Strzelectwo

Błażej Domański długodystansowym wicemistrzem Europy

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Drawsku Pomorskim zakończyły się Mistrzostwa Europy w strzelaniu długodystansowym. Srebrny medal w trójboju (300, 600 i 800 metrów w klasie Semi Auto) oraz tytuł wicemistrza Europy wywalczył zawodnik sekcji strzeleckiej Legii, Błażej Domański. - Tytuł cieszy tym bardziej, że udało się go zdobyć na poligonie w bardzo trudnych warunkach wietrznych, karabinem w kalibrze .223, wygrywając z wieloma dużo odporniejszymi na wiatr karabinami w kalibrze .308 - mówi Domański.

- Za ciężką półroczną pracę Stag odwdzięczył się wybitną jak na semi auto w tym kalibrze i poligon tarczą na 300m 99 pkt., dającą pierwsze miejsce w klasie na tym dystansie strzeloną z poprawką 0.3 - 0.5 Milsa, przy wietrze 4 m/s. Na dalszych dystansach grupy były na tyle dobre, że pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej. W openie niestety 7 miejsce. (...) W dniu zawodów udało mi się uzyskać też najlepsze skupienie średnie w klasie, czyli samo techniczne strzelanie bez zarzutu pomimo bardzo trudnych warunków na stanowisku - strzelałem z poduszki podniesionej o 10 cm w stosunku do mojej typowej bardzo niskiej postawy i do tego bipod był przekoszony w inną stronę w stosunku do poduszki pod kolbę - takie uroki poligonu, potraktowałem to jako dodatkowy challenge. Elewacje także zgodziły się na 300 600 i 800m idealnie... To na czym poległem to czytanie wiatru. W przypadku strzelania dobrych grup, jeśli są wstrzelone w środek to się wygrywa, jeśli zaś w siódemki to strata punktowa jest bardzo duża. Założyłem, że wiatr wieje 3-4 m/s z godziny 1. Niestety okazało się, że wiał z 2 - przy dość silnym wietrze z takich kierunków przesunięcie na tarczy przy minimalnym błędzie w ocenie kierunku wiatru jest niestety bardzo duże - relacjonuje swój start Błażej Domański.

W ten sam weekend Marcin Tausiewicz zajął 1. miejsce w klasie Open, na zawodach "Letnia strzelba IPSC L.2 o Puchar Prezesa WZSS".
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.