Jan Kozakiewicz
REKLAMA

Pływanie

Rekord życiowy Kozakiewicza na ME na 100m klasycznym

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Zawodnik sekcji pływackiej Legii Warszawa, Jan Kozakiewicz startował wczoraj przed południem w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie. Legionistka w kwalifikacjach do półfinałów w konkurencji 100m stylem klasycznym ustanowił swój rekord życiowy - 1:00.38 min. Był to najlepszy (ex-equo) wynik jego grupy kwalifikacyjnej, ale wśród 66 startujących został sklasyfikowany na miejscu 21. - na trzecim miejscu listy rezerwowej.
Ostatecznie wszyscy zawodnicy sklasyfikowani wyżej w eliminacjach przystąpili do popołudniowych półfinałów i na tym zakończył się udział Kozakiewicza w tej konkurencji. Na niedawnych mistrzostwach Polski, gdzie zdobył złoty medal, nasz zawodnik miał czas 1:01.09 min. Najlepszy wynik w kwalifikacjach uzyskał Brytyjczyk, Adam Peaty - 58,26s. Z kolei ostatni zakwalifikowany do półfinałów, Szwed Erik Persson - 1:00.23 min. W półfinałach tylko trzech zawodników miało czas powyżej minuty.

Kozakiewicz będzie jeszcze startował na ME w Budapeszcie w konkurencji 50m stylem klasycznym, w której również podczas niedawnych MP zdobył złoto. Kwalifikacje do tej konkurencji odbędą się w najbliższy piątek, 21 maja o godzinie 10:17. Półfinały tego samego dnia o 18:58, a finał w sobotę o 18:18.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Danek - 18.05.2021 / 12:01, *.stansat.pl

Gratulacje Janek, powrót w pięknym stylu !

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.