Filip Mladenović - fot. Woytek / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Filip Mladenović

Kamil Dumała, źródło: Legionisci.com

Jednym z pewniaków do wyjściowego składu u trenera Czesława Michniewicza jest Filip Mladenović. Serbski wahadłowy od początku sezonu jest jednak w słabej dyspozycji. Postanowiliśmy sprawdzić, czy może lepszą formę zaprezentował w starciu ze swoim byłym klubem, Lechią Gdańsk.

Niechlujność
Opis występu byłego gracza Lechii Gdańsk warto zacząć od niechlujności. Lewy wahadłowy od początku meczu notował wiele strat, grając po prostu od niechcenia. Już w pierwszej minucie źle zagrał do swojego kolegi z zespołu, piłkę przejęli gospodarze, ale dobrze przed polem karnym zachował się Artur Jędrzejczyk. Około 40. minuty gry podał do środka pola do Bartosza Slisza, ale ponownie uczynił to niecelnie i piłka padła łupem piłkarzy Lechii. Tuż przed przerwą otrzymał podanie, chciał szybko uruchomić Ernesta Muçiego, jednak uczynił to tak „dokładnie”, że piłka wyszła na aut. Jego niechlujność ukazała się także przy bramce na 0-2 dla Lechii. Wtedy to wybił piłkę pod nogi zawodnika gospodarzy, a cała akcja została zakończona bramką Jarosława Kubickiego.

„Szybkie” powroty
To co rzucało się w oczy w występie 30-latka, to „szybkie” powroty do defensywy. Mladenović w poprzednich meczach też miał problem z asekurowaniem, często zostawiając osamotnionego Maika Nawrockiego po lewej stronie. W 63. minucie przez kilka metrów biegł z Kacprem Sezonienką i koniec końców nie potrafił go powstrzymać inaczej niż faulem, za co otrzymał żółtą kartkę. Po rzucie wolnym i centrze Macieja Gajosa nad bramką główkował Flávio Paixão. Kilka minut później padł trzeci gol dla zespołu z Gdańska. Maik Nawrocki zbyt lekko podawał do Filipa Mladenovicia, który swoją drogą stanął w miejscu i nie ruszył do piłki, przez co Sezonienko spokojnie i dokładnie zagrał do Zwolińskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Chyba jedynym pojedynkiem, w którym obserwowany przez nas gracz wygrał, był ten, kiedy udało mu się dogonić Bassekou Diabaté i wybić piłkę.

Stałe fragmenty gry
W każdym meczu większość stałych fragmentów w zespole Legii wykonuje Filip Mladenović. W spotkaniu z Lechią nie było inaczej. Już w drugiej minucie Serb podszedł do rzutu wolnego w środkowej strefie i zamiast spokojnie rozegrać piłkę, podał ją wprost pod nogi przeciwnika. W 23. minucie było lepiej po centrze z rzutu rożnego, gdzie nieco obok bramki głową uderzył Mateusz Wieteska. Dziesięć minut później jednak zobaczyliśmy prawdziwy „majstersztyk” w wykonaniu Mladenovicia. Podszedł do piłki ustawionej z prawej strony i dośrodkował ją tak, że przeleciała przez całe pole karne i wypadła poza boisko. Nie wychodzą mu stałe fragmenty gry, może czas, by wykonywał je Josué?

Nie da się znaleźć niczego, by obronić występ Mladenovicia w meczu z Lechią. Było to kolejne z rzędu bardzo złe spotkanie Serba - bezbarwne, pełne pretensji, złych zagrań i frustracji. Może to już najwyższy czas, by usiadł na ławce rezerwowych i przemyślał kilka rzeczy. Czasem można odnieść wrażenie, że gra za karę.

Filip Mladenović
Czas gry: 90 minut
Bramki: -
Strzały / celne: 1 / 0 (0%)
Faule: 1
Faulowany: 2
Spalone: -
Straty piłki: 7
Odbiory / udane: 4 / 3 (75%)
Odzyskane piłki: 2
Podania celne: 46 / 33 (72%)
Podania kluczowe / celne: -
Podania przyjęte: 26
Pojedynki / wygrane: 13 / 5 (38%)
Pojedynki w powietrzu / wygrane: 3 / 1 (33%)
Pojedynki na ziemi / wygrane: 10 / 4 (40%)
Dryblingi / udane: 1 / 0 (0%)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
AAA - 06.10.2021 / 14:46, *.play-internet.pl

Do Klubu Kokosa,ale do tego trzeba mieć jaja jak Stasiek w przypadku Prijo a nie miękka faja Cesio.

odpowiedz
lol - 06.10.2021 / 12:21, *.145.6

facet musi "odpoczac" w rezerwach albo aut

odpowiedz
Ju(L)ius - 06.10.2021 / 11:52, *.vectranet.pl

trzymać ciągle na boisku zawodnika bez formy...

odpowiedz
Ju(L)ius - 06.10.2021 / 11:49, *.vectranet.pl

Nawrocki ratuje tą lewą stronę i resztki reputacji Mladena... Co pokazuje, że warto czasami spróbować postawić na kogoś nowego, a nie

odpowiedz
Autor - 06.10.2021 / 06:12, *.getfiber.pl

Do Radomia na odbudowę albo na budowę zależy od potrzeb..

odpowiedz
Tym - 05.10.2021 / 19:41, *.net.pl

Najgorsze jest jak macha tymi łapami sam spartaczył a jeszcze ma pretensje do kogoś z drużyny ławka i tyle w temacie

odpowiedz
(L)egia - 05.10.2021 / 23:33, *.69.33

@Tym: bardzo lubi gwiazdorzyć. Snickers i na ławkę.

odpowiedz
Luk - 05.10.2021 / 19:15, *.eurotel.cz

Dziada mladena na rezerwę . Slisza na rezerwę. Nie umia konstruować akcji w ataku pozycyjnym. To jest dramat ,michniewicz nie umie atakować. Umie sie tylko bronić wiec stąd te wyniki w lidze. Mam nadzieje ze po przerwie na reprezentacje juz go nie bedzie

odpowiedz
WF - 05.10.2021 / 19:03, *.play-internet.pl

Widać ze nie chce mu się grac. Do rezerw lesera. Jak Michniewicz dalej będzie na niego stawiał długo trenerem już raczej nie pozostanie bo Mladenovic to najsłabsze ogniwo w zespole

odpowiedz
Władeczek - 05.10.2021 / 18:27, *.chello.pl

Wywalić tego lesera do rezerw, a w czerwcu za bramę............

odpowiedz
Niestety - 05.10.2021 / 17:24, *.com.pl

Najsłabszy na boisku. Może to strajk przeciwko Albańczykom i Kosowiakom?

odpowiedz
kaktus - 05.10.2021 / 17:07, *.orange.pl

W obecnej dyspozycji Mladen jest za słaby nawet na ławkę rezerwowych, nie mówiąc już o pierwszym składzie.
Chłopak musi się ogarnąć, bo poprzedni sezon pokazał, że grać "umi" (tak wiem, umie)...

odpowiedz
Karl Malone - 05.10.2021 / 17:47, *.t-mobile.pl

@kaktus: Dwa słabsze mecze nie mogą degradować najlepszego naszego piłkarza z ubiegłego sezonu. To nie jest brak ambicji jak zarzucają mu pałki nie znające się na futbolu tylko przemęczenie. Inni odpoczywają średnio co trzeci mecz, a on gra w każdym od początku kwalifikacji do LM. Problemem jest to, że nie mamy zmiennika więc z konieczności gra Mladen. Skończy się to w końcu poważną kontuzją, chyba, że Michniewicz zmieni ustawienie.

odpowiedz
kaktus - 05.10.2021 / 20:35, *.orange.pl

@Karl Malone:
Niestety. Mladen w tym sezonie nie zagrał jeszcze chyba dobrego meczu, a to co gra ostatnio to tragedia.
Rozumiem, że żaden zawodnik nie może grać cięgle na najwyższym poziomie, ale od tego są zmiennicy. Mladen powinien posiedzieć na ławce rezerwowych i wziąć się za treningi... przy okazji odpocznie :)
Może grać Hołownia, może Abu Hanna, może wreszcie zagrać Ribeiro

odpowiedz
Jaro - 05.10.2021 / 20:52, *.178.185

@Karl Malone: przecież zmiennik jest. Ale nie wchodzi nawet na chwilę. Czesiu mówił o zmianie ustawienia ze względu na piłkarzy których obecnie posiada. I nic się nie zmieniło.

odpowiedz
Zly - 06.10.2021 / 08:01, *.inetia.pl

Gdzieś on jest najlepszy , gdzie był poprostu dziad stary przyszedł na dobry kontrakt i te

odpowiedz
L - 06.10.2021 / 23:33, *.tpnet.pl

@Karl Malone: Dwa słabsze mecze? Człowieku co ty wygadujesz?? I jeszcze od pałek wyzywasz. Gość ma wywalone w grę, od początku sezonu jego gra w defensywie to dramat a w ofensywie również nic nie wnosi. Po wakacjach jak zaczynał grać też był przemęczony? Zejdź na ziemię dzieciaku.

odpowiedz
word!up - 05.10.2021 / 16:02, *.inetia.pl

4-4-2 to jest najbardziej uniwersalny system w piłce nożnej. Na skrzydłach muszą grać boczni pomocnicy , obrońca niech gra w obronie. No i w każdym meczu brakuje agresywności w obronie i ataku. Jędrzejczyk i Mladenovic nie nadają się do gry ofensywnej . Michniewicz robi im krzywdę .

odpowiedz
Ziomek - 05.10.2021 / 15:37, *.oxynet.pl

Tu nie ma co się rozpisywać, jest słaby w tym sezonie strasznie, ani jednego dobrego meczu nie zagrał, gra po cwaniacku, ciągle tylko do tyłu a to zadna sztuka. Na lawke go posadzić moze sobie to przemyśli.

odpowiedz
Arek - 05.10.2021 / 14:49, *.tpnet.pl

Jestem za. Na ławkę, to może się ogarnie.

odpowiedz
(L)egia - 05.10.2021 / 13:36, *.243.28

Już od samego początku sezonu wqrwia mnie postawa tej melepety. Nie chce mu się, niech wypier... papier. Lamus!

odpowiedz
lolo - 05.10.2021 / 13:30, *.Gawex.PL

A Czesiu uważa inaczej!!!

odpowiedz
Lekarz rodzinny - 05.10.2021 / 13:23, *.toneticgroup.pl

Brawo ! Artykuł Kamila trafia w sedno. Naprawdę nie mamy lepszego zawodnika od Mladenovia ? Patrząc na jego poczynania na boisku wydaje się to niemożliwym !!!

odpowiedz