Piłkarze Legii i Lechem podczas swojego ostatniego spotkania - fot. Woytek / Legionisci.com

Zapowiedź meczu

Ligowy klasyk szansą na odbicie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W niedzielę Legia podejmie Lecha Poznań w hitowym meczu Ekstraklasy. Piłkarze mistrza Polski grają w lidze ostatnio dużo poniżej oczekiwań, z kolei drużyna z Poznania przegrała w tym sezonie tylko raz. Czy to spotkanie będzie przełamaniem dla Legii? Czy ewentualny negatywny rezultat spowoduje zmianę szkoleniowca?

Przerwa na reprezentację

Wydaje się, że kończąca się przerwa na reprezentację była niezwykle potrzebna zarówno Czesławowi Michniewiczowi jak i całej Legii. Ostatnie wyniki drużyny są dużo poniżej oczekiwań. Aż trudno w to uwierzyć, ale pomimo tego, że nie jesteśmy chociażby na półmetku sezonu, to już teraz należy bić na alarm w kwestii obrony mistrzowskiego tytułu. Dlatego też niezwykle ważnym jest, aby jak najszybciej wydać odpowiednią diagnozę dla tego, co trapi obecnie stołeczną drużynę. W przypadku ewentualnej porażki w niedzielę Legia będzie traciła do Lecha już piętnaście punktów. Nawet mając w zapasie dwa zaległe mecze, to będzie dystans bardzo trudny do odrobienia. Nie ma co ukrywać, że kryzysu w lidze nie ma. Legia przegrała cztery z ostatnich pięciu spotkań i obecnie ma już na swoim koncie więcej porażek niż w całym poprzednim sezonie. Czy to problem z motywacją po grze w fazie grupowej Ligi Europy? Przemęczenie? Złe przygotowanie do sezonu? Na razie trudno wskazać jednoznaczną odpowiedź. Faktem jest jednak, że w Ekstraklasie legioniście klarują sobie ostatnimi czasy bardzo mało sytuacji strzeleckich, co siłą rzeczą przekłada się na strzelone gole.

Sytuacja kadrowa

Podczas reprezentacyjnej przerwy trener Michniewicz miał okazję pracować z ograniczoną liczbą zawodników. We wtorkowych zajęciach wzięło udział czternastu piłkarzy z pola i trzech bramkarzy. Część z nich stanowiła młodzież. Nieobecny byli m.in. kadrowicze, a jednym z większych pechowców okazał się Joel Abu Hanna. Obrońca wyjechał na zgrupowanie kadry Izraela, z której wrócił z kontuzją. Wykluczy go ona z gry do końca rundy jesiennej. Do pełni sił wraca z kolei powoli Mattias Johansson. Szwed pauzował ostatnio z powodu kontuzji, ale mógł zagrać w czwartkowym sparingu legionistów. - Joel Abu Hanna wrócił z reprezentacji z kontuzją, będzie musiał przejść zabieg i w tej rundzie już nie zagra. Zastanawia się, gdzie przejść zabieg, może w Niemczech (...) Mattias Johansson już trenował, zaprezentował się dobrze i jest gotowy do gry. Może w niedzielę wejdzie na zmianę - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Czesław Michniewicz.

Szczęśliwie w niedzielę trener będzie mógł skorzystać z Mahira Emreliego, u którego podejrzewano zakażenie koronawirusem. Powtórne testy wykazały jednak, że reprezentant Azerbejdżanu jest zdrowy i za pewne wyjdzie przeciwko Lechowi od pierwszej minuty.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Kilka dni temu Legia rozegrała mecz kontrolny z drużyną CLJ. Górą w tym starciu okazali być gracze z Ekstraklasy, którzy pokonali swoich boiskowych przeciwników 4-1. Gole dla zwycięzców zdobyli Emreli, Kostorz, Johansson oraz Włodarczyk. W tym spotkaniu mogły zaprezentować się dwie różne jedenastki. W pierwszej połowie "Wojskowi" zagrali w ustawieniu: Tobiasz - Johansson, Jędrzejczyk, Wieteska, Ribeiro - Slisz, Andre Martins, Josue - Lopes, Emreli, Luquinhas, natomiast w drugiej: Miszta - Skibicki, Rose, Kisiel (55' Włodarczyk), Mladenović - Kastrati, Charatin, Celhaka, Muci, Kostorz - Pekhart.

Wydaje się, że przeciwko Lechowi może zagrać jedenastka zbliżona do tej pierwszej połowy. Szansę prawdopodobnie dostanie wreszcie Yuri Ribeiro, co zapowiedział w piątek Michniewicz.

KURSY NA MECZ LEGIA - LECH
FORTUNA: 1 2.65 X 3.35 2 2.86

Lech na fali

Lech obecny sezon zaczął nadspodziewanie dobrze. Gracze prowadzeni przez Macieja Skorżę w rozegranych 10 kolejkach ponieśli tylko jedną porażkę. W 9. kolejce ulegli na wyjeździe Jagiellonii Białystok, ale już tydzień później w dosyć bolesny sposób odegrali się na Śląsku Wrocław. Dwa tygodnie temu lechici rozgromili u siebie graczy Jacka Magiery 4-0 po trafieniach Amarala, Kamińskiego (dwóch) oraz Ishaka. Ten ostatni jest w tym sezonie najskuteczniejszym graczem swojej drużyny. W dziesięciu spotkaniach strzelił siedem goli. Już w poprzednich rozgrywkach 28-latek pokazał, że może uchodzić za jednego z lepszych snajperów w Polsce, zostając m.in. królem strzelców rozgrywek Ligi Europy.

Ogółem poznaniacy jak na razie formą imponują przede wszystkim na swoim stadionie. W Poznaniu notują bilans 4-2-0 oraz bardzo dobry bilans bramkowy: 14-1. Wydaje się więc, że jak na razie pomysł z zatrudnieniem na stanowisku trenera Macieja Skorży jest strzałem w dziesiątkę. Były opiekun m.in. warszawskiej Legii wrócił na ławkę trenerską Lecha po niespełna sześciu latach i jak na razie jego średnia punktowa jest nawet lepsza niż za jego poprzedniej kadencji. Podczas swojego pierwszego pobytu w Lechu od 1 września 2014 do 12 października 2015 notował średnio 1,73 na mecz, natomiast teraz jest to wynik o 0,09 lepszy. 49-latek jak na razie powtarza więc wyniki z 2014 roku, kiedy również miał bardzo udany start w nowym zespole.

Dwóch kontuzjowanych

Wraz z Lechem do Warszawy nie przyjedzie na pewno podstawowy bramkarz drużyny z Poznania. Mickey van der Hart nadal odczuwał skutki urazu, którego nabawił się w połowie września w meczu z Wisłą Kraków. Jego miejsce w bramce zajmie najprawdopodobniej Filip Bednarek. Problemy zdrowotne trapią także Filipa Marchwińskiego. On z kolei wrócił nie w pełni sił ze zgrupowania młodzieżowej kadry narodowej.

Szansa na odbicie?

Legia lubi jednak grać z Lechem, kiedy jest w kryzysie, natomiast jej rywal na fali. Przypomnieć wystarczy spotkanie z 19 października 2019 roku, więc niemal sprzed dokładnie dwóch lat, kiedy będąca w słabej formie Legia niespodziewanie pokonała u siebie faworyzowanego Lecha 2-1. Wówczas legioniści przystąpili do tego spotkania po dwóch ligowych proszkach z rzędu i już wtedy głośno spekulowało się o możliwej zmianie na stanowisku trenera pierwszego zespołu. Sytuacja była więc niemal bliźniacza do aktualnej i można mieć jedynie nadzieję, że skończy się równie pozytywnie. Ewentualna porażka może oznaczać, że cierpliwość w klubowych gabinetach dobiegnie końca i będziemy świadkami kolejnej zmiany szkoleniowca.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Lechem Poznań rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na TVP Sport, Canal+ Premium, Canal+ 4K, Canal+ Sport 3 oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

+dodaj komentarz
Lolek - 17.10.2021 / 14:36, *.telkab.pl

Dziś przegramy, Czesio już dogadany z ruskimi...

odpowiedz
Farme(L) - 17.10.2021 / 14:28, *.virginm.net

Ja mam wrażenie, że dziś się przejedziemy po łachu i to nieźle... wydaje mi się, że pokażemy im miejsce w szeregu...
jestem dziwnie spokojny...0

odpowiedz
Młodziutki legionista - 17.10.2021 / 13:22, *.play-internet.pl

Siema kupię bilet na dzisiejszy macz na zylete normalny bardzo dobrze zapłacę

odpowiedz
Wolfik - 17.10.2021 / 12:46, *.mm.pl

Z dużą dozą prawdopodobieństwa dziś dowiemy się, czy bedziemy mieli szansę obronić MP, czy definitywnie skupiamy się na LE i PP.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.10.2021 / 15:22, *.orange.pl

@Wolfik: Witaj kolego:) Wyjaśni się jeszcze jedna sprawa...

odpowiedz
Wukashi - 17.10.2021 / 12:31, *.orange.pl

Cześć. Mam pytanko.
Przyjeżdża do mnie rodzina i chcielibyśmy obejrzeć mecz gdzieś na mieście na telebimie/dużym tv przy jakimś jedzonku. Macie jakiś pomysł?

odpowiedz
Wukashi - 17.10.2021 / 12:35, *.orange.pl

Chodzi mi o Warszawę. Nie znam się, bo zwykle jestem na stadionie.

odpowiedz
Mariusz - 17.10.2021 / 13:31, *.114.228

@Wukashi: polecam Źrudełko

odpowiedz
grzesiek - 17.10.2021 / 14:02, *.centertel.pl

@Mariusz : zgadza sie cisza spokoj, garstka kibicow ktorzy oglądają mecz bez glupiego komentowania. Kameralnie i pełna kultura. Idealne miejsce do rodzinnego spedzania czasu Hopfera 11 Warszawa

odpowiedz
MUNDEK - 17.10.2021 / 12:15, *.com.pl

NA MECZYKACH PISZA ZE LEGIA NEGOCJUJE KATRAK Z JAKIM POLSKIM TRENEREM CIEKAWE KTO MICHNIEWICZ OGARNIE TO BO REPREZETACJA CHYBA NARAZIE TRENERA NIE ZWOLNI BO CHYBA ZE PO BARAZACH ALE BI TAM CZAJ SIE CZERCZESOW JA BYM DAŁ TRENEROWI SZANSE WYJSC Z DOŁKA CO SODZICIE OTYM

odpowiedz
Pacz - 17.10.2021 / 12:42, *.t-mobile.pl

@MUNDEK: Sądzę, że powinieneś przyłożyć się do nauki języka polskiego.

odpowiedz
Michał - 17.10.2021 / 11:50, *.plus.pl

Jazda z nimi LEGIO WARSZAWA ukochana ma!!! Jazda 3do zera i LEGIA żegna ff.....a

odpowiedz
:o) - 17.10.2021 / 11:16, *.chello.pl

Czytam te smędzenia i mieć mi się chce. Kibice z pełnymi gaciami? Zero wiary w swoją drużynę? No to na grzyby, a nie na stadion! Zespół wie, jaka jest sytuacja, wie co to za mecz, wie co ma robić. Jest naprawdę niezła paka i ta paka jest lepsza od Lecha. I wygra. Koniec i kropka!

odpowiedz
Leśny Dziadekl - 17.10.2021 / 11:33, *.centertel.pl

@:o): Mieć ci się chce, więc miej i rób. Bo mieć to podstawa, gdy się chce, zwłaszcza papier toaletowy....

odpowiedz
Krzysztof - 17.10.2021 / 10:27, *.centertel.pl

Niech wygra Legia.

odpowiedz
Adi - 17.10.2021 / 10:21, *.centertel.pl

OBY NIE NA DOBICIE NAS NA CAŁEGO

odpowiedz
grzesiek - 17.10.2021 / 08:41, *.centertel.pl

Są takie mecze kiedy kurde jestem prawie że pewien wyniku. Ostatni mecz Czesia w roli trenera.

odpowiedz
bolok - 17.10.2021 / 00:43, *.mm.pl

Czwa i tak wszystkim doje... ie.. a tu taka podnieta..

odpowiedz
Przemek - 16.10.2021 / 23:35, *.176.202

Dla Amicii mecze z nami to zawsze mecze o wszystko- traktują to bardzo prestiżowo i honorowo ( kompleksy po latach porażek ), dlatego zazwyczaj mają pełne gacie i nie wytrzymują ciśnienia. Z kolei dla nas też to są dosyć ważne mecze, ale zawsze przede wszystkim patrzymy na siebie. Oficjalnie mamy 15 mistrzostw a Lech 7 ( w tym już wliczając tego mistrza przy stole) także nawet jakby jutro z nami wygrali to i tak nie mają do nas żadnego podejścia. Kibicowsko bijemy ich na głowę - u nas przy 1-3 z Rakowem był mega doping i wsparcie z trybun , a doping z Leicester przejdzie do historii , nawet trener i gracze angielskiego zespołu byli w szoku. Na Amice jest doping tylko jak są wyniki, inaczej mają zespół w tyłku. Jak nawet przegramy to będziemy w tragicznej sytuacji w lidze , ale co z tego? Z Legią jesteśmy na dobre i na złe , ch. z wynikami hej Legio jesteśmy z Wami ! Ale myślę, że ich pojedziemy:)

odpowiedz
hipopotam - 16.10.2021 / 22:36, *.centertel.pl

Drużyny z końcówki tabeli zawsze się spinają na lidera. Więc może coś z tego będzie :)

odpowiedz
Achch ... - 16.10.2021 / 23:18, *.tpnet.pl

@hipopotam: He , nawet zabawne ... (gdyby nie to , w jakiej sytuacji jesteśmy) .

odpowiedz
Hahhahahahahhaa - 16.10.2021 / 22:36, *.vectranet.pl

Tylko Lech!!!!!!!!!!

odpowiedz
Sputnik 44 - 16.10.2021 / 22:50, *.vectranet.pl

@Hahhahahahahhaa: Lecha to masz w promocji w Biedronce. W eklapie gra amica - poczytaj to może zrozumiesz o czym piszę...

odpowiedz
PW - 17.10.2021 / 08:28, *.t-mobile.pl

@Sputnik 44: Dobre! Tak trzymać. A dzisiaj nikogo nie trzeba motywować do jazdy z ogniem piekielnym. Legia Warszawa!!!

odpowiedz
Leśny Dziadekl - 16.10.2021 / 22:29, *.centertel.pl

Zerknąłem na tabelę...Jeżeli jutro przegramy, to jedyną szansą na puchary będzie P.P. Bo ciężko sobie wyobrazić, że inni nagle przegrają mecz za meczem. A konkurentów do pucharów mnogo. Zrobiła się kiszka kaszana...

odpowiedz
Dedi - 16.10.2021 / 23:54, *.plus.pl

@Leśny Dziadekl:
Legia wygra Ligę Europy i zagra w lidze mistrzów.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 17.10.2021 / 09:40, *.aster.pl

@Leśny Dziadek: Dokładnie tak to wygląda. Dlatego przegranie tego meczu jest niemożliwe! Nie wchodzi w grę! Tylko Legia!!!

odpowiedz
Leśny Dziadekl - 17.10.2021 / 11:06, *.centertel.pl

@Po(L)ubiony: Trzymam kciuki i też chcę zwycięstwa. Ale jak mawiał Pan Trener Kazimierz Górski - ,,mecz można....,,

odpowiedz
Za kim będzie Czesław ? - 16.10.2021 / 22:09, *.com.pl

Ciekawe komu Czesiu będzie kibicował ? Nie jednokrotnie już przyznawał przywiązanie do Poznańskiego Lecha .

odpowiedz
Jak to za kim ?! - 16.10.2021 / 22:39, *.tpnet.pl

@Za kim będzie Czesław ? : Czesio 100% Legia . W Amice Poznań jedynie pracował , każdy czasem gdzieś zabłądzi . Teraz zabłądził tam gapcio Maciej Skorża . Jak już Maciek przegra zmaganie o Mistrzostwo i Pyry wylądują na 6 miejscu na koniec sezonu , to przypomni sobie , że też jest Legionista , weźmie kasiorę i powie Kartoflom : pa pa , odchodzę , odlatuję jak Żuraw ...

odpowiedz
Kikis - 17.10.2021 / 13:29, *.t-mobile.pl

@Jak to za kim ?!: błagam nawet kiedyś w pomidirze na canal plus powiedział że bardzo by chciał wrócić nie dosłownie ale widać to było.. Z resztą na pewno Lecha poprowadzi o to z doświadczeniem zdobytym u nas....

odpowiedz
Jano - 16.10.2021 / 21:31, *.inetia.pl

A mnie się niestety wydaję że Lech gładko się po Legii przejedzie, nawet zaczynam się obawiać czy do jakichkolwiek pucharów w tym sezonie się załapiemy, straty rosną i będą rosnąć, cóż kasa się zapełni ale sezon będzie stracony.....

odpowiedz
Polska sobotnia alternatywa ! - 16.10.2021 / 20:58, *.tpnet.pl

Le Le Le Legia mistrzem jest , a Pyry : ku..a nędza p.es . Ino Król i Strong , Eb i Specjal . I wóda .

odpowiedz
Warszawiak1234 - 16.10.2021 / 20:26, *.play-internet.pl

Wkurza mnie to ciagle 'zwalnianie' Czeslawa. Jak dla mnie trener na lata. Najlepszy od Berga.

odpowiedz
bum - 16.10.2021 / 20:42, *.virginm.net

@Warszawiak1234:
Weź ty się je...j w głowę hahaha. Nie wierzę że kibic Legii może takie farmazony pisać.
JEGO NIGDY W LEGII NIE POWINNO BYĆ i od tego zacznijmy. Powinien być dużo lepszy trener niż pączek Czesiek. On razem z loczkiem złodziejem może się zawijać z tego klubu i tak by było najlepiej.
Zaraz odpiszesz TO ODKUPUN KLUB bla bla bla.
Gówno wiecie jeden z drugim w jakim Legia jest dołku od 4 lat przez kudłatego i jego ruchy transferowe i wszelkie personalne zmiany. Yebac pudla i tego słowika też.
Ave Legia!

odpowiedz
Wolska dla Wolaków - 17.10.2021 / 02:00, *.com.pl

@Warszawiak1234: Z jednym się zgodzę z tobą że Berg jak na razie był najlepszym trenerem w ostatnich latach a to nie jest powszechna opinia wśród kibiców,wszyscy raczej stawiają na Czerczesowa ,miał swoje wady jak wystawianie Sagana który już grał straszny piach ale ogólnie taktycznie Berg był bardzo dobry,był jeszcze Magiera który też się nie skompromitował i dał radę .I jak na razie Michniewicz jest na 4 miejscu za ta trójka co wymieniłem ale jak wyjdzie z grupy Ligi Europy i zdobędzie Mistrza w tym roku to będzie poważny wyczyn i przyznam ci rację ,jak na razie nic z Legią nie osiągnął a wręcz przeciwnie widać że ma problem z motywacja piłkarzy na każdy mecz i piłkarze sami się motywują na który mecz im się podoba i chce.

odpowiedz
Ewelina - 16.10.2021 / 20:12, *.vectranet.pl

Amica Wronki przegrała u nas kolejnych 7 meczów. Przed każdym napinali się a kończyło się bęckami. Wierzę, że w Warszawie czeka ich 8 kolejna porażka.

odpowiedz
Przystojniak - 16.10.2021 / 20:54, *.tpnet.pl

@Ewelina: Podobasz mi sie Ewelina . Rozjedziemy Pyry jak wałkiem do ciasta . 4:1 dla nas , Legia mistrz ! Mistrz! Mistrz !

odpowiedz
Wagon nr.9 - 16.10.2021 / 19:50, *.t-mobile.pl

Niby macie rację ale z drugiej strony kto by dał radę na jego miejscu?? Kto go niby może zastąpić?

odpowiedz
Tito - 16.10.2021 / 19:34, *.60.242

Albo dobicie ale aby odbicie :D remis albo porażka dyskwalifikuja sukces na arenie krajowej oraz kompetencje trenera w prowadzeniu drużyny w grze na trzech frontach w sposób ostateczny bo już teraz można taki wniosek wysnuć a tabela mówi sama za siebie w obronie tej tezy..

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.10.2021 / 18:36, *.orange.pl

Mi się już odbiło - szwagier postawił piwo, ja orzeszki. Cokolwiek się jutro nie wydarzy, będzie radość. Jeżeli wygramy, będziemy sie cieszyć. Jeżeli przegramy, tez się będziemy cieszyć...Wiadomo z czego...

odpowiedz
Kikis - 16.10.2021 / 19:39, *.60.242

@Leśny Dziadek: No w sumie racja :D Najgorszy remis.. Chociaż i tak może przesądzić.. I ta druga radość nie taka oczywista biorąc pod uwagę sukcesy poza Polską bo wyniki zrobione ponad stan..

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.10.2021 / 22:26, *.centertel.pl

@Kikis : ,,Radość,, przez łzy rozpaczy...

odpowiedz
Mosina - 17.10.2021 / 01:26, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: Tytuł " Ligowy klasyk szansą na odbicie". Głupi tytuł. Szansą na odbicie są: imieniny, urodziny, impreza nad jeziorem. Albo w sumie.... może być kopanina w tej parcianej PRLidze. Gdzie dziś liderem Betoniarze z Gdańska.
I choćby z tego powodu ( z rozpaczy że prowadzą takie leszcze) warto się upić.... ;-)

odpowiedz