Bartosz Kapustka i Kacper Skibicki - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trening w grupach

Wojtysiak trenował z jedynką. Jak zdenerwować króla Artura?

Woytek, źródło: Legionisci.com

Wtorkowe zajęcia Legii zostały podzielone na dwie grupy. Zaczynały się od półgodzinnej pracy na siłowni, a przez kolejną godzinę kontynuowane były na boisku. Na pełnych obrotach trenuje Jasur Yaxshiboyev, który w ostatnich tygodniach leczył przywodziciela. Indywidualnie treningi po urazie wznowił natomiast Ariel Mosór, młody stoper powoli wraca do zajęć z piłką po okiem Przemysława Wielebskiego. Cały czas indywidualnie pracuje Joel Valencia.

Fotoreportaż z treningu - 48 zdjęć Woytka

Pierwsi na placu gry pojawili się zawodnicy defensywni. W tym gronie znalazł się Oskar Wojtysiak, 21-letni prawy obrońca z drugiej drużyny. Ponadto trenowali: Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Mateusz Cholewiak, Igor Lewczuk, Paweł Wszołek, Marko Vesović, Mateusz Hołownia i Artem Szabanow. Z Krzysztofem Dowhaniem ćwiczył natomiast Maciej Kikolski. Po krótkiej rozgrzewce dowodzenie przejął Alessio De Petrillo i zawodnicy doskonalili przemieszczanie się trójki obrońców w dwóch trzyosobowych drużynach. Środek wypełniali Wszołek, Wojtysiak i Vesović. Wszystkie polecenia przekazywanie były w języku włoskim. Nie było problemu ze zrozumieniem założeń ćwiczonych schematów, a w razie potrzeby pomagali Vesović i Wszołek. Następnie rozpoczęło się ostrzeliwanie... piszczeli kolegów przez Wojtysiaka. - Oskar, chyba cię nie polubią za to ostrzeliwanie - śmiał się trener Czesław Michniewicz, gdy młody obrońca raz po raz uderzał tuż nad ziemią, a obrońcy musieli odpowiednio się ustawić i blokować te strzały. - Obijemy piszczele, to będą twardsze - dodał szkoleniowiec.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
Oskar Wojtysiak z lewej, Marko Vesović i Alessio De Petrillo z prawej - fot. Woytek / Legionisci.com

Schodząc z boiska Artem Szabanow był nieco zaskoczony tym, że popołudniowa sesja treningowa została odwołana i więc po konsultacji z trenerem przygotowania fizycznego postanowił dodatkowo poćwiczyć na siłowni.

O godzinie 11:40 na murawę weszła druga grupa zawodników. Oprócz 10 ofensywnych graczy trenowało trzech bramkarzy - Artur Boruc, Radosław Cierzniak i Kacper Tobiasz. Przemysław Małecki zaserwował napastnikom i skrzydłowym ćwiczenia mające na celu szlifowanie prostopadłych piłek w pole karne rywali i szlifowanie odpowiedniego momentu wyjścia na pozycję, tak by nie robić spalonego. Wszystko z góry skrupulatnie rejestrowane było przez drona. Ten elementy ćwiczone był dość długo, jak wiadomo powtarzalność ma duże znaczenie i przełożenie na mecz. Na koniec zespół podzielony został na dwie drużyny i rozegrany został mecz.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

Żółci: Cierzniak/Tobiasz - Luquinhas, Skibicki, Andre Martins, Yaxshiboyev, Rafael Lopes
Fioletowi: Boruc - Kisiel, Kostorz, Rusyn, Włodarczyk, Kapustka

Zacięte spotkanie zakończyło się remisem 4-4, więc zwycięzców postanowiono wyłowić w rzutach karnych. W serii jedenastek nie zabrakło kilku wesołych momentów, szczególnie wtedy gdy młodzi gniewni w zaskakujący sposób pokonywali króla Artura. - Co to k... było?! - krzyknął po strzale Jasura Yaxshiboyeva doświadczony bramkarz Legii. Wszystko to możecie obejrzeć na poniższym filmie. Polecamy!Przygotowania do meczu z Pogonią zespół będzie kontynuował od środowego przedpołudnia.

Fotoreportaż z treningu - 48 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Vuko - 31.03.2021 / 21:38, *.tpnet.pl

Wkulwili grubego

odpowiedz
Kibic CWKS - 30.03.2021 / 23:52, *.chello.pl

Nie rozumiem po co tego Valencię zostawili u nas, skoro po wyleczeniu nie będzie grac, tylko mu płacić trzeba, nie zdziwię się jak będzie się leczył do końca sezonu za pieniądze Legii. Ostanio widziałem na tt że Jorge Felix (ex piast Gliwice) który był z nami łączony w lato ma 0 goli i 0 asyst w tureckiej lidze, a jest skrzydlowym. Mam nadzieję że Kucharski nie bierze go pod uwagę sprowadzenia go aby ,,odbudowac" i oddac go do Turcji za free i z takim samym skutkiem jak z Valenicia, na którego liczyłem że chociaż ligę rozwalk, ale się przeliczylem

odpowiedz
geds - 03.04.2021 / 14:41, *.chello.pl

@Kibic CWKS:
bo jest umowa, chybiony deal ale umow trzeba dotrzymywać proste

odpowiedz
Farme(L) - 30.03.2021 / 21:19, *.virginm.net

Informacje o Valencii to moglibyście sobie darować... może poinformować, że w końcu go spakowali i wysłali do UK... szkoda energii na to coś.

odpowiedz
LG - 30.03.2021 / 20:09, *.chello.pl

Szabanow się zdziwił, bo w Kijowie takich luzów nie było, a jak wreszcie w Polsce zaplanowali 2 treningi, to i tak drugi ostatecznie odwołali. Szabanow, tu się nauczysz, że nie ma co się spinać. Ważne, że kasa się zgadza.

odpowiedz
Pacz - 30.03.2021 / 20:43, *.t-mobile.pl

@LG: Też tak pomyślałem. Pół godziny siłki, parę podań, krótki meczyk i do domu. Brakowało tylko gry w dziadka.

odpowiedz
SEBO(L) - 31.03.2021 / 05:19, *.centertel.pl

@Pacz: siatkonogi... ;)

odpowiedz
Korek - 31.03.2021 / 21:39, *.chello.pl

@LG: nie ma co się czepiać trenera Czesława. Jemu też było dzisiaj za gorąco. Dwa treningi w takim wiosennym upale ?!

odpowiedz
abc - 30.03.2021 / 18:46, *.plus.pl

taa obijemy piszczele to będą twardsze... spuśćmy wszystkim vpier.do.l to będą twardzi

odpowiedz
Gie - 30.03.2021 / 18:45, *.play-internet.pl

W karnych to mamy ręczniki...

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 30.03.2021 / 18:06, *.play-internet.pl

Mladen znowu poza kadra meczową... Chory?

odpowiedz
L - 30.03.2021 / 21:15, *.tpnet.pl

@(Levinho) onet. pl : Po prostu zaczęli grać poważne mecze o punkty ;)

odpowiedz
redakcjo - 30.03.2021 / 17:57, *.chello.pl

tak serio: czemu skoro szabanow to szabanow, to jakszibojew to yaxshiboyev?

odpowiedz
method - 30.03.2021 / 19:52, *.orange.pl

@redakcjo: bo jeden jest uzbekistańcem.

odpowiedz
LG - 30.03.2021 / 20:05, *.chello.pl

@method: Uzbekiem... litości, mistrzu...

odpowiedz
Ubek - 30.03.2021 / 21:55, *.elartnet.pl

@method: Uzbekiem

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.