Artur Jędrzejczyk - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Szósty raz Jędrzejczyka, Boruc po 19 latach, debiutanci i najbardziej utytułowani

Woytek, źródło: Legionisci.com

Mistrzostwo Polski 2021 jest szóstym trofeum zdobytym w koszulce z "eLką" na piersi aktualnego kapitana Legii Artura Jędrzejczyka. Tym samym "Jędza" dogonił Tomasza Jodłowca, który do tej pory miał najwięcej mistrzostw z Legią ze wszystkich zawodników w historii.

Z kolei dla Artur Boruca to drugie mistrzostwo z Legią, a poprzednie miało miejsce w... 2002 roku, a więc aż 19 lat temu! Drugim zawodnikiem pod względem liczby tytułów z Legią w obecnym składzie jest Igor Lewczuk. Dla stopera to już czwarte mistrzostwo w stołecznym klubie.

Lista zawodników, którzy zagrali co najmniej jeden ligowy mecz w sezonie mistrzowskim i po raz pierwszy zdobyli mistrzostwo z Legią:
Mateusz Hołownia *
Josip Juranović *
Bartosz Kapustka *
Jakub Kisiel *
Cezary Miszta *
Filip Mladenović
Ernest Muci
Rafael Lopes *
Kacper Skibicki *
Artem Szabanow
Joel Valencia

* - pierwsze mistrzostwo w karierze wliczając wszystkie poprzednie kluby

Najbardziej utytułowani piłkarze Legii

PiłkarzMistrzostwo PolskiPuchar PolskiSuperpuchar PolskiPuchar LigiSUMA
Jakub Rzeźniczak561-12
Artur Jędrzejczyk65--11
Michał Kucharczyk56--11
Miroslav Radović461-11
Marek Jóźwiak442111
Tomasz Jodłowiec64--10
Inaki Astiz46--10
Leszek Pisz, Zbigniew Robakiewicz342-9
Lucjan Brychczy44--8
Tomasz Kiełbowicz33118
Tomasz Brzyski, Michał Kopczyński43--7
Horst Masheli, Dominik Furman34--7
Bartosz Bereszyński42--6

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Tomas - 29.04.2021 / 22:37, *.play-internet.pl

Ciekawe czy ktoś jeszcze poza Borucem w polskiej lidze miał taką rozpiętość, że między dwoma tytułami mistrzowskimi minęło 19 lat?

odpowiedz
Dobre pytanie - 30.04.2021 / 06:57, *.192.22

@Tomas: myspe, ze w Europie w ogole ciezko by znalezc taki przypadek.

odpowiedz
Sss - 29.04.2021 / 19:26, *.chello.pl

Za 30 lat ludzie sobie pomyślą co to za kocur musiał być ten Kopczyński, tyle tytułów zdobył z Legią... A potrzebował na to tylko około 70 meczów Liga plus Puchar..... xD

odpowiedz
Nopar - 29.04.2021 / 11:32, *.plus.pl

Zadziwiającym dla młodych powinno być raczej.... gdzie jest Kazimierz Deyna który grał w Legii 12 lat

odpowiedz
Odp - 29.04.2021 / 11:59, *.plus.pl

@Nopar : w niebie

odpowiedz
Kuśmider - 29.04.2021 / 05:10, *.orange.pl

A Jodła to na pewno 6 ma tych mistrzostw z (L) a nie 5?

odpowiedz
Tomas - 29.04.2021 / 22:56, *.play-internet.pl

@Kuśmider: Jodła ma 6 mistrzostw z Legią. Jako szóste liczy mu się to z sezonu 2019/2020, gdzie rozegrał 4 mecze, zanim został sprzedany do Piasta.

odpowiedz
Pawcio grchw - 29.04.2021 / 00:16, *.chello.pl

Właśnie a gdzie zielu magiera czeres?Noi szamo czy gibon

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 29.04.2021 / 00:13, *.chello.pl

Dwaj królowie Arturowie!

odpowiedz
Mietek - 28.04.2021 / 23:16, *.play-internet.pl

A gdzie Jacek Zieliński?!!

odpowiedz
Zygu - 29.04.2021 / 04:43, *.vectranet.pl

@Mietek: Zielu - trzykrotny Mistrz Polski i trzykrotny zdobywca Pucharu Polski.Tak więc Beryszynski mając cztery majstry jest wyżej w tabeli

odpowiedz
Mietek - 29.04.2021 / 12:39, *.play-internet.pl

@Zygu: Tylko Zielu ma jeszcze 3 superpuchary:-)

odpowiedz
Alex Bielany - 28.04.2021 / 23:13, *.chello.pl

Ale medal dla Valencji to kpina,

odpowiedz
Matt - 28.04.2021 / 22:49, *.tpnet.pl

Za 50 lat młodzi fanatycy piłki zajrzą w annały i będą się zastanawiać jakim kozakiem musiał być ten Rzeźniczak. Tyle tytułów, tyle spotkań w barwach Legii i także jako kapitan.

odpowiedz
ben - 29.04.2021 / 07:04, *.inetia.pl

@Matt: mogą też pomyśleć ile to tytułów miał kapitan Artur, ile meczy rozegrał i ile razy postawił u buka. O łokietkach nie przeczytają bo to kroniki przemilczą. Pozdrawiam

odpowiedz
Odp - 29.04.2021 / 07:21, *.lunet.eu

@ben: nie pozdrawiaj

odpowiedz
Zlb - 28.04.2021 / 22:47, *.t-mobile.pl

Brawo Artur,brawo Jedzą,brawo Igor...BRAWO WSZYSCY PANOWIE,JESTEŚCIE MISTRZAMI!!!!°

odpowiedz
Wiem co mówię - 28.04.2021 / 22:24, *.chello.pl

Jędza jak Jordan..

odpowiedz
Majkel - 28.04.2021 / 22:02, *.mm.pl

który Trenera Czesława?

odpowiedz
Piasek - 28.04.2021 / 22:07, *.inetia.pl

@Majkel: drugi chyba, z Lubinem był

odpowiedz
FI(L)IP - 28.04.2021 / 22:00, *.amazonaws.com

Dodajmy do tego, że to trzeci mistrzowski tytuł trenera Vukovicia.

odpowiedz