŁADNIE

odpowiedz
bronek49 - 20.02.2021 / 17:46, *.chello.pl

wreszcie dobrze się stało ze wpuścil kilku młodych dla nich to frajda i każda minuta spędzona na boisku w meczach ekstaklasy to nagroda za treningi i może uwierzą w swoje możliwości

odpowiedz
Klımek - 20.02.2021 / 18:03, *.chello.pl

@bronek49: a dıa Miodka hajs z junior pro system

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 20.02.2021 / 18:21, *.play-internet.pl

@bronek49: Ale mógł Michniewicz trochę wcześniej zrobić te zmiany, dać więcej minut młodym.

odpowiedz
Matt - 20.02.2021 / 21:23, *.tpnet.pl

@Klımek: Tak, na pewno ładuje ją prosto do kieszeni prywatnej marynarki.

odpowiedz
Miki55 - 20.02.2021 / 22:21, *.chello.pl

@Klımek: Dla Legii debilu, nie dla Miodka.

odpowiedz