fot. Michał Wyszyński
REKLAMA

OFMC

Legioniści Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Delegacja kibiców Legii z grupy OFMC w niedzielne popołudnie udała się na Powązki Wojskowe, by oddać hołd pomordowanym na Wschodzie, Bohaterom uśmierconym w warszawskich katowniach po II Wojnie Światowej oraz ofiarom katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem.

Na okoliczność przypadającego jutro Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, legioniści zapalili charakterystyczne znicze oraz złożyli wieniec w kształcie herbu naszego klubu.
fot. Michał Wyszyński


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
@Elquatro - 12.04.2021 / 22:08, *.chello.pl

Naprawdę potrzebny Ci ten podział na Żydów i nie-Żydów przy okazji wspominania ofiar zbrodni katyńskiej? albo wyścig na ilość zniczy pod pomnikami i wspominek na stronie?
Zbrodnia katyńska i Powstanie Warszawskie to zdarzenia, w których zginęła największa liczba przedwojennych członków Legii i to jest powód dla którego są szczególnie upamiętniane.
Być może powinny być upamiętnianie i inne, ale wówczas pewnie znalazłby się ktoś kto zapytałby a czemu nie wszystkie?

odpowiedz
Elquatro - 12.04.2021 / 10:18, *.chello.pl

Właśnie czytam "Zimę o poranku" Janiny Bauman. Jest tam fragment jak autorka wspomina gdy znalazla listę zamorodowanych w Katyniu w wydawanym wówczas w Warszawie Kurierze Warszawskim. Był na niej jej ojciec. Przed wojną lekarz, z wybuchem wojny powołany do armii, Żyd. Jego rodzina przeżyła getto. Dobrze by było skoro wam już to nie przeszkadza że w Katyniu zginał też Żyd, polski oficer, abyście też w końcu wspomnieli, o rocznicy powstania w gettcie warszawskim, ktore było pierwszym aktem oporu w europie, pierwszym aktem oporu obywateli polskich, tam po raz pierwszy powiewała polska flaga.

odpowiedz
Dj - 12.04.2021 / 11:28, *.132.54

@Elquatro: hahaha cudow oczekujesz, w ogole dziwie sie ze Ci zamiescili ten niewygodny dla redacji komentarz

odpowiedz
siewca plotek - 12.04.2021 / 11:36, *.238.74

@Elquatro: Zgłoś się do kogo trzeba, obgadaj temat. A jak będzie zgoda, działaj i upamiętniaj :)
Podobno Janina Bauman to żona Zygmunta Baumana, sowieckiej kanalii, która jest niemal boskim autorytetem dla oświeconych elit „tego kraju”. Nieciekawe towarzystwo.
Słyszałem, że są lepsi pisarze i lepsze lektury.
Szacunek dla każdego polskiego oficera, który oddał życie za Ojczyznę.

odpowiedz
mexx - 12.04.2021 / 19:29, *.t-mobile.pl

@Elquatro: Jasne… Lecę, pędzę, zapindalam – ja im znicz, a oni mnie oskarżenie o holokaust :D

odpowiedz
Elquatro - 12.04.2021 / 19:41, *.chello.pl

@Dj: w końcu coś się zmienia, fakt zawsze usuwali takie komentarze, wiem bo je pisałem w tamtym roku w dniu rocznicy powstania w gettcie, ale w tym roku już drugi raz jest swoboda wypowiedzi, pod jednym z postów w dziale biblioteka Legionisty też pozwolili o tym wspomnieć.

odpowiedz
Marcin - 12.04.2021 / 20:31, *.tpnet.pl

@Elquatro: Pierwszym aktem oporu to była wojna obronna Polski 1939 !

odpowiedz
mexx - 12.04.2021 / 21:18, *.chello.pl

@Marcin :
Otóż to.
Pozdrawiam!

odpowiedz
mexx - 12.04.2021 / 21:25, *.chello.pl

@Elquatro:
Puść to info, chłopino, do njujorktajmsa. Będą mieli kolejną petardę na polski antysemityzm. Bo co z tego, że teraz tu to puścili? Kiedyś nie puszczali…
A przy okazji sięgnij po jakieś dobre książki.
:D

odpowiedz
*****. ** - 12.04.2021 / 09:18, *.d1-online.com

Brawo, trzeba pamiętać to nasza historia.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.