Josip Juranović - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com

Konferencja przedmeczowa

Juranović: Na mojej pozycji jest rywalizacja

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

- Po losowaniu 3. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów ucieszyłem się, że będę miał szansę na powrót do Zagrzebia. Póki co jednak myślimy tylko o najbliższym meczu z Florą Tallin. Musimy ich wyeliminować, a później będziemy rozmawiać o Dinamie - mówi przed meczem 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z Florą Tallin obrońca Legii Warszawa, Josip Juranović.

- Rozmawiałem z trenerem po mistrzostwach Europy, dał mi dziesięć dni wolnego. Pięć dni odpoczywałem, a następne pięć trenowałem zgodnie z planem. Gdy wróciłem do Warszawy, rozmawiałem z trenerem, sztabem o taktyce i naszej grze. Już długo gramy w podobnym gronie, więc nie miałem problemów, aby szybko zaadaptować się po powrocie i zająć się wszystkim, czego trener ode mnie potrzebował.

- Kacper Skibicki zanotował dwie asysty i Matthias Johanson ma jedną na swoim koncie. Jestem szczęśliwy, że mamy po kilku zawodników na daną pozycję. Cieszę się, że na mojej pozycji jest rywalizacja, bo jest to dla każdego dodatkowa motywacja. Wraz z chłopakami musimy wspierać się nawzajem, podbuduje to nas mentalnie. Wiem, że jeżeli nie będę grał, to ktoś godnie mnie zastąpi.

- Dinamo to bardzo dobra drużyna, grająca ofensywie i mająca bardzo szeroką kadrę. Podczas przygotowań mieli do wyboru bodajże 46 piłkarzy. Posiadają wielkie talenty, które otrzymują oferty z najlepszych klubów na świecie. Liga chorwacka jest na bardzo dobrym poziomie, bo wielu świetnych zawodników wróciło do swojej ojczystej ligi. Liga chorwacka jest dużo lepsza niż wtedy, kiedy ja w mniej rywalizowałem.

- Legia to wielka rodzina, kiedy przebywałem na mistrzostwach Europy ciągle rozmawiałem z chłopakami, więc nie uważam aby coś diametralnie się zmieniło, gdy nie było mnie tutaj. Każdy piłkarz marzy, aby zagrać z takimi piłkarzami jak Modrić czy Perisić. Ja mogłem zrealizować to marzenie, z czego się bardzo cieszę.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 16122
START: 15.07.2021 / KONIEC: 27.07.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
WSL - 21.07.2021 / 09:42, *.tpnet.pl

Powodzenia w walce o swoja pozycje !!!

odpowiedz
exsa - 21.07.2021 / 09:28, *.tpnet.pl

Staraj sie aby ja wygrac chyba w zamiarze jest odejscie !!!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.