Filip Mladenović w starciu z byłym zespołem - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Ostatnia prosta

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielę Legia zagra z Lechią Gdańsk w meczu 27. kolejki Ekstraklasy. Mistrzowie Polski są na prostej drodze do obrony tytułu, a ewentualna wygrana na zakończenie tygodnia jeszcze mocniej zbliży ich do końcowego triumfu. Cytując więc hasło oprawy z 2014 roku to już... "Ostatnia prosta na drodze do mistrzostwa".

LECHIA GDAŃSK - LEGIA WARSZAWA
1 4.75 X 3.72 2 1.85

Przełamanie

Przed kilkoma dniami Legia przerwała krótką serię dwóch bezbramkowych remisów z rzędu, pokonując w Gliwicach Piasta. Gospodarze tamtego meczu ostatnimi czasy na własnym boisku prezentowali się bardzo dobrze, dlatego trzy punkty zdobyte przez "Wojskowych" zasługują na szczególne uznanie. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do wcześniejszych spotkań z Piastem, gracze Waldemara Fornalika nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Legioniści przewyższyli ich w każdym piłkarskim aspekcie i pomimo tego, że również nie ustrzeli się błędów i nieskuteczności, to jednak w pełni zasłużyli na zdobycie kompletu punktów. Swojego dnia po raz trzeci nie miał Tomas Pekhart, który zmarnował przynajmniej dwie dobre szanse na zdobycie bramki, ale na szczęście udanie zastąpił go jego niedawny zmiennik - Rafel Lopes. Portugalczyk zagrał tym razem obok czeskiego napastnika i jak się okazało eksperyment z takim ustawieniem wyjściowej jedenastki zdał egzamin. Piast mógł być nieco zaskoczony zmienioną koncepcją gry Legii. Sztab szkoleniowy zasadnie postanowił coś zmienić, gdy dotychczasowe schematy gry zaczęły zawodzić.

Stan kadry

W meczu z Piastem w linii obrony znalazło się miejsce dla Mateusza Hołowni, który zagrał z na lewej stronie obrony. Obrońca zastąpił kontuzjowanego Artema Szabanowa i wywiązał się ze swojego zadania niemal bezbłędnie. Ukrainiec do końca sezonu już nie zagra, mimo to trener ma pewien komfort w kwestii wyboru gracza na tę pozycję. Wydaje się, że w Gdańsku od pierwszej minuty ponownie zagra "Hołek".

- Rozmawialiśmy z doktorem - prawie wszyscy zawodnicy są do naszej dyspozycji. Jest kilka drobnych urazów - zmęczenie intensywnością w ostatnim czasie, a poza tym normalne stłuczenia i mikrourazy po meczach. Ostatnie dwa spotkania były twarde - mocno poobijany byli Luquinhas i Kapustka - powiedział Przemysław Małecki na przedmeczowej konferencji prasowej.

Co prawda na piątkowych zajęciach zabrakło Kacpra Kostorza i Igora Lewczuka, lecz mają oni szansę znaleźć się w kadrze na niedzielne spotkanie. Podobnie sprawa ma się z Jasurem Yaxshiboyevem. Uzbek niestety odczuwa skutki trwającego ramadanu i nie jest gotowy by spędzić na boisku zbyt wiele minut.

Przewidywany skład: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović, Slisz, Andre Martins, Mladenović - Kapustka, Pehkart, Luquinhas

Lechia

Przed niedzielnym meczem Lechia zajmuje szóste miejsce w tabeli ze stratą aż 11 punktów do Rakowa Częstochowa, który plasuje się na trzeciej lokacie. Walka o TOP3 jest w zasadzie nierealna, ale bitwa o czwarte miejsce z Piastem, Zagłębiem i Śląskiem będzie trwała do końca sezonu. Z tym pierwszym klubem gdańszczanie przed tygodniem podzielili się punktami, zdobywając kluczowe bramki w 87. i 95. minucie gry. Pomimo udanego powrotu kilka dni potem nie udało im się już sprostać Lechowi Poznań, z którym przegrali na wyjeździe aż 0-3. Ogółem seria niewygranych meczów przez gdański zespół zatrzymała się aktualnie na trzech. Poza wspomnianą stratą punktów z Piastem i Lechem, Lechia dodatkowo zremisowała jeszcze 10 kwietnia ze Śląskiem Wrocław.

W tym sezonie Legia zagrała z Lechią w grudniu 2020 roku. Wówczas pokonała u siebie gości z Gdańska po bramkach Pekharta oraz Lopesa. Wtedy jeszcze nie mogliśmy liczyć na ich jednoczesne przebywanie na boisku, ale po ostatnim spotkaniu z Piastem wiemy już, że taka konfiguracja jest możliwa.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Lechią rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na TVP Sport, Canal+ Sport 3, Canal+ 4K Ultra HD, Canal+ Premium, a także na stronie sport.tvp.pl. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Wolfik - 25.04.2021 / 17:01, *.mm.pl

Po porażce Pogoni mamy szeroką i jasną drogę do obrony mistrzostwa.

odpowiedz
Wolfik - 25.04.2021 / 16:44, *.mm.pl

Jeszcze dziesieć minut meczu w Mielcu i zyskamy olbrzymią przewagę psychiczną.

odpowiedz
Bajadera - 25.04.2021 / 15:12, *.251.236

Lechia Gdańsk qrwa szajs! I wszyscy razem!

odpowiedz
1:0 - 25.04.2021 / 13:08, *.play-internet.pl

Kur.a tu ma być 0:3 bo na tych patafianów obstawiłem w hadi 1:0.

odpowiedz
Dyzio - 25.04.2021 / 11:29, *.com.pl

Kupcie swierszczoka za 1 mln euro ludogorca warto panie miodoluski taki napastnik by sie przydałlegii na puchary

odpowiedz
Zdzicho - 25.04.2021 / 15:34, *.centertel.pl

@Dyzio: kupili albanczyka za polowe, ktory jest 3 razy gorszy, a moze i cztery
Swierszczok to najlepszy napastnik w tej lidze

odpowiedz
Lechista - 25.04.2021 / 11:15, *.plus.pl

Tym razem wygra Lechia po golu Flavio. Potem.... lejcie każdego po 3:0. Powodzenia !

odpowiedz
Pawełek - 25.04.2021 / 11:38, *.vectranet.pl

@Lechista: Też trzymam kciuki abyście zajęli 4. miejsce i zagrali w pucharach. Ale z Legią przegracie, a później lejcie wszystkich po 3:0 :-)

odpowiedz
Pawełek - 25.04.2021 / 10:57, *.vectranet.pl

Liczę na łatwą wygraną Legii.

odpowiedz
AAA - 25.04.2021 / 10:52, *.play-internet.pl

Do niejaki Michał:szanuj mordę lamusie.

odpowiedz
Darek - 25.04.2021 / 09:20, *.t-ipconnect.de

Jest kilka drobnych urazów - zmęczenie intensywnością w ostatnim czasie, a poza tym normalne stłuczenia i mikrourazy po meczach.
Raz na dwa miesiące mają 3 mecze w tygodniu i są zmeczeni intensywnośćcią.Przez 90%sezonu jeden mecz na tydzień.Niesamowita jest ta intensywność.
To co mają powiedzieć te kluby co grają w europejskich pucharach?

odpowiedz
SEBO(L) - 25.04.2021 / 09:49, *.chello.pl

@Darek : wspominałem o tym ostatnio po konferencji prasowej. Dlatego oni tylko mówią o awansie do pucharów, a nie graniu w nich. Na co komu taka intensywność?! Grać niedziela- czwartek- niedziela? Na co to komu? Kto z nich chciałby zrezygnować z luksusu jednego- dwóch dni wolnych po każdym meczu tak,jak jest teraz? Taki wysiłek i intensywność za marny (w większości przypadków,pomijając młodych, jak Kostorz, Skibicki, Miszta,Hołownia) 1 mln - 1,5 mln zł rocznie? Czy w nich grają czy nie,pensje są. Obóz przygotowawczy (czyt. wakacje z elementami ruchowymi) jest? Jest. Brak presji trybun i wymagań plus spokój od kibiców jest? No jest. To po co to zmieniać?
Całoroczny Wakacyjny Klub Seniora Legia ma się dobrze!

odpowiedz
Biała Siła - 25.04.2021 / 10:09, *.vectranet.pl

@SEBO(L): dziadersi

odpowiedz
filand - 25.04.2021 / 08:56, *.inetia.pl

Jeśli Legia zdobędzie MP to niech ten Uzbek nie zapomni,ze byl Ramadan...Nie pomógł Legii...Legia nie powinna mu pomagać...

odpowiedz
kermit - 25.04.2021 / 08:48, *.chello.pl

mam głęboko w du**e ramadan tego Jaszczura. Przyszedł tu by grać a nie pościć. Świętować to on może jak wróci na swoje pastwiska.

odpowiedz
Michał - 25.04.2021 / 09:01, *.tpnet.pl

@kermit:
Wszyscy mamy głęboko w dupie Twoje zdanie na ten temat. Wypowiadać to się możesz w domu jak wrócisz ze szkoły.

odpowiedz
Adwokat - 25.04.2021 / 09:22, *.chello.pl

@Michał:
Proszę grzeczniej do kermita, ja się z nim zgadzam. Taki transfer to kpina, gość przez miesiąc nie nadaje się do gry. Hajs dostaje taki sam. Kolejny popis speca od transferów. Cała Legia zawsze razem ( bez miodka)

odpowiedz
Sfinks - 25.04.2021 / 09:29, *.vectranet.pl

@Michał: tylko, że on ma sporo racji. To jest zawodowy futbol. Nie sądzę żeby z racji ramadanu Legia płaciła mu tylko pół pensji.....

odpowiedz
chrisSiekierki - 25.04.2021 / 09:30, *.play-internet.pl

@Michał: Ale kolega ma rację. Tylko mógł to wyrazić może mniej dosadnie. Ale dla mnie to jest kpina że zawodnik zawodowy może sobie pozwolić celowo na obniżkę formy ( pytanie jeszcze czy ją w ogóle miał )

odpowiedz
kermit - 25.04.2021 / 09:32, *.chello.pl

@Michał: chciałeś Michaś zakozaczyć, a zrobiłeś z siebie wała.

odpowiedz
Biała Siła - 25.04.2021 / 10:07, *.vectranet.pl

@kermit: Tu mamy inne zasady ,nie podoba się to won

odpowiedz
kermit - 25.04.2021 / 10:16, *.chello.pl

@Biała Siła: hehe dobre. Chodziłem na Legię, gdy ty jeszcze lałeś w gacie, więc nie pisz mi chłepcze jakie tu są zasady.

odpowiedz
dino - 25.04.2021 / 11:52, *.vtelecom.pl

@Michał:
On tu przyszedł do pracy a nie uświęcac się więc nie jest w porządku jeśli pracodawca nie może skorzystać z jego usług z powodów religijnych

odpowiedz
Perkoz_Stasiu - 25.04.2021 / 13:32, *.vectranet.pl

@kermit: nie daj się prowokować lewakom, widzę że niestety coraz więcej jest tego chłamu...

odpowiedz
Arek - 25.04.2021 / 13:43, *.tpnet.pl

@Michał: ja też mam w dupie ramadan. On tu przyszedł pościć, czy grać? Jak już wrócisz ze szkoły, bo chyba trzecie klasy wracają, to spytaj tatusia, co znaczy być na kontrakcie i co się z tym wiąże.

odpowiedz
Wolfik - 25.04.2021 / 16:41, *.mm.pl

@kermit: Dokładnie. Albo jest zawodowym piłkarzem, albo amatorem. Jak amator, to spoko niech pości. Za minimalną krajową.....

odpowiedz
Michał - 25.04.2021 / 17:25, *.tpnet.pl

@kermit:
Ok Ok. To może ja rozwinę. Mnie tez się nie podoba fakt ze gracz z powodów światopoglądu nie gra. O ile to jakiego ktoś jest wyznania, koloru skory etc mam gdzieś (chociaż chciałoby się żeby grali Polacy, to czy ktoś jest z Chin czy Hiszpanii nie robi mi różnicy).
Uważam ze nie powinien dostawać pełnego wynagrodzenia za czas ramadanu i tyle.
Mnie jedynie chodzi o sposób pisania komentarzy. Mam wrażenie ze poziom dyskusji na tym forum z czasem się podnosi i jakoś mnie takie komentarze raza.

Pewnie tym komentarzem nie zadbałem o poziom, ale dlatego właśnie, ze napisałem to co kermit.
Z fartem!

odpowiedz
Stefan Legia - 25.04.2021 / 08:35, *.cdn77.com

Najwyższy czas znów obrać wspóLna drogę
W końcu rozLiczyć się z każdym wrogiem
Najwyższy czas znów przywrócić równowagę
Wiesz nie jesteśmy tu przez przypadek

odpowiedz
K - 25.04.2021 / 08:00, *.t-mobile.pl

Z tym „jaszczurem” to jakiś żart! Jaki ramadan? Jeśli taki ortodoksyjny to niech spie@#€&* i nie zajmuje się profesjonalnie sportem!

odpowiedz
reklama kaszlu - 25.04.2021 / 12:17, *.t-mobile.pl

@K: Ale on może iść do piekła, jak nie będzie przestrzegać postu.

odpowiedz