Łukasz Gutkowski (z prawej) i Daniel Ławrynowicz (z lewej)
REKLAMA

Pięciobój

Wyniki legionistów w III edycji PŚ

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Sofii zakończyła się trzecia tegoroczna edycja zawodów Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym, w której brało udział troje legionistów. Daniel Ławrynowicz, tak jak w poprzednich zawodach w stolicy Bułgarii, nie zakwalifikował się do finału, ale tym razem zabrakło mu wyjątkowo niewiele - dzięki świetnemu biegowi ze strzelaniem zajął miejsce 11. w grupie C, a do finału PŚ zabrakło mu jedynie 9 sekund. Z kolei Łukasz Gutkowski, który do finałowej 36-tki wszedł z miejsca 6. w swojej grupie kwalifikacyjnej, ostatecznie ukończył zawody na miejscu 17.

Gutkowski w pływaniu uzyskał czas 2:08,75 min., co dało mu 293 punkty do klasyfikacji, który w szermierce zaliczył 15 zwycięskich pojedynków, zdobywając 192 pkt. Dzięki bardzo dobremu wynikowi w jeździectwie - 298/300 punktów (jedyne stracone przez przekroczenie normy czasu), legionista przystępował do biegu ze strzelaniem z pozycji 22. Gutkowski na strzelnicy popełnił tylko trzy błędy, co sprawiło, że na był najskuteczniejszym strzelcem zawodów, a dobry wynik w biegu, pomimo bardzo trudnych, błotnistych warunków, sprawił, że legionista zakończył trzecią edycję PŚ na miejscu 17.

Oktawia Nowacka po bardzo dobrym występie w pierwszych dwóch konkurencjach (9. wynik w pływaniu z czasem 2:17,73 min. i 18 zwycięskich trafień w szermierce), plasowała się na 10. miejscu z szansami na wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej. Niestety po jeździe konnej, gdzie zaliczyła pięć zrzutek, nasza zawodniczka spadła do trzeciej dziesiątki - na miejsce 22. i ostatecznie zawody w Sofii zakończyła na pozycji 29.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.