fot. Hagi / Legionisci.com

Lauritsen: Jestem rozczarowany

źródło: 24sata.hr

- Jestem rozczarowany wynikiem, bo byliśmy lepsi i byliśmy blisko bramki na 2-0. Po wyrównaniu ciężko nam było wrócić do odpowiedniej gry. Uważam, że zasłużyliśmy na więcej, bo jesteśmy od Legii lepsi. Mecz był wyrównany, ale myślę, że jesteśmy od nich o dziesięć procent lepsi. Dlatego jestem rozczarowany, że nie wygraliśmy tego meczu. Legia to dobra drużyna z bardzo dobrą energią, starają się grać piłką. Zostawiają dużo miejsca, grają ryzykownie i to stwarza nam szanse - powiedział Rasmus Lauritsen.

- Teraz musimy odpocząć i wierzę, że w Warszawie zagramy jeszcze lepiej. Jestem pewien, że wyjdziemy na boisko pewni siebie, a jeśli tak będzie, to awansujemy. Pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać na wyjazdach z dobrymi drużynami. Wierzę w nas.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 27232
START: 19.07.2021 / KONIEC: 10.08.2021


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
zdzicho - 06.08.2021 / 08:12, *.tpnet.pl

to dinamo jest mega przereklamowane i chuligańsko i ultras. dobra ekipa ale nic wiecej

odpowiedz
Rozmus - 05.08.2021 / 21:58, *.tpnet.pl

Szpanery z tego Dynamko , kiedy oni tak urośli ? Takie to pewne siebie , bo mieli udaną zeszłą dekadę ? Aha , no to zobaczymy we wtorek . Golić buców , Legia - Dynamo , 3:0 .

odpowiedz
JohnP - 05.08.2021 / 14:54, *.t-mobile.pl

Pycha kroczy przed nimi.A LEGIA I TAK WYGRA.

odpowiedz
skrzat.dokladnie,pycha ich zgubi... - 05.08.2021 / 23:09, *.centertel.pl

@JohnP:

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 05.08.2021 / 14:43, *.plus.pl

To w końcu mecz był wyrównany czy byli lepsi, bo zmienia poglądy jak SIMON pod wpływem $$$

odpowiedz
Matt - 05.08.2021 / 14:32, *.tpnet.pl

Bardzo ładna wypowiedź: jesteśmy lepsi, jesteśmy lepsi, no i jesteśmy lepsi.

odpowiedz
Leo - 05.08.2021 / 13:36, *.centertel.pl

@Wolfik: Nikt nie pieję z zachwytu, że piszesz o podniecaniu. Dynamo było pewne, że nas rozjadzie, już się rospisywali o meczu z Crveną. My pojechaliśmy tam, żeby wywieźć jak najkorzystniejszy wynik. I to się udało. Z przebiegu meczu zasługiwaliśmy na remis i ten remis wywalczyliśmy. Nikt nam go nie dał w prezencie. Pisanie o podniecaniu jest trochę nie na miejscu. Nawet po ewentualnym awansie do LM, nie będzie czym się podniecać bo to powinno być dla takiego klubu jak Legia normą a nie wyczynem. Niemniej jednak chłopaki pokazali charakter w meczu z solidnym przeciwnikiem. Robią swoje, a naszym obowiązkiem jest teraz pomóc im swoją postawą na trybunach w awansie do kolejnej rundy. LEGIO klubie ty nasz pokaż ...... jak w piłkę grasz!!!

odpowiedz
Wolfik - 05.08.2021 / 14:07, *.mm.pl

@Leo: Pisząc o "podniecaniu" nie miałem na mysli oceny boiskowych wydarzeń. To była moja odpowiedź na wypowiedź Kolegi Mańka odnośnie pewności siebie piłkarzy Dinama. Zupełnie nie ten kontekst.

odpowiedz
Alex Bielany - 05.08.2021 / 13:06, *.centertel.pl

A bedziesz jeszcze bardziej we wtorek :-)

odpowiedz
Leśny Dziadek - 05.08.2021 / 12:12, *.orange.pl

Mam nadzieję, że zespołem który w Warszawie zagra zdecydowanie lepiej, będzie Legia. To dla tych chłopaków szansa na wielki sukces, bo takim będzie wyeliminowanie Dinama.

odpowiedz
(L) - 05.08.2021 / 11:35, *..

musimy w tym awansie pomóc, piłkarze swoje, a my swoje na trybunach żeby poczuli to piekło, każde ich dojście do piłki to gwizdy i jazda wiadomo z kim ;)

odpowiedz
Ornitolog - 05.08.2021 / 12:23, *.centertel.pl

@(L): dokładnie tak! Jazda z KU&*#!

odpowiedz
Mrok - 05.08.2021 / 10:14, *.com.pl

Niestety ma rację, od dawna mamy kłopoty z drużynami grającymi wysokim pressingiem a sami tak grać nie umiemy. We wczorajszym meczu mieliśmy sporo szczęścia i nie chodzi tu tylko o niewykorzystane sytuacje Chorwatów ale i o błędy sędziego. Wynik mógłby swobodnie być dla nich wyższy bo Wieteska w 1 połowie zrobił faul na pograniczu za trzymanie a w 2 połowie wg mnie dał podstawę do karnego za stempel.

Do poprawy absolutnej celność podań i orientacja w sytuacjach boiskowych. Nasi zawodnicy podejmowali decyzję o kierunku dalszego podania dopiero po opanowaniu piłki (i to też na 2-3 razy), Chorwaci wiedzieli komu przekażą piłkę w już momencie kiedy do nich się toczyła - to była zasadnicza różnica jakości drużyn wczorajszego meczu. Zasłanianie piłki bez pomysłu na jej odegranie kończyło się w 80% jej stratą. Z kolei odbiorów mieliśmy mało bo Chorwaci grali znacznie szybciej przez to o czym pisałem powyżej.

odpowiedz
Wolfik - 05.08.2021 / 10:41, *.mm.pl

@Mrok: Masz rację, widać gołym okiem, że u nas gra się wolniej. By zaistnieć w Europie trzeba grać szybciej. My tego nie umiemy, bo w lidze nikt nas nie zmusza do szybszego grania. Musimy to nadrabiać bieganiem i walką. Tego mankamentu nie nadrobimy w tydzien. Czasami się udaje (jak w Zagrzebiu) więc może uda się tez w Warszawie. Ciągle jednak to Chorwaci pozostają faworytem tego dwumeczu.

odpowiedz
Real deal - 05.08.2021 / 10:51, *.127.77

@Mrok: Grali ladniej jako zespol,widac zgranie.Sa fizyczni I szybcy.Ale my utrzymujac dlugo pilke potrafilismy zagrac nie szablonowo do przodu,tworzac sytuacje.Mysle ze to dziala na nasza korzysc,a u nich wystepuja problemy .Mamy szanse ,trzeba wyjsc na 110%i z madra taktyka ,sa do palniecia.

odpowiedz
Danie(L) - 05.08.2021 / 11:06, *.play-internet.pl

@Mrok: to jest grubsza sprawa. Tam grali w zasadzie sami Chorwaci, a każdy z nich jest wirtuozem piłki. Tak jest u nich od lat. W Polsce natomiast szkolenie od lat jest w powijakach i takie mecze tylko to uwypuklają. To są lepsi piłkarze i w konsekwencji lepsza drużyna. Tyle, że podobno w kryzysie... Udało się wywieźć dobry wynik i jest nadzieja. I pomyśleć, że żaden z tych Chorwatów nawet przez 1 sekundę nie rozważałby potencjalnego transferu do Legii nawet gdyby było nas stać na niego... To jest inny piłkarski świat, może za 10 lat w Polsce uda się choć w przybliżeniu wyszkolić takich grajków. No ale skoro mają kryzys to czemu tego nie wykorzystać ;-)

odpowiedz
Biała Siła - 05.08.2021 / 13:11, *.vectranet.pl

@Danie(L): chłopie przekonałem mnie dużo racji w tym co piszesz ,pozdrawiam

odpowiedz
HUGON - 05.08.2021 / 23:24, *.vectranet.pl

@Wolfik: Nigdy nie będą grać szybciej jak będą grać w poprzek i do tyłu.Ale w naszej kopanej tak się gra i trudno będzie to zmienić.Szlak mnie trafia jak widzę na naszej połowie 5-6 zawodników przeciwnej drużyny po stracie przez nich piłki i zamiast szybko zagrać do przodu to grają w poprzek.Ale to jest polska myśl szkoleniowa,która cofa naszą piłkę w rozwoju.

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 06.08.2021 / 07:48, *.vectranet.pl

@Danie(L): mordo jeszcze 4-5 lat i bedziemy tam gdzie dinamo niestety nasza akademia funkcionuje 1 rok a owocow mozna sie spodziewac po 5latach po 10 latach juz beda kozaki w naszym zespole naszymi sladami ida inne kluby mysle ze za 10 lat poziom ekstraklasy bedzie wiekszy od ligi chorwackiej wazne by kluby budowaly akademie i stadiony jak to sie dzieje w szczecinie lublinie zabrzu czy lodzi na chwile obecna tylko Legia posiada akademie z prawdziwego zdarzenia łach prubuje dorownac Pogon buduje łks konczy i tyle
w zabrzu i lublinie planuja stworzyc
dopoki nie bedzie konkurencji to i produkt nie bedzie najwyzszej jakosci mimo ze zarzad i odpowiednie warunki sprawia ze nasz produkt bedzie wysokiej jakosci to bez konkurencji poziom mlodych bedzie weryfikowany na slabych przeciwnikach a jak sie ciagle wygrywa to sie nie widzi bledow

odpowiedz
L - 05.08.2021 / 10:12, *.tpnet.pl

Wszyscy na mecz!!!! Wywalczymy razem z piłkarzami ten awans!!!!

odpowiedz
Cat - 05.08.2021 / 10:07, *.centertel.pl

Ładnie z jego strony że powiedział tylko o 10%...

odpowiedz
Ziomek69 - 05.08.2021 / 10:07, *.3.72

W Sto(L)icy będzie piekło! Wszyscy na Dynamo! Zniszczmy ich psychicznie! Hej Legia gol!

odpowiedz
bep - 05.08.2021 / 10:06, *.2.10

We wtorek na trybunach musi być kanada, meksyk i sajgon!

odpowiedz
SEBO(L) - 05.08.2021 / 13:43, *.centertel.pl

@bep: dorzuć jeszcze Pearl Harbor,Twean Peaks,South Park,nie ma co się oszczędzać! ;)

odpowiedz
Alex Bielany - 05.08.2021 / 19:42, *.centertel.pl

@SEBO(L): Franek Dolas, 4 pancerni i pies, deszcze niespokojne i gwiezdne wojny, chociaz gwiezdna wojna to bedzie za dwa tygodnie jak Bóg da:-)

odpowiedz
Maniek - 05.08.2021 / 09:53, *.centertel.pl

Pajace, myśleli, e tam myśleli, byli pewni, że z Legią to będzie spacerek, bo to obowiązek bo to bo sramto. A tu h.j, nie wyszlo. Teraz wiedzą, że w rewanżu tak łatwo moze nie być. OBY!

odpowiedz
Wolfik - 05.08.2021 / 10:48, *.mm.pl

@Maniek: No byli pewni i co z tego? Ty nie byłes pewny zwycięstwa nad Tallinnem? Taka sama sytuacja, ale na odwrót. I czym się podniecać?

odpowiedz
WIDZ - 05.08.2021 / 11:27, *.chello.pl

@Wolfik: No, właśnie - czym. Tak samo nie ma się co podniecać tym, że Chorwaci tacy wspaniali i od 1410 roku grają w pucharach itd. Wyjdą na boisko, my wyjdziemy na boisko i ktoś będzie musiał wygrać. Może znowu będą rozczarowani.

odpowiedz
NaSpokojnie - 05.08.2021 / 12:58, *.t-mobile.pl

@WIDZ: dokładnie tak, wyjdziemy i zagramy aby znowu byli rozczarowani, bez przeżywania że jacy to są wspaniali, bo w poprzednich latach grali super. Liczy się tutaj i teraz a nie wspominki,

odpowiedz
Wolfik - 05.08.2021 / 14:11, *.mm.pl

@WIDZ: Rozumiem emocje pomeczowe, ale jeśli już mi odpowiadasz, to przynajmniej przeczytaj w jakim kontekście powiedziałem o "podniecaniu". Tutaj nie ma żadnego zachwytu nad "wspaniałymi Chorwatami". To dotyczyło wypowiedzi odnośnie ich pewności siebie. Tylko tyle.

odpowiedz