Łukasz Gutkowski (pierwszy z lewej) i Daniel Ławrynowicz (pierwszy z prawej) na ME w Rosji - fot. pentathlon.org.pl

Pięciobój

Wyniki legionistów na ME seniorów

Dwaj pięcioboiści Legii Warszawa wzięli udział w Mistrzostwach Europy seniorów, które odbywają się w Niżnym Nowogrodzie, w Rosji. Łukasz Gutkowski, który niebawem wyleci na IO do Tokio, zakończył rywalizację w finale ME na miejscu 14. Drugi z legionistów, Daniel Ławrynowicz był 32.

Gutkowski w pływaniu uzyskał 13. wynik (2:08,19 min.), nieźle zaprezentował się również w turnieju szermierczym, a w jeździe konnej uzyskał najlepszy wynik spośród Polaków, zdobywając w tej konkurencji 271 punktów. Po trzech konkurencjach Łukasz plasował się na 20. miejscu. Dzięki bardzo dobremu rezultatowi (7. wynik) biegu ze strzelaniem, awansował w klasyfikacji generalnej na pozycję 14.

Jako pierwszy na ME startował Daniel Ławrynowicz, który w parze z Maciejem Dukielskim zajęli ósme miejsce w rywalizacji sztafet męskich.

Na zakończenie mistrzostw, Łukasz Gutkowski w sztafecie mieszanej z Natalią Dominiak zajęli szóste miejsce, najlepiej prezentując się w pływaniu.