Łukasz Koszarek - fot. Paweł Kołakowski / legiakosz.com

Koszykówka

Sparing: Legia Warszawa 74-80 Anwil Włocławek

Woytek, źródło: Legiakosz.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2021/22 koszykarze Legii Warszawa przegrali z Anwilem Włocławek 74:80. W spotkaniu rozgrywanym w hali OSiR Bemowo najlepszym strzelcem stołecznej drużyny był Josh Sharkey, który zapisał na swoim koncie 16 punktów.

Dla Anwilu Włocławek była to druga gra kontrolna w ramach przygotowań do nowych rozgrywek. W środę włocławianie przegrali we własnej hali z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz 65:82. Warszawianie mają za sobą niemal trzy tygodnie treningów i zajęć na siłowni, których celem jest osiągnięcie przez zespół optymalnej formy wraz ze startem rozgrywek Energa Basket Ligi, który nastąpi 4 września.

Legioniści zaczęli mecz piątką: Łukasz Koszarek, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, Raymond Cowels, Grzegorz Kulka i Adam Kemp. Pierwsze minuty należały do warszawian, jednak w miarę upływu czasu to Anwil dochodził do głosu i to ta drużyna zwyciężyła pierwszą kwartę 18:13. Zieloni Kanonierzy lepiej prezentowali się w kolejnej części meczu w której na najskuteczniejszego zawodnika wyrósł Josh Sharkey. Na półmetku meczu Amerykanin miał 14 punktów. Legia wygrała drugą kwartę 22:16 dzięki czemu do szatni udałą się prowadząc minimalnie w całym starciu, 35:34.

Po 10 minutach przerwy zespoły wróciły do walki. Gra w końcu się wyrównała, lecz po kilku minutach trzeciej części spotkania podopieczni trenera Przemysława zyskali kilkupunktową przewagę. Liderami włocławian byli Kyndall Dykes i Jonah Matthews. Warszawianie starali się odrabiać straty, ale skuteczność rzutów z dystansu nie była na zadowalającym poziomie. Na nieco ponad dwie minuty przed końcem meczu dwukrotnie zza łuku przymierzył Raymond Cowels czym zmniejszył straty do 5 oczek (69:74). Ostatnie momenty starcia przyniosły błędy warszawian, które wykorzystał Anwil dzięki czemu triumfował 80:74.

Kwarty: 13-18, 22-16, 18-25, 21-21

Legia: Josh Sharkey 16, Raymond Cowels 12, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 10, Grzegorz Kulka 8, Grzegorz Kamiński 8, Adam Kemp 7, Dariusz Wyka 6, Benjamin Didier-Urbaniak 5, Jakub Sadowski 2, Łukasz Koszarek 0, Szymon Kołakowski 0, Mohamed Abdelaal -, Piotr Jurkowski -.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik

Anwil: Jonah Mathews 21, Kyndall Dykes 20, Luke Petrasek 15, Szymon Szewczyk 10, Austin Davis 9, Sebastian Kowalczyk 5, Alex Olesiński 0, Kamil Łączyński 0, Maciej Bojanowski 0, Rafał Komenda 0, Marcin Woroniecki 0, Jakub Bęben -.
Trener: Przemysław Frasunkiewicz, as. Piotr Blechacz, Grzegorz Kożan