fot. Legionisci.com

Zapowiedź meczu

Wywalczyć odpowiednią zaliczkę

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W środowy wieczór Legia zagra kolejny mecz eliminacji Ligi Mistrzów. Tym razem do stolicy zawita mistrz Estonii - Flora Tallin. Przeciwnik teoretycznie łatwiejszy od Bødo/Glimt, ale poprzednie sezony pucharowe pokazały, że nikogo nie można lekceważyć.

Kolejny rok bez Superpucharu

Legia do meczu z Florą Tallin podejdzie zmotywowana chęcią rehabilitacji po ostatniej porażce. Kilka dni temu mistrzowie Polski po raz ósmy z rzędu przegrali walkę o Superpuchar Polski. Tym razem lepszy od niej okazał się Raków Częstochowa, który święcił triumf po rzutach karnych. W tamtym spotkaniu Legia zagrała dwie różne od siebie połowy. W pierwszej była apatyczna, popełniająca proste błędy w defensywie i oddająca przeciwnikom sporo pola gry. W drugiej natomiast, zaprezentowała się już lepiej w defensywie i ofensywie, czego efektem były stwarzane sytuacje, a w konsekwencji gol zdobyty w końcówce przez Mahira Emreliego

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 16122
START: 15.07.2021 / KONIEC: 27.07.2021



Różnica jakości

Na pewno duży wpływ na postawę Legii przed przerwą mieli piłkarze z wyjściowej jedenastki, którzy tego dnia dostali szansę od trenera, a wcześniej zasiadali głównie na ławce rezerwowych. Mowa tutaj m.in. o Rafaelu Lopesie czy Erneście Muçim. Niestety, pomimo ich starań nie dali tego dnia drużynie zbyt wiele, a po wejściu na murawę Luquinhasa i wspomnianego wcześniej Emreliego, gra wyraźnie odżyła. Widać, że Muçi podczas meczu, a na treningach to dwie różne osoby. Możliwe, że potrzebuje pozytywnego impulsu w postaci zdobycia kilku bramek, co dodałoby mu więcej pewności siebie na murawie.

Trener Czesław Michniewicz już na starcie sezonu musi borykać się z drobnymi problemami kadrowymi. Nie dość, że brakuje mu wartościowych zmienników do środka pola czy lewą obronę, to w dodatku zaczęły pojawiać się w kadrze kontuzje. W poniedziałek po krótkiej przerwie do treningów wrócił do prawda Artur Jędrzejczyk, ale na zajęciach zabrakło z kolei poobijanego po meczu z Rakowem Andre Martinsa i znów kontuzjowanego Jasura Yaxshiboyeva. Oczywistym był również brak Cezarego Miszty. Bramkarz złamał nos w ostatnim spotkaniu i czekają go minimum dwa tygodnie przerwy.

- Nie możemy oczywiście skorzystać z Czarka Miszty, który jest kontuzjowany. Nie będzie Jasura, pod znakiem zapytania stoi występ Johanssona. Dziś po treningu będziemy mieli więcej informacji na jego temat. Pozostali zawodnicy są do naszej dyspozycji, także Andre Martins - powiedział na konferencji prasowej Michniewicz.

Ostatecznie okazało się, że Mattias Johansson doznał urazu mięśnia przywodziciela i wypadł na minimum dwa tygodnie.

Przypuszczalny skład: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović, Andre Martins, Slisz, Mladenović - Kapustka, Emreli, Luquinhas

LEGIA - FLORA
1 1.28 X 6.25 2 10.50

Lepsi od mistrza Malty

Po ewentualnym wyeliminowaniu Flory Tallin, na piłkarzy Legii będzie czekał zwycięzca pary Dinamo Zagrzeb - Omonia Nikozja. Co ciekawe, w przypadku odpadnięcia z zawodnikami z Estonii legioniści zmierzą się z... przegranym z tej samej pary. Pierwszy mecz Chorwaci wygrali 2-0. Z całą pewnością nie jest to najgorsze losowanie, ale na tę chwilę najbardziej istotny jest i tak dwumecz z Estończykami.

Flora Tallin do 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów awansowała po wyeliminowaniu maltańskiego Hibernians. Mistrzowie Estonii w pierwszym meczu rozegranym u siebie wygrali 2-0 po dwóch golach Rauno Sappinena. 25-latek jest najgroźniejszym graczem Flory jeśli chodzi o ofensywę. W ostatnich piętnastu ligowych meczach pokonał bramkarzy rywali aż dwunastokrotnie. Reprezentant Estonii dał również o sobie znać w rewanżu z Hibernians, kiedy był autorem jednego z trzech trafień dla swojego klubu.

Bez obcokrajowców

Cała kadra Flory Tallin składa się z rodzimych zawodników. Można w niej jednak spotkać kilka nazwisk, które kojarzone są z naszą ekstraklasą. Henrik Ojamaa w przeszłości był graczem Legii, Miedzi czy Widzewa. Kapitanem z kolei jest dawny gracz Piasta i Jagiellonii - Konstantin Vassiljev. Piłkarzami Flory są także Sergei Zenjov (kiedyś Cracovia) oraz Ken Kallaste (Górnik/Korona). Większość z tych zawodników doskonale zna smak rywalizacji z Legią i atmosferę panującą na stadionie przy Łazienkowskiej.

Flora, pomimo skutecznej gry w lidze, zajmuje w niej drugie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do liderującej Levadii Tallin. Najbliższy rywal Legii ma dwa spotkania zaległe, więc niewykluczone że niebawem nastąpi zamiana lokat.

Gdzie oglądać?
T
Spotkanie Legii z Florą Tallin rozpocznie się w środę o godzinie 21:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na TVP 2, TVP Sport oraz na sport.tvp.pl. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
WSL - 21.07.2021 / 18:11, *.tpnet.pl

Jezeli wyeliminujemy Flore to bedzie faza grupowa w ktorej nie gramy 5 lat !!!

odpowiedz
bronek49 - 21.07.2021 / 17:54, *.chello.pl

i znowu ma grać ten beznadziejny ślisz czy nie lepiej zagrać dwoma napastnikami ale ten tchórz michniewicz tego nie zrobi przecież grają u siebie i to z przeciętnym zespołem i trzeba zagrać bardziej odważnie co do Lopesa to najeyższy czas zastąpić tego zawodnika Rosołkiem

odpowiedz
LW - 21.07.2021 / 17:53, *.tpnet.pl

Bedzie tak: LEGIA 3-0 Flora ! "L" !!!

odpowiedz
Grzesiek - 21.07.2021 / 17:02, *.t-mobile.pl

Tylko proszę was. Gracie normalnie piłka a nie, bezsensowne wrzutki w pole karne. I przestańcie się bać. W dwóch ostatnich meczach przez 30 strach, oddanie pola i piłki rywalowi. Z Bodo udało się z Rakowem już straciliśmy, przy silniejszym zespole dostaniemy 2/3 bramki,i nie będzie co odrabiać. Grajcie odważnie. Dziś 2:1 rewanż po 1

odpowiedz
Legia Warszawa - 21.07.2021 / 20:15, *.237.233

@Grzesiek :
Twoje życzenie jest dla nas rozkazem... Zagramy jak pan każe xD haha

odpowiedz
Egon - 21.07.2021 / 17:01, *.centertel.pl

Niezwyciężeni Legioniści marsz do boju,
Czesławie Wielki do ataku poślij swoich wojów !
Nie straszni nam z północy dzielni Estonowie,
Z Warszawy wrócą na tarczy jak Norwegowie

odpowiedz
Kantare - 21.07.2021 / 17:18, *.play-internet.pl

@Egon: Wam to straszni nawet luksemburczycy wiec nie opowiadaj glupot XD

odpowiedz
Tak będzie - 21.07.2021 / 16:04, *.mm.pl

Legia vs Flora 1-2
Flora vs Legia 2:2

I po lidze mistrzów

odpowiedz
HW - 21.07.2021 / 16:54, *.orange.pl

@Tak będzie: jestes za lechem czy polonia?

odpowiedz
Władeczek - 21.07.2021 / 16:00, *.play-internet.pl

Moim zdaniem faken juz dziś zapewnimy sobie awans do następnej rundy. Jakieś 4:0 lub 5:0 murowane. Dwie maciory już w lodówce faken.

odpowiedz
Binko - 21.07.2021 / 16:16, *.play-internet.pl

@Władeczek: co tam binkowski dalej w kanadzie siedzisz?

odpowiedz
Franco - 21.07.2021 / 14:28, *.plus.pl

Razem z futryną do LM.... Jazda!!

odpowiedz
Lukas - 21.07.2021 / 13:16, *.centertel.pl

Czy sprawdzany jest na wejściu certyfikat szczepienia?
Jest taki obowiązek ?

odpowiedz
Blitz - 21.07.2021 / 13:59, *.play-internet.pl

@Lukas: Nie jest sprawdzany. Przy kupnie biletu online możesz zaznaczyć, że jesteś zaszczepiony jednak podanie tej informacji jest dobrowolne i nie przymusowe. Przy wejściu na stadion wystarczy Ci karta kibica, ewentualnie bilet papierowy.

odpowiedz
L - 21.07.2021 / 14:19, *.tpnet.pl

@Lukas: Człowieniu, na Ł3 pandemia odwołana!!!

odpowiedz
Gregory - 21.07.2021 / 12:33, *.play-internet.pl

Dajcie spokój ta Flora to typowy postrach własnego amatorskiego podwórka i Legia powinna sobie dziś już zapewnić awans aby raz, że odciążyc w rewanżu kluczowych zawodników a dwa aby miec troche luzniejsze spotkanie w tygodniu bez walki o awans tylko o przyklepanie wiec mam nadzieje, ze z 3-0 dzis bedzie. Flora co prawda może coś strzelic, ale tylko jeśli Legia bedzie robila slaby pressing co z takim rywalem jest niedopuszczalne. Taka ciekawostka aby uzmysłowić jeszcze tym którzy nie wiedza czego sie spodziewac, Flora nigdy w eliminacjach lm nie przeszla dwóch rywali pod rząd to chyba mowi samo za siebie... W ostatnich latach jedynym w pełni profesjonalnym klubem którego przeszli był Radnicki Nisz z Serbii który nawet nie jest etatowym pucharowiczem.

odpowiedz
globroter KK - 21.07.2021 / 12:12, *.vectranet.pl

Dla Flory ten dwumecz to jest dziejowa szansa żeby zagrać po raz pierwszy w fazie grupowej europejskich pucharów dlatego na pewno dadzą z siebie 200%. Legia musi się wykazać podobnym zaangażowaniem,agresją i walką.Jeżeli Legia nie da z siebie wszystkiego to może to być bardzo ciężka rywalizacja

odpowiedz
jezus - 21.07.2021 / 11:35, *.vectranet.pl

znowu Legia zaczyna byc szpitalem, gdzie pacjentowi placi sie grube pieniadze

odpowiedz
Michu - 21.07.2021 / 10:46, *.centertel.pl

Czy na zylecie trzeba obowiazkowo być na biało czy wystarczy w miare jasny tshirt i czy musi być widoczny emblemat nawiązujący w jakiś sposob klubu?

odpowiedz
grzesiek - 21.07.2021 / 11:10, *.centertel.pl

@Michu: ja kiedys przyszedlem w białej koszulce i zebrałem opieprz od gniazdowego ganiali mnie po calym sektorze. Jak wytrzezwialem zrozumialem ze to bym sektor widzewa lodz

odpowiedz
Michu - 21.07.2021 / 12:00, *.centertel.pl

@grzesiek: ja pytam o to jak jest na zylecie czy trzeba czy nie trzeba? Co mnie jakis widzew obchodzi?

odpowiedz
Lichu - 21.07.2021 / 12:20, *.t4u.pl

@Michu: a cóż tak na sztywno z podejściem? może lepiej na zachodnią, tam nawet różowa przejdzie

odpowiedz
eLpolo - 21.07.2021 / 12:51, *.192.40

@grzesiek: ????????????

odpowiedz
Kibic w rurkach - 21.07.2021 / 14:01, *.211.156

@Michu: ja jestem z reguły w różowym Polo i jeszcze nikt się nie czepial

odpowiedz
LW - 21.07.2021 / 14:14, *.plus.pl

@Michu: Najlepiej na biało.

odpowiedz
LM - 21.07.2021 / 10:42, *.tpnet.pl

Zaliczka ma byc wysoka LEGIO wiec sie staraj i spraw przyjemnosc KIBICOM ktorzy na to czekaja !!

odpowiedz
Władeczek - 21.07.2021 / 10:06, *.211.156

Zmrożona maciorka (będzie on the rocks jak ktoś nie wie) już czeka na wieczorny meczyk.

odpowiedz
Falus - 21.07.2021 / 09:58, *.jmdi.pl

Chociaż remis oby nie przegrali

odpowiedz
Kibic - 21.07.2021 / 09:32, *.net.pl

Jak wchodzi ktoś w miejsce Ślisza Legia wyglada lepiej w ofensywie, rozumiem jak gra na trudniejszego przeciwnika to można wzmocnić defensywę, ale na taki mecz fajnie, jakby wszedł ktoś bardziej ofensywny od początku.

odpowiedz