Marko Vesović w mezcu z Unią Skierniewice - fot. Legionisci.com

Rezerwy

III liga: Unia Skierniewice 2-3 Legia II Warszawa. Grał Vesović

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 24. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała na wyjeździe z Unią Skierniewice 3-2. Do przerwy legioniści prowadzili 2-1 po bramkach Szymona Włodarczyka i Radosława Cielemęckiego. W drugiej połowie Kacper Tobiasz obronił rzut karny. 45 minut rozegrał Marko Vesović.

Warto podkreślić, że to Unia przeważała w tym spotkaniu. Gospodarze stworzyli dużo więcej sytuacji i wiele z nich mogło zakończyć się strzeleniem bramki. PIerwszą z nich stworzyli już w 4. minucie, gdy uderzenie Dawida Dzięgielewskiego (znanego również z występów w Legii) obronił Kacper Tobiasz. To jednak legioniści w 12. minucie wywalczyli prowadzenie 1-0. Prostopadłą piłkę zagrał Radosław Pruchnik, Kacper Skibicki oddał strzał, niepewnie interweniował bramkarz Unii, a Szymon Włodarczyk z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie Łojszczyk dostał dobre podanie, oddał strzał na bramkę, wypiąstkował Tobiasz, ale skutecznie dobijał wbiegający z lewej strony Dawid Dzięgielewski. Bramka wzbudziła entuzjazm miejscowych fanów, zgormadzonych na okolicznych balkonach, dachach budynków i garaży. Ci ostatni uczcili bramkę zaśpiewaniem swojej ulubionej piosenki, poświęconej o dziwo klubowi z Warszawy. Drugą bramkę dla Legii zdobył Radosław Cielemęcki, który dostał świetne podanie od Bartłomieja Ciepieli. Do przerwy inicjatywa przechyliła się na stronę Legii, ale okazje Cielemęckiego i Warchoła nie zostały przekute na bramki.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z mocnym postanowieniem odrobienia strat. Z kolei w Legii II nastąpiły trzy zmiany. Pierwsze 20 minut po przerwie należało bezwzględnie do piłkarzy Unii. 5 minut po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Pieńkowski popędził lewą stroną, minął jednego obrońcę, zagrał piłkę przed bramkę, a Dzięgielewski z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Chwilę później piłkarze Unii chcieli powtórzyć tę akcję, jednak tym razem Dzięgielewski został sfaulowany w polu karnym przez Pruchnika. Sędzia podyktował rzut karny, a Kacper Tobiasz świetnie wyczuł intencje Pawła Czarneckiego i strzał obronił. Dobrą okazję miał też Pieńkowski. Po 20 minutach gry w drugiej odsłonie, przewaga gospodarzy nieco zelżała. Dwukrotnie groźnymi uderzeniami z dystansu popisał się Kacper Skwierczyński. Uniści pozostawali groźni - na kwadrans przed końcem meczu Berłowski po obcince naszego obrońcy dopadł do piłki na 20. metrze, jednak w sytuacji sam na sam spudłował. Gracze ze Skierniewic próbowali też strzałów z dystansu jednak albo były niecelne (Dzięgielewski), albo zbyt lekkie.

W końcówce do głosu doszli podopieczni Tomasza Sokołowskiego. Trzeci raz ściął do środka i uderzył Skwierczyński. Z kolei w 84. minucie dający dobrą zmianę Jakub Kwiatkowski (zmienił aktywnego, ale już mocno zmęczonego po przerwie Cielemęckiego) uderzył mocno ze skrzydła, a dobitka Wiktora Kamińskiego była zbyt lekka.
Tuż przed zakończeniem spotkania legioniści zdobyli zwycięską bramkę. Po wrzutce Ciepieli pięknie zgaszonej przez Warchoła i jego uderzeniu z bliska, głową dobił 17-letni Kamiński, dla którego było to debiutanckie trafienie w III lidze. Sporo było przy tym kontrowersji, bo gospodarzom wydawało się, że Czarnecki zdołał wybić piłkę z linii bramkowej, ale piłkarze z Warszawy głośno protestowali, a sędzia uznał, że słusznie.

III liga: Unia Skierniewice 2-3 (1-2) Legia II Warszawa
0-1 - 12' Szymon Włodarczyk (dobitka strzału Kacpra Skibickiego)
1-1 - 14' Dawid Dzięgielewski (dobitka strzału Kamila Łojszczyka)
1-2 - 25' Radosław Cielemęcki (as. Bartłomiej Ciepiela)
2-2 - 51' Dawid Dzięgielewski
2-3 - 89' Wiktor Kamiński (dobitka strzału Damiana Warchoła)

Strzały (celne): Unia 20 (11) - Legia 21 (15)

Legia II: 59. Kacper Tobiasz - 21. Marko Vesović (46' 7. Oskar Wojtysiak), 6.Jakub Kisiel (46' 26. Jehor Macenko), 15. Radosław Pruchnik, 16. Mateusz Cholewiak - 24. Kamil Kurowski, 11. Bartłomiej Ciepiela, 20. Damian Warchoł - 23. Kacper Skibicki (46' 14. Kacper Skwierczyński), 9. Szymon Włodarczyk (65' Wiktor Kamiński), 17. Radosław Cielemęcki (73' 19. Jakub Kwiatkowski)
Rezerwa: 12. Maciej Kikolski, 8. Patryk Pierzak

Unia: 1. Michał Brudnicki - 27. Jakub Pawelec, 10. Paweł Czarnecki, 4. Władysław Kudrjavcew - 8. Kacper Karasek, 6. Damian Makuch (81' 94. Piotr Kłąb), 5. Konrad Kowalczyk, 9. Kamil Łojszczyk, 7. Hubert Berłowski (81' 20. Kamil Waśniowski), 11. Marcin Pieńkowski, 77. Dawid Dzięgielewski