Nazarij Rusyn - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz o sytuacji Rusyna: Będziemy rozmawiali z Dynamem

Woytek, źródło: ua.tribuna.com

Trener Czesław Michniewicz skomentował sytuację Nazarija Rusyna dla ukraińskiego portalu tribuna.com.

- Rusyn trafił do nas późno, bo po okresie przygotowawczym. Nie grał w meczach kontrolnych. Rozmawiałem z nim i powiedziałem, że przyszedł do dobrego polskiego zespołu. Może nie tak europejskiego jak Dynamo czy Szachtar, ale w Polsce Legia to największy klub. Mamy w składzie najlepszego napastnika Ekstraklasy - Tomas Pekhart ma na koncie 21 bramek, a zespół gra jednym napastnikiem. Dlatego Nazarij musi pracować na swoją szansę gry. On chyba myślał, że od razu będzie grał w każdym meczu 30-40 minut. Może jego menedżer obiecał mu coś, o czym nie wiem - mówi Michniewicz.

- Chcieliśmy, żeby zagrał w rezerwach i był gotowy do występu przez 90 minut. Zachował się jednak nieprofesjonalnie mówiąc, że nie chce grać w drugiej drużynie. W tej sytuacji został przesunięty do rezerw na dwa tygodnie, aby zastanowił się, czy chce grać dla Legii, czy nie. Pozostał jeszcze tydzień, a potem porozmawiamy i zdecydujemy, co będzie dalej. Na ten moment trudno powiedzieć. Pozostało jeszcze 6 spotkań w lidze. Będziemy rozmawiali z zawodnikiem i z Dynamem, jak wyjść z tej sytuacji, bo ona dla nas też nie jest łatwa. Wypożyczyliśmy zawodnika, który nie gra. Na dodatek jego brat napisał wiele bzdur na Instagramie. Źle się stało, że to wszystko czytali kibice - to zdecydowanie nie pomaga piłkarzowi, ale nie robię z tego problemu. Jeżeli będzie dobrze trenował i robił to, czego od niego oczekujemy, to ma szanse na grę. Jego sytuacja może się jeszcze zmienić.

- Nazarij jest młodym piłkarzem, który popełnił wiele błędów, ale to normalne w tym wieku. Musi tylko zrozumieć, w jakim miejscu się znajduje i że za darmo miejsca tu nie dostanie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
kibic(L) - 15.04.2021 / 08:36, *.icpnet.pl

Pytanie nie jest czy ten chłopak powinien czy nie powinien grać. Pytanie jest kto ten szrot ściągnął do klubu i w jakim celu? Sam Michniewicz w wywiadzie mówi, że chłopak nie grał w swoim klubie i ściągnęli go po okresie przygotowawczym. Więc zamiast przepychać się z zawodnikiem może trzeba uderzyć do tych co w klubie podejmowali decyzję o ściągnięciu chłopaka? Jeżeli był brany na uzupełnienie składu to chyba lepiej dawać grać chłopakom z rezerw. Np. Włodarczykowi.

odpowiedz
filand - 15.04.2021 / 02:34, *.t-mobile.pl

Rusin =Remy 2????

odpowiedz
jano s. - 14.04.2021 / 15:26, *.93.147

Nie gra a już fochy stroi.
A jak uda mu się coś strzelić to nic tylko się bać. Brak pokory = brak szacunku u kibiców.

odpowiedz
Dziekuje. - 14.04.2021 / 11:51, *.mm.pl

Powinien zostać wywalony z Legii.

odpowiedz
Zgred - 14.04.2021 / 09:49, *.02.net

Na fife 21 jest nawet nawet :)

odpowiedz
Zdzicho - 14.04.2021 / 07:18, *.tpnet.pl

Jednak kucharski to jest spec od transferow. Wszystko trafia

odpowiedz
Marcel - 14.04.2021 / 02:16, *.t-mobile.pl

Wzięli do Legii gościa, który prawie w ogóle nie grał i nie nadaje się do naszej drużyny, a teraz wielkie zdziwienie jednej i drugiej strony. Teraz będą przez pół roku zastanawiać się, co dalej, a skończy się jak z Obradoviciem. Kolejny niewypał i transferowa porażka.

odpowiedz
jo - 13.04.2021 / 21:28, *.centertel.pl

Z narracji wynika, że negocjacje będą dotyczyć tego kto mu ma kupić bilet do Kijowa...

odpowiedz
Komentator - 13.04.2021 / 21:19, *.vectranet.pl

Do widzenia Nazarij!!!!

odpowiedz
bep - 13.04.2021 / 20:40, *.chello.pl

Brat tego całego Rusyna na uberze w Warszawie jeździ

odpowiedz
Krzeszczu - 13.04.2021 / 20:12, *.bredband2.com

Tu nie ma co rozmawiac, tu trzeba dzwonic!!! :-))

odpowiedz
qna - 13.04.2021 / 20:06, *.t-mobile.pl

wyrzucić go z hukiem, nie potrzebujemy takich placków u nas

odpowiedz
Arek - 13.04.2021 / 19:31, *.tpnet.pl

Piłkarzykowi się coś chyba w główce popier...ło. Przyszedł tu i jego zasranym obowiązkiem jest słuchać trenera. Zresztą, jak wszedł z Piastem gówno pokazał. Jego braciszek, następny. Taka rodzinka z przerośniętym ego. A jak coś nie pasi, won na Ukrainę. Tam pewnie Lucescu z otwartymi ramionami już na niego czeka i oczywiście z miejscem w pierwszym składzie.

odpowiedz
Pablo - 13.04.2021 / 18:24, *.chello.pl

Będziemy rozmawiać z Dynamem

Czyli będziemy się przed nimi tłumaczyc dlaczego nie gra?

odpowiedz
Pawe(L) - 13.04.2021 / 17:54, *.plus.pl

Jedyne z kim trzeba porozmawiać to mioduskim żeby wreszcie normalnego dyrektora sportowego zatrudnił a nie takiego co jakieś wynalazki nieumiejące grać w piłkę sprowadza , a temu Rusynowi to kopa w dupę i niech spie...ala bo to jest Legia a nie koncert życzeń że jakiś pseudo piłkarz będzie się stawiał że nie gra od decyzji w takich sprawach jest trener .

odpowiedz
Simon - 13.04.2021 / 17:33, *.orange.pl

Juz dawno to pisalem ze on mlodym szansy nie da , widac to po zmianach w meczach ( brakiem ich) .

odpowiedz
reklama kaszlu - 13.04.2021 / 19:08, *.t-mobile.pl

@Simon: Młodzi będą grać, jak na kilka kolejek przed końcem sezonu będziemy mieć taką przewagę punktową, że nikt nam nie odbierze Mistrzostwa. Wtedy młodzież będzie się wykazywać, a stare pryki pójdą na wcześniejszy urlop, odpocząć przed potyczkami europejskimi.

odpowiedz
Kibic z instagrama - 14.04.2021 / 08:26, *.plus.pl

@reklama kaszlu: ta zagrają młodzi na koniec sezonu chyba cierzniak astiz Valencia i cholewiak znając CM

odpowiedz
bronek49 - 13.04.2021 / 17:23, *.chello.pl

przy tobie Michniewicz żaden młody pilkarz nie osięgnie sukcesu bo boisz się ich wpuszczać a astawiasz na takie mizeroty jak Lopez czy Gwilia ,wszyscy ci młodzi którzy rokują jakieś nadzieje muszą odejśc z Legii żeby coś osiągnąć , chyba że Moduski wreszcie się obudzi i wymusi na tym tchórzliwym trenerze ogrywanie młodych

odpowiedz
Jaaa - 13.04.2021 / 15:19, *.centertel.pl

Won z tym dziadem, ogrywac wlodara i warchoła przede wszystkim !

odpowiedz
Wolfik - 13.04.2021 / 15:39, *.mm.pl

@Jaaa: Na stoperze?

odpowiedz
(L)egia - 13.04.2021 / 14:28, *.virginm.net

Kopa w dupe i papa.

odpowiedz
Pacz - 13.04.2021 / 12:52, *.t-mobile.pl

Szabanov od razu po transferze znalazł się w wyjściowej jedenastce, więc pewnie ten Rusyn myślał, że z nim będzie podobnie.

odpowiedz
Kibic z instagrama - 13.04.2021 / 12:19, *.plus.pl

Może dynamo go wezmie z powrotem a nam kolejny szrot w zamian dadzą:)

odpowiedz
Legionista - 13.04.2021 / 12:06, *.plus.pl

Porozmawiać to możesz z kucharskim żeby szrotu nie sprowadzał a nie gadać z dynamem i naprawiać błędy działu sportowego. Tak to jest jak się bierze takich grajków co inni chcą się pozbyć jak rusyn i Valencia a potem płacz ze się nie nadają albo focha strzelają tak jak wszolek co jak przychodził to mu pasowało a teraz już trochę markę odzyskuje to się stawiać zaczyna

odpowiedz
Rytm - 13.04.2021 / 12:01, *.centertel.pl

Michniewicz tu ma rację, ale ten sam Michniewicz już nie raz paplał językiem na prawo i lewo, a powinien pewne sprawy przemilczeć.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 13.04.2021 / 12:01, *.centertel.pl

Będziemy rozmawiać z Dynamem, bo z Rusynem nie ma rozmowy.

odpowiedz
Kibic z instagrama - 13.04.2021 / 12:07, *.plus.pl

@vadisodjidjiaofoe: już kucharski w zimę pogadal dlatego rusyn u nas jest

odpowiedz
:) - 13.04.2021 / 12:17, *.plus.pl

@Kibic z instagrama: wysłać rusyna z powrotem i Kucharskiego w gratisie

odpowiedz
Wolfik - 13.04.2021 / 13:32, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: Jak dla mnie sytuacja jest klarowna - wypożyczenie skrócić a zawodnika odesłać z powrotem. I tak nie będzie z niego pożytku a za chwile gotowy do gry będzie Jaxshiboyev.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 13.04.2021 / 18:54, *.petrotel.pl

@Wolfik: Tylko czy możemy skrócić? Gdybyśmy mogli, to nie byłoby o czym rozmawiać z Dynamem. Więc musimy negocjować zapewne.

odpowiedz
:) - 13.04.2021 / 12:01, *.plus.pl

Pożegnać jego wszolka i Valencie.

odpowiedz
Dm - 13.04.2021 / 11:56, *.plus.pl

Wysłać go z powrotem niech się dynamo martwi co dalej z nim.

odpowiedz
Pogoniarz - 13.04.2021 / 11:30, *.plus.pl

Typowy transfer Legii w zimowym okienku...

odpowiedz
Warszawiak - 13.04.2021 / 11:20, *.centertel.pl

I taki zawodnik z pewnością zostawi dla Legii całe serducho na boisku... Zdecydowanie ukraiński towar nabyty zimą trzeba na reklamacji oddać.

odpowiedz
Juri - 13.04.2021 / 11:19, *.centertel.pl

Brawo Czesiu. Inteligentny trener.
Legia Mistrz!

odpowiedz
Kibic z instagrama - 13.04.2021 / 11:59, *.plus.pl

@Juri: Kibic Lecha trenerem Legii rzeczywiście inteligentny

odpowiedz
tomiacab - 13.04.2021 / 12:55, *.centertel.pl

@Kibic z instagrama: a co ma jedno do drugiego pseudointeligencie? Wolę po stokroć Michniewicza, który ma w sercu lecha, niż pseudolegionistę vukovicia, który tak miał w sercu Legię, ze przyzwalał na kopanie koszulki klubowej i przy każdej krytyce drużyny ze strony trybun on pouczał kibiców kim jest prawdziwy Legionista. Parafrazując: "ten co szarga barwy jest prawdziwym legionistą, a ten co krytykuje to z poziomu trybun - nie jest. " Tak samo jak tłumaczył kibicom że kulenović to dobry zawodnik i było tego naprawdę sporo. Zamiast uczyćpiłkarzy gry, to uczył wszystkich dookoła, jak powinni spostrzegać rzeczywistość.

odpowiedz
Kibic z instagrama - 14.04.2021 / 08:35, *.plus.pl

@tomiacab: już wolałem Vukovicia bo przynajmniej grali do przodu chociaż na jesieni np 7:0 z Wisłą czy 5:1 górnikiem albo na wiosnę z arka a gdyby nie covid to byłoby ok tylko po tej przerwie się zje...ło wszystko. Za czeska strzela parę goli i już się tak nie koncentruja i tracą bramki pozniej a i w niektórych meczach męczą jak Śląsk górnik czy teraz Amica. Vukovic też chociaż stawiał na młodych jak karbownik rosołek czasem praszelik a u Czesia???? Skbicki i miszta parę razy zagrali. Lepiej pozwalać kopać koszulki co zdarzyło się przypadkiem kante czy wyzywać klub z trybun parę lat wcześniej jako trener Lecha???

odpowiedz
L - 13.04.2021 / 10:34, *.tpnet.pl

Won! Tu jest Legia tu się zapie...ala w pocie czoła!!!

odpowiedz
Kermit - 13.04.2021 / 10:30, *.play-internet.pl

Bilet na Ukrainę i papa

odpowiedz
WETERAN - 13.04.2021 / 10:12, *.chello.pl

Smarkacz i leń - wynocha.

odpowiedz
eN - 13.04.2021 / 10:12, *.as9105.com

Nie mam instagrama i Facebooka może ktoś napisać co tam za żale jego brat zamieścił?

odpowiedz
Samson - 13.04.2021 / 10:26, *.hawetelekom.pl

@eN: w skrócie brat jojczył, że Legia się starała się o Rusyna ze dwa lata, a jak się udało to Rusyn nie gra. Plus jakieś przebąkiwania jaki to Rusyn nie był "predator" w swoich poprzednich ekipach. Jak to mocna jest liga ukraińska w której Rusyn się sprawdził, a liga polska jest słaba i robią mu problemy. Ot takie pieprzenie za wielką obrazę Rusynowskiego majestatu, że brata do 3 ligi zesłali, aby się ogrywał

odpowiedz
Sok - 13.04.2021 / 10:29, *.chello.pl

@eN: coś że trener nie jest lubiany przez nikogo w klubie i że koledzy z klubu stoją po jego stronie.

odpowiedz
Tomek prg - 13.04.2021 / 15:19, *.centertel.pl

@eN: no i jego brat wspomnial ze nasz trener to debil

odpowiedz
Leo - 13.04.2021 / 10:11, *.t-mobile.pl

Bardzo dobrze trenerze !!! Trzymać ich na smyczy a głównie tych rozkapryszonych i sfochowanych

odpowiedz