fot. Woytek / Legionisci.com

Tydzień wolnego legionistów (akt.)

Woytek, źródło: Legionisci.com

Tydzień wolnego otrzymali piłkarze Legii Warszawa od sztabu trenerskiego po niedzielnym meczu z Wisłą Kraków. Kolejny trening stołecznej drużyny zaplanowano dopiero na poniedziałek, 6 września.

- Wyznaczeni zawodnicy będą w tym tygodniu trenować indywidualnie - poinformowała rzecznik prasowa klubu Izabela Kruk

13 zawodników pierwszej drużyny otrzymało powołania do reprezentacji narodowych: Cezary Miszta, Kacper Tobiasz, Joel Abu Hanna, Mattias Johansson, Filip Mladenović, Maik Nawrocki, Jurgen Çelhaka, Jakub Kisiel, Kacper Skibicki, Bartosz Slisz, Mahir Emreli, Ernest Muci, Szymon Włodarczyk.

4 zawodników jest kontuzjowanych: Wojciech Muzyk, Lindsay Rose, Andre Martins, Bartosz Kapustka

Do dyspozycji jest 11 zawodników: Artur Boruc, Mateusz Hołownia, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Yuri Ribeiro, Josue, Luquinhas, Kacper Kostorz, Rafael Lopes, Tomas Pekhart*, Maciej Rosołek

Jehor Macenko, Bartłomiej Ciepiela, Kacper Skwierczyński, Wiktor Kamiński, Jasur Yaxshiboyev aktualnie na co dzień trenują z trzecioligowymi rezerwami.

* - Pekhart na liście rezerwowej reprezentacji Czech

Z powyższej rozpiski wygląda na to, że w tym momencie po prostu nie ma komu trenować i zajęcia na pewno nie byłyby pełnowartościowe przy taki małej dostępnej liczbie zawodników.

SONDAKtóre miejsce w grupie C Ligi Europy zajmie Legia?



przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (70)

+dodaj komentarz
(L) eon - 31.08.2021 / 00:16, *.inetia.pl

Kiedy wreszcie Jaszczura wypuszczą w pierwszej drużynie w pierwszym składzie? Może odpali po poście i będzie objawieniem ? Dajcie mu szansę.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 30.08.2021 / 22:04, *.vectranet.pl

Eaaaaaaaaaaa tam... uzupełnić tymi ogórkami z rezerw i zagrać sparing z Wisłą, moze tym razem by wygrali..........:) Jak u mnie w robocie nie ma połowy zmiany to wolnego nie dostaję :)

odpowiedz
:) - 30.08.2021 / 21:07, *.chello.pl

Polacy! Więcej uśmiechu!

odpowiedz
bronek49 - 30.08.2021 / 18:06, *.chello.pl

niech da im wolne już do końca sezonu przecież to kpina niech trenują z dwójką bo jeszcze dużo im brakuje do uzyskania formy

odpowiedz
Yerro - 30.08.2021 / 17:50, *.centertel.pl

Nie ma to jak głębia składu...pełna profesja

odpowiedz
SEBO(L) - 30.08.2021 / 17:32, *.centertel.pl

Widzę,że znakomita większość też jest przeciwna temu powtarzającemu się wypoczynkowi... Ja tu już wielokrotnie o tym wspominałem,i nie chcę się powtarzać,więc..
CAŁOROCZNY WAKACYJNY KLUB SENIORA LEGIA MA SIĘ DOBRZE!

odpowiedz
Wiem co mówię - 30.08.2021 / 17:27, *.chello.pl

No i jest wysyp polaków, ujawnili się...
Tak trzymać!!!!

odpowiedz
Miasto Rafałka - 30.08.2021 / 16:27, *.play-internet.pl

To niech kurła Czesław zrobi przegląd młodego wojska i zrobi z nich wojaków,chyba że nie ma co przeglądać,faken

odpowiedz
Sarcastico. - 30.08.2021 / 16:07, *.inetia.pl

To co się dzieje w tym klubie, to jest k kpina.

odpowiedz
xyz - 30.08.2021 / 16:01, *.vectranet.pl

Gracze którzy praktycznie nie grają jak Rosołek czy Kostorz czy mający zaległości mogli by trenować indywidualnie bądź w małych grupach. Ribeiro mógłby mieć jakieś zajęcia żeby się szybciej wdrożył w nasz sposób gry. Coś tam zawsze da się zrobić.

Ufam, że CzM wie co robi.

odpowiedz
Arek - 30.08.2021 / 14:41, *.tpnet.pl

Tyle wpisów, znaczy się jazda!

odpowiedz
KibicL - 30.08.2021 / 13:25, *.net.pl

Prawie cała linia defensywna może trenować oprócz Szweda to jest dobry czas aby popracować nad grą na zero z tylu w pucharach.

odpowiedz
polak - 30.08.2021 / 16:33, *.chello.pl

@KibicL: a moze bys tak przyszedl do roboty na weekend co, widac ze sie nudzisz, a rooty jest troche?

odpowiedz
xaxa23 - 30.08.2021 / 13:21, *.tpnet.pl

Priorytet to obecnie liga. Zagrać na maksa w 1 meczu grupowym w Moskwie ze Spartakiem, jeśli uda się wywalczyć korzystny rezultat to odpuszczamy resztę- nie ma szans na nic z Napoli i Leicester a zamiast punktow to potracimy sily i w lidze zrobi się niebezpieczna przewaga punktowa rywali nad nami.
Jak przegrana w Moskie to tym bardziej zero szans na korzystne rozstrzygniecia w grupie LE.

odpowiedz
Pacz - 30.08.2021 / 13:56, *.t-mobile.pl

@xaxa23: Widzę, że duch sportowy się u ciebie nie liczy. Każdy mecz, każdą walkę trzeba chcieć wygrać, a nie jakieś odpuszczanie.

odpowiedz
Wariat - 30.08.2021 / 14:03, *.chello.pl

@Pacz: pan perfekcjonista? Współczuję dzieciom

odpowiedz
L - 30.08.2021 / 14:24, *.play-internet.pl

@xaxa23: żal mi ciebie

odpowiedz
xyz - 30.08.2021 / 16:06, *.vectranet.pl

@xaxa23: Jaki ma sens bicie się o wejście do rozgrywek grupowych, żeby je później całkowicie odpuścić? Poza tym jaki przekaz poszedł by w świat? Jeśli ktokolwiek ma zamiar odpuścić jakiekolwiek rozgrywki będąc w Legii niech się lepiej spakuje i robi wypad stąd w podskokach.

Sytuacja kadrowa nie jest łatwa więc nie pozostaje nic tylko życzyć CzM żeby wymyślił jakiś genialny plan i poskładał wszystko do kupy.

odpowiedz
Capote - 30.08.2021 / 23:55, *.67.43

@xaxa23: A słyszałeś o takim pojęciu, jak AMBICJA SPORTOWA? Po to się trenuje całymi latami, żeby grać w takich meczach, to jest dla nich święto

odpowiedz
Elquatro - 30.08.2021 / 13:00, *.chello.pl

Ojojoj no niee, to jest prezent xd

odpowiedz
AAA - 30.08.2021 / 12:50, *.chello.pl

Skibicki odpoczywaj.

odpowiedz
Kamień - 30.08.2021 / 13:41, *.chello.pl

@AAA: no biedak nie może, powołanie przecież dostał

odpowiedz
fifi - 30.08.2021 / 12:45, *.chello.pl

jak sie matak waskakadre nicdziwnego

odpowiedz
Yaro - 30.08.2021 / 13:19, *.centertel.pl

@fifi: W Twojej szkole była wąska kadra nauczycielska.

odpowiedz
bubba - 30.08.2021 / 13:40, *.hawetelekom.pl

@Yaro: dobrze że odpowiedziałeś na posta wyżej bo czytałem go 10 minut nie mogłem zrozumieć o co gościowi chodzi ;-) hahahah

odpowiedz
polak z polski - 30.08.2021 / 12:19, *.chello.pl

jestem polakiem , nienawidze cie bo masz wolne gdy ja pracuje!!!!!

odpowiedz
polak - 30.08.2021 / 12:16, *.chello.pl

jestem polakiem, jak komus lepiej to jakos wewnetrznie zle sie czuje

odpowiedz
Yeti - 30.08.2021 / 12:03, *.play-internet.pl

Słabo to wyglada, bardzo słabo...

odpowiedz
piotr_zabki - 30.08.2021 / 12:01, *.centertel.pl

Trochę lament niczym nie poparty a wnioskowany biorąc pod uwagę mecz z Wisłą. Prawda jest taka, że dawno nie byliśmy tak dobrze przygotowani do kwalifikacji pucharów. Nie wiemy, czy te przygotowanie faktycznie nie wpłynęło na zmęczenie, które teraz wychodzi. Dobrze jest oceniać przy komputerze bez żadnych danych... Pozdro. (L)

odpowiedz
AdamS - 30.08.2021 / 12:18, *.toyotabank.pl

@piotr_zabki: Taka ciekawostka - wszystkie drużyny, z którymi grała Legia w kwalifikacjach grają w fazie grupowej pucharów. Więc mimo wszystko są to dość dobre drużyny. Natomiast siłami trzeba będzie dobrze gospodarować, żeby zdobyć MP i znowu walczyć w Europie.

odpowiedz
polak - 30.08.2021 / 12:20, *.chello.pl

@AdamS: jestes polakiem?

odpowiedz
Darek - 30.08.2021 / 11:57, *.t-ipconnect.de

Skibicki taki biedny przemęczony może niech nie jedzie.Odpoczywaj chłopaku.Nie wstawaj z łóżka przez ten tydzień.Nabieraj sił biedaku.

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 30.08.2021 / 11:56, *.plus.pl

Podzielimy los Amiki Żurawia coś mi się wydaje. Puchary na pierwszym planie a liga się nadgoni później.

odpowiedz
Cyniek - 30.08.2021 / 11:42, *.play-internet.pl

Chyba pod Kacperka to wolne chłopak wypocznie trzy mecze zagrał ma prawo być padnięty

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 30.08.2021 / 12:01, *.plus.pl

@Cyniek : No zwłaszcza że młody to nieprzyzwyczajony do tyłu spotkań. Wiadomo że teraz młodym się nie chce zap... Bo im się miejsce należy z przepisu co go wprowadził pZpN.

odpowiedz
Kasztan - 30.08.2021 / 11:42, *.otenet.gr

Tydzień?
A czemu nie miesiąc wszak zmęczeni są bardzo

odpowiedz
Kibolek - 30.08.2021 / 11:41, *.telefonica.de

Tydzień wolnego dla pajacow parodystow i statystów. KPINA . MIODUSKI ZŁODZIEJU GDZIE SA TRANSFERY

odpowiedz
polak - 30.08.2021 / 12:21, *.chello.pl

@Kibolek : ty polaku!

odpowiedz
Wariat - 30.08.2021 / 11:37, *.chello.pl

łeee wolnee a ja musze do pracy chodzic ale argument, poziom milosnika taniego piwa pod klatka w bloku, bylo grać w pile a nie balowac... zatanczysz raz labada labada i zdyszany jestes jeden z drugim, potancz tak 2x45 xd Roszczeniowcy ciagnijcie sie za swoj nos dajcie ludziom zyc, w pracy tez podkladacie komus swinie bo ktos zarabia 200 zlotych wiecej????????

odpowiedz
Pablo - 30.08.2021 / 10:52, *.t-mobile.pl

Widzę, że na tym forum wszyscy są trenerami i mają doświadczenie w budowaniu drużyny. Przypominam że nawet największe europejskie potęgi zaliczają wpadki w lidze. Jak na razie Michniewicz zrealizował wszystkie cele jakie przed były postawione więc może trochę zaufania? Zakładając że wygrybdwa zaległe mecze u siebie mamy zaledwie punkt mniej niż Lech. Trener najlepiej wie kiedy zawodnicy muszą dostać w pi... na treningu a kiedy trzeba im trochę odpuścić. Myślę że mogą nabrać świeżości i to będzie procentowało w dalszej części sezonu, ale też nie jestem trenerem. Trzymajmy kciuki za naszych a nie wszędzie ich krytykujemy. Na krytykę zawsze będzie czas. Na razie jeszcze nic nie przegrali a wygrali sporo patrząc na to z kim się mierzyli.

odpowiedz
Legion - 30.08.2021 / 11:06, *.chello.pl

@Pablo:
A ja widzę, że ty nie tylko z myśleniem, ale też z liczeniem masz problem. Otóż nie, do Lecha, nawet w przypadku wygrania obu zaległych meczów, mielibyśmy 2 punkty straty, a nie jeden. To raz. A dwa, na jakiej podstawie ty zakładasz zwycięstwo w obu tych zaległych meczach? Bo póki co to na 4 mecze my mamy 2 porażki, a te przełożone mecze będą grane w środku tygodnia między dwoma weekendami, więc oczywiście BĘDĄ ZMĘCZENI. Do tego jeszcze dojdzie granie wreszcie NAPRAWDĘ co 3 dni, a nie tak jak teraz przekładanie meczów. Dodatkowo jeszcze weź pod uwagę z kim my graliśmy do tej pory i z kim przegraliśmy. Z beniaminkiem i z upadłą Wisłą. Super, że awansowaliśmy do LE, ale priorytetem zawsze jest liga, a tu póki co się zanosi na powtórkę z Lecha z zeszłego roku.

odpowiedz
MP 1993 - 30.08.2021 / 11:25, *.centertel.pl

@Legion:

Dokładnie tak!

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 30.08.2021 / 15:16, *.vectranet.pl

@Pablo: Nikt nie krytykuje Michniewicza tu chodzi o piłkarzy jakich sprowadzamy brak 1-2 pilkarzy ktorzy byli by wzmocnieniem sciagamy mlodych ktorzy maja wejsc na wyzszy lv ale do kogo maja rownac kto jest wyznacznikiem ich umiejetnosci by podniesli swoj poziom chyba nie ROSE ??czy ABU HANNA to sa sredniaki Legia potrzebuje 1-2 dobrych zawodnikow ktorzy zrobia roznice i pociagna innych by wskoczyli na wyzszy lv BORUC z bramki tego im nie wpoi moze sie tylko wkur... i ich opierdzielac

odpowiedz
Foresto - 30.08.2021 / 16:05, *.play-internet.pl

@Legion: Przeciwnik też będzie zmęczony w środku tygodnia.

odpowiedz
Warka80 - 30.08.2021 / 10:39, *.artcom.pl

Na szybko licząc ok 14 z całej kadry w tym 2 bramkarzy zostaje w klubie i nie jedzie na kadrę, można by spokojnie treningi prowadzić z taką grupą, w następnej przerwie na kadrę będzie to samo, czyli tydzień wolnego ? Fakty że z tej 14 aż 3 doznało kontuzji w ciągu 4 ostatnich dni, czyli Martina, Rose, Wieteska i pewnie by nie byli w stanie trenować, ale mam nadzieję że będą przechodzić rehabilitację, a nie wakacje sobie zrobią i będą latać po świecie ???

odpowiedz
Warka80 - 30.08.2021 / 10:32, *.artcom.pl

Powinno pojawić się info, kto jedzie na kadrę, kto ćwiczy indywidualnie, a kto ma wolne. Trener wspominał że 12 graczy jedzie na kadrę jakiś czas temu ktoś to może podsumowac i zebrać do kupy?

odpowiedz
:) - 30.08.2021 / 10:44, *.chello.pl

@Warka80: czlowieku, jestes roszczeniowy bardzo, jestes tylko kibicem

odpowiedz
;) - 30.08.2021 / 11:27, *.centertel.pl

@:):

A na koszulkach powinni mieć wyraźny nadruk, kto ile miesięcznie zarabia.

odpowiedz
:) - 30.08.2021 / 11:34, *.chello.pl

@;): dzięki że mogę używać Twojego nicku, w zamian możesz mojego :)

odpowiedz
Kristof - 30.08.2021 / 10:30, *.t-mobile.pl

Tylko tydzien??? Te nazelowane pseudo-gwiazdeczki powinno dostac minimum miesiac wolnego, bo przeciez sa ZMECZENI dwukrotnym przelozeniem meczu. Powinni na dwa tygodnie jechac gdzies do uzdrowiska, zeby odpoczac!!!

odpowiedz
Legion - 30.08.2021 / 10:29, *.chello.pl

Czy to ma być żart?!! Michniewicz co ty wyprawiasz? Jaki tydzień wolnego? I to jeszcze po tym co oni wyprawiali w Krakowie?! Jeśli ci gwiazdorzy są zmęczeni, to znaczy, że są w ogóle nieprzygotowani do sezonu i skoro jest czas, bo przecież nikt z nich nie gra w kadrze (pomijając jakieś absolutne wyjątki i to też tylko powołania, bo grać nie będą), to weź ich człowieku na tygodniowy obóz biegowy w Bieszczady i niech biegają, skoro potem biedaczki siły nie mają. Gwiazdor Skibicki już się wypowiedział, że oni zmęczeni, bo grają co 3-4 dni. Tylko ile razy oni grali co 3 dni!!!??? Otóż z Wisłą i Radomiakiem. 2 razy!!!! Reszta meczów przełożona, bo przecież przemęczeni. CO TO MA BYĆ?! Co wy robiliście na obozach przed sezonem?!! Meczu z Rakowem w SP nie liczę, bo przecież tam grały rezerwy. Z Wisłą Płock też było 11 (!!!) zmian w pierwszym składzie. GDZIE WY GRACIE CO 3 DNI!!??? Ty Michniewicz nie jesteś ich kolegą, tylko k.... trenerem, więc weź to towarzystwo za mordę a nie im dajesz tydzień wolnego! W każdym meczu, obojętnie z kim, to my wyglądamy gorzej motorycznie i oni się słaniają po boisku. Jak wy zamierzacie grać w LE, gdy na jesieni to już naprawdę będziecie grać co 3 dni. Tobie się wydaje, że jak tydzień sobie poleżą, to będą mieli wtedy więcej siły? Otóż nie. Kabaret. W ogóle pierwszy słyszę, żeby podczas rundy w jakiejkolwiek drużynie piłkarze dostali tydzień urlopu!!! Kiedyś jak była taka przerwa, to przecież się to wykorzystywało i jechało na miniobóz!

odpowiedz
Lolo - 30.08.2021 / 10:21, *.plus.pl

Buahaha! Czemu tylko tydzień a nie dwa? W Krakowie zagrali jak mistrzowie to i wolne się należy! Ale amatorka!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 30.08.2021 / 10:17, *.aster.pl

Nie znam się, nie wiem, ale czy tak można? Żadnych treningów? Przecież po tygodniu leniuchowania, zaraz bedą kontuzje, nie mam racji?

odpowiedz
fizjoterapeuta - 30.08.2021 / 11:17, *.t-mobile.pl

@Po(L)ubiony: masz rację, nie wiesz i nie znasz się, tydzień wolnego może tylko pozytywnie wpłynąć na regenerację i uchronić przed ewentualną kontuzją jeżeli organizm jest "zajechany:... czy są zajechani tego nie wiem, ale na bieżąco mają robione badania więc to na pewno dokładnie wie sztab czy i w jakim stopniu dany zawodnik wymaga odpoczynku.

odpowiedz
Kibic - 30.08.2021 / 10:17, *.plus.pl

Jest czas żeby popracować nad dwoma wzmocnieniami, wiadomo na jakie pozycje, Dreamer już będzie na pewno, potrzebujemy środkowego pomocnika, czekamy.

odpowiedz
Rytm - 30.08.2021 / 10:17, *.centertel.pl

Gwiazdki przemęczone są. Przełożyli im 2 mecze ligowe, a taki Skibicki mówi, że są zmęczeni. Gość, który więcej nie gra niż gra hahaha. Z taką mentalnością to max 2 liga, a nie wyjazdy zagraniczne.

odpowiedz
Elquatro - 30.08.2021 / 10:10, *.chello.pl

fajrant!

odpowiedz
Legion63 - 30.08.2021 / 10:07, *.centertel.pl

Tylko tydzień to stanowczo za mało

odpowiedz
???? - 30.08.2021 / 09:55, *.plus.pl

Naładować baterie, zresetować głowy, liga Europy jest więc teraz wystawiać najmocniejszy skład i nie ratować całym składem tylko poszczególnymi zawodnikami i lecimy dalej. Pewnie dojdzie jeden lub 2 zawodników i będzie dobrze

odpowiedz
astor - 30.08.2021 / 11:47, *.214.244

@????: naładować baterie i zresetować głowy? a czym oni mają niby tak zaprzątnięte te głowy? tym jak to zrobić żeby zarobić i się nie narobić chyba. Z ładowaniem baterii to samo- 5. kolejka a oni już nie mają siły. Później taka piłkarzyna to kilku lepszych kopnięciach piłki jedzie do zachodniego klubu i szok- karzą mi trenować i się pocić łobuzy a jak odstaję od ambitnych Piłkarzy to siedzę w rezerwach!

odpowiedz
Jaion - 30.08.2021 / 09:54, *.chello.pl

Ciągle mają wolne ja się pytam od czego tym razem co zbyt dużo meczy

odpowiedz
Miasto Rafałka - 30.08.2021 / 09:48, *.telefonix.pl

Wiedząc że będzie tyle wolnego tzn.6 dni nasi zawodnicy woleli pełny tydzień i wczoraj nie wyszli na boisko

odpowiedz
Johny - 30.08.2021 / 09:44, *.227.19

Tydzień bo widzą ze sa przemeczeni. A po przerwie na repre nie bedzię juz mozliwosci przesuwania meczy i gramy co trzy dni do grudnia. Potrzeba kilku piłkarzy do pierwszego składu a jutro ostatni dzień okienka . Podzielimy los Lecha z tamtego roku jak nic się nie zmieni.

odpowiedz
Jose Kante - 30.08.2021 / 09:19, *.play-internet.pl

Wydaje mi się, że piłkarze polskich klubów powinni trenować więcej od innych, jeśli mają jakieś ambicje osiągnąć coś więcej.
Rozumieją to kajakarze, lekkoatleci, siatkarze i oni odnoszą sukcesy.
Żeby być lepszym, trzeba trenować, być powtarzalnym...chyba że już spisali się na straty. Lepiej nie będzie

odpowiedz
Tak - 30.08.2021 / 09:18, *.centertel.pl

Przede wszystkim Skibickiemu bo jest zmęczony. Niech odpocznie chłopina.

odpowiedz
Rysiu1960 - 30.08.2021 / 18:05, *.plus.pl

@Tak: No Skibicki jest zmęczony pilnowaniem ławki żeby nikt nie ukradł

odpowiedz
Pb - 30.08.2021 / 09:11, *.centertel.pl

Tydzień wolnego...zamiast pracować nad zawodnikami z ławki żeby mogli wejść na te pozycje w których niby braki...Czesiek naucz ich nowych pozycji kopnąć piłkę chyba potrafią jak są w kadrze L...

odpowiedz
Smuteczek - 30.08.2021 / 09:10, *.163.40

No tak, chłopaki już zmęczeni to muszą odpocząć. Ciężka dola piłkarza Ekstraklasy.

odpowiedz
Ka - 30.08.2021 / 09:03, *.centertel.pl

Pierwszy skład to rozumiem, ale ci co mało grali to już chyba nie musieli dostawać wolnego ?

odpowiedz
L - 30.08.2021 / 09:00, *.chello.pl

Żyć nie umierać

odpowiedz