Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Było sporo niedokładności

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): To był taki mecz, jakiego się spodziewaliśmy. Spotkanie było zacięte, a wynik decydował się do ostatniej minuty. Wygraliśmy i z tego bardzo się cieszymy, ale mamy świadomość, że dobre było pierwsze 15 minut, a potem oddaliśmy inicjatywę Górnikowi. Mieliśmy sporo niedokładności i podań, które były nieprzygotowane. Wybieraliśmy dużo trudnych rozwiązań, gra się nie kleiła, w efekcie czego przed przerwą Górnik doszedł do jednej groźnej sytuacji.

W przerwie porozmawialiśmy na temat tego, co się wydarzyło i tego, jak chcemy zagrać w drugiej połowie. Udało się zwyciężyć, chociaż mecz był bardzo trudny. Górnik miał jeszcze swoją szansę w doliczonym czasie gry. Cieszy, że taki mecz wygraliśmy i wracamy z trzema punktami do Warszawy.

Z mojej perspektywy trudno było ocenić sytuację z rzutem karnym. Nie widziałem jeszcze powtórki wideo. Z tyłu głowy przypomniało się jednak, że ten sam sędzia podyktował przeciwko nam trzy jedenastki, kiedy graliśmy ze Stalą Mielec, dlatego odezwały się emocje. Obejrzę tę sytuację na wideo i wtedy będę mądrzejszy.

Dzisiaj kluczowe było, aby dorównać Górnikowi zaangażowaniem i poświęceniem. Chcieliśmy żeby o wyniku zadecydowały umiejętności, bo mamy wielu świetnych piłkarzy. Górnik jest najbardziej waleczną drużyną w lidze. Najwięcej biega i jest dobrze przygotowany merytorycznie. W ten sposób niweluje pewne niedostatki, które wynikają z tego, że ma w składzie kilku młodych i niedoświadczonych graczy. Wiedzieliśmy, że jeżeli tym elementem dorównamy naszym rywalom, to będziemy mieli szansę na wygraną.

Byłem zaskoczony, że momentami nie udawało nam się rozegrać akcji tak, jak powinniśmy to zrobić. Z tego wzięła się również stracona przez nas bramka, kiedy nie wyszliśmy odpowiednio spod pressingu. Dzisiaj wiele razy mieliśmy z tym problem. Graliśmy wtedy długim podaniem, co było Górnikowi na rękę. Ich stoperzy świetnie radzili sobie w powietrzu, co również powodowało w naszych szeregach trochę problemów.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
L - 01.03.2021 / 09:40, *.tpnet.pl

Jakby nasz trener miał jaja to by powiedział, że ten mecz to było jedno wielkie polowanie na nogi Luquinhasa oraz takimi zabiegami bandyci trenerscy w tym Brosz (Probiesz, Stokowiec, lista jest długa) zabijają Polską piłkę.

odpowiedz
Marcel - 02.03.2021 / 02:09, *.t-mobile.pl

@L: Kto to jest Probiesz?

odpowiedz
Hugon - 28.02.2021 / 23:23, *.vectranet.pl

Cesiu,Wracamy z 3 punktami,dodaj nie bój się powiedzieć że wracamy z nie urwaną nogą Lukiego.

odpowiedz
SF - 28.02.2021 / 11:49, *.tpnet.pl

W 1 polowie rywal nie mial nic do powiedzenia a w 2 polowie doszedl do glosu ! Dlaczego P. Trenerze ?

odpowiedz
Michniewicz out - 28.02.2021 / 22:55, *.139.121

@SF: bo to słaby trener

odpowiedz
dejne3 - 28.02.2021 / 11:20, *.plus.pl

W tym całym PZPN i kolegium sędziów, ktoś im powinien zwrócić uwagę, to wczoraj wyprawiali drwale z Zabrza z Luqiniasem to zakrawa o pomstę do nieba Ile trzeba jeszcze, o tym mówić ze te wręcz celowe faule na Luqiniasie zrobią mu krzywdę,tyle mowy na temat ostrej gry ,nawet sam Sławomir Stępniewski mówi, wręcz wiele razy że za takie zachowanie należy karać Red Card Pan Frankowski chyba wczoraj zapomniałem tych kartek wziąć ze sobą z szatni ,gdyż Gryszkiewicz i Wiśniewski powinni je otrzymać trzeba drwali karać .To że Luqinias ich ośmiesza mija jak tyczki w slalomie,to należy ciąć go jak tasak mięso

odpowiedz
Zbyszek - 28.02.2021 / 20:09, *.cyfrowypolsat.pl

@dejne3: Oj kolego mylisz się...
Najpierw to Luqiniemu jakiś boiskowy debil złamie piszczel albo kość udową. Wtedy dowiemy się jak w przypadku Pyrdoła że jakiś tam debilny regulamin nie przewiduje specjalnego karania boiskowych rzeźników.
Dopiero jak Luqiniemu urwą nogę to dopiero przygłupy z PZPNu ogłoszą że rozpoczynają pracę nad zmianą regulaminu...
Obym się mylił...
Ale jakbym na ulicy spotkał Frankowskiego, to chyba bym mu odtworzył jedną z sytuacji Luqiniego ciekawe co by powiedział ....

odpowiedz
L - 28.02.2021 / 11:18, *.tpnet.pl

A ze Stalą Mielec to nie było trzech karnych przypadkiem?

odpowiedz
PLK - 01.03.2021 / 00:59, *.cyfrowypolsat.pl

@L: Dwa zdecydowanie ale trzeci to już problematyczny!!! Jeżeli go podyktował to powinien zrobić to samo i w czwartym przypadku.... Tylko.... że wtedy musiałby go podyktować dla nas!!! A tego ten nędzny sedzia nie zrobi napewno!!! Takie fakty!!!

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 28.02.2021 / 10:42, *.t-mobile.pl

Franek nie powinien sędziowac , albo nie widzi albo trzyma się wypowiedzi Przesmyckiego że żaden sędzia nie będzie karany dopóki on będzie prezesem , a w takim wieku jak prezes są różne choroby jak AMNEZJA czy DEMENCJA po prostu istna PARODIA SĘDZIOWANIA plus koszenie równo z trawą albo czerwonej kartki zapomniał w szatni druk druk

odpowiedz
Sebo(L) - 28.02.2021 / 09:15, *.master.pl

to była jakaś parodia sędziowania. Luiquinas był faulowany wielokrotnie,i po którymś razie za faul na nim powinna być wyciagnieta czerwona kartka.Tymczasem po przypadkowym faulu Luquinasa on sam obejrzał żółtko,które eliminuje go z gry ze Ślaskiem.Karny bardzo problematyczny,ale znowu we wszystkim uczestniczył "Jędza" którego gra jest coraz bardziej irytująca.

odpowiedz
CWKSiak - 28.02.2021 / 09:13, *.icpnet.pl

„Wybieraliśmy dużo trudnych rozwiązań”, nie wierze, przez większość meczu stosowany był wyłącznie system kick and rush.
Super, ze wracamy z 3 punktami, natomiast gra do analizy i w wielu obszarach do poprawy, oby szybko do gry wrócili Lewczuk i Vesovic, będzie szansa, ze sabotażyści Jędrzejczyk i Wieteska usiądą na ławie.

odpowiedz
L - 28.02.2021 / 11:19, *.tpnet.pl

@CWKSiak: Lewczuk słabizna tak samo jak Jędza i Wietes.

odpowiedz
piter11 - 28.02.2021 / 09:12, *.com.pl

Trener mówi że nie wie czy był karny. Z tego co tu czytam jest pół na pół, jedni uważają że był, drudzy że nie. Ja przyznaję że mimo powtórek, nie wiem, ale od tego jest VAR. No chyba że "sędzia" uważa że jest nieomylny. W sumie cieszmy się że podyktował tylko jednego a nie trzy. Precedens już kiedyś był.

odpowiedz
olew - 28.02.2021 / 09:07, *.vectranet.pl

trener boi się powiedzieć prawdy, sędzia (sędziowie , na Varze siedział Musiał) był tragiczny, Luqui był maltretowany, karny wymyślony, ale zdobędziemy mistrzostwo mimo

odpowiedz
Singspiel - 28.02.2021 / 10:35, *.plus.pl

@olew: powiedzial, i to dosc dowcipnie. Najlepszy ten fragment o niedostatkach górnika i drugi o wybieganiu

odpowiedz
Ju(L)ius - 28.02.2021 / 06:55, *.vectranet.pl

Już nie przesadzajcie... Przy karnym problemem nie był sędzia, tylko Nasz Cudowny Jędza... On się wręcz prosi o te karne!!! Albo dorabia na boku u buka, albo jest po prostu już za wolny... Nie ma innej opcji!!! Tych oczywistych błędów ostatnio za dużo... No i przyznać się kto mu dał za ostatni mecz 3 lub więcej... Ale fakt - to skandal, że ten mecz Górnik kończy tylko z jedną żółtą kartką więcej niż Legia.... Nie chcę uprawiać czarnowidztwa, ale ktoś niedługo zrobi prawdziwą krzywdę Luqiemu i będzie wtedy problem.... To właśnie pokazuje jaką mamy ligę... Ktoś za szybki - tniemy!!!

odpowiedz
singspiel - 28.02.2021 / 08:31, *.centertel.pl

@Ju(L)ius: karny z dupy, a Jędza go nie podyktował, więc tym razem nie ma co się nad nim znęcać

odpowiedz
Hiszpan - 28.02.2021 / 09:29, *.telnaptelecom.pl

@Ju(L)ius: Szkoda że czerwonej nie wyłapał.

odpowiedz
Singspiel - 28.02.2021 / 10:36, *.plus.pl

@Hiszpan: z tego juz nawet piernik by sie nie wytłumaczył

odpowiedz
Ju(L)ius - 28.02.2021 / 12:45, *.vectranet.pl

@singspiel: No co ty... Trzymasz łapy na napastniku w polu karnym, to musisz się liczyć, że gwizdną karnego....

odpowiedz
PLK - 01.03.2021 / 01:02, *.cyfrowypolsat.pl

@Ju(L)ius: w sedno...

odpowiedz
Kuba - 28.02.2021 / 06:20, *.telenet.be

Panowie, ciśniecie po Jędzy, który nie raz nie dwa tyłki ratował. Cisnąć jeśli już to należy po sabotażyście Wietesce. Gość wiecznie spóźniony, wiecznie niedokładny, żeby bolą od patrzenia na jego wyczyny, serio nasza młodzież musi być bardziej drewniana od drewna z lasu skoro taki "piłkarz" zabiera im miejsce.

odpowiedz
CWKSiak - 28.02.2021 / 09:03, *.icpnet.pl

@Kuba:
Za to, ze kiedyś jak to okreslileś raz czy drugi tyłek nam uratował został finansowo godziwie wynagrodzony, dzisiaj razem z Wieteska to tykającej bomby w polu karnym, jeden i drugi to jeźdźcy bez głowy.

odpowiedz
ben - 28.02.2021 / 10:58, *.inetia.pl

@Kuba: jak Wieteska ma się nauczyć grać w obronie jak jego nauczycielem jest ten drewniany przepłacony .Jędza w tym sezonie powinien przyrosnąć do ławki.

odpowiedz
1909 - 28.02.2021 / 06:18, *.plus.pl

CZESIO trzeba się odwołać od kartki Jedzy to nie było na żółta tylko na czerwoną i wtedy mamy 3mecze spokoju. Tylko Lopez gorszy od Jędrzejczyka...

odpowiedz
Prawda - 28.02.2021 / 09:27, *.play-internet.pl

@1909 : jeszcze Gwilia jest na podjum.

odpowiedz
Prawda - 28.02.2021 / 09:27, *.play-internet.pl

@1909 : jeszcze Gwilia jest na podjum.

odpowiedz
Kristof - 28.02.2021 / 03:41, *.ziggo.nl

Jędrzejczyk za mało zarabia mimo ze jest najlepiej opłacanym piłkarzyczkiem całej ekstraklapy. On to sie nadaje jedynie do sprzedawania recznikow i majtek na ukrainskim bazarze.Prezesie Mioduski zamiast mu płacic 150 000 miesiecznie daj mu 300 000 tygodniowo.To jest dramat.Chlop nic nie gra a kasuje.Jego max to 3000 miesiecznie i dorabianie sobie w Biedronce na magazynie.

odpowiedz
Super ⚽️ Coach - 28.02.2021 / 02:27, *.252.10

Prawdziwy trener Legii to by zlinczował tego FRANKOSKiEgo!Hu..!każdy z nas by to zrobił,tylko nie Michniewicz ,było bardzo blisko tragedii ,mało brakowało a połamali by nogi Luquinhasa I ta parodia sèdziowania .!

odpowiedz
Anty kaganiec - 28.02.2021 / 02:04, *.t-mobile.pl

Kiedy wrócę na stadion?

odpowiedz
zaba285 - 28.02.2021 / 01:28, *.116.118

zamiast gadać czy był karny czy nie, to weź jakiegoś trenera od grania w obronie i niech uczy Jędrzejczyka, że machanie łapami albo łapanie w polu karnym kończy się karnym. on tak gra od lat ale sędziowie go rozpracowali, więc albo się oduczy albo out

odpowiedz
Misiek75 - 28.02.2021 / 00:43, *.vectranet.pl

Jędrzejczyk i Wieteska out panie Michniewicz i skończą się problemy w defensywie!!!!!

odpowiedz
ben - 28.02.2021 / 00:17, *.inetia.pl

Zrób porządek ze drewniakiem jędrzejczykiem i to natychmiast.

odpowiedz
P. - 28.02.2021 / 00:15, *.tpnet.pl

Strasznie p... wypowiedź. Czy znajdzie się wreszcie w Legii ktoś kto nie będzie się szczypał i opowie wreszcie głośno i wyraźnie o tym co się wyrabiało na murawie? Dalej udajmy że nic się nie dzieje to dalej będą nas kręcić z uśmiechem na ustach. Przecież to co wyprawia ten z Torunia to nie jest nieudolność. To jest działanie z pełną premedytacją.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 28.02.2021 / 07:25, *.chello.pl

@P. : Racja. Czesiek zapomniał nawet, że w meczu ze Stalą, Frankowski gwizdnął TRZY karne, nie dwa!

odpowiedz