REKLAMA
REKLAMA

Pięciobój

Gutkowski brązowym medalistą MP U-23

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W Zielonej Górze odbyły się we wtorek mistrzostwa Polski w pięcioboju nowoczesnym. W rywalizacji seniorów liczyliśmy na medal Łukasza Gutowskiego, który w ostatnich tygodniach rywalizował na Igrzyskach Olimpijskich. Legionista rozpoczął od 15 wygranych w szermierce i trzeciego wyniku w pływaniu (2:06.81 min.), a po dwóch konkurencjach wyżej w klasyfikacji generalnej (na miejscu trzecim) był inny legionista, Daniel Ławrynowicz.

Słabszy wynik Łukasza w jeździectwie (16. miejsce, 258 pkt.) sprawił, że przed biegiem ze strzelaniem był na odległej pozycji. Drugi czas w tej konkurencji (11:09.92 min.) dał mu awans na szóste miejsce w kategorii open i miejsce piąte w mistrzostwach Polski wśród seniorów. Gutkowski, z wynikiem 1396 pkt. zdobył brązowy medal w klasyfikacji MP do lat 23. Do medalu wśród seniorów zabrakło mu sześciu punktów.

Daniel Ławrynowicz w klasyfikacji Open był 10., zaś w MP seniorów - ósmy, z wynikiem 1362 pkt. Najlepszy wynik uzyskał w szermierce (18 wygranych).

W zawodach kontrolnych U-17, drugie miejsce, za Niemcem Arthurem Socke, zajął Igor Radomyski, który uzyskał najlepszy wynik w pływaniu - 2:11.26 min.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.