fot. Woytek / Legionisci.com

Mioduski o premiach, kibicach, kontraktach i transferach

Woytek

- Premie za mistrzostwo mamy od wielu latu ustalone i są one bardzo wysokie. Czy będzie to problemem finansowym dla klubu? No tak, ale premia jest premią. Jak chłopaki wygrają mistrzostwo, to im się należy - mówi prezes Legii Dariusz Mioduski na cztery kolejki przed końcem sezonu.

- Przez pandemię budżet Legii skurczył się o 30 procent, a koszty tak bardzo się nie zmalały. Musimy sobie z tym radzić, bo do Warszawy nie zawita raczej dobry wujek z workiem pieniędzy. Jest nadzieja, że od lipca będziemy wracać do meczów z publicznością, na razie 25% pojemności stadionu. Pracujemy mocno nad tym, aby kibice wrócili przynajmniej na ostatni mecz sezonu, wcześniej raczej nie ma szans - dodaje Mioduski.

Rozmowy kontraktowe

- Rozmawiamy z zawodnikami i zobaczymy, jak to się potoczy. Jest kilku kluczowych zawodników, którzy dają wartość tej drużynie. Chcemy, żeby u nas zostali, ale z drugiej strony mamy swoje realia i ograniczenia. Musi się to spotkać z ich wymaganiami, a muszę przyznać, że ich wymagania mocno przekroczyły moje oczekiwania. Artur Boruc jest oczywiście jedną z tych osób, z którymi rozmawiamy. Mamy bardzo dobrą relację i bardzo cenimy to, kim jest dla Legii na boisku i poza nim. Zrobimy wszystko, by został, ale na końcu to jego decyzja, czy będzie w stanie się dostosować do naszych ograniczeń.

Transfery, ale za co?

- Pracujemy ze sobą bardzo blisko na co dzień. Radek Kucharski z trenerem Michniewiczem codziennie wymieniają poglądy i spostrzeżenia. Cały czas próbujemy skonstruować drużynę na najbliższy sezon tak, byśmy mogli osiągnąć założone cele. Wiemy czego potrzebujemy. A czy będą pieniądze? Dziś rynek jest taki, że nie trzeba robić tylko gotówkowe transfery. Na pewno naszym celem jest nie uzupełnienie składu, a jego wzmocnienie. Interesują nas tacy zawodnicy, którzy mają wejść do pierwszej jedenastki albo przynajmniej być w tej głównej grupie. Uważam, że młodzieżowiec nie jest problemem. Mamy Czarka Misztę, Kacpra Skibickiego, Jakuba Kisiela, Szymona Włodarczyka i wypożyczonego Macieja Rosołka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (84)

+dodaj komentarz
Hugon - 24.04.2021 / 23:11, *.vectranet.pl

Panie Mioduski niech się pan nie zastanawia i takich zawodników jak Boruc Lewczuk Jędzejczyk czyli dziadków eywali na zbity pysk .W miejsce Boruca gdyby grał Miszta to może dzisiaj zgarnął by pan miliony ,a tego dziadka pan nie sprzeda.Mało tego to jest największy hamulcowy LEGII.Dodam że w miejsce Boruca postawi się Michniewicz i będzie identyczny efekt,i zajmie tyle samo miejsca w bramce co Boruc.I może nie będzie przyspawany do linii.

odpowiedz
bronek49 - 24.04.2021 / 17:56, *.chello.pl

jeżeli Boruc chce większego kontraktu to jestem zaskoczony on uważa się za Legioniste a jeszcze chce wyciągnąć kase od tego klubu któremu zawdzięcza duzą kariere i zarobienie dużej kasy jezeli tak to trzeba mu podziękować jest młody Miszta niech on już gra ,to samo dotyczy Wszołka jest bardzo chimeryczny dobre spotkania przeplata słabymi o Gwili to szkoda mówic nie przedłużać w ogole z nim kontraktu do widzenia ,to samo Cholewiak,Cierżniak ,Astiz czy Lewczuk tym panom dziękujemy

odpowiedz
MK - 05.05.2021 / 13:53, *.187.2

@bronek49: a może rozchodzi się o to, aby mu ten kontrakt jeszcze zmniejszyć? I być może na to się zgodzi - nie wiemy tego jeszcze. Więc proszę bez osądów, bo jest na to za wcześnie

odpowiedz
kibic - 07.05.2021 / 15:11, *.chello.pl

@bronek49:
Widać że nic nie wiesz o kontraktach to
nie pisz bzdur bo żygać się od takich znawców piłki

odpowiedz
tekken (L) - 24.04.2021 / 13:43, *.chello.pl

Proponuje zrobić Superlige Wschodnią: 2 drużyny z Polski, 2 z Rosji, 2 Serbia, 2 Chorwacja, 2 Czechy, 2 Słowacja, 2 Ukraina, 2 Litwa, 2 Białoruś, 2 Rumunia, 2 Bułgaria, 2 Węgry. Opcjonalnie 2 Grecja, 2 Turcja, 2 Kazachstan.

Chodzi o to, aby zgarniać dużą kasę powiedzmy 1/4 tego, co planowała ta superliga, która miał powstać i z skupywac najlepszych piłkarzy.
Wywalczyć , aby 8 pierwszych miejsc w tej superlidze dawało od razu miejsca w LM.
Kluby grające w Superlidze Wschodniej nie grałyby w rodzimej lidze. Każdy zespół z Superligi grałby co sezon trójmecz z najlepszymi klubami z rodzimej ligi i to decydowałoby, kto będzie grał w następnym sezonie w Superlidze Wschodniej. Czyli 1 z 2 i 2 z 1.
Nie wykluczałoby to nikogo i nie psuło tradycyjnych rozgrywek. Wszystko przy akceptacji UEFA i FIFA.

odpowiedz
Zlb - 24.04.2021 / 09:05, *.play-internet.pl

Koncz pan,wstydu oszczędź!!!

odpowiedz
123 - 24.04.2021 / 08:02, *.150.124

Ile można słuchać tego samego pied....?
Z Krzywustym Mateuszem może iść w konkury.

odpowiedz
ZS 1906 - 23.04.2021 / 13:09, *.play-internet.pl

Mioduski idealnie nadawał by się do polityki, kłamie tak pięknie, że aż się chce mu w to wszystko uwierzyć. Tylko on sam chyba sobie już nie wierzy, chociaż doskonale wie co ma powiedzieć i koło się zamyka. Marazm będzie trwał. Grube 7 lat już dawno się skończyło, wraz z odejściem Boguskiego.

odpowiedz
FWK - 23.04.2021 / 12:04, *.play-internet.pl

@Renzo&Gepetto
Kto w takim razie za Kucharskiego??? Może z Poznania Rzase weźmiemy? Na krajowym podwórku Kucharski sobie radzi a na kogoś z zagranicy nas nie stać tu potrzeba hajsu na transfery. A skąpy Pudel chce mało włożyć dużo wyjąć dlatego kupujemy małolata z Uzbekistanu i modlimy się żeby wyrósł na Maradone a Muci stał się Messim Amen.

odpowiedz
dejne3 - 24.04.2021 / 02:15, *.plus.pl

@FWK: Już tub był jeden z ekipy kartfli Trzeciak ,temu Panu dziękujemy

odpowiedz
MarekPiastów - 24.04.2021 / 16:57, *.chello.pl

@FWK: Płatka chwalą...

odpowiedz
Adam - 23.04.2021 / 11:56, *.chello.pl

Trudny czas dla wszystkich, ale wierzę w to , że wszystko dobrze się skończy i dobrze się ułoży, dużo zdrowia dla wszystkich

odpowiedz
Do Redakcji - 23.04.2021 / 11:18, *.netcom.no

Świetne jest to zdjęcie hehe

odpowiedz
Sebix85 - 23.04.2021 / 09:19, *.227.43

Wniosek od lat jest ten sam. Kasa zawsze byla ogranioczona, teraz jest jeszcze bardziej ogranioczona. Przychody spadly a strona kosztowa nadal wieksza. Mioduski ma ten problem ze chcialbym wielkiej Legii ale wielka Legia to wielkie pieniadze, pieniadze ktorych ten Pan nazwyczajniej w swiecie, nie ma. Zastanawia mnie dlaczego nie mozna znalezc sensownego partnera strategicznego ktory by dokapitalizowal Legie? Poki co jest Mioduski i niech dziala tak jak umie, jakos nie widac aby byl ktos chetny na odkupienie udzialów w Legii :(

odpowiedz
Wolfik - 23.04.2021 / 13:33, *.mm.pl

@Sebix85: Sponsor strategiczny nigdy nie jest i nie będzie "dobrym wujkiem". By wyłożył swoją gotówkę trzeba mu coś zaoferować. Co może mu zaoferować drużyna z 30 ligi europejskiej. Atrakcyjny poziom, grę w pucharach? Nikt na to nie pójdzie jeśli sami tego poziomu nie podniesiemy. A nie podniesiemy póki co. Koło się zamyka.

odpowiedz
speed - 23.04.2021 / 15:04, *.play-internet.pl

@Sebix85: Sensownego partnera strategicznego pewnie można znaleźć,ale jak zobaczą kto jest szefem tego całego interesu to im ochota na sponsoring przechodzi.

odpowiedz
waw - 23.04.2021 / 08:53, *.chello.pl

brak awansu LM LE , od 2016 nie gramy w zadnych europ rozgrywkach ? czy sie myle gramy gdzies ? czy te kapucyny tego nie widza ? tam jest kasa jaka jaka by nie byla ?

odpowiedz
Mrok - 23.04.2021 / 01:52, *.chello.pl

"...Na pewno naszym celem jest nie uzupełnienie składu, a jego wzmocnienie. Interesują nas tacy zawodnicy, którzy mają wejść do pierwszej jedenastki albo przynajmniej być w tej głównej grupie..."
Jedno mówi, drugie robi. Czy jemu się czasem sufit na głowę nie spadł? Jak to się ma do zimowych "transferów"?

odpowiedz
Szyszko - 22.04.2021 / 23:48, *.tpnet.pl

Także blablabla łapiemy w siatkę kulawych, promujemy Wieteskę, puchary to już były. A generalnie to kocham Legię i pozdrawiam mamę

odpowiedz
Renzo - 22.04.2021 / 21:58, *.2.10

Jak wywalą Kucharskiego, to będzie to największe wzmocnienie. Niech przyjdzie ktoś z kontaktami.

odpowiedz
Jasio - 22.04.2021 / 23:29, *.telkab.pl

@Renzo: Myślenie 6 latka.
Problemy w gospodarce? Wystarczy zrobić ustawę, że wszyscy są bogaci, tylko rząd tego nie che.

odpowiedz
Gepetto - 23.04.2021 / 01:07, *.chello.pl

@Renzo: zgadzam się, że wywalenie prezesa Kucharskiego będzie najlepsze dla klubu. Niech dalej ogląda lm i łe przed tv

odpowiedz
dino - 22.04.2021 / 21:24, *.vtelecom.pl

Mioduski zastanawia się czy Boruc będzie w stanie się dostosować do ich ograniczeń czyli jednemu z najlepszych piłkarzy w sezonie i legendzie chce obciąć zarobki

odpowiedz
olew - 22.04.2021 / 23:40, *.vectranet.pl

@dino: zasponsoruj Artura ! warto, dobrze broni !

odpowiedz
Warszawiak1234 - 22.04.2021 / 21:20, *.chello.pl

Kiedy czytam niektorych medrcow na forum to rece opadaja. Wez jeden z drugim, skoncz te szkoly co Mioduski, dojdz w biznesie, uczciwie, do tych pieniedzy. Zainwestuj w ukochany klub kilkadziesiat milionow. Splac potem dwoch sliskich cwaniaczkow, wybuduj najladniejsze centrum treningowe w Polsce. I dopiero sie wypowiadaj. Nie chce wam ublizac ale zastanowcie sie nad soba......

odpowiedz
Biała Siła - 22.04.2021 / 21:37, *.t-mobile.pl

@Warszawiak1234: w jednym się nie zgodzę ,o uczciwosc w biznesie ,

odpowiedz
Łukasz - 22.04.2021 / 21:41, *.vectranet.pl

@Warszawiak1234: Nic dodać, nic ująć.

odpowiedz
Leśny - 22.04.2021 / 22:27, *.217.204

@Warszawiak1234: Darek, no weź już przestań.

odpowiedz
eduardo - 23.04.2021 / 09:35, *.249.78

@Warszawiak1234: "dojdz w biznesie, uczciwie, do tych pieniedzy" - pierwsza część tego zdania wyklucza drugą

odpowiedz
Zu(L)us - 23.04.2021 / 21:03, *.centertel.pl

@Warszawiak1234:Super wpis.Kiedy te uczniaki pójdą do szkoły?

odpowiedz
Wstyd - 22.04.2021 / 21:08, *.t-mobile.pl

Kucharski już dawno powinien wylecieć... przecież z ostatniego okienka w jego wykonaniu nie gra nikt... tak wzmocnił zespół

odpowiedz
Ludzie - 22.04.2021 / 20:33, *.vectranet.pl

Przestańcie się podniecać.Legia Michniewicza nie zdobędzie Mistrzostwa Polski.Stres i nerwy ich zjedzą.Brakuje piłkarzy z eLką w sercu.Legia to biznes.Trzecie miejsce Pudła ucieszy bo każdy mniej zapłaci

odpowiedz
opoor - 22.04.2021 / 22:10, *.chello.pl

@Ludzie: rozbawiłeś mnie "ludziu" :)))

odpowiedz
M3 - 23.04.2021 / 07:54, *.jmdi.pl

@Ludzie: Wracaj na polonię chłopino. Nic tu po tobie. LMP21 !!!

odpowiedz
Czesław Miodulski - 22.04.2021 / 20:11, *.m247.com

Cztery zasadnicze cele na najbliższe okno transferowe:
1. pogonić nieudacznika Mioduskiego
2. pogonić nieudacznika Michniewicza
3. pogonić nieudacznika Kucharskiego
4. pogonić tercet Gruby-Kupon-Babol

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 20:28, *.mm.pl

@Czesław Miodulski: Czyli zaczynamy od nowa, jak Zawisza czy Raków???

odpowiedz
olew - 22.04.2021 / 20:29, *.vectranet.pl

@Czesław Miodulski: i na Zaleszczyki !
wesoło tutaj , nie dziwota, idziemy na Mistrza ! LEGIA to POTĘGA !

odpowiedz
teo - 23.04.2021 / 16:44, *.chello.pl

@Czesław Miodulski: cel piaty..pogonić ciebie matole

odpowiedz
Zu(L)us - 23.04.2021 / 21:18, *.centertel.pl

@Czesław Miodulski: zmień lekarza albo dilera

odpowiedz
Zbigniew - 22.04.2021 / 20:06, *.play-internet.pl

Czytam te wszystkie wpisy i bardzo się dziwię ile to uzdolnionych ludzi się marnuje . Sami znawcy pilki nożnej , co drugi lepszy od Michniewicza , co trzeci lepiej by zarządzał klubem niż D. Mioduski a skauci to darmozjady . Panowie trochę realniej patrzcie na swoje umiejętności i miejsce w którym jesteście a jesteście tylko kibicami tak samo jak ja .Mnie też nieraz krew zalewa widząc wiele niedoskonałości czy to na boisku czy w zarządzaniu .Też wydaje mi się że bym to lepiej zrobił . To wszystko z miłości do Kochanej Legii ,tak już mam od 1958 r gdy ojciec pierwszy raz zabrał mnie na Legię za co jestem mu bardzo wdzięczny . Pozdrawiam .

odpowiedz
LewLegia - 22.04.2021 / 19:45, *.net.pl

,,Musimy sobie z tym radzić, bo do Warszawy nie zawita raczej dobry wujek z workiem pieniędzy'' skąd my to znamy ,, Piniędzy nie ma i nie będzie''
To wyraź chęć sprzedaży naszego klubu i zobaczymy ! A nie wmawiasz nam ,że kasy nie ma. Nie masz kasy to pakuj manatki, a ktoś co je ma przyjdzie i szarpnie na poważnych zawodników i trenera z klasą, a nie słowika z szatni lecha.

odpowiedz
Alan - 22.04.2021 / 19:52, *.t-mobile.pl

@LewLegia:
Zobaczymy jak ten ' Słowik ' zdobędzie MP i zakwalifikuje się do Europy co będziesz mowil ? A może poprostu wtedy zmienisz nick i będziesz z innego pisał....
Ps. Tak tak przyjdzie ktos inny..... znając życie to i on zaraz Tobie i Tobie podobnym się nie spodoba ( ile razy juz to przerabialiśmy ) bo przecież zawsze musi się coś dziać i zawsze musi być wróg nawet jak go nie ma ... A na koniec proponuję zacząć myśleć bardziej samodzielnie a nie powtarzać utarte slogany z trybun.

odpowiedz
LewLegia - 22.04.2021 / 22:29, *.net.pl

@Alan: to nie słowik zdobędzie MP tylko zawodnicy nawet jak trenerem był by pijak z pod sklepu, bo Legia i reszta to przepaść w naszej lidze - tylko w naszej bo w Europie to my jesteśmy w przepaści. . piszę od lat na tym samym nicku i nie widzę powodu go zmieniać tak jak swojej opinii na temat tego pana z lecha,
Jak nazwać kogoś kto obrzuca obelgami Twój klub, a potem pcha się na ławkę, za kasę ? pomóż, podpowiedź. Ja nie zacznę myśleć jak sugerujesz bo ten etap przeszedłem lata temu , obecnie już wiem co się dzieję na Ł3.

odpowiedz
Alan - 23.04.2021 / 06:05, *.t-mobile.pl

@LewLegia:
Hamalainen ?
Rozumiem ze Ty jesteś człowiekiem co w życiu błędów nie popełnia? Gratuluje, a co do pucharów pełna zgoda tylko wiesz jak tak za nimi tyle kibiców tęskni to czemu tyle meczy w nich gramy przy pustych trybunach ? Może na ten temat się wypowiesz ?

odpowiedz
Jimmy L - 23.04.2021 / 08:29, *.d1-online.com

@Alan: Strasznie kombinujesz ale w wielu kwestiach to on ma rację. A ty znafco piłki nożnej po prostu to przyznaj.


odpowiedz
Ponury - 22.04.2021 / 19:45, *.ynet.pl

Najlepszy transfer to rozwiązanie umowy z Radek Kucharski, jak to możliwe, że na takim stanowisku w takim klubie jest osoba, która w ogole nie ma pojęcia o transferach bo równie dobrze możecie zatrudnić na to stanowisko panią co sprząta lub sprzedaje zapiekanki.

odpowiedz
chrisSiekierki - 22.04.2021 / 19:27, *.play-internet.pl

Żadne darmowe transfery nie wzmocnią drużyny co najwyżej utrzymamy ten sam poziom. A już zakupy pana Kucharskiego last minute to już jakaś kpina. Ale cóż jak się nie ma miedzi to i Salamon z próżnego nie naleje

odpowiedz
speed - 22.04.2021 / 19:25, *.play-internet.pl

"Cały czas próbujemy skonstruować drużynę na najbliższy sezon tak, byśmy mogli osiągnąć założone cele." Aktualnie ta misterna konstrukcja trwa 1337 dni.

odpowiedz
oLaf - 22.04.2021 / 19:21, *.vectranet.pl

to dobre: "a muszę przyznać, że ich wymagania mocno przekroczyły moje oczekiwania" ... a co to , może Vesovic po roku bez gry chce podwyżkę?????? Facet powinien się cieszyć że kalekę rok reanimowaliśmy a on pobierał grubą pensyjkę!!

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 19:27, *.mm.pl

@oLaf: Ale kontuzji nabawił się na boisku, nie na imprezie czy barze. A był wyróżniającym się zawodnikiem. Gdybyś dostał zawału w pracy i usłyszał słowa jakie wypowiadasz, chyba nie byłoby dla Ciebie miłe?

odpowiedz
Szelka - 22.04.2021 / 20:37, *.chello.pl

@oLaf: Twój wpis jest skandalicznie nieetyczny. Podejrzewam, że dopiero gdybyś znalazł się w podobnej sytuacji co Vesović, to byś zrozumiał jaką popełniłeś kibicowską gafę.
Jako obowiązkową lekturę poznawczą gorąco polecam wpis Kol. @Wolfika.

odpowiedz
oLaf - 23.04.2021 / 11:12, *.vectranet.pl

@Szelka: dobra, przesadziłem w formie trochę, przyznaję. Chodziłó mi o to , że gość który PRZEZ ROK nie grał po ciężkiej kontuzji (a pobierał super pensję więc Legia jest bardzo fair) teraz NIE WIADOMO kiedy zacznie ( i czy w ogóle) grać na poprzednim poziomie - byłóby miłó jakby zawodnik zrozumiał to że Legia mu płąciłą super pensję za niegranie przez rok i teraz jak będzie się kolejne pół roku odbudowywał (i dawał Legii może 40% a może 60% tego co wcześniej - bo tak to wygląda po ontuzjach dużych) to żeby trochę spuścił z tonu. Żeby i on był fair wobec Legii....

odpowiedz
Darek - 22.04.2021 / 19:12, *.t-ipconnect.de

Ciekawe czy nowe transfery będą gotowe do gry od rundy wiosennej czy jeszcze później?
Bo przecież musi być mityczne już pół roku aklimatyzacji.Teraz też sproadzili 4 piłkarzy a grał tylko Szabanow.Muci jakieś ogony a pozostałych dwóch poznaje szatnie.Aklimatyzuje się.
Dobra taka robota.Bierzesz pieniądze i w zamian za to poznajesz szatnie przez pierwsze pół roku.Nastepnie pałetasz się po rezerwach rok by po tym czasie klub wypłacił ci połowę pozostałego kontraktu by się gościa pozbyć.
1,5 milona złotych za takiego Valencie znowu wyrzucone w błoto.
Ciekawy ilu nowych piłkarzy sprowadzi klub po sezonie?A ilu z nich będzie grać?
Stawiam na 5 nowych w tym 1 do pierwszego składu.Dwóch na ogony i dwóch do rezerw.

odpowiedz
Yerro - 22.04.2021 / 18:54, *.246.2

wzmocnienie składu na puchary za darmo... powodzenia

odpowiedz
Pacz - 22.04.2021 / 18:53, *.t-mobile.pl

Czy jakiś redaktor może zadać Prezesowi pytanie o boiska treningowe pod stadionem Legii od strony Czerniakowskiej?
Czy ktoś w klubie monitoruje to co się dzieje z sądową eksmisją Sekcji Strzeleckiej?

odpowiedz
gazza - 22.04.2021 / 18:47, *.inetia.pl

Kiedy W końcu odbędzie się mecz z kibicami na trybunach bez maseczek ???
21 wiek a żyjemy jak w średniowieczu ...
Dlaczego zdrowy człowiek nie może pójśc na stadion na mecz ????????????

odpowiedz
Jasio - 22.04.2021 / 23:32, *.telkab.pl

@gazza: Naprawdę jesteś tak ograniczony? Żyjemy jak w średniowieczu? ehhh.

odpowiedz
olew - 22.04.2021 / 18:46, *.vectranet.pl

Szkoda , że Boruc taki drogi, bo dobry jest. Ale zawsze były i będą zmiany . Ja bym chciał więcej naszych młodziaków, ale prezio pod naciskiem większości kiboli znowu będzie szedł na mistrza... choć trzeba przyznać że w tym sezonie oprócz mistrza , ładnie gramy .

odpowiedz
Arek - 22.04.2021 / 18:38, *.tpnet.pl

Nie bardzo wiem, na jakim świecie żyje Mioduski. On się dziwi, że ktoś tam ma jakieś oczekiwania. No szok. A ja się dziwię, że jeszcze nie raczył stwierdzić, że w takim klubie to zawodnicy za darmo grać powinni. Ja nie wiem, jak to będzie, ale z jeo polityką na jakieś puchary ciężko liczyć. Przecież oni tam chyba tylko głaskają się po dupach i żadnych wniosków nie wyciągają. Czy tam głaszczą, nie ważne. Rok temu Vuko wyraźnie powiedział, czego oczekuje przed pucharami. No to dostał. Kapustkę, do odbudowy i gwiazdę Valencię. Do tego kontuzje, covid i w pucharach wyszło jak wyszło. Jakoś ciężko uwierzyć, że w tym roku coś się zmieni na lepsze w tej materii.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 19:06, *.mm.pl

@Arek: Spróbuję Koledze odpowiedzieć - jak większość prezesów w Polsce również Mioduski żyje w świecie wymyślonym przez siebie, gdzie wszystko kręci się wokoło niego i jego firmy. Kredo jest takie - tanio kupić (a najlepiej darmo pozyskać) , drogo sprzedać. To mentalność bazarowa z lat przemian systemowych która do dzisiaj ma się dobrze. Niestety, nie zanosi się w tej materii na żadne zmiany.

Niestety też, bez powaznych wzmocnień na kilku pozycjach nasz awans do rozgrywek CL (bo o innych nawet nie marzę) będzie graniczyć z cudem.

odpowiedz
Krzeszczu - 22.04.2021 / 19:14, *.bredband2.com

@Wolfik: Kolego, pamietasz jakie niespelna rok temu tu na tym forum bylo podniecenie? Valencja! Lopez! Kapustka! Gwarantuja Lige Mistrzow! Nie bylo tak?
Niedawno pojawila sie jakas nota w mediach ze jakis mlody pilkarz (nie pamietam nazwiska) z drugiej chyba ligi nagielskiej ma byc zbawieniem. Z drugiej ligi! Zbawieniem na puchary!
Teraz miodovicz pyeerdoli po raz ktory ze transfery za friko dadza nam puchary. Serio? Ci za friko ala edek kaleka, obsradovic czy jaksiemasz? A moze na serio zalaczy jakiegos editora i odmlodzi Yaya Banane, berbatova, drogbe, van der vaarta i moze nawet rio ferdinanda? Chcialem powiedziec ze ja pyeeerdole ale w jakich my zyjemy czasach. Ale powiem bardziej, ja pyeerdole, w jakiej my zyjemy rzeczywistosci...

odpowiedz
Peter Forsberg - 22.04.2021 / 19:33, *.t-mobile.pl

@Krzeszczu: A ty szwedzka siatkarko pewnie myślisz, że Mioduski na petrodolarach siedzi i ściągnie ci Neymara i Hazarda? Jakich ty sum oczekujesz za transfery do polskiej ligi pomijając już to, że o naszej lidze nie chce słyszeć nikt kto ma choć odrobinę talentu i ambicji? Takie są realia, na dzień dzisiejszy możemy tylko ściągać szrot za grosze lub za darmo albo młodych na chybił-trafił.

odpowiedz
Koju99 - 22.04.2021 / 19:39, *.22.28

@Rob: Dokładnie i niech nie wraca póki nie zacznie szanować klubu któremu rzekomo kibicuje. Już połowa forumowiczów ma dość tej szumowiny. To jest kibic Legii?

odpowiedz
zibin55 - 22.04.2021 / 19:51, *.play-internet.pl

@Krzeszczu:
Kluczowe jednak nie są tylko pieniądze: przypomnijmy sobie za jakie kwoty pozyskiwaliśmy : Dudę zdaje się ok300 tys euro, Nikolic chyba podobnie, Bereś nie pamiętam ale sądzę ,że kosmosu nie było. Prijovic nie kosztował więcej niż Slisz. Czyli skauting porządny a nie jak gramy z Dynamem to od nich grajka bierzemy itp.

odpowiedz
Arek - 22.04.2021 / 19:52, *.tpnet.pl

@Wolfik: po czteroletniej naszej nieobecności w pucharach, ja po prostu nie jestem w stanie pojąć, jak to dalej można tkwić we własnym syfie. Ja tam się nie znam na zarządzaniu, ale skoro w Warszawie nie chce się pojawić dobry wujek z workiem pieniędzy, to może pasowałoby przynajmniej spróbować poszukać jakiegoś inwestora. Skoro przy obecnym zarządzaniu nie jesteśmy w stanie się zakwalifikować do pucharów jakichkolwiek to może wypadałoby przestać się pchać do eca sreca i innych organizacji, tylko zająć się własnymi śmieciami. Bo przecież i tak z jego tam obecności nic dla nas dobrego nie wynika. No przynajmniej ja tego jakoś nie widzę. Ale liczę, że może Ty mnie oświecisz. Ja zawsze co roku się łudziłem, no bo to przecież Legia i w końcu musi się udać gdzieś się dostać. Jednak ta dzisiejsza wypowiedź szybko ustawia mnie do pionu i wiem, że łudzić się nie ma co. Kontraktów jak 2 lata temu nie było, tak dziś też nie ma. A przecież wtedy między innymi tym tłumaczyli brak mistrza wtedy. I tak można by wymieniać i wymieniać.

odpowiedz
rasputin - 22.04.2021 / 19:53, *.m247.ro

@Krzeszczu: miałeś zrobić wypad z tej strony dopóki nie nauczysz się manier. co tu jeszcze robisz? nie szanujesz braci po szalu, obrażasz więc wracaj do jaskini bucu.

odpowiedz
Krzeszczu - 22.04.2021 / 19:55, *.bredband2.com

@zibin55: I o to wlasnie chodzi. O tym wlasnie od lat powtarzam. Ale rownie dobrze moglbym rzucac pilka tenisowa w budce telefonicznej... Tzn tak dlugo jak sa w klubie wielcy znawcy pokroju Kucharskiego-Dyzmy.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 20:03, *.mm.pl

@Arek: Kolego, nie wiem. Naprawdę. Każdy rozsądny człowiek szuka innych rozwiązań jeśli widzi, że plan A nie wypala. Mioduskiemu można zarzucić dużo, ale nie brak inteligencji. Czemu więc ciągle słyszymy to samo....

Ja zrozumiałbym gdyby prezes i właściciel Legii powiedział: przez trudny okres pandemii i straty części wpływów stawiamy na swoich młodych i penetrację rynków ościennych pod kątem talentów na miarę Dudy. W przedziale dwóch- trzech lat nie liczcie na dużo. Uda się to fajnie, ale koncentrujemy się na przeformatowaniu zespołu. Ale takich deklaracji nie ma, są "ambitne" plany które mają wypalić za darmo. To się nie uda.

odpowiedz
speed - 22.04.2021 / 20:09, *.play-internet.pl

@Wolfik: "Mioduskiemu można zarzucić dużo, ale nie brak inteligencji". No nie wiem?

odpowiedz
Macca - 22.04.2021 / 18:23, *.com.pl

Czytając między wierszami: Borucowi zaproponowaliśmy znaczącą obniżkę - zobaczymy czy się skusi (przypis: nie, będzie wolał przeprowadzkę do LA), Wszołka nie wpuszczamy za dużo na boisko, żeby sobie za dużo nie myślał i zaproponowaliśmy mu niższy kontrakt, a tu mimo powyższego ma znacznie lepsze oferty z lepszych lig (więc odejdzie), na Gwilii też chcemy oszczędzić (więc pewno odejdzie), za Veso nie będziemy płakać - mamy przecież Josipa. A jak przyjdą fajne oferty gotówkowe, to Josipa, Luquinasa, Kapustkę i Pekharta puścimy.

odpowiedz
Dariusz Dziekanowski - 22.04.2021 / 18:43, *.t-mobile.pl

@Macca: Boruc już jest za stary i mało sprawny by dalej bronił, chyba, że nie mamy większych ambicji. Ze względu na szacunek za to, że jest Legionistą powinien w klubie zostać. Mógłby dostać np. stanowisko sprzedawcy hot-dogów na stadionie. Chce dużych pieniędzy? Ok, niech to będzie uzależnione od tego ile sprzeda, a co zostanie to może zjeść. Na utrzymywanie leniwego darmozjada nas nie stać, a jeśli marzymy o sukcesach w pucharach to powinniśmy ściągnąć kogoś młodego i utalentowanego.

odpowiedz
Obcy - 22.04.2021 / 19:19, *.t-mobile.pl

@Dariusz Dziekanowski: Pajacyku szkoda ci,że Borucowi się w życiu powiodło? Sam jesteś zakompleksiony typem wiecznie z siebie nie zadowolonym.

odpowiedz
White - 22.04.2021 / 19:21, *.22.28

@Macca: Też uważam, że Boruc powinien już odejść z Legii. Niektórym się chyba wydaje, że jak jest ikoną klubu to powinien grać do 40-tki jak Totti w Romie obniżając poziom. Nikt nie jest ważniejszy ponad klub.

odpowiedz
Sie Nie czepiam - 22.04.2021 / 21:17, *.centertel.pl

@White: do 40 nie pogra, bo już ma 41 :) pozdro dla dociekliwych i to nie było czepialstwo :)

odpowiedz
Macca - 22.04.2021 / 23:57, *.com.pl

@White: sądzę, że jeśli czuje się na siłach, powinien jeszcze sezon pograć, pożegnać się grając z pucharami. Zgadzam się, że nikt nie jest ponad klub, ale poziomu nie zaniża.

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 22.04.2021 / 17:26, *.plus.pl

Ta pandemia to dobra wymówka może i kryzys finansowy jest bo nie ma wpływów z biletów i dni meczowych ale przede wszystkim marnujesz kupę kasy na szrot z zagranicy od kilku lat. Przelicz kasę jaka poszła na transfery i pensje wielu drewniaków i ,,trenerów" co zatrudniałeś a i brak pucharów też swoje zrobił.

odpowiedz
Fan Mioduskiego - 22.04.2021 / 17:18, *.plus.pl

Czyli kolejne darmowe transfery ale w tym akurat jesteśmy w miarę dobrzy najlepszy przykład to mladenovic a i Lopez może się rozkręci jeszcze na koniec sezonu.

odpowiedz
Krzeszczu - 22.04.2021 / 17:35, *.bredband2.com

@Fan Mioduskiego : rusin, jaszczur, jaksieboisz, munci, sralencja, obsradovic, medeiros, kaleka edek, mauricio, iloski, hildeberto (gruba berta), necid i tak dalej...
Zaiste, w transferach za friko jestesmy mistrzami Galaktyki...

odpowiedz
singspiel - 22.04.2021 / 17:59, *.atman.pl

@Krzeszczu: faktem jest, że darmowe, albo bardzo tanie transfery zwykle wypalały w Legii: choćby Vadis, czy Nikolic

odpowiedz
kibic Warszawskiej Legii (L) 1916 - 22.04.2021 / 18:03, *.138.178

@Krzeszczu: tyle że necid był za hajs,Valencia + medeiros również,jasurbek jest raptem 3 msc razem z mucim , jeszcze będziesz im dziekowal ;)

odpowiedz
Krzeszczu - 22.04.2021 / 18:13, *.bredband2.com

@kibic Warszawskiej Legii (L) 1916: bede im dziekowal. tego samego dnia w ktorym spakuja manatki i wsadza swoje dööpska w PKS. szrot jakich malo. A pyeerdolenie ze sa "raptem 3 miesiace", to ile maja byc? W kazdym innym powaznym klubie przychodza pilkarze i niemal z buta graja, tylko u nas wieczne wymowki i alibi ze czas, ze to, ze tamto. pyeerdolenie o szopenie.

odpowiedz
Wolfik - 22.04.2021 / 19:08, *.mm.pl

@Krzeszczu: Niestety cały czas to samo. Dlatego trudno mówić o jakichkolwiek planach pucharowych....

odpowiedz
:) - 22.04.2021 / 17:15, *.plus.pl

Niektórzy wymagania mają za wysokie a niewiele grają albo wcale lub słabo a zarabiać chcą jakby byli gwiazdami.

odpowiedz
Majkelek - 22.04.2021 / 17:10, *.centertel.pl

Wymienia takich zawodników, jak Kisiel, Skibicki czy Włodarczyk a na wypożyczeniu w Pogoni Grodzisk Mazowiecki jest Mateusz Lisowski, który nakrywa czapką tych trzech razem wziętych, wystarczy opinia trenera Chrobaka :)

odpowiedz