Jakub Pawluk - fot. Bodziach / Legionisci.com

Żeglarstwo

Pawluk: W ostatniej rundzie pokażemy lwi pazur

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Załoga żeglarskiej Legii po trzech z czterech rund Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2021 plasuje się na miejscu czwartym, a dystans do podium jest dość spory. Sternik załogi, Jakub Pawluk wskazuje, że niższe miejsce niż planowano spowodowane jest słabszym startem podczas pierwszych zawodów w Sopocie. - Pierwsza runda w Sopocie mocno nam popsuła plan na cały sezon. Zajęliśmy jakieś kiepskie dziewiąte miejsce w klasyfikacji łącznej tej pierwszej rundy. Pływanie było w miarę poprawne, tylko moja wina to dwie 'plomby' (czyli kary) w wyścigach, gdy prowadziliśmy i wpadły nam dwa tzw. doły. To popsuło wynik ogólny tej pierwszej rundy i przez to nie jesteśmy w stanie już walczyć jak równy z równym z innymi trzema załogami o medale w rankingu sezonu. Gdzieś tam staramy się dobijać do tego podium, może uda się powalczyć na Zegrzu przy korzystnych wiatrach - mówi Jakub Pawluk w rozmowie z serwisem ligazeglarska.pl.

Kuba widzi poprawę w pływaniu naszej załogi w rozgrywkach PEŻ w porównaniu z poprzednim sezonem, który legioniści rozpoczęli właściwie bez treningu z powodu pandemii koronawirusa. - Praktycznie wystartowaliśmy z marszu, a później cały sezon borykaliśmy się z problemami kadrowymi. Musieliśmy posiłkować się ludźmi 'z łapanki', z przysłowiowego pomostu, więc to nie mogło się skończyć dobrze. Teraz na szczęście mamy w miarę stały skład, ustalone zmiany jak ktoś nie może startować. Generalnie zdecydowanie lepiej pływa się w takiej konfiguracji, poza tym pływamy z ludźmi doświadczonymi i to też procentuje - mówi legionista.

Pawluk wspomina, że Legia zmniejsza dystans do czołówki PEŻ, ale powalczyć z nimi będzie mogła przede wszystkim w kolejnym sezonie. - W tym sezonie byliśmy w stanie podjąć walkę chociażby w Gdyni wygrywając z Sawikiem. Myślę, że w przyszłym sezonie będziemy mogli mocno z nimi powalczyć. W tym sezonie to oczywiście to już jest nierealne, ale ponieważ ostatnia runda jest na naszym podwórku, które znamy bardzo dobrze, bo tam się bawimy jak w piaskownicy, myślę że będziemy mogli pokazać lwi pazur - mówi nasz sternik.

Ostatnie w tym sezonie zawody odbędą się w dniach 2-3 października nad Zalewem Zegrzyńskim.

Całą rozmowę przeczytać można tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Rafał - 08.09.2021 / 12:25, *.tpnet.pl

zajebista kurtka :)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.