fot. Hagi / Legionisci.com

Mecz z Zagłębiem zostanie jednak przełożony

Woytek

Wszystko wskazuje na to, że sobotnie spotkanie Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin zostanie przełożone na inny termin. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Czesław Michniewicz skrytykował Ekstraklasę, która jeszcze przed pierwszym meczem z Dinamem odmówiła przełożenia meczu z lubinianami.



- Dinamo już przed pierwszym meczem potwierdziło, że przekłada swój mecz ligowy. My staraliśmy się zrobić podobnie przed dzisiejszym spotkaniem. Niestety odpowiedź z Ekstraklasy była odmowna, co mnie bardzo martwi. W sobotę nie wystawię żadnego z zawodników, którzy zagrali w tym meczu. Dlatego proszę i apeluję o przełożenie tego meczu. Tu chodzi o polską piłkę - mówił trener mistrzów Polski.

Po tej wypowiedzi w sieci zawrzało. Do słów trenera odniósł się Bartek Orzechowski z Ekstraklasy: "Nie została podjęta taka decyzja, proszę nie siać dezinformacji. Jak tylko dotrze do nas oficjalny wniosek od Legii, to zostanie ustalony nowy termin spotkania z Zagłębiem" - napisał na Twitterze.

Następnie Ekstraklasa opublikowała komunikat o treści: "Po dzisiejszym meczu z Dinamem Zagrzeb Ekstraklasa S.A. otrzymała informację, że Legia Warszawa chce przełożyć mecz 3. kolejki z Zagłębiem Lubin. W przypadku oficjalnego wniosku zostanie ustalony nowy termin tego spotkania."

To oznacza, że przełożenie sobotniego meczu jest w zasadzie formalnością. W całej sprawie istotny jest fakt, że rewanż z Dinamem Zagrzeb odbędzie się już we wtorek, a nie w środę, co powoduje, że zespół mistrza Polski będzie miał zbyt krótki czas na odpowiednią regenerację. Meczu rewanżowego nie można było rozegrać w środę, 11 sierpnia, ponieważ na ten dzień UEFA zaplanowała spotkanie o Superpuchar Europy i w tym czasie nie odbywa się żaden inny mecz eliminacji pucharów.

Zapraszamy 10 sierpnia na godzinę 21:00 na stadion przy Łazienkowskiej 3!

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 27232
START: 19.07.2021 / KONIEC: 10.08.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
kiki - 06.08.2021 / 07:13, *.tpnet.pl

To ich trenejro nieźle przygotował skoro na początku sezonu nie mają siły grać co 3 dni. Żenada.

odpowiedz
Arek - 05.08.2021 / 16:38, *.tpnet.pl

O Cześku można różne rzeczy mówić, ale przyznać też trzeba, że w tańcu się nie pier...li. Co myśli to mówi prosto i bardzo dobrze. Nie podoba się to naszemu wizjonerowi, ale jego wizje też nie wszystkim się podobają. Mimo wszystko, aby do przodu!

odpowiedz
Kosa Chicago - 05.08.2021 / 15:08, *.comcast.net

No i git

odpowiedz
kaktus - 05.08.2021 / 11:59, *.98.195

Już czuję ból dupy Januszy z Wronek, czy innego Pierdziszewa :)

odpowiedz
ja 1916 - 05.08.2021 / 11:32, *.vectranet.pl

Nie rozumiem tego narzekania, Dinamo też przełożyło swój mecz, więc dlaczego mają mieć kilka dni więcej odpoczynku niż my?
To jest dla nas jeden z najważniejszych meczów w ostatnich latach, więc zróbmy co możemy.

odpowiedz
LM - 05.08.2021 / 11:24, *.tpnet.pl

Czy to wyjdzie na dobre trudno przewidziec ale jezeli chcemy cos ugrac to warto !!

odpowiedz
L56 - 05.08.2021 / 11:21, *.t-mobile.pl

Ja bym grał z LUBINEM, byłoby na kogo zwalić porażkę w Warszawie. A tak trzeba będzie znowu rozdzierać szaty.

odpowiedz
Bulbulator - 05.08.2021 / 10:26, *.55.238

A jak już będą grać w grupie co trzy dni, to też będą przekładać?

odpowiedz
Wolfik - 05.08.2021 / 10:50, *.mm.pl

@Bulbulator: Jak awansują do LM to będziesz narzekał, że będą przekładać?

odpowiedz
Misiek 75 - 05.08.2021 / 10:08, *.play-internet.pl

Osobiście uważam, że jest to mega słabe, przekładanie meczy. To są profesjonaliści i jak im nie starcza sił to może niech przestaną grać w piłkę. Mega to słabe. To znaczy że zespół jest słabo fizycznie przygotowany do sezonu skoro teraz tylko Czesiu swoją uwagę skupia na pucharach a liga to co przepraszam? Dla mnie mega do dupy taka sytuacja.

odpowiedz
Meteor - 05.08.2021 / 10:27, *.chello.pl

@Misiek 75: Ja także uważam że powinni zagrać normalnie mecz z Zagłębiem. Niech będzie to nawet ten rezerwowy skład, ale niech grają - to też jest szansa dla słabszych do pokazania się.

odpowiedz
Misiek75 - 05.08.2021 / 10:42, *.play-internet.pl

@Meteor: Tak ale on wogole nie powinien myśleć o czymś takim jak wystawianie rezerwowego składu. Jak chce się grać i w pucharach i w Lidze być na szczycie to niestety trzeba dawać z siebie wszystko na maksa a nie płacz że we wtorek gramy rewanż w pucharach i już w sobotę nie możemy zagrać w Lidze. To my nie damy rady ani w pucharach ani w Lidze. Bzdura totalna przekładać mecz. Niestety Mistrz Polski musi grać nawet co 3 dni jeżeli chcą coś znaczyć.

odpowiedz
Bombenhagen - 05.08.2021 / 10:55, *.95.226

@Misiek 75: A jaką ty widzisz szansę na nawiązanie w miarę wyrównanej walki z o wiele wyżej notowanym przeciwnikiem, w dodatku wypoczętym, grającym na świeżości podczas gdy my mamy po drodze rozegrać mecz w sobotę? To nie playstation, tutaj mamy do czynienia z realnym zmęczeniem i z większymi albo mniejszymi mikrourazami, po których nie da się dojść do pełnej sprawności po trzech dniach. Chelsea i Man City, żeby dostać się do finału CL potrzebowali rozegrać 13 spotkań rozłożonych na cały sezon, podczas gdy Legia, żeby tam się dostać musi rozegrać 8 dodatkowych meczów w 2 miesiące mając do dyspozycji bardzo krótką kołdrę zawodników zdolnych do rywalizacji na tym poziomie. Wczoraj Michniewicz zrobił zaledwie dwie zmiany na ostatni kwadrans, podczas gdy teoretycznie mógł ich zrobić 5.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 05.08.2021 / 11:00, *.centertel.pl

@Misiek75: Dinamo ma znacznie szersze rezerwy, a mimo to przekłada mecz ligowy. To nie chodzi tylko o zmęczenie, nie rozumiecie tego, bo nie macie pojęcia o różnych aspektach, jak choćby o mentalnym przygotowaniu do każdego spotkania. Są też inne szczegóły, ale szkoda czasu i tak tego nue zrozumiecie, bo mojsza musi być najmojsza i niech grają co 3 dni.

odpowiedz
L - 05.08.2021 / 10:06, *.tpnet.pl

Czyli normalnie by nie przełożyli ale jako że wywiązała się z tego mała afera to dbając o dobry wizerunek przełożą…U nas w Polsce bez zmian - każdy patrzy na czubek własnego nosa…

odpowiedz
Pacz - 05.08.2021 / 12:29, *.t-mobile.pl

@L: Gdyby mecz był w środę, to by nie przełożyli. Jako, że jest we wtorek, to mają obowiązek przełożyć.

odpowiedz
Wariat - 05.08.2021 / 10:01, *.chello.pl

Wezcie zróbcie porządek z tym Twitterem bo gość ewidentnie mąci, ostatnio przy transferach a teraz jeszcze przy samym meczu...

odpowiedz
TeDe85 - 05.08.2021 / 08:50, *.chello.pl

Redakcjo!

Jak to w końcu jest?
Był wniosek przed meczem z Dinamem i Ekstraklasa go odrzuciła, dlatego trener się poskarżył na konferencji?
Czy wniosku nie było i nasi włodarze od początku "wiedzieli", że Dinama nie przejdziemy lub też nie pomyśleli o tym w ogóle, a dopiero po remisie i upatrzeniu szansy rozpoczął się lament?
Ekstraklasa twierdzi, że wniosku nie było, ale trener chyba bezpodstawnie by takich rzeczy nie mówił...

odpowiedz
Jano - 05.08.2021 / 08:46, *.orange.pl

Trochę się posr.... bo nawet nieprzychylni Legii krytykowali brak zgody na przełożenie meczu!

odpowiedz
Tom - 05.08.2021 / 08:26, *.play-internet.pl

Słabemu górnikowi na występy podolskiego w mam talent będą przekładali!

odpowiedz
:) - 05.08.2021 / 10:02, *.chello.pl

@Tom: no bo ma talent??

odpowiedz
Legijny Mokotów - 05.08.2021 / 10:41, *.elartnet.pl

@Tom: Górnik i Podolski, psze Pana.

odpowiedz
Tom - 05.08.2021 / 11:39, *.play-internet.pl

@Legijny Mokotów: z małej! Oni nigdy nie mają do Nas szacunku!!

odpowiedz
lucho_83 - 05.08.2021 / 08:11, *.81.66

Ekstraklasa sama powinni wyjść z inicjatywą przełożenia meczu w tej kasztanowej lidze...Szorujemy po dnie w Europie!

odpowiedz
TomekMokotów - 05.08.2021 / 08:53, *.play-internet.pl

@lucho_83:


Jaja sobie robisz... musi być wniosek klubu, to normalna procedura. Na całym świecie tak jest. Elstraklapa nie może sobie dowolnie przekładać meczów, bez względu czy jest to potrzebne klubowi czy nie, tylko dlatego, że im się wydaje, ze Legia będzie tego potrzebować.
Klub chce, klub ma, tak to działa.

odpowiedz
Mrok - 05.08.2021 / 09:33, *.com.pl

@TomekMokotów: Oczywiście, że może i wcale nie musi być tu żadnego wniosku klubu. Ekstraklasa nadrzędnie ustala terminarz a także suwerennie określa wszelkie terminy zastępcze. Tu wniosek jest jedynie potrzebny po to aby Ekstraklasa wiedziała ze takie przełożenie meczu jest w interesie klubu, bo np jeżeli klub nie chce to nie ma mu sensu robić pod górę.
W Europie są ligi które obligatoryjnie przez swoje zrzeszenia maja zawieszane rozgrywki podczas gier pucharowych ich reprezentantów.

odpowiedz