fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia II jednak w gorszej sytuacji przed ostatnią kolejką

Woytek, źródło: Legionisci.com

Na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej III ligi kolejność w tabeli jest inna niż większość myślała. Według dotychczasowej naszej wiedzy Legia II Warszawa zajmowała 8. miejsce, a tymczasem okazuje się, że zajmuje 9., ponieważ doszło do zmian w regulaminie. 20 lipca 2020 roku Łódzki Związek Piłki Nożnej (ŁZPN) uchwalił regulamin, w którym o kolejności w tabeli drużyn z tą samą liczbą punktów decydowały najpierw wyniki spotkań bezpośrednich. Został on jednak zmieniony na początku sierpnia, jeszcze przed startem rozgrywek. Zamieszanie wynika z tego, że dokument do tej pory nie został opublikowany, a jedynie rozesłany do klubów.

W związku z tym, iż w obecnym sezonie rozgrywana jest runda zasadnicza, w której każdy z każdym gra tylko po jednym meczu, na znaczeniu straciły wyniki spotkań bezpośrednich. Wydawało się, że po 20 seriach spotkań Legia II wyprzedza w tabeli Sokoła Aleksandrów Łódzki dzięki lepszemu wynikowi w meczu bezpośrednim (3-1), a tymczasem sytuacja jest inna. Sokół ma lepszy bilans bramek (31-16) niż Legia II (34-24) i zajmuje 8. miejsce.

To oznacza, że wygrana podopiecznych Tomasza Sokołowskiego w nadchodzącej 21. kolejce z Ruchem Wysokiem Mazowieckie może nie wystarczyć, by zespół załapał się do pierwszej ósemki na fazę finałową sezonu. Drużyny z miejsc 1-8. będą walczyły o awans do II ligi, a zespoły z miejsc 9.-22. o utrzymanie w III lidze.

Pierwotny regulamin zatwierdzony 20 lipca 2020 roku przez zarząd ŁZPN wyglądał tak:
(...)
W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decydują:
1) Przy dwóch zespołach:

a. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,
b. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
c. przy dalszej równości, zgodnie z zasadą, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami wspotkaniach tych drużyn,
d. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach z całego cyklu rozgrywek,
e. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu,
f. przy dalszej równości, większa liczba zwycięskich meczów w całym cyklu rozgrywek,
g. przy dalszej równości, większa liczba zwycięskich meczów na wyjeździe w całym cyklu rozgrywek.

2) Przy więcej niż dwóch zespołach stosuje się kolejno zasady określone w pkt 1) wyłącznie między zainteresowanymi drużynami.
(...)


Zaktualizowany regulamin, którego treść dziś zdobyliśmy, wygląda następująco:
(...)
W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym miejscu decydują:
a. korzystniejsza różnica bramek we wszystkich spotkaniach całego cyklu rozgrywek,
b. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich spotkaniach z całego cyklu
c. przy dalszej równości, większa liczba zwycięskich meczów w całym cyklu rozgrywek,
d. przy dalszej równości, większa liczba zwycięskich meczów na wyjeździe w całym cyklu rozgrywek.
(...)


Według informacji uzyskanych w ŁZPN, MZPN i w klubie ta druga wersja jest obowiązująca.

Sytuacja w tabeli po 20. kolejkach

6. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 34 36-23 (+13)
7. Polonia Warszawa 34 32-20 (+12)
8. Sokół Aleksandrów Łódzki 31 31-16 (+15)
---------------------------------
9. Legia II Warszawa 31 34-24 (+10)
10. KS Kutno 30 29-29 (0)
11. Błonianka Błonie 29 38-31 (+7)
12. RKS Radomsko 29 30-27 (+3)
13. Pelikan Łowicz 29 31-30 (+1)

Mecze zainteresowanych drużyn w 21. kolejce:
Legia II Warszawa - Ruch Wysokie Mazowieckie
Ursus Warszawa - Pelikan Łowicz
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Polonia Warszawa
Unia Skierniewice - KS Kutno
Sokół Aleksandrów Łódzki - Jagiellonia II Białystok
Znicz Biała Piska - RKS Radomsko
Legionovia Legionowo - Błonianka Błonie

Legia II w pierwszej ósemce gdy WYGRA swój mecz różnicą większą o co najmniej bramek o 6 niż Sokół wygra z Jagiellonią II, czyli tak by wyprzedzić graczy z Aleksandrowa w bilansie bramek.

Legia II w pierwszej ósemce gdy:
- WYGRA
ORAZ:

- Sokół Aleksandrów Łódzki nie wygra z Jagiellonią II Białystok
LUB
- Polonia Warszawa przegra (i w sumie będzie miała w tabeli mniej zdobytych bramek)
LUB
- Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegra:
a) co najmniej trzema bramkami przy wygranej Legii jedną bramką
LUB
b) jedną bramką przy wygranej Legia minimum 3 bramkami

Legia II w pierwszej ósemce gdy
- ZREMISUJE
ORAZ:

- Sokół Aleksandrów Łódzki przegra
ORAZ
- KS Kutno nie wygra
ORAZ
- Błonianka Błonie nie wygra więcej niż 2 golami
ORAZ
- RKS Radomsko nie wygra więcej niż 6 golami
ORAZ
- Pelikan Łowicz nie wygra więcej niż 8 golami

Legia II w pierwszej ósemce gdy:
- PRZEGRA maksymalnie jedną bramką
ORAZ:

- Sokół Aleksandrów Łódzki przegra minimum 6 golami
ORAZ
- KS Kutno, Błonianka Błonie, RKS Radomsko i Pelikan Łowicz nie wygrają


Tabela, wyniki i terminarz III ligi

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
Xxx - 27.03.2021 / 13:48, *.centertel.pl

4:0 póki co

odpowiedz
Gregbe - 27.03.2021 / 13:05, *.chello.pl

2:0, 50 minuta

odpowiedz
exsa - 27.03.2021 / 12:27, *.tpnet.pl

LEGIA II. walczy o osemke a Pogon G.M. o druga lige wiec powodzenia !!!

odpowiedz
Vuko - 27.03.2021 / 05:26, *.tpnet.pl

W dwojce mają grać dzieci bogatych rodziców i należy im wmawiać, zę to talenty. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego? :-)

odpowiedz
Luk - 27.03.2021 / 08:40, *.eurotel.cz

@Vuko: dokladnie tak. Promowanie dzieci warszawskich biznesmenow i bogaczy . wyzelowanych gogusi w warszawie nie chcemy !

odpowiedz
Arczi - 26.03.2021 / 22:24, *.chello.pl

Normalnie Piłkarski Poker w czyściutkim wydaniu

odpowiedz
ksieciunio - 26.03.2021 / 19:16, *.chello.pl

K......... powtarza się sytuacja jak z Ostródą, no kiedy ktoś przetnie te machloje, regionalne związki jak nie mogą w czystej grze awansować to robią machloje, gdzie jest PZPN ???????? to korupcja w czystym wydaniu !!!

odpowiedz
Puchar pasztetowej - 26.03.2021 / 18:03, *.chello.pl

Awansu to tam długo nie będzie chyba że ktoś ogarnięty wziąłby się za akademię i II drużynę. Warunki mają ale reszta zawodzi.

odpowiedz
WSL - 26.03.2021 / 13:00, *.tpnet.pl

Wiedza ze graja na zapleczu ale w 3 lidze natomiast nam Kibicom chodzi o gre na zapleczu miedzy 1 a 3 liga a zawsze jakby nie bylo to jest wyzszy troche poziom !!!

odpowiedz
oLaf - 26.03.2021 / 11:41, *.vectranet.pl

wstyd w ogóle, że Legia II nie potrafi awansować do 2 ligi.... : O

odpowiedz
esa - 26.03.2021 / 11:00, *.tpnet.pl

Jak Pogon G.M.bedzie grala w II lidze to do 1 skladu LEGII niektorzy moze trafia !!!

odpowiedz
RIkki - 26.03.2021 / 09:18, *.net.pl

Po co to gdybanie i rozpatrywanie wariantów , ŚWIT z CZARNĄ ułożą się na remis Jaga podłoży się Sokołowi i kamieni kupa , chyba że Mnich wystawi pierwszy skład (jak to piszą pismacy też do końca nie gwarantuje pomyślnego wyniku bo dopiero wrócili do treningów) i wyczyszczą Ruch na dwucyfrówkę to jedyna nadzieja!!!
Kurde jak można w klubie z takimi warunkami tak dawać d..py i mieć co trochę nóż na gardle albo być rolowanym !!! Legia czy 2 czy pierwszy skład to to samo , więc wstydu mogliby oszczędzić sobie i nam
'pokręconym " kibicom bo normalny człowiek by to olał.....

odpowiedz
exsa - 26.03.2021 / 08:16, *.tpnet.pl

Jako zaplecze pierwszego skladu powinna grac mnimum w II lidze a dalej to samo a na dodatek moga nie byc w osemce wiec jak zaplecze ma wzmacniac 1 sklad skoro jest taka roznica klas do pierwszego skladu a zanosi sie na to ze P.G.M. zagra w II lidze ! Czekamy w przyszlosci na awans LEGIO II.! Powodzenia !!!

odpowiedz
Kamil - 25.03.2021 / 20:01, *.koba.pl

O tym wspominam od dawna, że Sokołowski, to chyba musi mieć jakieś papiery na Mioduskiego, bo od początku sezonu bardzo słabo, a z każdym meczem coraz gorzej. Rezerwy następny rok zmarnowany. Wina zarządu ,''trenera''-WON Z LEGII wraz z większością gwiazdeczek co stypendia mają 5, 10x razy większe, niż przeciwnicy, którzy z nimi wygrywają mecze.

odpowiedz
Wolfik - 25.03.2021 / 19:47, *.mm.pl

Nie wiem, czy rezerwy miały na ten sezon założone cele sportowe, czy nie. Skoro jednak nasze "nadzieje" nie potrafią osiągnąć miejsca w pierwszej 8-ce, to najwidoczniej takimi "nadziejami" pozostaną. Nie wierzę, by ktokolwiek z tego składu w najbliższym czasie (może oprócz bramkarzy) potrafił realnie wzmocnić pierwszą drużynę.

Trzeba zatem rozglądać się za następnym młodzieżowcem do 1-go składu.

odpowiedz
Puchar pasztetowej - 25.03.2021 / 19:25, *.chello.pl

Też chciałbym awansu żeby jednak szkolili się w lidze centralnej jak rezerwy Lecha ale najbardziej przerażające jest to że tam na dzisiaj nie ma, powtarzam, nie ma talentów jak kiedyś np Wolski. Każdy wiedział że będzie z Niego piłkarz. Furory nie zrobił ale w swoim roczniku jak się patrzyło to było lol ale kozak. Teraz tego nie ma. Karbo super. Praszelik super a dalej?Gdzie ta selekcja? Gdzie te talenty? Gdzie te szkolenie? Pobudka Panowie bo nam odskoczą zaraz mniejsze Warszawskie szkółki a nie Akademie Zagłębia czy Lecha. Zamiast po rodzicach szukać to może jakiś profesjonalista spoza układów zerknie na młodzież obiektywnie.

odpowiedz
Darek - 25.03.2021 / 18:40, *.t-ipconnect.de

8 czy 9 miejsce co to za różnica.Rezerwy to kpina.To co grają to wstyd i żenada.Od lat brak awansu.

odpowiedz
FI(L)IP - 25.03.2021 / 18:36, *.amazonaws.com

Heca z Sokołem w zeszłym sezonie, teraz zmieniony z Niemca regulamin. Ktoś tu chyba w kulki leci.

odpowiedz
Legia sk-ce - 25.03.2021 / 18:27, *.vectranet.pl

Niech spadna.......jak nie potrafia grać w 3 kidze z polamatorami. ....gwiazdeczki........

odpowiedz
Puchar pasztetowej - 25.03.2021 / 18:17, *.chello.pl

Żal patrzeć jak te rezerwy funkcjonują :(. Warunki dobre ale szkolenie i selekcja to już nie to w takich rocznikach jak chociażby 92. Tak wiem stary już jestem ale mam wrażenie że inne szkółki zrobiły krok do przodu a my do tyłu.

odpowiedz
Grizzly - 25.03.2021 / 17:31, *.chello.pl

czyli znowu jakieś rolowanie
ale pretensje do wyniki mogą mieć tylko do siebie na wiosnę

odpowiedz
dejne3 - 25.03.2021 / 17:30, *.199.66

Kolejny sezon , kolejne zmiany rok temu Ostróda nie zagrała z Legią meczu .

odpowiedz
bronek49 - 25.03.2021 / 17:18, *.chello.pl

do czego to doszło za trenera Kobierckiego Legia walczyła o awans do drugiej ligi nie weszła dlatego że tak zdecydowali działacze przy zielonym stoliku a przy tym fajtłapie Sokołowskim drużyna przegrywa mecz za meczem i będzie broniła się przed spadkiem

odpowiedz
ZGL - 25.03.2021 / 17:15, *.tpnet.pl

LIczymy na szczescie LEGIO II.!!!

odpowiedz
kuman - 25.03.2021 / 17:08, *.cyfrowypolsat.pl

co tu gadać dupy gali z zambrowem

odpowiedz
Kozioł - 25.03.2021 / 17:06, *.centertel.pl

Musimy wygrać i przy okazji może uda się zepchnąć czarną zarazę na 9 pozycję!

odpowiedz
exsa - 25.03.2021 / 17:05, *.tpnet.pl

To jedziemy z tym R.W.M. LEGIO II. na dodatek u siebie i liczymy na inne wyniki skoro doszlo do takiej sytuacji !!!!

odpowiedz
Prawda - 25.03.2021 / 16:23, *.chello.pl

Przecież to nic nie zmienia.. To że rezerwy od lat nie potrafią awansować do 2 ligi to jest kpina. Strach, że nie załapiemy się na 8 miejsce !! WSTYD nic więcej! Z czym do ludzi !

odpowiedz