fot. Woytek / Legionisci.com

Transfer

Lindsay Rose zostanie piłkarzem Legii

Woytek, źródło: Legionisci.com

Nowym zawodnikiem Legii Warszawa zostanie Lindsay Rose, który w ostatnim sezonie reprezentował barwy Arisu Saloniki. Zawodnik od minionego weekendu przebywa w Warszawie, przechodzi testy medyczne i wkrótce podpisze kontrakt. Legia zapowiedziała już ten transfer.

Z greckim klubem wiązał go jeszcze roczny kontrakt, ale oferta mistrzów Polski została zaakceptowana przez zawodnika i Aris. Reprezentant Mauritiusu występuje na pozycji środkowego obrońcy, będzie więc rywalizował o miejsce w składzie z Mateuszem Wieteską i Arturem Jędrzejczykiem.


Rose urodził się 8 lutego 1992 roku we francuskim Rennes. Karierę piłkarską rozpoczynał w drugoligowym Stade Lavallois. W większości spotkań był podstawowym zawodnikiem - w sumie zagrał w 72 meczach i strzelił w nich 3 gole. Na początku 2013 roku trafił do pierwszoligowego Valenciennes FC i od razu wskoczył do składu. Pod koniec października 2013 roku doznał urazu kolana, które wykluczyło go z gry na ponad pół roku. Do składu wrócił dopiero 10 maja 2014 na ostatnie dwie kolejki Ligue 1. Mimo urazu jego potencjał dostrzegł Olympique Lyon i latem wykupił go z Valenciennes za 1,5 mln euro.

Pobyt w Lyonie rozpoczął od gry w pierwszym składzie, ale szybko trafił na ławkę rezerwowych, a jesienią często brakowało dla niego miejsca w kadrze meczowej. Sytuacja poprawiła się na początku 2015 roku, kiedy wywalczył sobie miejsce na boisku. W sumie w sezonie 2014/15 zagrał w 18 spotkaniach. W kolejnym sezonie wypadł gorzej - w rundzie jesiennej na boisku pojawił się tylko raz, zwykle brakowało go w kadrze meczowej lub spędzał mecz na ławce rezerwowych. Taki obrót spraw spowodował, że na początku 2016 roku został wypożyczony do FC Lorient i do końca rozgrywek wystąpił w 12 z 19 meczów, a następnie został wykupiony z Olympique za 1,5 mln euro.

Kolejne pół roku miał w zasadzie zmarnowane, ponieważ znów doznał urazu kolana, który wykluczył go z treningów. Od stycznia 2017 roku do formy próbował wrócić na wypożyczeniu w SC Bastia. Na początku rundy zagrał w 9 meczach, ale zabrakło dla niego miejsca w 7 ostatnich kolejkach ligowych, a Bastia zajęła ostatnie miejsce w Ligue 1 i pożegnała się z najwyższym szczeblem rozgrywkowym we Francji. Podobny los spotkał jego macierzysty klub FC Lorient. Rose zakończył wypożyczenie w Bastii, wrócił do Lorient i spędził w nim kolejne 1,5 roku. Sezon 2017/18 w Ligue 2 rozpoczął oglądania meczów z ławki rezerwowych. Sytuacja zmieniła się pod koniec listopada, kiedy wskoczył do pierwszej jedenastki i nie oddał miejsca w składzie niemal do końca sezonu. Lorient zajęło 7. miejsce w tabeli. Z kolei w sezonie 2018/19 znów usiadł na ławce rezerwowych i w połowie rozgrywek został wypożyczony do Arisu Saloniki i z miejsca wywalczył miejsce w składzie. Do końca rozgrywek zagrał w 13 meczach i zdobył w nich dwie bramki. Aris postanowił wykupić Rose'a z FC Lorient za 170 tys. euro. Najnowszy nabytek Legii sezonie 2019/20 podtrzymał dobrą dyspozycję - wystąpił w 44 spotkaniach i zdobył w nich 3 bramki. Podobnie było w zakończonym niedawno sezonie, w którym na boisku pojawił się w sumie 39 razy i zanotował dwa trafienia.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

+dodaj komentarz
KasztanoRonaldo - 01.07.2021 / 23:14, *.perfecteline.pl

Liczylem ze wróci Pazdan

odpowiedz
dany - 01.07.2021 / 18:42, *.tpnet.pl

kontuzja - następne wzmocnienie na puchary.......

odpowiedz
(L) uz - 01.07.2021 / 14:17, *.com.pl

Aktualnie kontuzjowany....

odpowiedz
SF - 01.07.2021 / 11:37, *.tpnet.pl

Powodzenia w LEGII !!

odpowiedz
Marcel - 01.07.2021 / 10:31, *.t-mobile.pl

Z opisu i z filmiku wygląda to całkiem ciekawie, więc wypada życzyć mu powodzenia w Legii.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 30.06.2021 / 22:49, *.vectranet.pl

I git, jeszcze Caktas :) i będzie ok.............

odpowiedz
Ryba - 30.06.2021 / 21:51, *.play-internet.pl

Fajnie panuje nad piłką i wprowdza ją do gry po odbiorze. Coś często się przewraca.
Jak Rado z pierwszych lat w Legii ;)

odpowiedz
Markus Merk - 30.06.2021 / 20:53, *.play-internet.pl

Wreszcie fajna koszulka.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 30.06.2021 / 20:38, *.petrotel.pl

Zachodzę w głowę, jak zrobioną tą sztuczkę z różą? To zbliżenie kamery było zdaje się konieczne, żeby ktoś ją wówczas włożył do środka? ;-)

odpowiedz
Sebo(L) - 01.07.2021 / 07:08, *.centertel.pl

@vadisodjidjiaofoe: ona jest tam cały czas :) po rozwinięciu tego zwoju w pewnym momencie widać końcówkę łodygi tej róży. Po prostu Rose ma zwinne ręce :)

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 01.07.2021 / 09:21, *.petrotel.pl

@Sebo(L) : "zwinne ręce" czyli możemy liczyć na jakąś rękę, jak u Maradony. I nikt nie będzie wiedział jak to wpadło. Nawet VAR ;-)

odpowiedz
Sebo(L) - 01.07.2021 / 10:52, *.centertel.pl

@vadisodjidjiaofoe: a to wtedy będziemy mogli już mówić o prawdziwej magii ;)

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 30.06.2021 / 20:23, *.52.135

Aqua - Roses are red

fajna piosenka :)

odpowiedz
SF - 30.06.2021 / 19:00, *.tpnet.pl

W innych klubach esa przychodza i gora do miesiaca graja a co sie dzieje w LEGII z ta klimatyzacja !!

odpowiedz
konserwator - 01.07.2021 / 14:09, *.plus.pl

@SF: klimatayzacja rozpizrxdzona , dlatego tak gorąco

odpowiedz
Lupus - 30.06.2021 / 18:54, *.centertel.pl

Ten nowy nabytek to oryginał,
Do tej pory Mauritius był znany z ptaków Dodo ( tych martwych)
Starych , drogich znaczków pocztowych ( Post Office) i wakacji, też drogich.
Mam nadzieję, że ten piłkarz to prawdziwy rarytas piłkarski i będzie dla naszej drużyny bardzo przydatny

odpowiedz
Farme(L) - 30.06.2021 / 17:29, *.bridgefibre.net

Czy on przypadkiem nie występuje w nowej koszulce meczowej?
Poprzednia była biała w ciapy moro, a ta jest chyba cała biała.

odpowiedz
SzopeN - 30.06.2021 / 19:18, *.vectranet.pl

@Farme(L): Ślepy?

odpowiedz
SzopeN - 30.06.2021 / 19:18, *.vectranet.pl

@Farme(L): Ślepy?

odpowiedz
Farme(L) - 30.06.2021 / 20:08, *.virginm.net

@SzopeN: No możliwe, dlatego pytam...

odpowiedz
Obcy - 30.06.2021 / 17:19, *.t-mobile.pl

Kto do nas by nie przyszedł to zawsze jest nie gotowy. Czy to główne kryterium naszego dyrektora sportowego. On ma na tym punkcie bzika.

odpowiedz
bum - 30.06.2021 / 17:09, *.129.217

No i gitarrra! Jeszcze wahadło obsadzić dobrze i jakoś to wygląda . Nie sprzedawać Juranovica i drużyna kompletna . Można próbować. Loczek powodzenia nie spier...l niczego kasztanowa głowo....

odpowiedz
Misio - 30.06.2021 / 17:03, *.t-mobile.pl

To już 6 raz w tym tygodniu przychodzi. Może by wreszcie przyszedł..?

odpowiedz
Helmut - 30.06.2021 / 16:47, *.163.204

Kocuras czy ogóreczek? Proszę o wypowiedzi zorientowanych.

odpowiedz
bum - 30.06.2021 / 17:06, *.129.217

@Helmut: kocur!

odpowiedz
Chcemy kocura a nie ogóra - 30.06.2021 / 16:43, *.156.132

Mauritiusiański ogórek, tego Mioduch z Kucharskim jeszcze nie grali:D
Skąd oni go wytrzasnęli, z fabryki korniszonów?

odpowiedz
czizys - 30.06.2021 / 17:11, *.129.217

@Chcemy kocura a nie ogóra: zamilcz... Sprawdź go najpierw. Obiecujący piłkarz oby grał tak jak w Grecji to będziemy mieli spokój i pociechę. Po co piszesz głupoty...? Yo! ;)

odpowiedz
Chcemy kocura a nie ogóra - 30.06.2021 / 17:22, *.datapacket.com

@czizys: przecież to jakiś wynalazek jest, w co drugiej smażalni ryb w Jastarni znajdziesz po trzech takich chłopaków

odpowiedz
olew - 30.06.2021 / 17:46, *.vectranet.pl

@Chcemy kocura a nie ogóra: na lewo most, na prawo most...

odpowiedz
kermit - 30.06.2021 / 18:42, *.chello.pl

@Chcemy kocura a nie ogóra: byłem tam wczoraj, nie ma nikogo.

odpowiedz
ZS - 30.06.2021 / 19:31, *.as13285.net

@Chcemy kocura a nie ogóra: ty się zgłoś

odpowiedz
Eddie - 01.07.2021 / 16:45, *.chello.pl

@czizys:
a czym jest Liga Grecja teraz, chłopie

odpowiedz
Legiakg - 30.06.2021 / 16:43, *.centertel.pl

Bierzemy.bierzemy idzie liga mistrzow

odpowiedz
Marian - 30.06.2021 / 16:35, *.play-internet.pl

Dlaczego brak wykrzyknika?

odpowiedz
Kropka - 30.06.2021 / 16:40, *.orange.pl

@Marian: !!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
LSebo - 30.06.2021 / 16:34, *.orange.pl

Kolano 2 razy dlatego uważam zagra kilka spotkań i znowu leczenie niestety ale obrońca potrzebny

odpowiedz
Menago - 30.06.2021 / 16:24, *.chello.pl

Dobry transfer ! Na jesień być może będzie gotowy !

odpowiedz
Biała Siła - 30.06.2021 / 16:28, *.vectranet.pl

@Menago: Haaaaaa ,k,,,,wa 100% racji, haaaa

odpowiedz
Legionistaaa - 30.06.2021 / 16:09, *.centertel.pl

Jędze wygryzie ze składu? :D

odpowiedz
Wolfik - 30.06.2021 / 16:08, *.mm.pl

No, to teraz tylko pytanie "ile bedzie potrzebował czasu"...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 30.06.2021 / 16:39, *.orange.pl

@Wolfik: Kolego, bądźmy optymistami, pół roku i będzie gotowy.

odpowiedz
Krzeszczu - 30.06.2021 / 16:55, *.bredband2.com

@Leśny Dziadek: Pol roku. Pozniej walnie kolano i bedzie rehab. A jak skonczy sie rehab, to skonczy sie tez kontrakt i pojdzie wpeeezdu. Kolejny wynalazek rozczochranego i tapeciaza.

odpowiedz
Tutti Frutti - 30.06.2021 / 17:06, *.tvksmp.pl

@Krzeszczu: co to się porobiło, że Mioduski to teraz u Ciebie rozczochrany. Z tego co kojarzę, to Leśnodorski był be. Wielu kibiców/sympatyków uważało, że lepiej dla sportowych sukcesów Legii byłoby, gdyby Leśny został. Z tego co pamiętam uważałeś inaczej. Brakuje europucharów co?

odpowiedz
Krzeszczu - 30.06.2021 / 17:12, *.bredband2.com

@Tutti Frutti: Tak, uwazalem inaczej. Powiem nawet ze bylem totalnie o tym przekonany. Ale juz ponad rok temu przejzalem na oczy i przestalem byc naiwny. Gdybys sledzil moje wypowiedzi to nie zaczepialbys mnie dzisiaj takim pytaniem i nie prowokowal. A co do Lesnodorskiego, to zawsze docenialem co zrobil, ale niekoniecznie jak zrobil. Nie podobalo mi sie jego grubianstwo (z czego nie wyrosl bo nie caly tydzien temu ogladalem Hejtpark razem z nim), i jestem przekonany ze Legia pod jego wodzami skonczyla by bankroctwem. Aczkolwiek z tego co widac to odroczylo sie to tylko na kilka lat, bo rozczochraniec robi wszystko co w jego mocy zeby ten klub splokac w kibel... Istne, tragicznie sie porobilo.

odpowiedz
Tutti Frutti - 30.06.2021 / 18:17, *.tvksmp.pl

@Krzeszczu: Nie mam czasu czytać wszystkiego, co pojawi się w internecie. Aczkolwiek pamiętam że uważałeś Szopena za świetnego organizatora. Szacun że przyznajesz, że tak uważałeś, a nie piszesz bajek. Czy za Leśnego Legia stałaby się bankrutem? Myślę że nie, oczywiście nie jestem w stanie tego udowodnić. Jedno jest pewne. Sukcesy sportowe napędzają i kibiców i sponsorów. Awanse do europucharów to duży zastrzyk gotówki, a tego za Leśnego nie brakowało. Więc uważam że bankructwa by nie było. Nawet gdyby od czasu do czasu zdarzyło by się potknięcie w stylu "wejście Bereszyńskiego". Jaka jest różnica między Szopenem a Leśnym? Gdy "odpadliśmy" z Celtikiem, to byłem pewien że w europucharach i tak będziemy grali. Tyle że nie w LM. Z Szopenem nigdy nie jestem. Nawet gdy jesteśmy rozstawieni i trafiamy na słabeuszy ( nie mam na myśli Bodo).

odpowiedz
Krzeszczu - 30.06.2021 / 18:42, *.bredband2.com

@Tutti Frutti: "Jaka jest różnica między Szopenem a Leśnym? Gdy "odpadliśmy" z Celtikiem, to byłem pewien że w europucharach i tak będziemy grali. Tyle że nie w LM. Z Szopenem nigdy nie jestem."
I tutaj soe totalnie z Toba zgadzam. Przyznam, ekipa za Lesnego byla przemocna. I to nie jeden sezon, ale za calej jego kadencji. Jesli pamiec nie myli Lesny zaczal od sprowadzenia (w sile wieku, chyba 26/27 lat) Jodlowca, (i jak to mawiaja) and the rest is history. Wiem ze nie bardzo mi sie podobaly lapanki za friko z africo Band of Brothers, czyli Zewlaka i Ebebenge. Ale jak dzisiaj spojrzymy na calosc, Odjidja, Moulen, Niko, Prijo, Pazdek, Dossa Junior, Duda, O.Sa, Beres, to czlowiek nie myslal "czy" bedziemy w europie ale z kim tam zagramy. Oczywiscie, byly wpadki, i nawet sporo ich bylo, ale jakosc pilkarzy ktorzy wtedy przychodzili i odpalali (z miejsca a nie pyeeerdolenie o odbudowi i wkomponowaniu) byla ogromna. Zewlak i spolka odwalili kawal dobrej roboty.
Moze masz racje, moze gdybysmy dalej grali w europie to zastrzyk finansowy by to cale szalenstwo kontraktowe Lesnego jakos zbalansowal. NIe wiem. Ale mialem wtedy ogromne obawy.
Jedno jest pewne, rozczochraniec nie potrafi ani miec planu, ani jak druzyne pod ten plan zbudowac bo nie ma planu, nie ma strategii, wszystko na odpyeerdol, ten tunel jest dlugi, szeroki i wysoki, czarno jak w dööpie u Kunta-Kinte, a swiatelko chyba ruscy podpyeerdolili, bo go nikak niet. Co za czasy...
(teraz tylko czekam zeby sie znowy przypyeeeeerdolila "kup se klub" brygada).

odpowiedz
Karolkk2 - 30.06.2021 / 19:54, *.centertel.pl

@Krzeszczu: weź jeszcze po uwagę ze już 4 dni się testuje.Pewnie ma super wyniki i co dzień robi poprawki.Zam będzie gotowy to musi coś złapać jak nie COVID to kolano. A potem będzie za zimno wiec do wodny przeczeka. Dramat nie wzmocnienia. Pewnie Wieteska odchodzi i chcą tym czymś załatać Dramat

odpowiedz
Stefan1916 - 30.06.2021 / 20:06, *.chello.pl

@Krzeszczu: Odidja i Prijo tez potrzebowali chwile by się zaaklimatyzować i dojść do formy z tym, ze drugi z nich nie miał braków siłowych, bo cały czas grał( dla przypomnienia druga liga turecka), wiec moim zdaniem zanim nie zaczną nie ma co ich oceniać. Wydaje mi się, ze te okienko się nam uda i godnie powalczymy o Ligę Mistrzów.

odpowiedz
oLaf - 01.07.2021 / 00:35, *.vectranet.pl

@Krzeszczu: wydaje mi się, że ta trójka wtedy tj. Leśny z MIodkiem i tym Wanclem? to się super uzupełniali - Leśny "Na hurra" wszystko brał, Miodek go tonował a poznaniak liczył kasę i jakoś to grało ; )

Sam Miodek ... stara się facet, co roku kupuje sporo graczy (zwykle średnich lub podstarzałych) i zmienia trenerów (każdy kolejny uczący się piłki, teraz odmiana - słowik z Poznania ; )) i .... ni cholery nic mu nie wychodzi!!!

Statystycznie jest to niemożliwe, żeby kolejne 4 lata odpadać i z el. LM i el. LE (czyli 8 porażek !!!!) z - w 90%- słabszymi od Legii zespołami, a jednak... dramat : O

Gorzej być nie może, więc... będzie lepiej! ; )

odpowiedz