Czesław Michniewicz i Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz: Musimy rozbudować kadrę i mieć większy wybór

Woytek, źródło: sport.pl

W poniedziałek trener Czesław Michniewicz był gościem programu "Sekcja Piłkarska" sport.pl. - Z dużą pokorą podchodzę do tego, że coś już jest przesądzone czy pewne. Tego samego wymagam od swoich zawodników i współpracowników. W piłce pewne jest to, że nie ma nic pewnego i do końca trzeba o swoje walczyć - powiedział szkoleniowiec Legii o zbliżającym się tytule mistrzowskim. Michniewicz wypowiedział się także na temat europejskich pucharów i transferów.

Najpierw mistrzostwo...

- Pierwszym celem jaki sobie założyliśmy ze sztabem po przyjściu do Legii to zdobycie mistrzostwa Polski. Wiem, że jak coś zdobywasz w miarę regularnie i w miarę łatwo to przychodzi, to nikt tego nie szanuje. Wszystko powszednieje. Nie chciałem jednak wpaść w poczucie naszej wielkości, że jesteśmy zdecydowanie lepsi i nie musimy zginać kolan, by wygrywać mecze. Chcieliśmy grać po swojemu i na różne sposoby. Nie chcieliśmy czekać do ostatniej kolejki ze zdobyciem tytułu. Moim marzeniem było to, by przejść przez rozgrywki suchą stopą - to się nie udało bo przegraliśmy z Podbeskidziem i Stalą - ale w takim sensie, by zgromadzić jak najwięcej punktów i nie czekać do ostatniego gwizdka w sezonie. Dziś jest to możliwe, ale musimy zachować koncentrację i czujność.

... potem puchary.

- Ci, którzy są dłużej w klubie, mają inny sposób myślenia. Z góry zakładają, że mistrzostwo będzie i zastanawiają się co będzie dalej. Ja dopiero teraz - być może od meczu z Wisłą - zacznę intensywnie o wszystkim myśleć. Przygotowaliśmy sobie wcześniej plan, zakładający kiedy zaczniemy przygotowania, gdy zostaniemy mistrzem Polski. To wszystko ramowo jest opracowane. Zgrupowanie w Austrii, sparingpartnerzy, ale to jeszcze nie jest potwierdzone na sto procent. Musimy szybko załatwić sprawę mistrzostwa i wtedy ruszymy z nazwiskami - kto zostaje, kto odchodzi i ile mamy środków, by tę drużynę pozmieniać. W rozmowie z zawodnikami i władzami klubu wiem czego muszę oczekiwać, czego wymagać i w jakim kierunku zmierzać. Wiem z jakim poziomem się zderzymy, walcząc o Europę. Wszystkie ustalenia są przed nami.

Stan posiadania

- Jak porównamy obecną kadrę i kadrę, która była we wrześniu, to okaże się, że teraz jest dużo węższa. Nie ma Kante, Antolicia i wielu innych piłkarzy. Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy jest taka, że musimy dążyć w miarę możliwości finansowych do tego, by rozbudować kadrę, mieć większy wybór, gdy pojawi się jakaś kontuzja czy kartka i nie musieć zmieniać sposobu gry. Nowi zawodnicy na pewno dadzą impuls i rywalizację. Nie jest to łatwe ze względu na ograniczenia finansowe, ale taki jest cel i do tego musimy dążyć. Kadra musi być szersza jeśli mamy myśleć o skutecznej walce w Europie. Jeśli popatrzymy na zespoły, z którymi możemy zmierzyć się w walce o Ligę Mistrzów, to w nich jest wielu reprezentantów wielu krajów. Są zawodnicy kupowani za dosyć wysokie kwoty. To nie jest tak, że tylko my mamy gotową drużynę i inni nie mają. Mamy zespół w przebudowie, bo wielu zawodnikom kończą się kontrakty. Nie wiemy kto zostanie, kto odejdzie. Odbywaliśmy już rozmowy z dyrektorem sportowym i prezesem Mioduskim na temat szkieletu składu na przyszły sezon, ale nie wiemy czy zostanie na przykład Artur Boruc. Jeżeli nie to czy wówczas zaufamy Radkowi Cierzniakowi czy Czarkowi Miszcie, czy będziemy szukać kogoś bardziej doświadczonego? Wiem, że toczą się rozmowy ale efekty dopiero przyjdą.

- Artur Boruc jest ważnym zawodnikiem na boisku, pokazuje świetną formę i jest liderem. Nie chciałbym publicznie rozmawiać o poszczególnych zawodnikach. Ci, co orientują się w realiach legijnych, wiedzą kto grał, ile grał i co wnosił do drużyny. Ci, co najmniej wnosili, mogą obawiać się o swoją przyszłość, ale dopóki sezon się nie skończył nie chciałbym nikomu odbierać szans.

- Znam opinie wielu osób na temat obrońców Legii. Dostawało się Jędrzejczykowi, Lewczukowi czy Wietesce. Artur miał słabszy moment ze Stalą Mielec, ale gdybym dziś miał kogoś wyróżnić, to od momentu jak dostał żółtą kartkę i pauzował, w każdym meczu gra bardzo dobrze lub fantastycznie. Oczywiście lepiej mu się gra po prawej stronie. Mateusz Wieteska - nie ma w Polsce takiego stopera, który tak swobodnie operuje piłką. Ale ważna jest konkurencja. Potrzebujemy głębię składu, żeby przypadku kartek czy urazów ktoś mógł wejść i grać, a to wszystko kosztuje.

Transfery

- Lubię piłkarzy takich jak Mateusz Bogusz. To zawodnik, który ma zmysł do gry kombinacyjnej. Ma za sobą olbrzymią pracę z trenerem Bielsą. Często na odprawach pokazuję zachowania Bogusza jako wzór. To czystej postaci trener Bielsa i Leeds Unted. My też chcemy, aby Legia grała piłkę, w której zdobywa przestrzeń, nie gra do nogi. Od początku mówiłem, że potrzebuję biegających zawodników. Najlepsze mecze jesienią były gdy Kapustka grał na środku z Karbownikiem. Wtedy wszyscy szukali wolnej przestrzeni, zawsze można było zagrać piłkę do przodu. Nie ukrywam, że chciałbym, by Bogusz był tu z nami, ale zdaję sobie sprawę z tego, że to może być mało realny transfer. Bielsa nie chciał się zgodzić na wypożyczenie Mateusza do Hiszpanii. Chce, by wrócił do klubu i widzi w nim przyszłość. To tak odległa sprawa, że na dziś dawałbym kilka procent szans, że ten transfer się uda.

- Trzeba brać zawodników z olbrzymim potencjałem. Takim zawodnikiem jest m.in. Bogusz, który ma szybkość i wytrzymałość. Nie mam dziś upatrzonych 3-4 zawodników z Europy na liście. Jest kilka nazwisk, które przewijają się przez skauting, ale jest wiele zmiennych, żeby ostatecznie ci zawodnicy do nas przyszli. Zdaję sobie sprawę, że będzie mało czasu na ich wkomponowanie. Jeżeli nie będzie nowych od początku przygotowań, to każdy tydzień opóźnienia będzie działał na naszą szkodę. Jeżeli dołożymy do tego tych, którym kończą się kontrakty, to w zasadzie drużyna będzie budowana od nowa. Wierzę w to, że ten trzon zostanie, ale nie wiemy jak się potoczą losy tych najlepszych piłkarzy. Mladenović rozgrywa sezon życia, Juranović jedzie na Euro i może tam zabłysnąć. Pekhart jest królem strzelców. Rynek dyktuje warunki i nie wiem jakie zawodnicy mają plany. W życiu wszystko szybko się zmienia, musimy być przygotowani na różne warianty.


- Nie wiem czy na koniec sezonu Ariel Mosór będzie naszym zawodnikiem, bo jeżeli nie zagra określonej liczby minut w trzech pozostałych meczach, to automatycznie jego kontrakt się skończy i będzie mógł odejść do innego klubu. Czy tak zrobi? Nie wiem. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że na miejscu Ariela za żadne skarby nie ruszałbym się z Legii. Przykład Hołowni pokazuje to najlepiej. Na wypożyczeniu w innych drużynach nie miał pewnego miejsca w składzie, a dziś sytuacja jest taka, że w kluczowym momencie walki o mistrzostwo stał się pierwszym wyborem. Gdyby nie był zawodnikiem Legii, to czy ktoś po takich epizodach jak w Śląsku czy Wiśle zdecydowałby się sprowadzić go do Legii? Myślę, że nie. Dlatego uważam, że w interesie młodych zawodników jest przedłużenie umowy, jeżeli klub to proponuje. Oczywiście można mieć swoją ścieżkę jak Walukiewicz, ale czy na pewno będziesz na tyle dobry, że Legia będzie chciała cię kiedyś odkupić? Natomiast jak będziesz przy Legii, to szansa może nagle się pojawić. Jak za kartki wypadnie Wieteska, "Jędza", a Lewczuk ma kontuzję... to kto ma grać na stoperze? Jest tylko Hołownia. Ciąg zdarzeń może być więc różny, ale nikomu nic nie obiecuję. Potrzebna jest cierpliwość.


- Gdy pracowałem w reprezentacji U21 Konrad Poprawa zagrał kilka spotkań i nie ukrywam, że podobała mi się jego postawa na boisku. Szybko wypadł ze składu Śląska i nie grał, a jak nie grasz na poziomie Ekstraklasy, to trudno rywalizować w U21 z najlepszymi w Europie. Po przyjściu Jacka Magiery zaczął grać w trójce obrońców. Myślę, że dla chłopaka dobrze się stało, że trafił na takiego trenera. Ja szczerze mówiąc nie znam tematu Poprawy w Legii. Nie rozmawiałem z nikim na jego temat. Jest to młody, uzdolniony i przyszłościowy zawodnik, ale nie polecałem go nikomu w Legii.

- Gruzin z Lecha nas nie interesuje, to są te gierki menedżerskie, nie ma tematu.

- Kenny Saief to zawodnik, który wpada w oko. Rozmawialiśmy o nim w gronie sztabu szkoleniowego, że to fajny piłkarz. Miałem okazję porozmawiać z Piotrem Stokowcem na jego temat w niedzielę, bo stracił miejsce w składzie. Powiedział, że wszystko robi dobrze, ale na końcu brakuje bramek i asyst. Może w którymś momencie odpali, ale to też nie jest tak, że się nim interesujemy.

- Ustaliłem z dyrektorem sportowym, że nie chcę oglądać 20 zawodników, jeżeli szanse na przyjście są niewielkie. Chcę obejrzeć wąską listę i dopiero wtedy włączyć się w dyskusję. Na teraz lista jest bardzo szeroka. Nie ukrywam, że z prezesem Mioduskim rozmawiamy o nazwiskach. Od początku mówiłem o Boguszu, czy Klimali. Taki zawodnika, który gra od piłki i zdobywa przestrzeń mnie interesuje.



SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (73)

+dodaj komentarz
Hugon - 27.04.2021 / 22:48, *.vectranet.pl

Po co chcesz rozbudowa kadrę jak grasz 13 zawodnikami.

odpowiedz
Jose arcadio morales - 28.04.2021 / 02:11, *.plus.pl

@Hugon:bo musi mieć ze 20 graczy a
mu sprzedadzą po pucharach i zostanie mu 13 dalej do gry

odpowiedz
:) - 28.04.2021 / 06:32, *.plus.pl

@Jose arcadio morales: tak rozbudują że nakupuja szrotu co będzie pół roku poznawał atmosferę i ewentualnie grał w rezerwach tak jak w zimę było.

odpowiedz
Legia - 27.04.2021 / 21:09, *.stansat.pl

Przepraszam wszystkich zapomniałem dopisać żeby zabrał ze sobą kudłatego !!! ps. mam nadzieję że jego synek czyta te komentarze bo jak mówi chórzysta synek go informuje co tam w necie napisali na jego temat...

odpowiedz
Legia - 27.04.2021 / 21:04, *.stansat.pl

Tak tak rozbudować kadrę ja proponuję przebudowę Michniewicz wyp....dalaj z Legi 711 chórzysta !!!

odpowiedz
RobL - 27.04.2021 / 20:00, *.centertel.pl

wiem jedno:jeżeli Praga miała drużynę to nikt w Polsce by nam nie podskoczyl!!!

odpowiedz
c u L t Legia - 27.04.2021 / 19:38, *.amazonaws.com

Dość obelg na skowronka,jesteśmy liderem i mamy zapasy wièc cisza!

odpowiedz
:) - 28.04.2021 / 02:15, *.plus.pl

@c u L t Legia: W tej lidze mistrzostwo to obowiązek wielkie mi co niech przebije Janasa albo chociaż zagra na wiosnę w pucharach jak Skorża czy Magiera.Na razie nic więcej nie zrobił niż poprzednicy.

odpowiedz
Super Samiec - 27.04.2021 / 19:18, *.net.pl

Gruzin z Lecha nas nie interesuje, to są te gierki menedżerskie, nie ma tematu.

i to mi sie podoba

odpowiedz
Sobo(L)ew - 27.04.2021 / 22:28, *.255.243

@Super Samiec : ciekawe czy nadal będzie ci się podobać jak będzie kolejny euro.......... wpi...... dol??? No chyba że satysfakcjonuje Cie sukces krajowy?? To szacun dla ciebie człowieku jednego sukcesu.

odpowiedz
Zlb - 28.04.2021 / 14:03, *.play-internet.pl

@Sobo(L)ew: No mi bardzo pasuje Mistrz Polski!!!Pamiętaj nic nie jest dane na zawsze.A druga sprawa Mistrz,lepsi od reszty,Legia!!!A co Ty myślisz że z Mioduskim le zawojujesz???Hahahaha.Ciesz się że mamy Mistrza!!!!

odpowiedz
Arek - 27.04.2021 / 19:12, *.tpnet.pl

Jak przeczytałem komentarze, odniosłem wrażenie, że większość ma problem czytać ze zrozumieniem i w ogóle nie ogarnia, o czym mówi Michniewicz. I jeszcze jakiś gamoń pisze, że transfer Slisza nie udany. Ręce mi opadły. A cena dla nich taka, jakby Messi przyszedł. O losie!

odpowiedz
Antyczesio - 27.04.2021 / 17:15, *.plus.pl

Wieteska taki kozak z piłką przy nodze? ja się boje jak widzę go z piłką lub przeciwnikiem lub nawet kolega z drużyny. Szabanow od teraz będzie chyba trzymał dystans.

odpowiedz
Achtenberg - 27.04.2021 / 17:13, *.chello.pl

takie pytanko może do starszych kibiców

pamięta ktoś taki klub Reduta Warszawa - grali przy Palestyńskiej
(przy Wysockiego, Bródno) - może jakieś ciekawe informacje ktoś ma

odpowiedz
chrisSiekierki - 27.04.2021 / 18:31, *.play-internet.pl

@Achtenberg: kojarze taki zespół . Pamietam też mniej więcej gdzie miał boisko. Między Wysockiego a torami kolejowymi na wysokości Budowlanej ( teraz Matki Teresy z Kalkuty ) ale informacji nie posiadam a tej ekipie

odpowiedz
chrisSiekierki - 27.04.2021 / 18:34, *.play-internet.pl

@Achtenberg: a tak się chwilę zastanowiłem. Czy oni nie mieli boiska niedaleko pożarowej? Czyli nie od Wysockiego tylko od Odrowąża ?

odpowiedz
Achtenberg - 27.04.2021 / 19:34, *.chello.pl

@chrisSiekierki:
no właśnie boisko mieli bliżej Wysockiego - teraz to stoją tam budynki, bloki

odpowiedz
ajg - 28.04.2021 / 16:59, *.chello.pl

@Achtenberg: To był KKS Reduta /kolejowy klub sportowy/.Mieli sekcje piłki noznej i podnoszenioa cieżarów. Obiekty przy ulicy Oliwskiej na Bródnie.Teraz śladu po nich nie zostało ale jest
Klub Uczniowski Reduta,gdzieś na Bielanach.

odpowiedz
1342 dni bez pucharow - 27.04.2021 / 17:04, *.plus.pl

Jak trener może nie wiedzieć czy Mosor przedłuży umowę??ma zapis że ma rozegrać ileś minut to rozegra albo nie przeciez to od niego zależy !!!

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 27.04.2021 / 17:07, *.plus.pl

@1342 dni bez pucharow: Od Czesia tu nic nie zależy jego zdanie nie jest brane w ogóle pod uwagę zwłaszcza w kwestii transferów.

odpowiedz
Ja - 27.04.2021 / 17:28, *.plus.pl

@Prawdziwy Boniek gra w hondurasie: Co tu wymagać od trenera jak mu co pół roku robią rewolucje kadrowa?trzeba się przyzwyczaić albo się zwolnić , ale Czesław tego nie zrobi bo dostał życiową szansę i się będzie trzymał stołka aż go Mioduski wyj...e. Więc niech nie narzeka tylko robi swoje tylko to mu pozostało.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 27.04.2021 / 18:00, *.petrotel.pl

@1342 dni bez pucharow: Czesio wyraźnie sugeruje, że nie wie, bo nie wie co zrobią rodzice z umową. Jeśli umowa byłaby podpisana już to może by grał. Zwłaszcza, że jest szklany, bo od stycznia ciągle kontuzje. A tak jeśli pogra 2-3 mecze, a potem i tak odejdzie za darmo, to Legia się sfrajerzy. Na co nie możemy sobie pozwolić ;-)

odpowiedz
Wstyd - 27.04.2021 / 16:29, *.t-mobile.pl

Moze dostac od mioducha jedynie koopa w d... po pucharach, a nie wzmocnienia. Ten biedak nie ma pieniedzy na kogoś porządnego co da odpowiednią jakość na puchary. Kadra jest coraz słabsza, a oczekiwania ma nadal wysokie.

odpowiedz
Czesław jak ty mi zaimponowałes w tej chwili - 27.04.2021 / 16:19, *.plus.pl

Czesio: I co myślisz? Kucharski:No parę niedociagniec jest Czesio: niedociagniec? A gdzie tu widzisz dociągnięcia ?to prowokacja jakas jedt

odpowiedz
TripleD - 27.04.2021 / 19:14, *.virginm.net

@Czesław jak ty mi zaimponowałes w tej chwili: piękne lol

odpowiedz
Darek - 27.04.2021 / 16:18, *.t-ipconnect.de

Czesio nawet sensownie mowi.Ale co z tego?Prędzej nastapi wyprzedaż drużyny niż wzmocnienia.Zanim Kucharski zrobi transfery to może już być po Czesiu.Znowu jakiś gamoni nasprowadza co będą pół roku szatnie poznawać.
Dobrze,że nasi piłkarze Ci co wierzą w Boga co są chrześcijanami nie poszczą jak Yaxshiboyev bo by nie miał kto grać 40 dni przed Wielkanocą.

odpowiedz
Kazek - 27.04.2021 / 20:40, *.centertel.pl

@Darek : prędzej to Czesia już nie będzie męciu

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 27.04.2021 / 16:10, *.plus.pl

Czesław ty się nie domagają wzmocnień tylko myśl lepiej jak uzupełniać braki jak ci mioduski pół składu sprzeda.Zreszta jak nie awansujesz w pucharach i tak ci podziękuję więc co się przejmujesz.

odpowiedz
Jaki właściciel i dyrektor sportowy takie transfery - 27.04.2021 / 16:13, *.plus.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : Wzmocnienia?Od cudów to był taki co chodził boso po jeziorze

odpowiedz
CałaPrawda - 27.04.2021 / 15:31, *.centertel.pl

Z Miodkiem to Ty Czesław możesz dostać, ale jedynie... po kieszeni :DDD

odpowiedz
:) - 27.04.2021 / 16:15, *.plus.pl

@CałaPrawda: Albo wypowiedzenie po pucharach ;)

odpowiedz
Warszawiak1234 - 27.04.2021 / 15:16, *.chello.pl

Czeslaw, nawet nie wiesz jak Cie lubie. Jestes super trenerem. Szacunek.

odpowiedz
Wolfik - 27.04.2021 / 14:47, *.mm.pl

Szerszą kadrę chcial miec swojego czasu trener Stanisław.... skończyło się to niewesoło.

Ale skoro tak, to można troszeczkę podgdybać. Moje typy na wzmocnienia (biorę pod uwagę zawodnika i - pod trochę mniejszym kątem - możliwości finansowe Legii).

Obrońcy: Przemysław Wiśniewski z Zabrza i/lub Robert Iwanow z Warty Poznań;
Pomocnik: Miłosz Szczepański (przedstawiac nie trzeba)
Napastnik: Patryk Szysz (Lubin).

odpowiedz
Po(L)ubiony - 27.04.2021 / 16:10, *.chello.pl

@Wolfik: Ja dorzuciłbym tego Murzyna z Warty, Baku. U nas miałby okazję pokazać dużo więcej. Z Luqim, rozwaliliby niejedną obronę.

odpowiedz
Wolfik - 27.04.2021 / 14:38, *.mm.pl

Może ma % od rekłamy....

odpowiedz
Andreas - 27.04.2021 / 13:09, *.play-internet.pl

Sam sobie przeczy chce mieć szeroką kadrę, ale mistrzostwo w głowie , więc zmian robi bardzo mało. Na dziś prawie nic nie wiemy o potencjale Muciego i Jasura.

odpowiedz
gość - 27.04.2021 / 12:54, *.play-internet.pl

Kadra jest naprawdę spora, niektórzy zawodnicy nie grają w ogóle, np. Yaxshiboyev. Chyba lepiej dać szansę młodzieży niż sprowadzać kolejnych obcokrajowców, którzy i tak nie grają - jak powyżej wspomniany.

odpowiedz
jo - 27.04.2021 / 12:52, *.centertel.pl

Zbliża się kolejne okienko transferowe, sytuacja jak zwykle taka sama, to znaczy pozbywamy się zawodników za darmo z najwyższymi kontraktami a w to miejsce pozyskujemy tańszych. Następnie na jesieni zwalniamy trenera, który nie jest w stanie zrealizować nierealnych w założeń prezesa. Potem za czapkę gruszek sprzedajemy jakiegoś wartościowego zawodnika żeby zawiązać koniec z końcem, zatrudniamy nowego trenera, dojeżdżamy do końca sezonu i sytuacja powtarza się... Generalnie rzecz biorąc jesteśmy w czarnej dupie. Problemem nie jest jednak to że jesteśmy w czarnej dupie, ale to że mioduski zaczął się tam urządzać.

odpowiedz
RobL - 27.04.2021 / 12:46, *.centertel.pl

olaf:zobacz mecz z Lechią jak gra Bartek i napewno zrozumiesz jak się mylisz,ale notabene zimowe transfery to porażka:Szabanov kontuzja,Rusyn rezerwy,Jasur ława, Muci ława

odpowiedz
dzl - 27.04.2021 / 12:11, *.mm.pl

Czesław cudotwórca!! Wiosne gramy bez wzmocnień a w osłabieniu (Antolić Karbownik Kante) o Boguszu nawet nie ma co marzy tak jak nie zostanie Wszołek czy Boruc oby jeszcze nikt nie dał nogi po euro.

odpowiedz
Hautausmaa - 27.04.2021 / 11:53, *.chello.pl

Rozbudować kadrę? Mieć większy wybór?!!! Uuuuu... Czesław leci.

odpowiedz
Micha - 27.04.2021 / 11:40, *.10.98

Jak czytam ostatnimi czasy komentarze na tym portalu, to mi się ulewa. Jesteście kibice, czy typowe internetowe trolle? Wam dać ekipę Realu Madryt na Legii i też byście narzekali.

odpowiedz
chrisSiekierki - 27.04.2021 / 12:23, *.play-internet.pl

@Micha: Nie ma takiej drużyny na świecie z której nasi kibice byliby zadowoleni. Ja już się przyzwyczaiłem i nie komentuje płaczów i narzekań. Jakoś po Twoim wpisie się skusiłem...

odpowiedz
bum - 27.04.2021 / 10:02, *.237.191

Juranovic Wszołek i Louqinas odejdą... Bankowo

odpowiedz
olew - 27.04.2021 / 11:19, *.vectranet.pl

@bum: wszyscy kiedyś odejdą , a LEGIA będzie znowu najlepsza, na tym polega piłeczka !

odpowiedz
bum - 27.04.2021 / 11:25, *.237.191

@olew: chodzi mi o to że te pier...nie o budowaniu i wzmacnianiu drużyny jest po prostu dla naiwnych debili . Mioduski to szkodnik i tyle

odpowiedz
ole - 27.04.2021 / 13:33, *.vectranet.pl

@bum: pełna niezgoda; Mioduski z roku na rok coraz lepszy, a dał nam w końcu dekadę dominacji w Polsce, najlepsze centrum treningowe, LM i LE.

odpowiedz
bum - 27.04.2021 / 13:46, *.129.115

@ole: Sarkazm? Czy też pie..pisz kocopoły? Bo LM to była ale za czasów jak D.Mioduski nie miał prawie nic wspólnego z kształtem drużyny oraz prawie żadnego wpływu kto w niej grał. Policz mi jego sukcesy odkąd pozbył się wspólników i mianował siebie na prezesa. Od tamtej pory to coraz gorsi piłkarze, trenerzy o osiągnięciach to szkoda wspominać.
I podpowiem Ci: 0, słownie: zero
Tyle meczy zagraliśmy w pucharach odkąd on jest panem i władcą

odpowiedz
olew - 27.04.2021 / 18:27, *.vectranet.pl

@bum: Niezgoda, to on przejął klub od ITI , bo miał kasę , albo mógł mieć , on wybrał Leśnodorskiego i pozwalał na jego fanaberie, potem się pokłócili ostro, moim zdaniem mogli być razem , ale po długotrwałych rekolekcjach, nie ma co dywagować ta dekada jest jego, szanuję pracę Leśnodorskiego , ale też nie zapomnę mu Celticu . Mioduski kiedyś sprzeda Legie , ale myślę , że nie prędko bo musi zwiększyć Jej wartość , teraz to jakiś miliard złotych , a może być cztery pięć razy droższa i wtedy ktoś ją kupi , oczywiście z zagranicy, bo w Polsce bieda. Zaczął to robić i nie jest źle. W Polsce nie mamy konkurencji , w Europie ( co mnie akurat wisi, choć latam na te mecze) , też coś skrobiemy . Na razie gra jego forsa , za dwa trzy lata może już będzie grać forsa zewnętrzna. Zgadzam się , że zupełnie nie radzi sobie z doborem trenerów. Ale ideały to nie na
Ziemii. Dał wczoraj b.dobry wywiad w Rzepie; bończuczny, inteligentny, reklama w najlepszym guście.

odpowiedz
bum - 27.04.2021 / 21:28, *.233.159

@olew: On nie przejął Legii tylko przejęli klub razem wspólnie spłacając dług wobec ITI w ratach i jak dobrze pamiętam resztę spłacili po awansie do LM. Wtedy to Mioduski spłacił mniejszościowych właścicieli gdyż miał do tego prawo. Żadna dekada nie jest jego... Jego są porażki z dudelange czy innymi paszteciażami sheriffami. Jego są obradovicie novikovasy inne kaleki jego są też jozaki i pinta. Dług klubu podwoił się od tamtej pory za to jakość piłkarska o połowę zmalała . Skończyłem z Tobą konwersacje bez urazy pozdro

odpowiedz
Gościu jest odlklejony - 27.04.2021 / 09:57, *.tpnet.pl

Gościu gada tak jakby wcale nie sprowadzili 5 zagraniczniaków w zimę którzy ledwo co murawę powąchali (dwóch z nich jeszcze nie zadebiutowało...). Po chu... tak gadać w tych wywiadach czesiek - nikogo nie obchodzą twoje usprawiedliwienia. To że poświęcasz czas na szukanie wymówek jest dla mnie nie zrozumiałe. Co do Mosóra to zamiast pier...lić o tym ze lepiej jakby został to daj mu szanse po prostu. Może wtedy sam bedzie chciał zostać bo na razie to każdy widzi te twoje święte krowy - Jędza, Lewczuk, Wieteska. Na miejscu młodego Mosóra tez bym rozważał zmianę klubu na taki który oferuje uczciwą rywalizację o skład.

odpowiedz
oLaf - 27.04.2021 / 11:19, *.vectranet.pl

@Gościu jest odlklejony : to fakt, Mosór szans włąściwie nie dostał - taki słaby jest czy co???

odpowiedz
Lupus - 27.04.2021 / 14:37, *.centertel.pl

@oLaf: Jakby im na Mosórze zależało to daliby by mu te godziny gry i nie byłoby tematu czy zostaje.
Przecież czy gra czy nie zależy głównie od trenera.

odpowiedz
Wolfik - 27.04.2021 / 14:41, *.mm.pl

@oLaf: Jestem przekonany, że gdy MP zostanie przyklepane to chłopaki dostaną swoje szanse. I dobrze, bo pokażą co są warci w meczu z rywalami grajacymi "o życie".

Osobiście uważam, że gdyby Morór był gotowy na grę, to by grał. Widocznie nie jest gotowy lub...nie jest aż takim "kozakiem".

odpowiedz
JP - 28.04.2021 / 08:23, *.t-mobile.pl

@oLaf: a który młody po odejściu z Legii zrobił prawdziwą karierę?

odpowiedz
oLaf - 28.04.2021 / 11:16, *.vectranet.pl

@JP: proszę: Wojtek Kowalczyk.

; )))))

No dobra, to byłó jakiś czas temu, przyznaję ; ))

MOże Walukiewicz, Praszelik, Karbownik, Szymański?? (w sensie: Legia na nich (2-ch ostatnich) zarobiła, bo kariery to na razie nie zrobili...)

odpowiedz
olew - 27.04.2021 / 09:24, *.vectranet.pl

Pan trener zbyt nadęty. Strasznie się asekuruje. Ciągle nie rozumie specyfiki Legii. Tu się oczywiście buduje drużynę (za bardzo małe pieniądze jak na Europę - ogromne w skali Polski...) , ale bezustannie trzeba też dużo wygrywać i ładnie grać. Nawet jak Legia wygrywa ( od dziesięciu lat ), kibole narzekają na wartości artystyczne. Wiem , że to trochę nienormalne , ale tacy jesteśmy i dlatego pozostała Polska nam zazdrości , pozostała Polska nas nie lubi, wszyscy się na nas napinają, każda porażka jest wyszydzana i budzi narodową radość .

Dlatego każde mistrzostwo jednak smakuje, dzięki temu nie mamy ich przesytu. LEGIA to POTĘGA !!! Tu się czasami cierpi , ale tu się nigdy nie narzeka !

Legia jest jedyna w Polsce i tak musi pozostać , bo Warszawa, bo Tradycja, bo Kibole, bo bez takiej Legii Polska byłaby nudna.

odpowiedz
Janek z Bielan - 27.04.2021 / 14:37, *.115.122

@olew: dokładnie, Legia może nie zdobyć mistrzostwa raz na 10 lat, za to w pucharach ma grać co rok, i coś tam znaczyć, taki to klub.

odpowiedz
Edek - 27.04.2021 / 08:39, *.play-internet.pl

Vuko wróć!

odpowiedz
Mc - 27.04.2021 / 08:34, *.t-mobile.pl

Pehart Zdobywa przestrzeń..Chodzi na lini spalonego,Gra na prostopadłe piłki..Wszystkie bramki z akcji bez karnych i po wygranych pojedynkach..Europa drży jak Plock czy Lubin.

odpowiedz
FI(L)IP - 27.04.2021 / 08:16, *.amazonaws.com

Już się zaczyna... drużyna w przebudowie.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 27.04.2021 / 09:39, *.255.243

@FI(L)IP: Przyzwyczajaj się ze taki artykuł będzie bardzo często się pojawiał przy tym właścicielu

odpowiedz
Cypis - 27.04.2021 / 07:11, *.vectranet.pl

Czyli Wieteska to kocur! Dziękuję Panie Trenerze, nie wiedziałem...

odpowiedz
L fan - 27.04.2021 / 14:14, *.chello.pl

@Cypis: To raczej jedziec bez głowy załatwił Szabanowa jest elektryczny popełnia masę błędów. Jego trzeba sie pozbyć to kon trojański

odpowiedz
Rytm - 27.04.2021 / 06:00, *.centertel.pl

Taaa rozbudować. Najpierw niech nadprezes zatrzyma tych co ma - Wszołka i ew. Vesovica.

odpowiedz
Dzappi - 27.04.2021 / 00:27, *.centertel.pl

Co on cały czas z tym boguszem? Jakby ten misio puchary gwarantował. Przed pucharami to on bedzie miał pełne gacie.

odpowiedz
kot - 27.04.2021 / 08:15, *.chello.pl

@Dzappi:
moze to element gry o tego zawodnika, pokazanie ze trenerowi na Nim zależy

odpowiedz
oLaf - 27.04.2021 / 00:19, *.vectranet.pl

jak będziemy brali jakiś "no-name'ów" który np. w wieku 22 lat dopiero zagrali 4 mecze w Śląsku to .... my nigdy nie awansujemy do LE (LM to jak wyprawa na Marsa, nie ma żadnych szans z tą kadrą). Bierzcie 18-latka, który już zagrał dobry sezon gdzieś albo nie bierzcie chłamu w ogóle!!! Zamianiając Wieteskę na "nowego Wieteskę" tylko cofamy się!!!!

I kupcie - do cholery- tylko 2-ch piłkarzy ale DOBRYCH (dobrych na standardy europejskie, nie MIoduskiego) !!!!! nie potrzeba nam kolejnego 8-mio osobowego szrotu typu Valencja!!!!

odpowiedz
Syn trenara - 27.04.2021 / 07:29, *.vectranet.pl

@oLaf: 100%racja jakość nie ilość.... Ten Walencja ile to wyrzuconych pieniędzy, Rusyn następny... (pensje) Martwi mnie tylko mało minut Muciego i zero Jaszura...

odpowiedz
xyz - 27.04.2021 / 09:16, *.tpnet.pl

@Syn trenera: dlatego dobrze, gdyby zdobyli MP jak najszybciej i wtedy może zobaczymy na co ich stać.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 27.04.2021 / 09:17, *.255.243

@oLaf: Tylko żeby kupić takich dwóch grajków jakich oczekujesz to loczek musi pół składu sprzedać. Jeżeli ktoś oczekuje ze on znowu wyda takie pieniądze jak na Slisza to jest bardziej głupi niż sam loczek. Większość się podnieca tą akademia, że powstała tylko zanim porządni piłkarze z niej wyjdą to minie kilkanaście lat a my będziemy w jeszcze większej dupie niż dotychczas.

odpowiedz
oLaf - 27.04.2021 / 11:17, *.vectranet.pl

@Sobo(L)ew: co do Akademii - zgoda, tu ładnych kilka lat poczekamy aż rzeczywiście co roku po 3-4ch niezłych piłkarzy będzie ''produkowała''.

Co do Slisza - to był bardzo drogi i bardzo słaby transfer - 1,8 mln euro za niego to za podobną kwotę sprzedawaliśmy Nikolica i Prijovica (różnica klasy .... ogromna). Czyli można za 2 mln Euro kupić dobrego zawodnika !!! (nie Slisza). I tak, tego oczekuję od Miodka, bo inaczej bedzie się tułał lata po el. LE i nic z tego nie wyjdzie bo my nie przegrywamy z Sevillą/Lazio/ Basel/Feyenordem... my przegrywamy z Trnavą/ Sherifem/Karabachem czyli z nieistotnymi/nieznanymi drużynami na 9=tym poziomie europejskim!!!! To jest dramat.

odpowiedz
Wolfik - 27.04.2021 / 14:37, *.mm.pl

@oLaf: Za podaną przez Ciebie kwotę można kupić kogoś w wieku 28-30 lat, "po przejsciach", który tak na prawdę nie gwarantuje niczego. Przykładów mozna mnożyć, ale mniejsza z tym.

Wiem, że kwestii Bartka mamy zgoła odmienne zdania. Ja uważam, że to bardzo pożyteczny zawodnik, przyszłosciowy na dodatek. Ma wahania formy, bo to nie uniknione, ale większych błędów nie popełnia. Jesli dołoży do tego walory ofensywne (a strzał ma soczysty) to będzie z niego nie lada pożytek. Być może zostanie z Legii niedługo sprzedany, ale to byłby błąd gdyż za sezon czy dwa mozemy za niego skasować naprawdę spora kwotę. A przez ten czas jego pozim sportowy z pewnością wzrośnie.

odpowiedz