fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trening

Leogang: Praca nad ofensywą

Woytek, źródło: Legionisci.com

Legia coraz częściej i mocniej pracuje nad taktyką. Tak właśnie wyglądał sobotni poranek. Zanim jednak drużynę w obroty wziął Czesław Michniewicz, piłkarze musieli wykonać odpowiednią pracę fizyczną pod okiem Zbigniewa Jastrzębskiego i Radosława Gwiazdy. Lżej trenował Mahir Emreli, obecni byli natomiast Mateusz Wieteska i Bartosz Slisz, którzy piątkowe popołudnie mieli wolne. Ten drugi jeszcze nie jest w pełni dyspozycji i nie brał udziału w gierkach taktycznych.

Fotoreportaż z treningu - 20 zdjęć Woytka

- To dopiero początek naszych przygotowań, ale powoli patrzymy już na naszego pierwszego rywala pucharowego. Taktyka i różne rozegrania są szykowane pod tego przeciwnika - powiedział po treningu Mateusz Hołownia. I faktycznie, trener Michniewicz po kolei wdraża schematy pod kątem rywalizacji z Bodo/Glimt. Przygotowywanych jest kilka scenariuszy, a jednym z nich jest ustawienie 5-3-2, gdy w posiadaniu piłki będą rywale. Po piątkowej pracy nad defensywą, tym razem akcenty zostały postawione na ofensywę i zachowanie formacji ataku. Swoje uwagi na bieżąco pierwszemu szkoleniowcowi przekazywał Alessio De Petrillo. Dało się zauważyć, że Włoch dużo widzi pod tym względem i jest istotną częścią sztabu.

- Chyba to ja dziś najwięcej się nabiegałem - skomentował po gwizdku kończącym trening Michniewicz. Szkoleniowiec non stop chodził między podopiecznymi, korygował ustawienia, przekazywał swoje założenia.

- Każdy obóz czujemy w nogach, bo po to on jest, by złapać swoje wyżyny w organizmie. Jest więcej suchego biegania, ale miejmy na dzieję, że odpalimy na pierwszy mecz. Czekają nas teraz sparingi z mocnymi drużynami i będziemy chcieli przełożyć tę pracę na puchary i ligę - skomentował "Hołek".

Następna jednostka treningowa odbędzie się o godzinie 17:30, a w niedzielę o godzinie 17 Wojskowi rozegrają drugie spotkanie sparingowe. W Kössen zmierzą się z Ferencvárosi TC.

Fotoreportaż z treningu - 20 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
PiotrŻo(L)iborz - 19.06.2021 / 14:58, *.inetia.pl

Pamiętacie mecz z Azerami na sztucznej, tam trzeba grać z kontry i pilnować z tyłu. Jak pójdziemy za bardzo do przodu to może być ciężko. Najważniejsza mocna praca w środku przy odbiorze i kontra.

odpowiedz
Pacz - 19.06.2021 / 14:21, *.t-mobile.pl

Pamiętać trzeba, że miasto Bodo leży na dalekiej północy i warunki będą tam diametralnie różne niż obecnie w Polsce (czy Austrii). Poza tym sztuczna murawa, więc przydałoby się trochę pobiegać na innej nawierzchni i w innych korkach.

odpowiedz
Maciej - 19.06.2021 / 14:36, *.supermedia.pl

@Pacz: przed wylotem maja odbyć kilka trening na sztucznej murawie

odpowiedz
Johny - 19.06.2021 / 13:58, *.chello.pl

Jeżeli przejdziemy Bodo to tylko cudem i taktyką Cześka. Ogladalem ich 2 mecze w ostatnich dniach z przeszłości i to naprawdę mocna druzyna.

odpowiedz
Arek - 19.06.2021 / 15:15, *.tpnet.pl

@Johny: domyślam się, że to prawie Barca, czy Real. Właściwie, to nie mamy podjazdu. Lepiej chyba w ogóle tam nie jechać.

odpowiedz
Andreas - 19.06.2021 / 13:56, *.play-internet.pl

Grać trenować Bodo trzeba wyeliminować .

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.