Legia na wyjazdowym meczu z Florą Tallin - fot. Hagi / Legionisci.com

Relacja z wyjazdu: UEFA nie zabroni nam jeździć

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Durne decyzje UEFA nie są w stanie zatrzymać fanatyków od wspierania i sławienia Legii w całej Europie. Chociaż kibice gości na stadionach podczas rund eliminacyjnych nie są wpuszczani oficjalnie na stadiony, legioniści nie zamierzają z tego powodu przestać jeździć na wyjazdy. Po wyjeździe do dalekiej Norwegii, tym razem przyszło nam podróżować do stolicy Estonii, oddalonej o 1000 kilometrów od Warszawy.

Oczywiście wszyscy podróżujący zdawali sobie sprawę z tego, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że meczu nie zobaczymy. Nie powstrzymało to jednak ponad 200 osób od wyprawy do słonecznego Tallina. Sposoby dojazdu były różne - jedni wybrali różne połączenia lotnicze, które do najtańszych nie należały, ale zdecydowana większość ruszyła do Estonii furami. Ze względu na kosmiczne ilości radarów na Łotwie i Estonii, trudno było pokonać trasę w mniej niż 12 godzin.



Estończycy już wcześniej zapowiedzieli, że sprzedaż biletów prowadzona będzie tylko dla posiadaczy estońskiego dokumentu tożsamości - co miało uniemożliwić zakup wejściówek legionistom. Ponadto przy sprzedaży internetowej, konieczna była opłata z konta z jednego z estońskich banków. Kasy biletowe z kolei otwierano tylko w dniu meczu, na półtorej godziny przed jego rozpoczęciem. Dla nas nie ma jednak rzeczy niemożliwych i udało się znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu cała nasza grupa zakupiła wejściówki na spotkanie.



Przy wejściu na stadion A. Le Coq Arena okazało się, że posiadanie biletu może nie wystarczyć. Ochrona przed podejściem do bramek z czytnikami biletów, kazała okazać estoński dokument tożsamości. Na nic zdały się różne manewry - większości z nas nie udało się przekroczyć bram. Ostatecznie na stadion na różne sposoby, weszło niespełna 30 osób. Przedstawiciele Flory zapewniali, że nic zrobić nie mogą i pomimo chęci wpuszczenia nas na trybuny, zgody na to nie wyraził delegat UEFA. Kiedy wiadomo było, że meczu nie obejrzymy z poziomu trybun, zebraliśmy się w jednym miejscu przy samym stadionie, gdzie zaznaczyliśmy swoją obecność.

"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra..." - zarzuciliśmy na początek. Zaintonowaliśmy jeszcze kilka legijnych pieśni, które podobno słychać było na stadionie, a największe wrażenie robiła nasza grupa na miejscowych piknikach, którzy wciąż czekali w długich kolejkach do wejścia. Skandowaliśmy również "Lalalalala Fu... UEFA" oraz "Zawsze i wszędzie...". Po kilku minutach wspólnych śpiewów okrążyliśmy jeszcze całą grupą stadion ze śpiewem na ustach, a następnie udaliśmy się na miejscową starówkę, gdzie oglądaliśmy spotkanie.



Gospodarze, wprowadzając konieczność okazania dokumentów przy wejściu, sprawili, że wielu lokalnych kibiców mocno spóźniło się na mecz. Przy najbardziej drobiazgowo kontrolowanych bramkach - czyli w naszym pobliżu - Estończycy wchodzili na trybuny do końca pierwszej połowy. Ostatecznie na samych trybunach frekwencja wyniosła niespełna 3,7 tys. widzów - co nie zdarza się na co dzień przy okazji meczów Flory. Młyn miejscowych był skromny, a doping prowadzili mocno nieregularnie. Tylko od czasu do czasu do skandowania nazwy ich klubu włączały się pozostałe trybuny.

Fani Legii, którym udało się dostać na trybuny, zaczęli z kolei zbierać się w jednym miejscu, skąd kilka razy zaznaczyli swoją obecność. Ochrona szybko przemieściła się w to właśnie miejsce, ale nie podjęła się żadnej interwencji. Piłkarze, grając poniżej oczekiwań, ale i z dużym szczęściem, wygrali i awansowali do kolejnej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów.



Około godziny 22 czasu lokalnego fani Legii zebrali się pod hotelem, w którym nocowali nasi piłkarze. Wychodzących z autokaru zawodników przywitały legijne pieśni i podziękowania za awans do fazy grupowej europejskich pucharów. Odśpiewaliśmy również wspólnie "Warszawę", część zawodników rzuciło swoje koszulki, a my przekazaliśmy im, że liczymy na znacznie więcej. Miejsce Legii na pewno nie jest w Lidze Konferencji Europy. Przed nami rywalizacja z Dinamem Zagrzeb i wierzymy, że legioniści zrobią wszystko, by wyeliminować kolejnego przeciwnika w drodze do grupy Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz już w kolejną środę w Zagrzebiu.

Frekwencja: 3691
Kibiców gości: ok. 200

Autor: Bodziach

Fotoreportaż z meczu - 104 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 52 zdjęcia Hagiego

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
majkel1916@interia.pl - 30.07.2021 / 13:20, *.chello.pl

Bracia, szukam na prędce kogoś kumatego kto ma do ogarnięcia miejsce w aucie lub busie do Zagrzebia i wyjeżdża z Warszawy lub bliskiej okolicy. Albo kogoś kto chciałby ze mną jechać korzystając z firm transportowych/połączeń lotniczych (mam pewna koncepcje dojazdu). Czekam na odzew. Pzdr

odpowiedz
:) - 31.07.2021 / 06:57, *.chello.pl

@majkel1916@interia.pl: inpostem może by jechać, to jest firma transportowa, Albo dpd

odpowiedz
c u L t - 29.07.2021 / 23:02, *..

PO ZA TYM, SZKODA ŻE NIE BYŁO WIELU CHĘTNYCH JAK CI WARIACI W TALLINIE, NA WYJAZD, CO Z WAMI?!LEGIA!ALBO!ŚMIERĆ!

odpowiedz
filand - 30.07.2021 / 06:07, *.t-mobile.pl

@c u L t:
Dziecko wyłącz CAPS....

odpowiedz
c u L t - 30.07.2021 / 13:48, *..

@filand : SAM SIE WYŁĄCZ....

odpowiedz
c u L t - 29.07.2021 / 17:34, *..

BRAWO!WSZYSCY!NA TURYSTYCZNYM SZLAKU...

odpowiedz
Tylko Legia - 29.07.2021 / 15:34, *.centertel.pl

Brawo! Tylko Legia ukochana Legia dziś Warszawa czeka na awans Twój! :)

odpowiedz
Legia - 29.07.2021 / 14:34, *.plus.pl

Szacunek dla obecnych!

odpowiedz
LUKI - 29.07.2021 / 13:17, *.tpnet.pl

Wielki szacunek dla wyjazdowiczów.

odpowiedz
oLaf - 29.07.2021 / 12:52, *.vectranet.pl

super akcja!!! : )

PS
naprawdę nie musicie zamazywać twarzy, policja i tak ma wszystkie podobne ujęcia w 100 razy lepszej jakości, serio, mamy już XXI wiek od jakiegoś czasu ; ))))

odpowiedz
Misiek(L) - 29.07.2021 / 22:02, *.plus.pl

@oLaf: Pomyśl proszę ????

odpowiedz
MHM - 29.07.2021 / 23:28, *.versatel.nl

@oLaf:no nie wiem- skoro szukają zabójcy 3 osób już3-ci tydzień

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 29.07.2021 / 23:36, *.vectranet.pl

@oLaf: to rozmazanie twarzy dla opini publicznej nie kazdy chce byc publicznie pokazywany sam bym sobie tego nie zyczyl

odpowiedz
Wszystko - 30.07.2021 / 08:13, *.t-mobile.pl

@kami(L)PRAGA: Jeszcze nie tak dawno nikomu to nie przeszkadzało! Pipy się porobiły dookoła i niestety u Nas też! Jestes z Legia wiec albo sie wstydzisz albo wypad.

odpowiedz
Nie chodzi o wstyd , dzbanie . - 30.07.2021 / 09:36, *.tpnet.pl

@Wszystko: Nie bądż taki mądry , co ? Swoich się chroni , choćby nawet na wszelki wypadek , ale się chroni .

odpowiedz
DZ - 30.07.2021 / 10:29, *.centertel.pl

@wszystko: a nie pomyślałeś, że spikslowani mogli być tam na nielegalu tzn. niewyszczepieni i bez testów?!

odpowiedz
L - 30.07.2021 / 18:22, *.tpnet.pl

@oLaf: Kibice to nie celebryci. Nie każdy chce by jego twarz później widniała dla każdego w internecie. Różne są w życiu sytuacje i jeśli tego nie rozumiesz to mało kumaty jesteś.

odpowiedz
Aha - 31.07.2021 / 01:09, *.play-internet.pl

@DZ: To straszne, jak tak mogli? Niektórzy może nawet i bez bierzmowania pojechali.

odpowiedz
Ziomek69 - 29.07.2021 / 12:48, *.3.75

UEFA mafia.
Żadne prawa i zakazy nie odbiorom nam zabawy!
Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra. Ae ao podaj piwoooo :-)

odpowiedz
Michu - 29.07.2021 / 12:43, *.centertel.pl

Kiedy są organizowane zapisy na wyjazdy?

odpowiedz
Zdzislaw - 29.07.2021 / 20:42, *.vectranet.pl

@Michu: jutro

odpowiedz
Kibic L - 29.07.2021 / 12:01, *.t-mobile.pl

Kiedy wyjazd dla wszystkich?

odpowiedz
:) - 29.07.2021 / 11:48, *.chello.pl

Jeszcze z 5 maks z 10 lat i zdemontuje się gniazdo i w końcu będzie można normalnie obejrzeć mecz z północnej w spokoju...
Przygasa w końcu ten chory fanatyzm zresztą i tak 80 procent północnej nie jest z Warszawy.. I się dziwicie czemu projektu boiska pana Brychczego w ramach BO nie wybrano....

odpowiedz
Misza_Praga - 29.07.2021 / 17:56, *.plus.pl

@:) hahahahhahahahahahahaha:))))))))) normalnie dowcip tysiąc lecia:)))) A teraz lulu pampersy załóż i dobranoc LESZCZU

odpowiedz
zdzicho - 29.07.2021 / 21:01, *.tpnet.pl

@Misza_Praga: trochę racji ma, zwłaszcza że większość nie jest z Warszawy

odpowiedz
abcde - 29.07.2021 / 22:02, *.chello.pl

@:) : o widze ze jakiś leszcz, zwolennik niespełnionej wizji ajtijaja :D

odpowiedz
Gclw - 29.07.2021 / 22:05, *.chello.pl

@zdzicho: czym się różni na meczu kibic z Warszawy od kibica spoza Warszawy? Czy kibic spoza Warszawy jest jakiś gorszy?

odpowiedz
m - 29.07.2021 / 22:17, *.chello.pl

@:) : To że wiekszość nie jest z Warszawy to racja, ale to nic że mamy takie szerokie fankluby. jednak Problemem jest że tak mało ludzi na stadionie jest z Warszawy, a nasza stolice zalała fala najeźdzów tzw słoików z całej Polski, natomaist wieli warszawiaków z L w serduchu co sie coś dorobiła wyniosła się w różne rejony naszego kraju z dala od zgiełku i z racji odległości rzadko wpadają na Ł3. Taki mamy klimat.

odpowiedz
TomekMokotów - 30.07.2021 / 09:21, *.play-internet.pl

@:) :

Taaa, 90%... a co tam, 100%, kto da więcej niż znawca kibicowskich realiów? Nie trolluj, nie pajacuj bo tylko wesołość budzisz.

A druga sprawa, nie rozumiem czemu chcesz w spokoju oglądać mecze z.północnej trybuny? Takie meteoseksualne rurki jak ty czeka telewizor, bądź, jesli zostalo ci odrobinę choć nabiału, trybuna rodzinna. Choć sądzę, że raczej zwykły kmiotek jesteś,.północną trybunę jedynie w tv widziałeś.

odpowiedz
Wojciechowski - 30.07.2021 / 09:31, *.tpnet.pl

@:) : Obserwujemy cię polonisto . Prowokujesz od początku lipca . Jesteś żałosny . Boli cie , że tyle lat nie możeta awansować do drugiej ligi ? Boooli . Jeszcze z 5 maks 10 lat i i przejmiemy wasze trybuny , staniecie sie naszym legijnym fc , kim zresztą jesteście , ino sie buntujeta , gamonie . Przygasa to ci skręt podniesiony spod marketu . I ty sie martw o wasze boisko , bo na razie to wasz sponsor was w konia robi . Umowa za umową , rąsia z Czaskoskim i innymi towarzyszami , a inwestycji jak nie było tak ni ma . Tyle , trolu .

odpowiedz
Stefan - 01.08.2021 / 00:39, *.chello.pl

@m: twierdzisz, ze wielu Warszawiaków się dorobiło? A skąd masz takie dane i skąd wiesz, ze nie są spoza Warszawy? Ja nawet jakbym miał miliony to mieszkalbym w swoim bloku.

odpowiedz
FC - 29.07.2021 / 11:46, *.orange.pl

MOCNO LEGIA !

odpowiedz
Daniel - 29.07.2021 / 11:41, *.centertel.pl

Kiedy sa organizowane jakieś zapisy na wyjazdy?

odpowiedz
Misiek(L) - 29.07.2021 / 22:07, *.plus.pl

@Daniel: Wsiadasz jedziesz i jesteś :) Brawo dla wyjazdowiczów. Szacunek Panowie. Myślicie, że jak ktoś w dzisiejszych czasach słyszy Legia to myśli o wybitnej grze Piłkarzy?? No chyba nie...

odpowiedz