Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Michniewicz trenerem marca w Ekstraklasie

Woytek, źródło: Ekstraklasa

Szkoleniowcy szesnastu klubów Ekstraklasy dokonali wyboru Trenera Miesiąca. W marcu najlepszy okazał się Czesław Michniewicz, który wygrał większością głosów. Wskazano go bowiem aż dziewięciokrotnie. Bezpośrednio za nim w klasyfikacji znaleźli się: Piotr Tworek z Warty Poznań (3) i Waldemar Fornalik z Piasta Gliwice (2). W wyborach szkoleniowców przewinęli się jeszcze: Peter Hyballa z Wisły Kraków i Kosta Runjaic z Pogoni Szczecin.

W marcu Legia rozegrała w lidze trzy mecze i zdobyła dziewięć punktów. Po dwóch wygranych na koniec lutego, w marcu "Wojskowi" kontynuowali swój zwycięski marsz. Pokonali oni kolejno: Śląsk Wrocław (1-0), Wartę Poznań (3-2) i Zagłębie Lubin (4-0). Jako jedyni w tym miesiącu uzbierali komplet punktów. Strzelili także najwięcej goli (8) i odnotowali najlepszy bilans bramkowy (+6). Za te osiągnięcia ich szkoleniowiec, Czesław Michniewicz, wywalczył nagrodę Trenera Marca 2021.

To już druga taka nagroda dla Michniewicza w tym sezonie. Poprzednio został wyróżniony w listopadzie 2020 roku. Dzięki temu stał się on dwunastym szkoleniowcem wyróżnionym więcej niż jednym tytułem Trenera Miesiąca w historii tego plebiscytu.

Ze wszystkich prowadzących Legię Warszawa poza nim laur ten zdobył jeszcze tylko Dean Klafurić (maj 2018). Pod tym względem Wojskowi znajdują się na piątym miejscu - za Piastem Gliwice, Wisłą Płock, Lechem Poznań, a także Pogonią Szczecin.

TRENER MIESIĄCA 2020/2021
Marzec 2021 - Czesław Michniewicz (Legia Warszawa)
Luty 2021 - Piotr Tworek (Warta Poznań)
Grudzień 2020 - Kosta Runjaic (Pogoń Szczecin)
Listopad 2020 - Czesław Michniewicz (Legia Warszawa)
Październik 2020 - Marek Papszun (Raków Częstochowa)
Wrzesień 2020 - Marcin Brosz (Górnik Zabrze)
Sierpień 2020 - Marcin Brosz (Górnik Zabrze)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Władeczek - 08.04.2021 / 12:31, *.netfala.pl

Dobry trener nam się trafił faken. Dobra robota prezesie.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.