fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Konferencja prasowa

Trpišovský: Gol Juranovicia wybił nas z rytmu

Woytek - Wiadomość archiwalna

Jindřich Trpišovský (trener Slavii): Zaczęliśmy mecz dobrze, stosowaliśmy pressing i mieliśmy okazje do zdobycia bramki, ale zamiast prowadzić 1-0, straciliśmy gola. Następnie wyrównaliśmy po stałym fragmencie gry, ale gol Josipa Juranovicia wybił nas z rytmu. Na szczęście przed przerwą udało nam się wyrównać na 2-2.

- W drugiej połowie rywalom pomogło wejście Josue i nie stwarzaliśmy tylu sytuacji. Mieliśmy dwie, trzy okazje, których nie zamieniliśmy na gola. Zmiany w składzie były wymuszone sytuacją meczową.

- Staramy się wspierać naszego bramkarza, ale pierwszy stracony gol zostawił ślad w meczu i czuje się on odpowiedzialny za tę sytuację. Prawdopodobnie przeżywa ją najgorzej odkąd go znam. W meczach, które do tej pory graliśmy, nie miał zbyt wielu sytuacji do bronienia. Wszyscy pracujemy nad tym, by odzyskał pewność siebie. Piłka nożna to gra błędów, ale potrzebujemy z powrotem jego pewności.

- Musimy zwiększyć wydolność zawodników, bo z Legią poradziliśmy sobie do przerwy grając w dobrym tempie, ale chcemy wydłużyć taką grę do 60 minut. Tylko zawodnicy, którzy są z nami od początku przygotowań, są w stanie rozegrać cały mecz.

- Piłka nożna polega na zdobywaniu bramek. Jak policzymy sytuacje strzeleckie z ostatnich dwóch meczów u siebie, to było ich sporo. Trudną sytuacją jest to, że nie strzelasz w czterech sytuacjach, a potem tracisz bramkę po pierwszym strzale rywali. Mieliśmy mnóstwo sytuacji z trzech meczach w europejskich pucharach, a strzeliliśmy tylko trzy gole. To nie tylko moje odczucie, ale całej drużyny. Przykro mi, że nie mogliśmy cieszyć się z większej liczby bramek.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?
SUMA GŁOSÓW: 10572
START: 02.08.2021 / KONIEC: 26.08.2021

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.