fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

Młodzież: przy Łazienkowskiej rozegrano turniej "Ekstra Talent"

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Na boisku treningowym Legii przy Łazienkowskiej rozegrano warszawską edycję turnieju U12 "Ekstra Talent". Impreza rozgrywana corocznie pod patronatem Ekstraklasy oraz MKDNiS, ma za zadanie prezentację talentów w w poszczególnych klubach ekstraklasy oraz miejscowościach i regionach okolicznych. Przez 18 dni kolumna imprezy przemieszcza się do kolejnego klubu, a Warszawa była 16. miejscem w które zawitała. W sportowej rywalizacji wzięło udział 12 drużyn, w tym zespoły Akademii Legii i Legia Soccer Schools, jak również kluby partnerskie i współpracujące z Warszawy i regionu. W środę impreza zawita do Radomia.

Impreza była również - a nawet w pierwszym rzędzie - okazją do sprawdzenia ogólnej sprawności młodzieży, w czterech podstawowych ćwiczeniach:
- test wydolnościowy "Beep test",
- zwis na drążku,
- bieg wahadłowy 5x10 metrów,
- żonglerka.

Wnioski z przeprowadzonych testów nie były zbyt wesołe. Choć najlepsze wyniki indywidualne należały do czołowych (w przypadku beep testu z dobrej strony pokazał się Tymon Płoszka z Legii, w pozostałych konkurencjach triumfowali gracze Ursusa, w tym były zawodnik LSS 2010 Adam Lebioda, który utrzymał się na drążku aż przez 97 sekund), to ogólna sprawność młodzieży w tej kategorii wiekowej U12, rocznik 2010) porównywana na kolejnych edycjach "Ekstra Talentu" od 2016 roku, powoli ale stopniowo się obniża.

Uczestnicy turnieju mogli również spróbować swoich sił w teqballu (futbol stołowy), którego tajniki pokazywali czołowi polscy zawodnicy w tej dyscyplinie: Adrian Duszak i Bartłomiej Frańczuk. Końcowym akcentem imprezy był turniej z udziałem 12 drużyn: AP Legia Warszawa, Drukarz Warszawa, Pogoń Siedlce II, Legia Soccer Schools 2010, Młodzik Radom, STF Champion Warszawa, Legia Soccer Schools 2009, AP Waleczni Olszewo-Borki, UKS Varsovia, AP Żyrardowianka Żyrardów, Pogoń I Siedlce i KS Ursus Warszawa. Rywalizacja stała na niezłym poziomie, choć nie obyło się bez paru niespodzianek. Wszystkie trzy drużyny legijne kontynuowały grę w fazie playoff o miejsca 1-8. Zespoły LSS prezentowały się nieźle i toczyły zacięte boje z Drukarzem (zakończone serią rzutów karnych), Pogonią Siedlce i Ursusem. Drużyna Akademii grała z STF Champion, a następnie z Ursusem i - na zakończenie turnieju - z Pogonią Siedlce. Nasi zawodnicy zaprezentowali niezłe umiejętności indywidualne, co zaowocowało wyróżnieniem dla najlepszego bramkarza dla Olafa Szczęsnego oraz tytułem króla strzelców dla Antoniego Błońskiego, reprezentujących drużynę z Łazienkowskiej. Także gracze z Siedlec i Ursusa mieli swoje dobre momenty.

Na koniec turnieju wszystkie drużyny otrzymały specjalne certyfikaty oraz puchary. Czołowa czwórka odbierała nagrody na podium, niemniej kolejność końcowa była najmniej istotnym elementem tego wydarzenia, stąd nie będziemy jej podawać.
Nagrody wręczali: organizator imprezy Tomasz Zabielski, dr Janusz Dobrosz z AWF Warszawa oraz czołowi polscy teqbaliści - Adrian Duszak i Bartłomiej Frańczuk.

Skład AP Legia Warszawa U12 (2010): Olaf Szczęsny - Dawid Rodak, Aleksander Badowski, Oskar Putrzyński, Mateusz Pawłowski, Kacper Jaczewski, Antoni Błoński, Tymon Płoszka, Xawery Eichler
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Artur Dworczyński
Skład Legia Soccer Schools 2009: Patryk Parol, Piotr Keller, Aleksander Dworski, Omar Sawo, Jakub Podlecki, Krystian Wróblewski, Aleksander Dyrała, Wiktor Manasterski, Maks Małkiewicz, Jakub Przybylski
Trener: Arkadiusz Borowy
Skład Legia Soccer Schools 2010: Michał Zubrzycki, Aleksander Nieckarz, Jan Andrzejak, Piotr Roguski, Nikodem Sikorski, Jakub Rogalski, Mikołaj Maćkowiak, Jakub Pływaczewski, Nikodem Kęsicki
Trener: Piotr Chmiel


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.