fot. Jakub Kwietko / rokoder.pl
REKLAMA

Transfer

Mattias Johansson trafi do Legii

Woytek, źródło: sportowefakty.wp.pl, Legionisci.com

Legia Warszawa osiągnęła porozumienie z Mattiasem Johanssonem. Szwed w nadchodzącym tygodniu pojawi się na testach medycznych i podpisze dwuletni kontrakt z mistrzami Polski - informuje portal sportowefakty.wp.pl

W poprzednim sezonie 29-latek reprezentował barwy tureckiego Genclerbirligi. Wystąpił w 29 meczach, strzelił 3 gole i zaliczył 1 asystę. Głównie występuje na prawej obronie, ale może pełnić także rolę wahadłowego.

Johansson piłkarską karierę rozpoczął w Kalmar FF. Na początku 2012 roku za 1,5 mln euro trafił do holenderskiego AZ Alkmaar, gdzie występował przez kolejne 5 sezonów. Zagrał w sumie w 176 meczach i zdobył w nich 6 bramek.

Latem 2017 roku zmienił barwy klubowe na grecki Panathinaikos. W zespole "Koniczynek" rozegrał 72 spotkania w 3 lata. Strzelił w nich 5 goli. W sierpniu ubiegłego roku trafił do tureckiego Genclerbirligi, od 21 maja pozostaje bez klubu.

Na swoim koncie ma sześć występów w reprezentacji Szwecji. Pierwsze trzy zagrał w 2014 roku. W kadrze ponownie zagościł jesienią 2020 roku. Na boisku pojawiał się w starciach z Rosją (2-1), Portugalią (0-3) i Danią (0-2). Dwa razy wchodził z ławki a z Danią zagrał od pierwszego gwizdka do 64. minuty. Nie załapał się do kadry Szwecji na Euro 2020.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
KLanik - 23.06.2021 / 12:19, *.chello.pl

Polaków zatrudniajcie, nie kolejny zagraniczny szrot!

odpowiedz
Adam - 24.06.2021 / 22:26, *.chello.pl

@KLanik: Podobnież problem polega na tym, że polscy piłkarze za wysoko się cenią.

odpowiedz
Miazga - 21.06.2021 / 10:51, *.play-internet.pl

Jakiś ogór. My chcemy Seierczoka

odpowiedz
tomiacab - 20.06.2021 / 19:50, *.centertel.pl

drużyna znów zgra się jak puchary będą tylko wspomnieniem, może do tego czasu nie zdążą zawalić PP, a ligę uratują wiosną i znów będzie mistrz i wyprzedaż i tak do porzygania

odpowiedz
B - 20.06.2021 / 22:01, *.virginm.net

@tomiacab: dokladnie! Dopoki powazny wlasciciel nie odkupi Legii od golodupca i jie zainwestuje konkretnej kasy...

odpowiedz
Adam - 24.06.2021 / 22:27, *.chello.pl

@tomiacab: Ta, i znowu pojawią się komentarze w stylu 'można skupić się na lidze', 'ważne żeby był mistrz', i tak dalej, w nieskończoność.

odpowiedz
Krisu - 20.06.2021 / 18:46, *.com.pl

To dobrze, jeszcze potrzebny ofensywny pomocnik (Josue już oficjalnie przechodzi, bo taką informację podał jego klub Hapoel) i mocny środkowy obrońca koniecznie

odpowiedz
Każdy głupek szczela w supek - 20.06.2021 / 17:00, *.play-internet.pl

Gdzie Ty go Radek znalazłeś?
Na tinderze?

odpowiedz
K44 - 20.06.2021 / 14:57, *.centertel.pl

Wszysko ok tylko 174cm...to tylko rezerwa na prawe wahadło...bo do 3 obrońców za niski.

odpowiedz
Truteń - 20.06.2021 / 15:07, *.pansa.pl

@K44: Josip Juranovič - 173 cm.

odpowiedz
Pio - 20.06.2021 / 15:20, *.chello.pl

@K44: piecze dupppsko ze nie idzie do was co cieeciu ?

odpowiedz
Andreas - 20.06.2021 / 14:23, *.play-internet.pl

Dla mnie najlepszym transferem będzie Josue, bo od dawna pisałem że potrzebny rozgrywajacy z jajami i statystykami. Kapi i Luqi to gracze do 16 metra A potem glupieja z decyzyjnoscia. Jak Emeri potwierdzi liczbami swoją grę to też może być wielki plus transferowy.

odpowiedz
Krisu - 20.06.2021 / 18:43, *.com.pl

@Andreas : Dokładnie, najważniejszy ktoś do ofensywy i kto będzie strzelał z wolnych, więc Josue byłby dobry

odpowiedz
Yeti - 20.06.2021 / 14:21, *.play-internet.pl

Kolejne uzupełnienie rezerw...

odpowiedz
olew - 20.06.2021 / 13:30, *.vectranet.pl

Za dużo kupujemy, mięliśmy dobry skład, dokupiony jeden napastnik i stoper całkowicie by wystarczyli. Nie podoba mi się to. Ale póki Legia wygrywa trzeba się z tym pogodzić . LEGIA to POTĘGA !

odpowiedz
welo - 20.06.2021 / 15:44, *.vectranet.pl

@olew: Chyba za mało.Legia musi mieć bardzo szeroki skład

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.06.2021 / 12:50, *.centertel.pl

Nie jestem ani zwolennikiem, ani przeciwnikiem żadnego z transferów. Sceptycyzm i ostrożność, wynika z ostatnich lat prowadzenia klubu. Wczoraj repra pokazała, że może walczyć, biegać i być zespołem. Będę przeszczęśliwy, gdy to samo zobaczę w eliminacjach pucharowych Legii. Niestety tyle razy balon pękał, że będę się cieszył, nie z transferów, wypowiedzi kogokolwiek z klubu, tylko z faktów. Jeżeli chodzi o nowego Portugalczyka zastanawiam się - był już piłkarz bardzo podobny - Carlitos. Został pożegnalny, pamiętacie dlaczego? Może nadzieją jest inny, obecny trener, może da radę ogarnąć to wszystko. Z drugiej strony - Emreli, jeżeli potwiedzil swoje umiejętności z lepszymi przeciwnikami, to uważam, że może być nawet lepszą wersją Nikolicia. Hanna jest spoko. Mail został sprowadzony, żeby zabezpieczyć temat młodzieżowca w lidze. Szwed niech pokaże, co potrafi, wtedy będzie jasność. Szkoda Caktasa, ale rzeczywiście czekanie do lipca sensu nie miało. Czekam spokojnie na kolejne ruchy, A przede wszystkim na sparingi z silniejszymi zespołami i mecze z Norwegami - wtedy otrzymamy konkretną odpowiedź, gdzie jesteśmy. Niech moc będzie ze wszystkimi kibicami Legii.

odpowiedz
Piotr - 20.06.2021 / 12:18, *.orange.pl

Odeszło 10 , przyszło/przyjdzie 5. Jak jeszcze dojdzie ze 3 a nikt nie odejdzie będzie OK. Przecież trzon zespołu został (na razie)

odpowiedz
Krzeszczu - 20.06.2021 / 12:18, *.bredband2.com

(nie chce wnikac kto, kogo i dlaczego, ale...)
Tak sie inwestuje w pilkarzy na teraz i na przyszlosc, i tak podpisuje (madrze!) kontrakty! Na 3 lata z opcja przedluzenia na 2 (!!!) A nie jak u nas (pol-emerytow, albo kaleki na odbudowe) na dwa albo trzy i oddawac za friko. To, oczywiscie, tylko przyklad.

https://gol24.pl/hit-transferowy-w-pko-ekstraklasie-rakow-czestochowa-podpisal-umowe-z-bramkarzem-vladanem-kovaceviciem/ar/c2-15670668

odpowiedz
Krzeszczu - 20.06.2021 / 12:20, *.bredband2.com

Albo (pol-bezsensowe)wypozyczania. Specjalizacja Tapetovica.

odpowiedz
Jawor100 - 20.06.2021 / 12:16, *.centertel.pl

Nie znam grajka,ale pograł kilka sezonów w w ligach bijących naszą na głowę pod każdym względem,był powoływany do reprezentacji kraju ( lepszej od naszej) doświadczony.Transfer wydaje się na duży plus

odpowiedz
Marian - 20.06.2021 / 11:53, *.play-internet.pl

Legia cudzoziemska

odpowiedz
lol - 20.06.2021 / 10:33, *.amazonaws.com

o kurde to jakis as z tego szweda

odpowiedz
grzesiek - 20.06.2021 / 10:28, *.centertel.pl

Transfery transferami ale nie zmieni to caloksztaltu przygotowań do europejskich pucharow. Takich prsygotowań nie ma. Zobaczymy zlepek pillarzy ktorzy beda zainterssowani pobraniem pensji i pojsciu wiwczorem na polskie dziewczyny

odpowiedz
Jarkonet - 20.06.2021 / 10:20, *.metrointernet.pl

Komentarze to dno dna ciekawi mnie czy te legijne płaczki choć raz na meczu byli.
Jak takie z was BAORY to może kupcie jakiegoś grajka za 10 mil ojro co…… oj w kieszeni 5 zł na lody buahhhhaaaa

odpowiedz
Dezerter - 20.06.2021 / 11:33, *.centertel.pl

@Jarkonet: Sam jestes BAOR.

odpowiedz
PABLO - 20.06.2021 / 10:20, *.plus.pl

Gość ma papiery na granie.
Jest doświadczony na wielu polach.
Wydaje się być wielką okazją.

Zobaczymy czy to będzie strzał w dziesiątkę czy raczej okazja pokroju Chima Chukwu.

W każdym razie kibic powinien dać szansę każdemu a nie od razu srać na niego z góry.

odpowiedz
Adson 78 - 20.06.2021 / 11:09, *.plus.pl

@PABLO : i tu się mordo z tobą zgadzam , trzeba dać każdemu szansę , ja gadałem na Pekharta a dziś król strzelców i uratował nam dużo punktów strzelając bramki !!!

odpowiedz
Krzeszczu - 20.06.2021 / 11:18, *.bredband2.com

@PABLO : Chcialbym zapytac, bez zadnej szydery, zapewniam, na jakiej podstawie twierdzisz ze gosc ma papiery na graniei dlatego jest wielka okazja? Bez szydery wiec spodziewam sie konstruktywnej odpowiedzi.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 20.06.2021 / 11:49, *.centertel.pl

@Krzeszczu: Może pracuje w jakimś urzędzie np. celnym. Zobaczył jego papiery i coś go zaciekawiło. Może kolor pieczątki albo papieru, lub rodzaj czcionki w dokumencie...

odpowiedz
Krzeszczu - 20.06.2021 / 11:50, *.bredband2.com

@Leśny Dziadek: zawsze moge liczyc na to ze poprawisz mi humor :-))

odpowiedz
PABLO - 20.06.2021 / 11:57, *.play-internet.pl

@Krzeszczu:

Ktoś kto grą w czołowej drużynie ligi holenderskiej 176 mieczów i w czołowej drużynie ligi greckiej 72 mecze ,ma moim zdaniem "papiery" na granie.
W tych ligach trzeba mieć poziom aby grać.

Wystarczająco konstruktywnie?

odpowiedz
PABLO - 20.06.2021 / 12:02, *.play-internet.pl

@Adson 78:

Ja też ie wierzyłem w Pekharta,myślałem że to dugi Necid,nawet po pierwszych bramkach uważałem że miał więcej szczęścia niż rozumu, no ale jednak chyba udowodnił że dobry napastnik,jak ma to szczęście to trzeba jeszcze umieć je wykorzystać.

odpowiedz
Krzeszczu - 20.06.2021 / 12:06, *.bredband2.com

@PABLO : ok, to rozumiem.
Osobiscie nic o gosciu nie wiem. Natomiast gral w Kalmar FF w okresie kiedy trenerem tam byl Nanne Bergstrand. Kalmar gral wtedy tak ogromna padake, tzn tak nedzny i prymitywny futbol ze nawet szwedzi na to nazekali. Co nie zmienia faktu ze moze Mattias jest pozadnym pilkarzem. Ale jak wspomnialem, nic o nim nie wiem, wiec pozyjemy zobaczymy.
Jedyny pozytyw ktory ja widze, taki natychmiastowi ze (rdzenni) szwedzi generalnie maja spora doze pracowitosci, dobrego mentalu i ochoty do pracy/pracy dla druzyny. Jestem bardziej na tak na ten transfer niz ten portugalczyka z izraela.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 20.06.2021 / 17:05, *.chello.pl

@Krzeszczu:

Po Kalmar grał duzo w ligach wielokrotnie silnijszych niż polska. Co oznacza pojecie "papiery na granie" musisz ogarnąć sam skoro szkola niewiele dała... Nikt nie.pisał, ze bedzie gwiazdąa właśnie o tym co powyżej. Czepialstwo w internecie to twoje drugie ja?

odpowiedz
Krzeszczu - 21.06.2021 / 12:43, *.bredband2.com

@Tomek Mokotów: Czepialstwo w internecie to twoja specjalnosc.
1 - to ty sie do mnie przyczepiles, nie ja do ciebie. twoj wpis jest dowodem, bo nie z toba prowadzilem konwersacje.
2- napisalem ewidentnie "bez szydery", bo chcialem poznac jak/co mysli autor wypowiedzi. Jakos to umknelo twojemu intelektowi.
3- nigdy nie miales nic ciekawego do powiedzenia, natomiast zawsze chetnie arogancko zaczepiasz, a pozniej robisz z siebie ofiare.
4- wszystkie punkty powyzej udowadniaja ze jestes niewychowanym hipokryta.
5- czy moj wpis znowu zostanie usuniety aby chronic kogos kto uwielbia mnie obszczekiwac?

odpowiedz
Odpady - 20.06.2021 / 10:12, *.chello.pl

Wy jesteście największe odpady wśród kibiców

odpowiedz
Siwy - 20.06.2021 / 10:45, *.sky.com

@Odpady: A ty komu kibicujesz parówo ze Twoi kibice lepsi?

odpowiedz
Odpady - 20.06.2021 / 10:47, *.chello.pl

@Siwy: Legii kibicuje parówo! Mówię o was którzy stękają całe życie

odpowiedz
Pezet - 20.06.2021 / 10:10, *.centertel.pl

Dwa razy lepszy od Vadisa?
Ladnie cie ponioslo. On wciagal ta lige nosem i takiego grajka juz nie zobaczymy przy rzadach loczka.

odpowiedz
xxxxx - 20.06.2021 / 10:08, *.dolsat.pl

Proponuje wyłożyć swoja kasę i dopiero wymagać transferów na odpowiednim poziomie, banda malkontentów, jakie to polskie.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 20.06.2021 / 10:17, *.vectranet.pl

@xxxxx: Jak bym miał to bym wykładał i kupił Klub ale nie mam. Ale jak sie bierze za zarządzanie klubem i kupuje się klub i chce się osiągnąc sukces i benefity z pucharów, to najpierw trzeba włożyć/zainwestować kasę. A nie tylko cały czas liczyć na fart/losowanie i najmniejszym kosztem zarabiać... sprzedając najlepszych/perspektywicznych graczy co roku sciągając gorszy szrot, gdzie 60% transferów to omyłki...

odpowiedz
NieznanyFanatyk - 20.06.2021 / 10:06, *.chello.pl

kolejny odpad do drużyny rezerw

odpowiedz
Znawca - 20.06.2021 / 11:20, *.t-mobile.pl

@NieznanyFanatyk: znawca

odpowiedz
dante - 20.06.2021 / 09:56, *.virginm.net

Hmmmm... rozumiem ze z obiecanyvh pilkarzy na poczatku nie przyjdzie zaden??? Miodek ty to jestes miszcz farmazonu... Gauld, Heister, Caktas. Co? Zawsze na poczatku okna podlizywanie sie kibicom ze niby przyjda tacy i tacy zawodnicy a pozniej sztukowanie na sile odpadami nie chcianymi nigdzie. Mioduski jestes skonczony i ten twoj projekt zyciowy tak samo. Idz robic projekty z menelami w warszawie jestescie tacy kreatywni hehe

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 20.06.2021 / 10:01, *.vectranet.pl

@dante: No masakra.. Caktas... to największa porażka... skąpstwo Miodka jest żenujące. To gracz ze dwa razy lepszy od Vadisa... Zamiast niego mamy ........ nikogo. A na obronę , zamiast Rumuna z Dinama, perspektywicznego, odpad ze Szwecji... Bo trzeba było 300 tysięcy więcej Ojro dać.. Ehh... Znów klecimy skład z odpadków... Może poza Emrelim...

odpowiedz
pro - 20.06.2021 / 10:04, *.t-mobile.pl

@dante: Nie narzekaj, idz sobie do swojego Lecha Poznań.

odpowiedz
dante - 20.06.2021 / 10:45, *.virginm.net

@Trener Bramkarzy: Schemat sie powtarza regularnie. Rok w rok to samo z mioduskim. Zamieszanie z kontraktami... mistrzostwo... obiecywanie robienie wszystkiego zeby zagrac chociaz w LE... marne transfery do klubu.... porazka w eliminacjach i gadka o tym jaka bieda jest w klubie i jakie drastyczne kroki trzeba podejmowac (Szymanski, Karbownik...).
JEDNA ZASADA KTOREJ PUDEL NIE ZLAMIE : ZEBY WYJAC TRZEBA WLOZYC A on probuje non stop po kosztach cos osiagnac. Pilkarze juz patrza na Legie przez pryzmat prezesa wlasciciela i jestem przekonany ze rowniez dlatego nie chca tutaj przyjsc co nie ktorzy. Zawirowania, zaciskanie pasa... agenci i pilkarze widza takie rzeczy. Niestety ale mioduski obnizyl wizerunek Legii i zmarnowal wspolczynnik ktory byl ciezko budowany. Wszystko wywrocil do gory nogami... Mowi ze boli a rok w rok popelnia te same bledy. I jak tu nie odniesc wrazenia ze ten czlowiek ma wlasnie taki plan a nie ze to wszystko to pomylki. Nie widze nadzeji przy jego podejsciu, chciwosci i zwyczajnej glupocie

odpowiedz
bum - 20.06.2021 / 14:36, *.237.185

@pro: ty idź skąd przyszedłeś... Śmiesz nazwę kartofli pisać dużymi literami ? Kolega ma rację i moje poparcie. Myślę tak samo albo podobnie. Legia jest rujnowana, coraz słabsi piłkarze przychodzą, a wizerunek klubu ucierpiał pod wodzą mioda. Te 4lata ostatnie to katastrofa... I do tego podążanie drogą idioty ... I to jest jego wizja i plan. Nie wydawać tylko zarabiać a budżet domykać wyprzedażami I zmniejszaniem kosztów. Pozdr

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 20.06.2021 / 09:50, *.centertel.pl

jakiś odpad, który przez miesiąc po zakończeniu poprzedniej umowy nie mógł znaleźć pracodawcy.

odpowiedz