Ihor Charatin podczas letniego sparingu z Legią w Austrii - fot. Woytek / Legionisci.com

Transfery

Ukrainiec ma wzmocnić linię pomocy

Wiśnia, źródło: sportowefakty.wp.pl

Jak informuje Piotr Koźmiński z serwisu WP SportoweFakty, Legia jest bliska zakontraktowania nowego pomocnika. Chodzi o Ihora Charatina z Ferencvárosi TC, który jeszcze we wtorek ma pojawić się w Warszawie.

Charatin ma 26 lat i jest czterokrotnym reprezentantem Ukrainy. Na co dzień występuje jako środkowy pomocnik, więc wzmocniłby pozycję, która w drużynie mistrza Polski potrzebuje świeżej krwi. Zawodnik dla Ferencvárosi gra od stycznia 2019 roku, kiedy to trafił tam z rodzimej Zorii Ługańsk. Wcześniej reprezentował barwy Dynama Kijów oraz Metalista Charków. To właśnie w klubie ze stolicy spędził zdecydowaną większość swojej kariery. W Dynamie przeszedł drogę od drużyn młodzieżowych aż do pierwszego zespołu, w którym zadebiutował w 2014 roku przeciwko Zorii.

W poprzednim sezonie 26-latek rozegrał dla Ferencvárosi 37 meczów, w których zdobył 6 bramek. Pięciokrotnie zagrał w fazie grupowej Ligi Mistrzów, strzelając nawet honorowego gola w starciu z FC Barceloną.



przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
lol - 31.08.2021 / 19:08, *.eidsiva.net

no to zacharatamy w gale

odpowiedz
Mateusz z Gór - 31.08.2021 / 18:59, *.orange.pl

Liczby go bronią, więc wierzę w ten transfer. Legia rzadko bierze podstawowych graczy z porównywalnych klubów, a jeśli już to robi, to ci gracze są po prostu dobrzy. I tak będzie i tym razem.

odpowiedz
przega - 31.08.2021 / 18:24, *.play-internet.pl

Fajnie, że są transfery, tylko szkoda, że nie zrobiono tego w zimowym okienku. Nowi zawodnicy nie zdążą się zgrać i wyrobić automatyzmów zachowań na boisku, także niestety nie przydadzą się na wiele w tegorocznej LE.

odpowiedz
Greg81 - 31.08.2021 / 16:39, *.t-mobile.pl

Muszą jeszcze kogoś za Skibickiego bo ten jest bardzo zmęczony

odpowiedz
Xyz - 31.08.2021 / 19:56, *.orange.pl

A Ty drogi @Greg81 co robiłeś mając 19 lat? Miarę jaja i grales przy pełnym stadionie o puchary, czy z kolegami orlik obserwowany przez drużynę która czeka na zmianę i piwko po meczu?

odpowiedz
Greg81 - 31.08.2021 / 20:28, *.t-mobile.pl

@Xyz: Drogi kolego , trenowałem w cwks w swoim roczniku i jak trzeba było to w starszym roczniku, grałem w reprezentacji Mazowieckim i Polskim , miałem jeszcze czas na inne przyjemność jak basen i siłownia więc dla mnie każdy dzień był frajdą i doceniałem sobie to wszystko bez marudzenia ale kontuzja pokrzyżowała plany. A pełne stadiony i presja nie było dla mnie problemem , więc daruj sobie te pitolenie bo jesteś pewnie z pokolenia tego " zmęczonego " co na każde wołanie mamusia ci banana do łóżka przynosiła

odpowiedz
Korda - 31.08.2021 / 16:22, *.centertel.pl

Dziwny ten transfer. Chcę go Glasgow i Trabzanspor a jedzie do Warszawy. Czyżby Nikolic tutaj palce macza?

odpowiedz
Greg81 - 31.08.2021 / 16:43, *.t-mobile.pl

@Korda: może chce grać a nie ławę grzać

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 31.08.2021 / 15:57, *.vectranet.pl

pierwszy normalny zawodnik jeszcze z 2

odpowiedz
V - 31.08.2021 / 15:54, *.chello.pl

Na papierze wygląda dobrze. Pytanie, dlaczego odchodzi z teoretycznie mocniejszego klubu? O co chodzi?

odpowiedz
Paco - 31.08.2021 / 16:44, *.182.33

@V: Bo mają siedmiu środkowych pomocników, a w Legii tylko półtora, poza tym nie awansowali do Champions League i muszą jakoś dopiąć budżet.

odpowiedz
Sebavu - 31.08.2021 / 15:42, *.centertel.pl

Dobry klawisz może być

odpowiedz
Szpaku - 31.08.2021 / 15:37, *.net.pl

Zasadnicze pytanie brzmi: ogór czy kocur???

odpowiedz
Hiszpan junior - 31.08.2021 / 15:46, *.telnaptelecom.pl

@Szpaku: raczej kocór gość jest podstawowym zawodnikiem w ferencvarosie. Sam się dziwie że odchodzi do legii teoretycznie gorszego klubu. Rok temu nawet zagrał wszystkie mecze w lm. Boję się tylko jego zwinności bo ma posturę pekharta

odpowiedz
Ja1916 - 31.08.2021 / 16:59, *.vectranet.pl

@Szpaku: kocur

odpowiedz
(L)eo - 31.08.2021 / 15:35, *.t-mobile.pl

Duże wzmocnienie środka pola, zdecydowanie! Jeszcze ten Sorescu i będzie gitara. Loczek nie żałuj! Btw. Szkoda że nie moglibyśmy się postarać o wypożyczenie Zalewskiego z Romy,myślę że Żoze by go puścił na sezon.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 31.08.2021 / 14:24, *.centertel.pl

Sorescu też ponoć na bank przyjdzie.

odpowiedz
Dajrektor - 31.08.2021 / 13:05, *.tpnet.pl

Jak grałem 15 lat temu w 4 Lidze to tacy piłkarze jak Slisz czy Skibicki siedzieliby na ławie. Może ktoś mi to wytłumaczyć? Defensywni pomocnicy przecinali, odbierali ale jeszcze grali piłkę do przodu. Takie drewniaki jak slisz by zostawali po treningach i ćwiczyli godzinami technikę żeby wskoczyć do składu.

odpowiedz
:) - 31.08.2021 / 13:25, *.chello.pl

@Dajrektor: moze charakter zawiodł skoro po tylu latach jestes tak zawistnym typkiem

odpowiedz
Trampek - 31.08.2021 / 14:50, *.125.105

@Dajrektor: Wytłumaczenie jest bardzo proste ! Wystarczy wejść na statystyki obrazujące ilu piłkarzy w Polsce było zarejstroiwanych 30 - 20 lat temu , a ilu jest obecnie. Poza tym ile niezarejstrowanych jako piłkarze nastolatków w tamtym i wcześniejszym okresie czasu " uganiało " się za piłką . Z okien samochodu w zdłuż i w szerz Polski oprócz pasących się krów na polach , była widokiem młodzież uganiająca się za piłką. Dziś z pól znikneły krowy i .... młodzież grająca w piłkę. Wnisek jest prosty . Krajobraz kraju uległ zmianie, a znim brak narybku piłkarskiego.A jak nie ma narybku - to i brak .... dorosłej ryby.

odpowiedz
arek - 31.08.2021 / 15:00, *.chello.pl

@:):
w tym co napisał kolega wyżej nie ma grama zawiści. Nie rozumiesz tumanie co czytasz. To prawda że mamy graczy którzy zbyt slabo czuja sie z pilka przy nodze, nie wszystkich oczywiscie.

odpowiedz
Wolfik - 31.08.2021 / 12:44, *.mm.pl

Jesteśmy w sytuacji, że każda para zdrowych nóg gotowych do gry jest dla nas zbawieniem. Oczywiście ze strategią nie ma to nic wspólnego, ale co tam. Byle excel świecił "na zielono".

odpowiedz
TomTomTom - 31.08.2021 / 12:16, *.t-mobile.pl

Super po co robić transfery przed okresem przygotowawczym i zbudować zespół jak można... Stracić szansę na ligę mistrzów i punkty w lidzie a potem kupić kogoś i czekać pół roku a się zgra z zespołem... Logika godna miodżika...

odpowiedz
Gigi - 31.08.2021 / 12:53, *.142.216

@TomTomTom: Synu, niestety nie dla wszystkich Legia jest pierwszym wyborem, więc żeby złapać kogoś sensownego trzeba uzbroić się w cierpliwość i liczyć na okazję.

odpowiedz
L - 31.08.2021 / 13:00, *.play-internet.pl

@Gigi: albo trzeba wyjąć skarbonkę i zapłacić trochę pieniędzy (3 mln€ ostatnio zarobił) a nie jak miodek ciagle liczy na darmochę albo taniochę.

odpowiedz
za Heheszky (L) - 31.08.2021 / 11:13, *.135.170

Z tego co mi wiadomo, to Pan z Ukrainy jest w Warszawie

odpowiedz
(L) - 31.08.2021 / 16:28, *.plus.pl

@za Heheszky (L) : Pan?

odpowiedz
LE - 31.08.2021 / 11:05, *.tpnet.pl

Juz mielismy takich dwoch a jak sie skonczylo to wiemy co nie oznacza ze ewentualny trzeci moze okazac sie niewypalem ale gdy dojdzie do tranferu to czas pokaze tylko jak pisze: @ Ciekawski: To faktycznie moze byc zastanawiajace !!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 31.08.2021 / 10:52, *.centertel.pl

Słowo kluczowe w zdanie, to ,,może,,. Było kilka propozycji, na razie nikt nie przyszedł. Ale może tym razem...

odpowiedz
Sobo(L)ew - 31.08.2021 / 11:46, *.255.115

@Leśny Dziadek: Już jest w Warszawie na testach medycznych.

odpowiedz
Ciekawski - 31.08.2021 / 10:37, *.centertel.pl

Ciekawe gdzie tkwi haczyk że Węgrzy pozbywają się TAKIEGO zawodnika przed fazą grupową w trudnej grupie LE.

odpowiedz
Kerim Kerim - 31.08.2021 / 11:06, *.plus.pl

@Ciekawski: Doszedł Loncar... Więc chcą o kogoś kadrę odchudzić . Poza tym nie awansowali do LM a tak rozbudowana kadra kosztuje ..

odpowiedz
Witam - 31.08.2021 / 20:42, *.inetia.pl

@Ciekawski:
Dobre pytanie.
Zespół z e stolicy Węgier jest organizacyjnie i finansowo poziom wyżej od Legii.
To perełka rządu Orbana, która ma co roku grać w LM. W rankingu UEFA idą wysoko.

odpowiedz
Sasa - 31.08.2021 / 10:27, *.centertel.pl

A gdzie obrońcy?!
Nasza defensywa leży całkowicie ????

odpowiedz
Rytm - 31.08.2021 / 10:52, *.centertel.pl

@Sasa: obrońców styknie.
Od lewej (z wahadłowymi):
Mladenovic, Riberio, Nawrocki, Wieteska, Jędrzejczyk, Hanna, Rose, Hołownia, Johansson, Sorescu (?), Skibicki.

Już głowa Michniewicza, aby doprowadzić niektórych do formy

Braki są w pomocy.

odpowiedz
Fan B - 31.08.2021 / 13:11, *.plus.pl

@Rytm:
Ty tak serio???
Z tego grać potrafią: Jędza,Nawrocki, mladenovic jak nie macha łapami...a w tym sezonie więcej macha niż gra.Wieteska, ale być może jest zepsuty.
Izraelita i Szwed to nadal zagadki.
Holownia i skibicki, jak na razie, zycie ich mocno weryfikuje. Do rezerw!
A ten rose to sie nawet do rezerw nie nadaje.

odpowiedz
Rytm - 01.09.2021 / 07:25, *.centertel.pl

@Fan B:
Rose, Hanna i Johansson to nie ogóry, grali przed przyjściem do Legii w spoko klubach. To kogo byś chciał i z jakich klubów?
Hołownia i Skibicki owszem, są za słabi na Legię. Ale też nie powinni to być pierwsi piłkarze do wejścia tylko głębokie, tanie rezerwy.

Moje przemyślenia dotyczą sytuacji prxyjścia również Sorescu. No właśnie, wg Ciebie to ogór czy kot?

odpowiedz
Rytm - 31.08.2021 / 10:22, *.centertel.pl

Sorescu, Charatin - oby! W końcu konkretne transfery by były!

odpowiedz
KibicL - 31.08.2021 / 10:20, *.plus.pl

Gdyby przyszedł on i Sorescu byłoby dobrze, defensywnych mamy Slisza, Celiaka i Martinsa a ofensywnych na tą chwile w formie Luqi wiec bardziej przydałby się ofensywny pomocnik zanim Josue złapie pełnie formy.

odpowiedz