Legia U17 - fot.Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe

Trwają sparingi przedsezonowe. Juniorzy starsi pokonali 3-0 Znicz II Pruszków. W pojedynku zespołów występujących w CLJ U17, Legia pokonała 4-2 AP Reissa. Z kolei w meczu zespołów o 2 lata młodszych padł wynik 2-1. Legia U16 wygrała 5-1 ze Zniczem Pruszków U17. Legia U14 uległa 5-7 Jagiellonii Białystok. Legia U10 i U11 rozegrały sparingi z Rakowem Częstochowa, zaś drużyny U12 i U13 - z Lechią Gdańsk, pokazując się z dobrej strony. Juniorzy starsi CWKS pokonali 2-1 Wisłę Płock U17.

Legia U18 3-0 Znicz II Pruszków
1-0 33 min. Kajetan Staniszewski (as. Hubert Derlatka)
2-0 42 min. Jordan Majchrzak (as. Hubert Derlatka z wolnego)
3-0 61 min. Kajetan Staniszewski (as. Łukasz Rytelewski)

Strzały (celne): Legia 30 (14) - Znicz 6 (1)

Legia U18: Sebastian Krejer - Hubert Derlatka (46' Jakub Czajkowski, 74' Hubert Derlatka), Jerzy Munik, Damian Urban (60' Marcel Myszka), Miłosz Pacek - Dawid Kiedrowicz [04], Bartosz Ślendak, Ignacy Dawid (60' Łukasz Rytelewski), Ivan Vidošević (46' Michał Kochanowski), Kajetan Staniszewski, Jordan Majchrzak (60' Bartosz Wicenciak)
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Filip Raczkowski

Udane spotkanie juniorów starszych z graczami z Pruszkowa. W drużynie Znicza II występują przede wszystkim młodzieżowcy, którzy niedawno skończyli wiek juniorski bądź gracze najstarszych roczników juniorskich. Od początku przewagę mieli legioniści, zrazu napotykali jednak spory opór pruszkowian, którzy dość skutecznie bronili dostępu do swojej bramki. Trener Legii zmieniał ustawienie, przechodząc płynnie do gry trójką obrońców. W ostatnim kwadransie I połowy, po wrzutkach Derlatki gole zdobyli jednak Staniszewski i Majchrzak, a po przerwie przewaga Legii tylko się pogłębiła. Jej podkreśleniem był kolejny gol dla Legii, ponownie autorstwa Staniszewskiego.

Legia U17 4-2 AP Reissa U17 (2004)
1-0 1 min. Maksymilian Stangret (as. Jakub Rutkowski)
2-0 18 min. Wiktor Puciłowski (as. Maksymilian Stangret)
3-0 34 min. Wiktor Puciłowski (as. Kacper Knera)
3-1 50 min. Bartosz Duda
4-1 58 min. Igor Strzałek (as. Maksymilian Stangret)
4-2 68 min. Allen Rozum (po stałym fragmencie gry)

Strzały : Legia 17(10) - AP Reissa 18(7)

Legia: Jakub Murawski [05] (Aleksander Mickielewicz [06] ng) - Marcel Krajewski, Sebastian Kieraś, Tomasz Okulicki, Jakub Rutkowski - Wiktor Puciłowski [05], Kacper Knera, Marcel Ruszel (46' Szymon Grączewski CZ 69'), Igor Strzałek (60' Bartosz Mikołajczyk [05]), Bartosz Dziemidowicz, Maksymilian Stangret [05]
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Norbert Misiak

Legioniści zmierzyli się z drużyną Akademii Piłkarskiej P. Reissa, która występuje w grupie B CLJ U-17. Już po dokładnie minucie, po dograniu z lewej strony, na listę strzelców wpisał się po uderzeniu z bliska Maks Stangret, który niemal "przepchnął" nogę próbującego zablokować strzał obrońcy. Zaraz potem dwie doskonałe okazje miał Igor Strzałek i wydawało się, że spotkanie pójdzie lekko, łatwo i przyjemnie. Po kwadransie gry goście wydali pierwsze ostrzeżenie, gdy lewoskrzydłowy drużyny z Poznania minimalnie spudłował strzał na długi słupek. Goście próbowali też uderzenia z dystansu. Zaraz potem było już 2-0 - Stangret zgrał piłkę Puciłowskiemu, a dynamiczny prawoskrzydłowy (obaj gracze z młodszego rocznika 2005) nie dał szans golkiperowi. Legia dążyła w tym okresie gry do podwyższenia prowadzenia, a blisko tego był dwukrotnie Marcel Ruszel, którego pierwszy strzał został odbity na rzut rożny, drugi zaś był niecelny. W 34. minucie Kacper Knera doskonałym prostopadłym podaniem uruchomił Puciłowskiego, a ten nie zmarnował kolejnej szansy. Końcówka I odsłony to chwilowa utrata kontroli nad grą przed legionistów. Goście najpierw uderzyli niecelnie, ale w 41. minucie swoimi umiejętnościami musiał się wykazać Jakub Murawski, który obronił sytuację sam na sam i dwie błyskawiczne dobitki.

Pięć minut po przerwie, po rajdzie prawym skrzydłem, mocnym uderzeniem w okienko krótkiego rogu gola na 3-1 zdobył pomocnik poznaniaków Bartosz Duda. Prawy pomocnik pięć minut później niemal skopiował swój wyczyn, jednak tym razem już spudłował próbując podobnego rozwiązania. W 58. minucie gola na 4-1 zdobył Igor Strzałek po zgraniu Stangreta, kolejne okazje mieli Szymon Grączewski i Stangret. Były to jednak chyba ostatnie dobre chwile legionistów w tym spotkaniu. Na około 20 minut przed końcem goście zdobyli kolejnego gola i mieli jeszcze jedną dogodną szansę, ale napastnik AP Reissa spudłował z bliska. Legia skupiła się raczej w tym etapie gry na zabezpieczeniu swojej bramki, niż na podejmowaniu ryzyka.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Legia U16 5-1 (3-0) Znicz Pruszków U17 (2004)
1-0 4 min. Oskar Lachowicz (as. Filip Rejczyk)
2-0 32 min. Szymon Siodłowski (as. Maciej Bochniak)
3-0 38 min. Lucio Ceci (as. Maciej Bochniak)
4-0 59 min. Oskar Lachowicz (dobitka własnego strzału z rzutu karnego)
4-1 81 min.
5-1 85 min. Tomasz Rojkowski (as. Oskar Lachowicz)

Strzały (celne): Legia 23(9) - Znicz 10 (4)

Legia: Jan Sobczuk (46' Antoni Wodzicki) - Kacper Stankiewicz (46' Franciszek Saganowski [06]), Kajetan Pysz [06], Bartosz Krasuski, Lucio Ceci (46' Roman Zhuk [06]) - Filip Borowski (46' Tomasz Rojkowski [06]), Benedykt Piotrowski (46' Kacper Rojkowicz), Filp Rejczyk [06], Oskar Lachowicz (Kpt), Maciej Bochniak, Szymon Siodłowski
Trener: Artur Kalinowski, II trener: Tomasz Bąbel

Kolejnym przeciwnikiem sparingowym Legii była drużyna Znicza Pruszków występująca w CLJ. Ciężko określić, na ile skład grający w sobotę pokrywał się z ligowym (kilku graczy bez wątpienia jesienią grało przeciwko Legii U17), jednak od początku wyraźną przewagę mieli młodsi o rok podopieczni trenera Kalinowskiego. Trzeba zaznaczyć, że zespół z Pruszkowa nie pozostawał bierny i wchodził wysokim oraz agresywnym pressingiem, ale poza doskonałą okazją w 2. minucie, gdy stoper Legii wybił z linii piłkę zmierzającą do siatki, pressing ten niewiele dawał, gdyż legioniści dość sprawnie spod niego wychodzili. Już po 4 minutach było 1-0 po akcji Filipa Rejczyka i Oskara Lachowicza, a potem z upływem minut przewaga Legii w polu oraz bramkowa rosła. Po akcjach lewą stroną Macieja Bochniaka gole zdobyli Szymon Siodłowski i Lucio Ceci, a niedługo po przerwie karnego na raty wykorzystał Lachowicz. Dwukrotnie w poprzeczkę trafił z kolei Tomasz Rojkowski. W ostatnim kwadransie do głosu zaczęli dochodzi gracze Znicza - w 77. minucie sytuacje sam na sam wybronił Wodzicki (podobnie uczynił zresztą 10 minut później), a na dziewięć minut przed końcem meczu pruszkowianie zdobyli gola honorowego. Legioniści chcieli mieć ostatnie słowo i po dograniu Lachowicza mocnym uderzeniem popisał się Rojkowski, ustalając wynik spotkania na zasłużone 5-1.

Legia U15 2-1 (1-0) AP Reissa Poznań U15 (2006)
1-0 25 min. Przemysław Mizera (as. Maciej Saletra)
2-0 45 min. Kacper Bogusiewicz (as. Jakub Kowalski)
2-1 46 min. Patryk Uliński

Strzały (celne): Legia 24 (12) - AP Reissa 7 (6)

Legia: Hubert Nowak - Oliwier Olewiński (52' Maciej Złotkowski), gr. testowany Ż, Rafał Boczoń (52' Jakub Nędzyński), Jakub Grzejszczak - gr. testowany (41' Kacper Bogusiewicz), Fryderyk Misztal, gr. testowany (41' Piotr Zieliński), Maciej Saletra Ż, Jakub Kowalski, Przemysław Mizera (41' Mateusz Sitek). Rezerwa: Michał Malinowski, Miłosz Kaniasty (br)
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Interesujący sparing rozegrali legioniści z zespołu U15 - AP Reissa zajęła jesienią 3. miejsce w grupie B CLJ U15. Goście rozpoczęły mecz dość ostrożnie, a mecz nie obfitował w okazje bramkowe (jedyny strzał w pierwszych 25 minutach to uderzenie gości z wolnego, prosto w Huberta Nowaka). Legioniści mieli jednak dużą przewagę w posiadaniu piłki, którą zdyskontowali w 26. minucie, gdy Przemysław Mizera skorzystał z prostopadłego podania Macieja Saletry. Chwilę potem mieliśmy niemal powtórkę tego samego schematu akcji, jednak tym razem w sytuacji sam na sam Mizera minimalnie spudłował. Po stałym fragmencie gry minimalnie spudłował głową Rafał Boczoń, który chwilę później musiał z kolei blokować piłkę zmierzającą do jego własnej bramki. Z dystansu uderzali też Jakub Kowalski i Oliwier Olewiński. Mimo sporej przewagi legioniści wypracowali sobie do przerwy tylko jednobramkową przewagę, co dawało gościom nadzieję na odrobienie strat.

Druga odsłona zaczęła się od doskonałej okazji Maksymiliana Sitka, a pięć minut po gwizdku wrzutkę Kowalskiego zamknął na dalszym słupku Kacper Bogusiewicz. Zaraz potem gola kontaktowego zdobył Patryk Uliński, a mimo przewagi legionistów stan pewnego napięcia utrzymywał się do końca spotkania. W słupek trafił Boczoń, dobre okazje mieli też Sitek (dwukrotnie) i Fryderyk Misztal. W końcówce nieskuteczność mogła się zemścić, gdy w 77. minucie, po rzucie wolnym zawodnik gości minimalnie niecelnie główkował. Zwycięstwo podopiecznych Dariusza Rolaka była jednak w pełni zasłużone.

Legia U14 5-7 Jagiellonia Białystok U14 (2007)
0-1 8 min.
1-1 14 min. Aleks Płoszka (as. Leon Falecki)
2-1 21 min. Michał Korba
2-2 35 min.
2-3 37 min.
3-3 39 min. Alex Cetnar (as. Michał Korba)
3-4 41 min.
4-4 45 min. Michał Korba (as. Aleks Płoszka)
5-4 54 min. Mateusz Różański (as. Maciej Jeleński)
5-5 65 min.
5-6 65 min.
5-7 83 min.

Grano 2x45 minut

Legia: Jakub Misiewicz, Mateusz Różański, Mikołaj Kotarba, Antoni Wasiak-Libiszowski, Dawid Foks - Alex Cetnar, Jan Leszczyński, Michał Reterski, Aleks Płoszka, Leon Falecki, Michał Korba, Aleksander Iwańczyk, Leon Ziętek, Maciej Jaroszewski, Maciej Jeleński, Kuba Nawrocki, Kuba Solecki, Sebastian Baranowski.
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

Legia U13 - Lechia Gdańsk U13 (2008)

Strzały (celne): Legia 30 (20) - Lechia 7 (4)
Grano 35+40 minut

Legia: Marcel Grzejda, Denys Stoliarenko - Maciej Chojnowski, Maksymilian Dołowy, Filip Nieckarz, Bartłomiej Leszczyński, Norbert Merchel [09], Marcel Kiełbasiński (Kpt), Mikołaj Jasiński, Daniel Foks, Artur Sikorski, Daniel Wyrozumski, Szymon Rusin
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Ludwiniak

Udane spotkanie legionistów z zespołu U13. Mecz z Lechią, po raz kolejny, rozgrywano w 11-osobowych składach na pełnowymiarowym boisku i bramkach. Goście pokazali kilka ładnych rozegrań i sztuczek technicznych, jednak uważna gra w defensywie naszego zespołu utrudniała im przedostanie się w pobliże pola karnego Legii, nie mówiąc o oddaniu strzału. Legioniści tworzyli sobie kolejne akcje, ale i gdańszczanie nie rezygnowali, a po rzucie karnym za przypadkowe zagranie ręką mieli w końcu okazję do radości. Trzeba przyznać, że w porównaniu do zeszłotygodniowego spotkania, podopieczni Rafała Klimkowskiego nie testowali tym razem tak często wytrzymałości słupków i poprzeczek. Co więcej, mimo mocno ograniczonego chorobami i urazami składu (1 rezerwowy z pola), to oni zdawali się lepiej znosić trudy gry, grając konsekwentnie, efektownie ale i efektywnie. Dobrze wyglądała współpraca pomiędzy poszczególnymi formacjami na etapie budowania akcji ofensywnych. Nasi zawodnicy często próbowali również strzałów z dystansu, które były tego dnia ich silną bronią. Za dobry występ okraszony kilkoma efektownymi trafieniami należą im się pochwały.

Legia U12 - Lechia Gdańsk U12 (2009)

Strzały (celne): Legia 39 (20) - Lechia 17 (9)
Grano 3x30 minut

Legia: Denys Stoliarenko [09], Marcel Grzejda - Aleksander Marciniak, Jan Rodak, Jakub Piaseczny, Edo von Brandt-Etchemendigaray, Vincent Ziętek, Aleksander Badowski [00], gr. testowany, Mateusz Strzelecki, Kacper Ziółkowski, Ksawery Kopeć, Borys Boryszewski, Iwo Dolega, Olivier Ziembicki
Trener: Jakub Zapaśnik

Trudny, ale całkiem udany pojedynek za młodymi legionistami. Gdańszczanie grali bardzo dynamicznie, dysponowali przewagą fizyczną, jednak gracze Legii dobrze czytali grę, przewidywali poczynania przeciwników, a sami wykazywali się dużą fantazją w poczynaniach ofensywnych. Efektywnie zastosowanymi sztuczkami technicznymi z tego spotkania można obdzielić kilka spotkań. 90 minut gry było dobrą okazją do spróbowania wielu wariantów personalnych oraz sposobów rozegrania piłki.

Legia U11 - Raków Częstochowa U10 (2010)

Strzały (celne): Legia 44 (23) - Raków 29 (21)
Grano 4x20 minut

Legia: Franciszek Golański, gr. klubu partnerskiego, Oliwier Pruszyński, Filip Hołowiński, Wiktor Wach, Oskar Putrzyński, Tymon Płoszka, Aleksy Chmielewski, Xawery Eichler, Antoni Błoński, Dawid Rodak, Mateusz Pawłowski, Jacek Dobrzański
Trenerzy: Mateusz Majewski, Mateusz Legierski

Kolejny niezły występ młodych legionistów. Nasi zawodnicy mierzyli się z dobrą drużyną, więc - mimo większej ilości oddanych strzałów (w tym niewykorzystany karny), długo niekoniecznie przekładało się to na wynik spotkania. Goście często i groźnie wychodzili z szybkim atakiem, co niekiedy przynosiło im powodzenie. Należy jednak docenić dobrze nastawione celowniki legionistów, którym niekiedy, po soczystych uderzeniach z dystansu, na drodze stała jedynie dobra postawa golkipera z Rakowa. Nasi zawodnicy nie zniechęcali się, a oba składy pokazały się z dobrej strony. Mecz rozgrywano w składach 7-osobowych, ale na pełnej szerokości boiska oraz ze spalonymi.

Legia U10 - Raków Częstochowa U10 (2011)

Legia: Cyprian Lipiński, Szymon Wlazło, Fryderyk Paprocki, Stanisław Ziętek, Bartosz Gawryś, Stefan Podgórski, Filip Wancerz, Julian Liwartowski, Maksymilian Albrecht, Michał Kuć
Trener: Łukasz Listwan, II trener: Tymoteusz Neuff, Michał Konieczny

Bardzo ciekawy mecz z mocnym przeciwnikiem rozegrali gracze najmłodszej drużyny Akademii. Przez pierwsze pół godziny oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu, a ilość efektownych akcji mogła i musiała się podobać. Mimo nieobecności etatowego bramkarza Legii, starali się go zastąpić koledzy z pola, ale trzeba przyznać, że na ładne akcje skrzydłami Rakowa, często trudno było znaleźć odpowiedź. Końcówka 3. i początek 4. kwarty to znowu bardzo dobra gra legionistów, który złapali świeży wiatr w żagle, próbując zarówno indywidualnych akcji jak i szybkiej gry piłką. W ostatnim kwadransie częstochowianie ponownie pokazali, że mają bardzo dużo do powiedzenia sportowo, oddając dużo ładnych i celnych uderzeń.

Józefovia Józefów U12 - Legia LSS U11A

Legia LSS: Aleksander Nieckarz, Kuba Rogalski, Mikołaj Maćkowiak, Nikodem Meler, Kuba Jakubiak, Filip Dmowski, Nikodem Kęsicki, Jakub Nowacki, Adam Lebioda, Nikodem Sikorski
Trener: Piotr Chmiel

Józefovia Józefów U12 - Legia LSS U11A - KS Halinów U12 (2009)

Legia LSS: Michał Zubrzycki, Piotr Roguski, Jakub Pływaczewski, Dawid Ciborowski, Franciszek Krawczyński, Jan Andrzejak, Kacper Wiśniewski, Nikodem Meler, Filip Dmowski, Nikodem Kęsicki

Drużyna orlików LSS, podzielona na dwa niemal różne składy, rozegrała w ten weekend dwa spotkania ze starszymi o rok rywalami. W Józefowie legioniści nie grali może w najszybszym tempie i mieli momentami problemy z utrzymaniem stałego poziomu gry, ale mieli mimo wszystko zasadniczo kontrolę nad przebiegiem gry. Interesująco zapowiadało się spotkanie niedzielne z KS Halinów - solidną ekipą II ligi warszawskiej. Goście pokazali, że potrafią grać w piłkę, ale i gracze LSS zaprezentowali się z niezłej strony.

Wisła Płock 04 1-2 (1-0) UWKS Legia 02/3/4